Навигация
Реклама
Реклама

еволюція дауншифтингу

Саме слово «дауншифтинг» передбачає зниження вимог, доходів, очікувань і якості життя. Однак мій особистий досвід говорить про інше. Відмова від стомлюючого карабканья по кар'єрних сходах і виживання в мегаполісі призводить до значного поліпшення якості життя. Звичайно, за умови, що ти все-таки продовжуєш працювати.

Ця стаття буде корисна всім тим, хто збирається дожити до того моменту, коли пора замислюватися про вибір між нескінченною гонкою за успіхом і спокійним життям за межами метушливих мегаполісів.

Після 40 років в Росії кар'єра журналіста виглядає досить розпливчасто. Власне, розпливчасто вона виглядає завжди.

Спочатку ти кореспондент, потім редактор відділу або фахівець, який займається особливими темами в залежності від специфіки видання. Потім заступник головного редактора. Потім тебе звуть керувати своїм ЗМІ. І це, по суті, верх журналістської кар'єри. Далі-небудь в інший бізнес, або в видавці тих же самих ЗМІ.

У будь-якому випадку найчастіше все закінчується або стагнацією, або відходом в комерцію, що часто суперечить колишнім прагненням, звичкам і способу життя. І ще: після 40 років міняти старий спосіб життя досить складно.

Біг на місці

Життя в Москві, як і в багатьох інших мегаполісах, в молодості здається повною можливостей і задоволень, але з часом перетворюється в виснажливий біг на місці.

Людина по повній викладається заради кар'єри і добробуту. Однак поступово з'ясовується, що, чого б ти не домігся, завжди поруч є хтось, хто на перший погляд живе ще краще, але йому від цього не стає легше.

Ти заробляєш все більше, але ціни ростуть, ростуть і твої запити. І будь-яке зростання доходів ніколи не виявляється достатнім. Будь-яка зарплата проїдається.

У Москві, якщо ти найманий працівник, ти ніколи не можеш жити як хочеш. Якщо є іпотека - немає відпустки. Якщо два рази в рік ти виїжджаєш на пару тижнів у відпустку - немає квартири. Це все страшно втомлює.

Дауншифтинг не турбує

І ось, коли людина звертається до цих роздумів і відчуттів, в голову приходить ідея повністю змінити спосіб життя, а також місце дислокації. Навіть ціною мнимого зниження рівня життя. Чому мнимого - поясню пізніше.

Загалом, останні кілька років слово «дауншифтинг» лякало мене все менше і менше. Зрештою, я дуже серйозно захворів, був при смерті і, коли прийшов до тями, чітко зрозумів, що колишня цілком успішна життя (а я добре заробляв, став відомим в певних колах) не приносила мені майже ніякої радості.

Коли я почав одужувати і потроху працювати, то усвідомив, що відновлювати колишній уклад не можу і не хочу.

Під час сумних роздумів про майбутнє (все-таки криза) я став читати блоги своїх друзів і знайомих, які виїхали в інші країни.

Зазвичай від зміни місця очікуєш скоріше проблем, ніж їх рішень. Здається, що життя на новому місці - це перш за все необхідність все починати заново.

Я це знаю не з чуток: сам колись емігрував ще з СРСР в одну з європейських країн, але потім повернувся. Але, на мій подив, переважна більшість людей, які виїхали з Москви зараз, були дуже задоволені змінами в своєму житті.

І тоді я, як мені здалося, зрозумів, що треба робити.

безперечні достоїнства

Я став з'ясовувати подробиці життя в європейських країнах - Чехії, Угорщини, Словаччини і Чорногорії. Оселитися там набагато простіше, ніж в «традиційних» західних країнах - Німеччині, Італії, Франції, Голландії. У підсумку найбільшу кількість позитивної інформації я зібрав про Чорногорію.

ДОСТУПНЕ ЖИТЛО

Тут досить високу якість нерухомості та низькі ціни на неї.

Будинок або квартиру з двох-трьох кімнат на узбережжі можна купити за 30 000-50 000 євро, а невелике житло з однієї-двох кімнат - за 20 000-30 000.

Якщо ж є хороший автомобіль і ви згодні жити в горах, то житло на видаленні 5-20 км від узбережжя, можливо, навіть обійдеться в два рази дешевше.

Оренда двох-трикімнатної квартири на узбережжі коштує від 120 до 500 євро на місяць - залежно від місця, близькості моря і зручностей, наявності або відсутності додаткових задоволень на кшталт саду і великий тераси, метражу і т. П.

Також дуже важливий і термін оренди. Одна справа знімати квартиру в сезон: тоді два місяці можуть обійтися як півроку. Інше - на цілий рік або більше. Скажімо, мої друзі в Тіват знімають половину будинку: три кімнати і великий балкон за 200 євро.

