Навигация
Реклама
Реклама

Як побудувати успішний бізнес в Британії з нуля: поради Євгена Чичваркіна

  1. Як я придумав кращий в світі винний магазин
  2. Коли вас не представили
  3. полетіло
  4. Чиновники Росії і Англії
  5. Як написати бізнес-план, схожий на правду
  6. Що робити підприємцю

The article has been automatically translated into English by Google Translate from Russian and has not been edited.

У Великобританії підприємницький бум: 70% жителів країни у віці 25-35 років хочуть спробувати відкрити власну справу. Для успіху підприємства в Англії потрібна пристрасть і правдивий бізнес-план, - ніякої реклами. Про ці та інші секрети запуску бізнесу розповів виїхав в 2008 році до Великобританії співзасновник мережі салонів зв'язку «Евросеть» підприємець Євген Чичваркін. Він запустив там винний магазин «Hedonism Wines», а недавно відкрив ресторан HIDE. Підприємець поділився секретами бізнесу по-англійськи в розмові з Сергієм Полонським в проекті Business Talk, а Inc. записав найцікавіше.

записав найцікавіше

Євген Чичваркін. Фото: Facebook Yuriy Ferendovich

Як я придумав кращий в світі винний магазин

Перший рік в Англії я нічого не робив, я бухав і жер. Півроку потому я вибирав, чим би я хотів займатися. Я заходив в кожен магазин на Оксфорд-стріт і задавав собі питання: чи хочу я бути власником цього магазину? Я затримався в магазині з пластинками, але потім подумав, що це безперспективно. Затримався в магазині з парфумерією, подумав, що тут мені дуже подобається, але я навряд чи зможу продовжувати літати на приватних літаках (а я дуже люблю приватні літаки, на них дуже приємно літати. Я ненавиджу черги, очікування, хамство, контроль).

Потім я зайшов у винний магазин Berry Brothers, з яким 320 років (це найдавніша компанія, яка торгує вином). Вони розливали Petrus, відправляли контрабандою Cutty Sark в Канаду, щоб продавати в Америку. Я зрозумів, що вони абсолютно не фокусуються на роздрібній торгівлі. Навпаки них знаходиться Justerini & Brook, теж винний продавець. Я намагався там щось купити, але мені сказали, що можна купити тільки ящиком, чекати шість тижнів. Я подумав, а чому шість тижнів, якщо з Іспанії летіти дві години. Мене не запитали, наскільки терміново мені потрібно. Я зрозумів, що мені приємно цим займатися, у винному магазині я можу проводити години, дні і взагалі померти.

Я об'їхав особисто всіх конкурентів можливих і неможливих, приблизно 50 магазинів. Я скрізь щось купив, намагався купувати щось незвичайне, щось на замовлення і так далі. Це зайняло приблизно місяці два, і після цього я зрозумів, що потрібно робити компанію. І влітку 2010 року ми зробили компанію Hedonism.

Потім я зустрів мою бойову подругу Тетяну, яка вміє організувати все, що завгодно, і я зрозумів, що у нас найголовніша основа є: у бізнесу є мама і тато. Ми взяли лист, написали на ньому: «Кращий винний магазин в світі», - і цей план ми виконали на 80% на даний момент. Решта ідеї виявилися утопічними - або занадто емоційними, або занадто романтичними.

Коли вас не представили

Потім ми стали шукати приміщення. У нас було смішне завдання для агентств - 250-400 метрів. Ми зустрілися з усіма агентами, вони понуро нас вислухали, і ми зрозуміли, що щось не так. Ми написали всім лист, що ми подвоюємо комісію, а потім телефонуємо через тиждень і запитуємо: «Є щось? - Ви знаєте, немає нічого. - А чому? - Тому що ви не були нам представлені ».

Після цього ми з Тетяною щодня проходили 42 вулиці Золотої милі і зупинялися перед кожним магазином. У підсумку ми знайшли приміщення без агентства. Від моменту пошуку ідеї пройшло трохи більше 1 року, від її оформлення - 7 місяців.

