Навигация
Реклама
Реклама

Як правильно вибрати шампанське до Нового року

Сомельє Тетяна Ветлужских вміє підбирати напої до будь-якої ситуації

Пляшка ігристого вина традиційно займає головну позицію серед інших напоїв на новорічному столі. Відкорковувати її в новорічну ніч - виключно російська фішка. Саме зараз, коли в магазинах пік продажів таких вин, ми разом з сомельє клубу «Мандрагора», викладачем винної школи Tastevin Тетяною Ветлужских подивилися, що пропонують росіянам купити до свята. Читаючи цей текст, пам'ятайте, що надмірне вживання алкогольних напоїв шкодить вашому здоров'ю.

Тетяна відразу відучила нас називати весь цей асортимент шампанським. Це друга російська традиція, але коректніше називати ці вина ігристими:

- Традиційний метод, яким роблять справжнє шампанське в провінції Шампань, дуже складний і займає мінімум 12 місяців. Вишуканий, благородний напій, який виходить в результаті, дешевше ніж за 2,5 тисячі годі й шукати. І зрозуміло, що для того вина потрібен і привід особливий. До того ж стилістика у вин, приготованих за цим методом, специфічна.

- Як можна її описати?

- Витримка на осаді - що вона дає? Присмак тосту, хлібної скориночки. У гіршому випадку - таке теж буває - нотки дріжджів. Взагалі найменування «шампанське» на наших прилавках ми зустрічаємо двічі. У самому верхньому ціновому сегменті - Champagne - і в нижньому - все варіації «Російського шампанського». В Європі ігристі вина, в тому числі виготовлені за тією ж традиційною технологією, що і в Шампані, мають свої назви.

Істинне Champagne і наше російське шампанське

- Які Наприклад?

- Наприклад, креман (Cremant) - та ж технологія, але виробляється в іншому регіоні Франції. І це відразу інший цінник - креман можна знайти вже в районі тисячі рублів. З цього ж методу роблять каву (Cava), але від французьких вин вона відрізняється і сортами винограду, і витримкою. Кави зараз дуже багато в продажу, але врахуйте, що з усіх ігристих кава має самий різкий, відчутний смак. Це такий серйозний напій серйозного застілля, коли багато щільних закусок на столі. Часто чоловікам більше подобається саме кава за виражений смак, тому, якщо в компанії чоловіків багато, має сенс купити на пробу.

Часто чоловікам більше подобається саме кава за виражений смак, тому, якщо в компанії чоловіків багато, має сенс купити на пробу

За 1000-1500 можна знайти французькі ігристі вина, виготовлені за традиційною технологією, але не в провінції Шампань За 1000-1500 можна знайти французькі ігристі вина, виготовлені за традиційною технологією, але не в провінції Шампань

- А російські вина роблять за традиційною технологією?

- Так, є лінійки, наприклад у «Абрау-Дюрсо», але вони найдорожчі. Взагалі, «Абрау» - це, звичайно, легенда ігристих вин Росії. Лев Голіцин почав випуск за класичним методом, часи були гусарські, шампанське лилося рікою. І навіть сам Дюма якось сказав, що йому подобається російське шампанське, - це історичний факт. Але більшість ігристих вин в Росії робиться за спрощеною технологією, якщо говорити про природну газації - є лінійки ігристих у «Шато Тамань», «Фанагорії», «Арістова» та інших. У російських вин є свої шанувальники. Хоча я завжди раджу пробувати і європейські перевірені марки. За ті ж гроші - в ціновій категорії від 400 рублів до 1000 - можна купити, наприклад, Prosecco і ту ж каву.

За ті ж гроші - в ціновій категорії від 400 рублів до 1000 - можна купити, наприклад, Prosecco і ту ж каву

Російські вина традиційно користуються популярністю

- Що можна сказати про Prosecco?

- Воно легке. Метод виробництва трохи відрізняється від традиційного, а в самому вині більше квіткових нот. Воно легко п'ється, підходить для будь-якої компанії і не вимагає якихось складних закусок. Наприклад, під м'ясні складні закуски, аж до холодцю, краще підійде кава. А Prosecco можна пити так. Мені здається, для веселої новорічної вечірки воно відмінно підходить. Так само як інші італійські ігристі вина.

Так само як інші італійські ігристі вина

Навіть в звичайному супермаркеті можна знайти Prosecco за цілком доступною ціною

- Ваші колеги завжди скаржаться, що російський споживач налягає на солодкі вина і що це не по-гурманськи ...

- Історично так склалося, ми - країна північного типу споживання. І ми взагалі країна горілчана. І коли у нас стали пити вина, то почали з солодких - це природно, генетикою закладено, що солодке - добре, гірке - погано. Взагалі тоді солодкі вина любили більше навіть у Франції, потім - як вважається, під впливом Британії - стали пити сухі. Цінителі не люблять солодке, тому що воно просто солодке і все, ароматика нецікава. Більш складні вина - сухіше. І за солодкістю часто ховаються дефекти вина. Зараз потихеньку відходять часи, коли люди купували повально солодкі і напівсолодкі. Але вони як і раніше популярні, ті ж Asti, солодкі і напівсолодкі Lambrusco. Я нічого не маю проти них, але вони повинні вживатися в певний момент, в кінці застілля разом з десертом або замість десерту. Коли все вже нагодовані, втомилися, тортик поїли і чай попили, а чогось ще хочеться - зайде чудово.

