Навигация
Реклама
Реклама

Сиенская школа

Сі е НСКА шк про ла живопису, одна зі шкіл живопису в Італії, що склалася в 13 ст. (Гвідо да Сієна і ін.). Витоки її лежать в італо-візантійського іконопису, а також в мистецтві книжкової мініатюри, розвиненою в оточували Сієну бенедиктинских абатствах. У період розквіту С. ш. (13 - 1-я половина 14 ст.) Її майстри (Дуччо ді Буопінсенья, Сімоне Мартіні, Ліппі Меммі) створювали твори, що відрізняються спіритуалізмом образного ладу, насиченістю колориту, граціозністю лінійних ритмів, в ряді випадків - прагненням до життєвої переконливості оповіді. З Проторенессансом (В т. Ч. Мистецтвом Джотто) тісно пов'язана творчість братів П'єтро і Амброджо Лоренцетти . У 15 ст. ряд майстрів С. ш. прагне до подолання готізірующіх тенденцій і засвоєнню новаторства флорентійської школи (Доменіко ді Бартоло, Маттео ді Джованні, Веккьетта, Нероччо ді Ланді), але найважливішою рисою С. ш., що залишилася в цілому на позиціях треченто , Був витончений декоративизм колориту і композиції, а також лірична споглядальність образного ладу, що вносить в твори багатьох сіенцев (Сассетта, Джованні ді Паоло) атмосферу чарівної казки.

У 16 ст. С. ш. висуває ряд своєрідних майстрів (Содому, маньерист Д. Беккафумі і ін.), але в цілому втрачає своє значення.

Літ .: Лазарев В. Н., Походження італійського Відродження, т. 1-2, М., 1956-59; Carli E., l. a pittura senese, Mil., 55 [19].

, 55 [19]

А. Лоренцетти. «Алегорія доброго правління в місті». Фреска в Палаццо публіці в Сієні. 1337-39. Фрагмент.

Фрагмент

Сімоне Мартіні. «Мадонна». Зі сцени «Благовіщення». 1330-і рр. Ермітаж. Ленінград.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.