Нам швидко показали приміщення, ми зробили Шофер і погодилися на всі умови. Але нас попросили також внести депозит у розмірі 1,5-річної оренди, показати довідку з банку про те, що у нас є більше 10 млн фунтів, бізнес-план і ще до **** (багато) всього.

Це були 2 приміщення. Виявилося, що у одного з них статус no use, тобто ні для торгівлі, ні для кафе, ні для розливу алкоголю його не можна використовувати. У іншого категорія А1 - тобто ритейл. Між приміщеннями була стіна. І ми повинні були спочатку орендувати їх і тільки потім отримувати дозволи на переробку. Приміщення ми знайшли в січні, а договір змогли укласти тільки в жовтні. Весь цей час досить дорогі юристи з обох сторін жорстко займалися сексом з мізками один одного за мої гроші. Паралельно з цим ми почали робити ліцензії та дозволи. Нам, природно, відразу все заборонили: так як ви росіяни, у вас там буде soft porn. Довелося найняти іншого, найдорожчого, королівського юриста - це 750 фунтів на годину. Ця людина кілька місяців працював з нами, і ми почали зносити стіни, щоб домовитися і отримати ліцензії, - за півроку до того, як ми уклали договір на оренду. Тобто нам його могли не здати, а ми вже запалили якісь пекельні гроші.

Ми уклали договір в кінці жовтня, а в листопаді наші люди повинні були вийти на будівництво зносити стіни з дозволом. Ми думали «клас, ми по весні відкриємося». Але в будинку виявили азбест. Його прибирає тільки держкомпанія, яку потрібно чекати 40 днів. Потім були свята, і ніхто не працював цілий місяць через Різдва. Наші люди вийшли на роботу тільки в кінці січня або в лютому. А до кінця червня магазин був готовий.

Потім з сайтом нас кинув Тема Лебедєв - він взяв гроші і просто не зробив. Можна було не робити для людини, який поїхав до Лондона. Спробуй не чинили, коли я був в Росії.

Фото: Facebook Євген Чичваркін

полетіло

В результаті до кінця липня усе було готово, 3 тижні розставляли все, вибирали всілякі приємні штучки, порошинки здували - і з нулем реклами відкрилися 17 серпня 2012 року. Це сталося через 26 місяців після виникнення ідеї. Спалили на цьому страшну суму грошей. Всі мої друзі, люди, які бажали «удачі тобі і успіхів», за спиною говорили: «Це взагалі ніколи не відіб'ється, так тут не роблять. Хто ти такий, щоб ми у тебе алкоголь купували? Торгуй телефонами. Ну, немає, це ніколи не окупиться. А скільки ви сомельє будите платити? Так ви що, з глузду з'їхали? ». Ми платимо в 2,5 рази вище за ринок, тому що все в частці: закупник в частці, керівництво в частці, менеджмент в частці, і з найбільшою часткою ті, хто це вино продає. Перед усіма розкрита закупівельна ціна, і на фонд оплати праці відразу йде 60% прибутку. Ми зробили саму капіталістичну систему на світлі. Довго знову-таки з юристами думали, як обходити дебільні закони, за якими потрібно платити за годинник в Великобританії. Сама капіталістична система в підсумку стала соціально-орієнтованої (половина наших співробітників переженилися, одужали, купили будинки і машини, переїхали).

Ми провели 700 співбесід, щоб відібрати 30 осіб. І це найввічливіші, самі знають, самі добродушні від природи люди, які говорять англійською мовою без помилок, мають common sense, знання вина і не втомлюються на стомлюючої роботі.

Наші амбіції - абсолютний, як тут кажуть, destination point, остаточне місце для людей зі смаком. Зараз люди говорять «як здорово, як класно», пишуть дуже багато в інстаграме, а люди з індустрії, звичайно, питають: «Хто так робить? Треба було бар зверху ставити. З цієї націнкою ви ніколи не заробите », - і так далі. Ось ці всі прекрасні шкідливі поради ми пропускаємо повз вуха, слухаємо тільки наших гостей, на них орієнтуємося.

Як і в «Евросети», асортимент визначається професіоналом. Тобто у нас кращий закупник вина в Великобританії, він визначає асортимент в тих рамках, про які ми спочатку домовилися, і він погодився з цим баченням.

