Навигация
Реклама
Реклама

Православний піст. Календар постів на 2016 рік.

 1. Православні пости в 2016 році Православний календар постів і трапез на 2016 рік із зазначенням і...
 2. Петрів піст
 3. Успенський піст
 4. Різдвяний піст
 5. суцільні седмиці
 6. Пост в середу і п'ятницю
 7. одноденні пости
 8. Православні свята. Про трапезу у свята
 9. Коли не здійснюється вінчання
 10. Справи поста - справи милостині

Православні пости в 2016 році

Православний календар постів і трапез на 2016 рік із зазначенням і коротким описом багатоденних і одноденних постів і суцільних седмиць.

Пост не в череві, а в дусі
народне прислів'я

Н ічего в житті не дається без праці. І щоб відзначити свято, треба до нього підготуватися.
У Руській Православній Церкві існує чотири багатоденні пости, пост в середу і п'ятницю протягом усього року (за винятком декількох тижнів), три одноденних поста.

Великий піст

· Петров Пост · Успенський Пост · Різдвяний піст
суцільні седмиці · Пост в середу і п'ятницю · одноденні пости

·  Петров Пост  ·  Успенський Пост  ·  Різдвяний піст  суцільні седмиці  ·  Пост в середу і п'ятницю ·  одноденні пости

УВАГА! Нижче Ви знайдете інформацію про сухоядении, їжі без масла і днями повного утримання від їжі. Все це давня монастирська традиція, яка навіть в монастирях не завжди може бути дотримана в наш час. Така суворість посту не для мирян, а звичайна практика - це утримання від яєць, молочної та м'ясної їжі в пост і в строгий піст - стриманість ще й від риби. За всіх можливих питаннях і про Вашу індивідуальної міру поста Вам потрібно консультуватися з духівником.

Дати вказані за новим стилем

Календар постів і трапез на 2016 рік

Періодипонеділоквівтороксередачетверп'ятницясуботанеділяВеликого Посту

c 14 березня по 30 квітня сухоядение гаряча без масла сухоядение гаряча без масла сухоядение гаряча з маслом гаряча з маслом Весняний м'ясоїд риба риба Петрів піст
з 27 червня по 11 липня гаряча без масла риба сухоядение риба сухоядение риба риба Літній м'ясоїд сухоядение сухоядение Успенський піст
з 14 серпня по 27 серпня сухоядение гаряча без масла сухоядение гаряча без масла сухоядение гаряча з маслом гаряча з маслом Осінній м'ясоїд сухоядение сухоядение Різдвяний піст
з 28 листопада по 6 січня до 19 грудня гаряча без масла риба сухоядение риба сухоядение риба риба 20 грудня - 1 січня гаряча без масла гаряча з маслом сухоядение гаряча з маслом сухоядение риба риба 2-6 січня сухоядение гаряча без масла сухоядение гаряча без масла сухоядение гаряча з маслом гаряча з маслом Зимовий м'ясоїд риба риба

Великий піст


14 березня - 30 квітня 2016

Сам Спаситель був поведений духом в пустелю, сорок днів спокушати дияволом і нічого не їв в ці дні. Спаситель постом почав справу нашого спасіння. Великий піст - пост в честь Самого Спасителя, а остання пристрасна седмиця цього сорокавосьмідневного поста встановлена ​​на честь спогади про останні дні земного життя, страждання і смерть Ісуса Христа.
З особливою суворістю дотримується пост в першу і пристрасну седмиці.
У Чистий понеділок прийнято повне утримання від їжі. В інший час: понеділок, середа, п'ятниця - сухоядение (вода, хліб, фрукти, овочі, компоти); вівторок, четвер - гаряча їжа без олії; субота, неділя - їжа з рослинним маслом.
Риба дозволяється в Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня) та у Вербну неділю (в 2016 році 24 квітня). У Лазареву суботу (в 2016 році 23 квітня) дозволяється рибна ікра. У страсну п'ятницю (в 2016 році 29 квітня) не можна вживати їжу до виносу плащаниці.


Петрів піст


Петрів піст ще називають Апостольським постом

27 червня - 11 липня 2016

З понеділка тижні всіх Святих починається піст Святих апостолів, встановлений перед святом апостолів Петра і Павла. Цей пост називається річним. Продовження поста різна, залежно від того, як рано чи пізно буває Великдень.
Постійно він починається з понеділка всіх Святих, а припиняється 12 липня. Тривалість Петрів піст містить в собі шість тижнів, а найкоротший тиждень з днем. Цей піст встановлений на честь Святих апостолів, які постом і молитвою готувалися до всесвітньої проповіді Євангелія і готували собі наступників в справі рятівного служіння.
Строгий піст (сухоядение) в середу і п'ятницю. У понеділок можна гарячу їжу без масла. В інші дні - риба, гриби, крупи з рослинним маслом.


Успенський піст


14 серпня - 27 серпня 2016

Через місяць після Апостольського посту настає багатоденний Успенський піст. Він триває два тижні - з 14 по 27 серпня. Цим постом Церква закликає нас до наслідування Божої Матері, яка перед переселенням своїм на небо невпинно перебувала в пості і молитві.
Понеділок, середа, п'ятниця - сухоядение. Вівторок, четвер - гаряча їжа без олії. У суботу та неділю дозволяється їжа з рослинним маслом.
У день Преображення Господнього (19 серпня) дозволяється риба. Рибний день в Успенье, якщо він прийде на середу або п'ятницю.


