Навигация
Реклама
Реклама

Чудотворна ікона Благовіщення - Мегалохарі

Сьогодні віддання свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, і доречно згадати про одну з найбільших святинь грецької землі - іконі Благовіщення Мегалохарі або Велікоблагодатной, знайденої і перебуває на острові   Тінос Сьогодні віддання свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, і доречно згадати про одну з найбільших святинь грецької землі - іконі Благовіщення Мегалохарі або Велікоблагодатной, знайденої і перебуває на острові Тінос .

Щорічно тисячі паломників приїздять до Греції на Тинос, щоб поклонитися чудотворній святині, і традиційно - це місце сугубого паломництва не тільки туристів, але і самих греків.

на іконі Мегалохарі зображено подія Благовіщення Пресвятої Богородиці: архангел Гавриїл повідомляє Діві Марії про народження від Неї Спасителя світу. Таємницею овіяна історія здобуття Велікоблагодатной ікони.

Відбувалися ці події в роки грецького повстання проти османського панування. У 1821 році якомусь жителю Тінос, якого звали Михайло Полізоіс, двічі була уві сні Пресвята Богородиця з наказом знайти в землі Її образ. Розповівши про бачення священикові, Михайло не отримав від нього підтримки - священик тільки застеріг його від зваби. Тоді, знайшовши двох помічників, Михайло сам зробив пошуки, але ікону не знайшов.

Через рік, у липні 1822 го, Пресвята Богородиця явилася уві сні черниці Тіносского монастиря Кехровуніу Пелагеї, відомої своїм подвижницьким життям і глибоким смиренням. Монахиня не наважувалася нікому розповісти про свій сон, поки Богородиця, прийшовши до неї вже в третій раз, не пригрозила покарати острів холеру. Відкрившись ігумені, а потім - архієрею, Пелагія попросила почати пошуки, що і було зроблено.

З великим натхненням безліч людей - місцевих жителів і паломників - проводили розкопки, але нічого не знаходили. Через два місяці у всіх опустилися руки, пошуки припинилися і ... на Тиносе вибухнула епідемія холери. Тоді єпископ вирішив відновити розкопки.

1 січня 1823 року було знайдено руїни стародавнього храму, що супроводжувалося дивом - знаходиться неподалік пересохлий джерело наповнився водою. На цьому місці почали будувати храм на честь Живоносного Джерела, і епідемія припинилася. А під час будівельних робіт 30 січня один з робітників знайшов в землі невелику дощечку, і, очистивши її, розглянув образ Архангела. Незабаром знайшли і другу половину ікони з образом Божої Матері. На обгорілої і розколотою дошці образи Богородиці та Архангела Гавриїла залишилися неушкодженими, протягом декількох століть пролежала ікона в землі, але збереглася!

Ікону назвали Мегалохарі, що означає Велікоблагодатная, вона стала символом благословення понад на визвольну боротьбу грецького народу. До цієї ікони багато паломники приходять на колінах від самої пристані, несучи Богородиці свої скорботи, хвороби або подяку за виконані прохання. Весь простір собору Благовіщення завішана «тамамі» - срібними пластинами різних форм, які в Греції прийнято приносити до святинь в подяку за доконане диво.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.