Наші ноу-хау - це рівень сервісу, рівень краси та естетики, невластиві роздрібного бізнесу. Такі підходи ніхто не використовує і, навіть бачачи успіх, не використовуватиме. Тому що вони жадібні. Таня іноді в 4 ранку відповідає якимось покупцям, яким щось не доїхало в Гонконзі, або доїхало не те, чи не так, або не зустріли.

В Гонконг ми поставляємо кожен день, іноді двозначну кількість відправок, в Америку теж ми поставляємо кожен день, і в Сінгапур. Всього в 70 країн. Зробили близько 500 відправлень під Різдво.

З винним бізнесом ми увійшли в 2014 році в 25 швидкозростаючих компаній Великобританії на 24-му місці. Ми повернули інвестиції за 3,5 року, і зараз цей бізнес нас годує. Про успіхи в ресторані говорити рано, тут ми працюємо 7 тижнів. Але у нас вже там цікаві цифри.

Але у нас вже там цікаві цифри

Фото: Facebook Євген Чичваркін

Чиновники Росії і Англії

Бюрократія в Росії і бюрократія в Великобританії відрізняється так само, як відрізняється НКВД від гестапо. В гестапо катували людей, щоб отримати від них правду, щоб дізнатися правду. НКВД катував людей, щоб отримати від них неправду, якісь ліві свідчення. У Росії бюрократія створює умови, щоб ти порушив закон, щоб ти не зміг його виконати і приніс гроші. Тут бюрократія потрібна, щоб ти зміг виконати закон. Я жодного разу нікому тут не дав хабара.

Більш того, ми не пригощали жодного разу нікого. Жодному журналістові жодного келиха, жодної копійки на рекламу, жодної копійки на PR (я про магазин). Ні знижкових карт, ні карт лояльності, ні клубних систем, ніякої ось цієї хреномуті, ніяких червоних цін, ніяких «купи це - отримай то», нічого з маркетингу - крім вивіски і шоколадки в імпульсної зоні (там лежить шість видів шоколаду і лежать продукти під нашим ім'ям). Наші клієнти - люди зі смаком, все зроблено з повагою до їхнього права на спокійний вибір.

Як написати бізнес-план, схожий на правду

Орендодавці приміщення для магазину попросили бізнес-план, ми написали, як ми це бачимо, дали нашим консультантам. Вони сказали: «Ви взагалі з глузду з'їхали. Ви пишете середню ціну пляшки 90 фунтів без ПДВ, у Харродс 60 або 70, напишіть 30 або 40, вам ніхто не повірить. Якщо вони комусь дадуть це почуття з індустрії, тому що самі вони теж **** (нічого) не розуміють, то скажуть, що ці люди просто фантазери. Вам просто не здадуть це місце, тому що ви в Інтерполі, у вас незрозуміло - будуть заарештовувати ці гроші чи не будуть ». У підсумку ми зробили фейковий бізнес-план, де ми окупається за три роки, і драматично нагнали просто кількість, яке ми продаємо. Там були вказані маленькі зарплати. План був схвалений. Майже на півроку пізніше ми окупилися. Але замість 30-40 фунтів, середня ціна - 160 фунтів без ПДВ, 16 тис. Рублів за пляшку.

ПДВ в Англії 20%. Якщо буде Brexit, вони знизять податки, тому що це трошки перебір. Акцизи дуже великі, особливо на міцний алкоголь, і наявність акцизів дуже здорово заважає нам продавати вина середнього і нижче середнього класу. Акциз - це остаточна величина на кожну пляшку, тобто все, що до 100 фунтів, практично неможливо продати до Франції, в Бельгії або ще кудись. Якщо був би нормальний акциз, у нас було б набагато більше зарубіжних продажів. А держава отримала б, може бути, на коло навіть більше.

Без бізнес-плану залучити інвестиції все одно не можна. Тому що той бік потрібно розуміти, що там сидить менеджер, який відповідає за чиїсь гроші, йому потрібно прикрити свою дупу папером. Як казав мій слідчий, «більше паперу - чистіше попа». Тому паперу забруднити доведеться досить багато. Закони з цифрами діють так, що всі свої наміри, якщо ти хочеш оперувати чужими грошима, потрібно викласти і вміти довести, як і відстояти, як захист дисертації, але таку чесну захист дисертації. Без бізнес-плану на чужі гроші до раю не в'їдеш.