Різдвяний піст


28 листопада - 6 січня 2016

Різдвяний (Пилипів) піст. В кінці осені, за 40 днів до великого свята Різдва Христового, Церква закликає нас до зимового посту. Він називається і Філіппов, тому що починається після дня, присвяченого пам'яті апостола Пилипа, і Різдвяний, бо буває перед святом Різдва Христового.
Цей піст встановлений для того, щоб нам принести Господу вдячну жертву за зібрані земні плоди і приготуватися до благодатного єднання з народженим Спасителем.
Статут про їжу збігається з статутом Петрового посту, до дня святителя Миколая (19 грудня).
Якщо свято Введення в храм Пресвятої Богородиці випадає на середу або п'ятницю, то дозволяється риба. Після дня пам'яті Святителя Миколая і до предпраздненства Різдва дозволяється риба в суботу та неділю. У предпраздненство не можна їсти рибу в усі дні, в суботу та неділю - їжа з маслом.
У святвечір не можна вживати їжу до появи першої зірки, після чого прийнято куштувати сочиво - варені в меду зерна пшениці або відварений рис з родзинками.


суцільні седмиці

Седмиця - тиждень з понеділка по неділю. У ці дні відсутність поста в середу і п'ятницю.
Суцільних седмиць п'ять:
Святки - з 7 січня по 18 січня,
Митаря і фарисея - за 2 тижні до Великого Посту з 22 лютого 2016 з 28 лютого,
Сирна (масниця) - тиждень перед Великим Постом (без м'яса) з 7 березня 2016 з 13 березня,
Пасхальна (Світла) - тиждень після Великодня с 2 травня по 8 травня 2016,
Троїцька - тиждень після Трійці з 20 червня по 26 червня 2016.


Пост в середу і п'ятницю

Щотижневими пісними днями є середа і п'ятниця. У середу піст встановлений на згадку про зради Іудою Христа, в п'ятницю - в пам'ять хресних страждань і смерті Спасителя. У ці дні тижня Свята Церква забороняє вживання м'ясної і молочної їжі, а в період неділі Всіх святих до Різдва Христового слід утримання також від риби і рослинної олії. Лише коли на середу і п'ятницю припадають дні святкується святих, дозволяється рослинна олія, а в найбільші свята, такі як Покров, - риба.
Хворим і зайнятим важкою працею допускається деяке послаблення, щоб християни мали сили на молитви і необхідна праця, але вживання риби в неналежні дні і тим повніше дозвіл поста статутом відкидається.


одноденні пости

Водохресний святвечір - 18 січня, напередодні Водохреща. У цей день християни готуються до очищення і освячення святою водою в свято Хрещення.
Усікновення глави Іоанна Предтечі - 11 вересня. Це день пам'яті і загибелі великого пророка Іоанна.
Воздвиження Хреста Господнього - 27 вересня. Пам'ять про страждання Спасителя на хресті заради спасіння роду людського. Цей день проводять в молитвах, пості, сокрушении про гріхах.
Одноденні пости - дні строгого посту (крім середи і п'ятниці). Забороняється риба, але дозволяється їжа з рослинним маслом.


Православні свята. Про трапезу у свята

За церковним Уставом, у свята Різдва Христового та Богоявлення, що трапилися в середу і п'ятницю, посту немає. У Різдвяний і Водохресний святвечори і в свята Воздвиження Хреста Господнього та Усікновення глави Іоанна Предтечі дозволяється їжа з рослинним маслом. У свята Стрітення, Преображення Господнього, Успіння, Різдва та Покрови Пресвятої Богородиці, Введення Її у храм, Різдва Іоанна Предтечі, апостолів Петра і Павла, Іоанна Богослова, що трапилися в середу і п'ятницю, а також в період від Великодня до Трійці в середу і п'ятницю дозволяється риба.


Коли не здійснюється вінчання

Напередодні середи і п'ятниці усього року (вівторок і четвер), недільних днів (субота), дванадесятих, храмових і великих свят; в продовження постів: Великого, Петрового, Успенського, Різдвяного; в продовження Святок, в Неділю м'ясопусного, протягом сирної седмиці (Масляної) і в Неділю сиропусну; протягом Великоднього (Світлої) седмиці і в дні Воздвиження Хреста Господнього - 27 вересня.

Справи поста - справи милостиніПреп. Серафим Саровський говорив: «Пост ж і бдіння, і молитва, і милостиня, і всяке Христа ради делаемое добру справу є кошти для наживи Святого Духа Божого».

Ми сподіваємося, що наш календар постів виявився Вам корисний.

І будь-який навіть невеликий внесок дуже важливий і потрібний! Будь ласка, якщо є така можливість, то за допомогою кнопки нижче зробіть переклад будь-якої суми, яку Ви можете пожертвувати. На зібрані кошти ми зможемо оплатити хостинг сайту, надати підтримку ініціативам храму, а також далі створювати корисні веб-проекти.

У формі для перекладу Ви можете вказати Ваше ім'я і імена Ваших близьких для молитви про Вас в нашому православному храмі в Гамбурзі.


література

Великий піст

Петров, або Апостольський піст

Успенський піст

Різдвяний (Пилипів) піст

Різне

Православний піст. Календарі на інші роки

Календар православних постів і вказівку строгості поста дані для інформаційних цілей. Про те як постити, у Вашому конкретному випадку ми настійно рекомендуємо радитися з священиком.

При підготовці календаря використані дані сайту http://www.wco.ru/biblio/
Скрипт з автоматичного розрахунку православних постів на рік створено
в studio.hamburg-hram.de | Храм св. прав. Іоанна Кронштадтського в Гамбурзі

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.