Коли все вже нагодовані, втомилися, тортик поїли і чай попили, а чогось ще хочеться - зайде чудово

Який росіянин не п'є солодких вин? Але сомельє вважає, що брют розкриває більш багатий смак

- Що можна сказати про напої, у яких цінник нижче 250, і в тому числі 150 рублів? Що це?

- На них написано - винний напій. Це напої зі штучною газацією, такі робили, наприклад, на нашому Віншампанкомбінате (до речі, почитайте про його історію в нашому матеріалі . - Прим. ред.), у багатьох великих містах їх як і раніше роблять. Зараз за законом вони не називаються винами, це винні напої. Я не дуже розумію, навіщо їх пити. Мені здається, якщо у вас є 150 рублів і хочеться чогось з пузирчики, то буде чесніше купити пива.

- Де взагалі краще купувати вина до новорічного столу?

- Найбільший вибір - в Винотека і винних крамницях, їх досить багато зараз в місті, особливо в центрі. У Винотека - більш елітний асортимент, винні лавки більш демократичні, при цьому і там і там працюють хороші консультанти. У АЛКОМАРКЕТ розкручених мереж може бути цінник трохи нижче, але не факт, що там ви отримаєте грамотну консультацію. Як і в звичайних супермаркетах - там, звичайно, асортимент менше, консультантів немає, але іноді трапляються дуже непогані позиції за дуже приємними цінами. Так що не варто їх повністю ігнорувати - там можуть бути і цікаві знахідки.

Так що не варто їх повністю ігнорувати - там можуть бути і цікаві знахідки

Так виглядає стелаж у винній крамниці - вибір досить великий, і консультанти - люди компетентні, але аж ніяк не сноби

- На рік виробництва варто звертати увагу?

- На етикетках ігристих вкрай рідко вказується рік через особливості технології - там змішуються різні вінтажі. Але якщо ми бачимо рік на етикетці, то це дуже круто: це означає, що вино одного року, який з якихось причин був визнаний видатним. Це як мінімум - не прохідний напій. Ось зараз на вітрині ми бачимо кілька ігристих 2014 року. Ймовірно, це був хороший сезон для виноробства в Європі.

У ігристих треба звертати увагу на дату розливу, вона обов'язково вказується - зазвичай на етикетці зі зворотного боку пляшки. Ігристі вина повинні бути свіжими - двох-трирічної давності. Так що, зустрічаючи 2019 й, вибирайте напої, розлиті не пізніше 2016 року, беручи до уваги вантажних.

Дата розливу завжди повинні бути вказана на етикетці Дата розливу завжди повинні бути вказана на етикетці   Урожай 2014 року в Європі було особливо гарний Урожай 2014 року в Європі було особливо гарний

- Охолодити перед подачею - обов'язкове правило?

- Ігристі вина з температурою вище +12 ° С пити не можна. З таким же успіхом можна наговорити газіровочкі, налити туди алкоголю, і буде той же ефект - ви відчуєте тільки газ і алкоголь. Ідеально остудити до +8 ... + 10 ° С. Ігристі вина п'ють тільки холодними. До речі, у нас прийнято пити з келихів-флейт - вузьких і довгих. У них бульбашки переливаються красивіше - правильно це називається перляж, від слова «перл». Але взагалі краще взяти келих більш конусоподібної форми - краще розкриється смак.

- І про закуску. Правда, що ігристе з шоколадкою, які традиційно дарують в наборі, насправді не найкращий варіант?

- Солодкість закуски не повинна бути вище, ніж солодкість напою. Тому солодкі ігристі можна закушувати десертом, але він повинен бути менш солодким, ніж вино. А взагалі класика - це брют і ікра. А зараз стало популярним поєднання сухого білого ігристого зі звичайною оселедцем. Спробуйте!

Зробити солодощі до ігристому провину (і не тільки) ви можете і самі. Ми зібрали прості рецепти домашніх «Раффаелло», трюфелів і цукерок для тих, що худнуть .

А якщо ви не знаєте, в чому зустрічати Новий рік, то почитайте поради стилістів про те, як в одному образі врахувати всі тренди сезону .

Текст: Анастасія РОВНУШКІНА
Фото: Максим Воробйов / E1.RU
Інфографіка: Анна РИБАКОВА / E1.RU

Як можна її описати?
Витримка на осаді - що вона дає?
Який росіянин не п'є солодких вин?
Що це?
Де взагалі краще купувати вина до новорічного столу?
Правда, що ігристе з шоколадкою, які традиційно дарують в наборі, насправді не найкращий варіант?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.