Ми зробили бізнес-план наступним чином: ми написали, який ми бачимо перший рік, і вирішили, що в бізнес-плані, щоб нам знову повірили, це буде третій рік, а перші два зробили гірше, на порядок гірше, і з таким бізнес -план прийшли в банк і отримали гроші.

Фото: Facebook Євген Чичваркін

Що робити підприємцю

Запускаючи ресторан, я 3 або 4 години проговорили з ЗЕЛЬМАНОМ (Михайло Зельман, ресторатор, який володіє мережею Burger & Lobster в Великобританії - ред.), З його колегою Гошею Вайнштейном (запускав в Лондоні Goodman «Арпікома» - ред.) Кілька годин. Я був свідком, як запускався Новіков, я попросився працювати безкоштовно кухарем в парі-трійці мишленовских ресторанів. Просто безкоштовно кухарем з ранку приходив і різав салат, і на мене кричали, і я говорив «є, шеф».

Ми не прочитали жодної книжки, як відкрити кращий ресторан. Орієнтувалися на особистий досвід, відвідали 200 різних ресторанів. Ми зібрали з моєї бойовою подругою, напевно, в цілому під сотню мишленовских зірок або більше, відвідавши, оцінюючи, спілкуючись, сперечаючись про те, що потрібно. Потім знайшли шефа, з яким у нас збіглися вектори.

Всім підприємцям я раджу, звичайно, читати Айн Ренд «Атлант розправив плечі». Якщо бізнес в Росії, потрібно обов'язково прочитати «Анну Кареніну», щоб розуміти, з ким маєш справу.

Росії оголосили війну не всі країни, а тільки одна країна, - це сама Росія. Я рекомендую купити зброю і кудись його заховати. Потрібно тримати відкритими Шенген і британську візу і носити цей паспорт з собою. Якщо є великі гроші, нехай буде напоготові літак або варіант відходу через Україну і Білорусь.

Час низьких енергій потрібно перечекати, потрібно займатися самоосвітою, займатися чимось, щоб не було нестерпно боляче потім за безцільно прожиті роки, щоб можна було дітям дивитися в очі не відводячи їх, щоб потім не зіпсувати собі некролог. Мені здається, це ось завдання на цей час. А краще, звичайно, зібратися з силами, взяти, оподаткуватися книжками, почитати і спробувати себе десь ще. Годувати перевертнів - погане заняття, я не радять нічого іншого, я поїхав майже 10 років тому саме через це. Чи міг я дати їм хабар і продовжувати там щось робити? Так, міг, - я не захотів.

Читайте також на ForumDaily:

Наші в еміграції: як росіянка стала елітним модним фотографом в Шанхаї

4 ради від мільярдера Баффета, як варто виховувати дітей

Як створити успішний стартап і переїхати в Кремнієву долину: поради від інвестора

5 секретів, яким селф-мейд мільйонери вчать своїх дітей

Як самостійно подати податкову декларацію в США: 10 важливих рад

Як побудувати успішний бізнес в США: поради починаючим підприємцям

Хочете більше важливих і цікавих новин про життя в США і імміграції в Америку? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook. Вибирайте опцію «Пріоритет в показі» - і читайте нас першими. І не забудьте підписатися на ForumDaily Woman - там вас чекає маса позитивної інформації.

Я заходив в кожен магазин на Оксфорд-стріт і задавав собі питання: чи хочу я бути власником цього магазину?
Ми написали всім лист, що ми подвоюємо комісію, а потім телефонуємо через тиждень і запитуємо: «Є щось?
А чому?
Хто ти такий, щоб ми у тебе алкоголь купували?
А скільки ви сомельє будите платити?
Так ви що, з глузду з'їхали?
Зараз люди говорять «як здорово, як класно», пишуть дуже багато в інстаграме, а люди з індустрії, звичайно, питають: «Хто так робить?
Чи міг я дати їм хабар і продовжувати там щось робити?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.