Але це далеко від моря. Моя подруга в Херцег-Нови платить за піврічну оренду трикімнатної квартири в хорошому, тихому районі біля моря 400 євро. Зате з балкона відкривається дивовижний вид на затоку, в квартирі теплі підлоги.

Загалом, в кінці березня минулого року я почав шукати країну, а в середині травня вже поїхав в Чорногорію, щоб купити квартиру на зайняті у тещі гроші.

В результаті за тиждень я купив житло. Через місяць ми з дружиною в'їхали в власні три кімнати з балконом і невеликим садом на березі Адріатичного моря.

І, чесно кажучи, ще ніколи в житті я не був такий спокійний і щасливий, як ці останні вісім-дев'ять місяців.

КЛІМАТ І ПРАВИЛА ПРОЖИВАННЯ

Чорногорія, мабуть, одне з найтепліших місць Середземномор'я (влітку до +40 С, взимку зазвичай не нижче +10 С), теплий сезон тут триває з квітня по листопад.

І головне - це єдина країна Європи, де громадяни РФ можуть легально жити без візи (треба лише виїжджати хоча б на п'ять хвилин один раз на місяць).

Дуже просто отримати і тимчасовий вид на проживання - купити нерухомість, відкрити бізнес, хоча б формально найнятися на роботу або просто надати договір про найм нерухомості строком на один рік.

Потрібно зауважити, що, на відміну від Чорногорії, в багатьох інших країнах росіяни можуть перебувати в країні не більше 180 днів на рік. А вид на проживання видають лише власникам дорогого житла або власникам робочих запрошень.

Але отримати тимчасову посвідку на проживання (між іншим, автоматично поновлюваний раз на рік) на підставі договору оренди неможливо практично ніде.

Тільки потрібно врахувати, що постійний вид на проживання тут майже нікому не дають. І якщо у вас серйозні плани щодо зміни громадянства - поки вам не сюди.

ДОБРА ЇЖА

У Чорногорії немає великої сельхозіндустріі, тому будь-яке м'ясо - фермерське, а будь-яка риба - з моря, озера, річки. Молочні продукти зроблені зі свіжого молока. Плоди надходять на прилавки з городів. І ще: в Чорногорії якось не прийнято продавати людям щось несвіже, тому що свіжого тут вистачає на всіх.

ГРОШІ

Щоб жити в Чорногорії добре або задовільно, потрібно зовсім небагато грошей, особливо в порівнянні з Москвою і іншими великими російськими містами. Місцеві жителі отримують в місяць в середньому від 200 до 500 євро.

Одна російська жінка-ріелтор на питання про те, скільки їх сім'я витрачає грошей на життя, відповіла так: «Ми живемо добре. Практично всі собі дозволяємо. І в ресторани ходимо періодично. Тримаємо кілька тварин і два автомобіля. Але витрачаємо, звичайно, чимало - 700-750 євро на місяць ».

«Та нічого собі! - сказало моє змучене цінами московське серце. - Для безбідного життя на морі в країні, де практично немає зими ?! ».

КУЛЬТУРНИЙ ВІДПОЧИНОК

Тут досить бурхливе культурне життя. У сусідньому місті Которі, в арт-центрі, який організував переїхав в Чорногорію Марат Гельман, постійно проходять якісь виставки.

У нашому місті, наприклад, недавно проходив місяць російського кіно і місяць Франції. Ще тут є кіноклуб, кілька художніх галерей і нерідко проходять вуличні свята.

А ще всюди пройшли карнавали. Колись ці місця були територією Венеціанської республіки, і традиції зберігаються.

неповоротних ІНВЕСТИЦІЇ

Деякі з наших співвітчизників, не порадившись ні з ким або отримавши невірні дані, накупили тут нерухомості в надії, що її вартість або вартість її оренди будуть рости.

Хтось приїхав сюди, щоб відкрити готель, ресторан або спа-салон. Хтось шукав тут перспектив, які може дати розвивається курортна інфраструктура. Всі ці люди помилилися.

Чи не помилилися лише ті, хто приїхав сюди саме заради дауншифтингу, щоб за якісь 300-700 євро на сім'ю на місяць жити в доброзичливій країні на березі теплого моря, отримувати задоволення від цього життя, народжувати і ростити дітей, розводити домашніх тварин і т . п.

ЛІНЬ

Але не буває країн без недоліків. Місцеві люди дуже часто повільні і ліниві, байдуже ставляться до своїх обіцянок і обов'язків, втім, як і в багатьох інших південних країнах.

У ресторані можна замовити одне, а принесуть зовсім інше. Якщо тобі потрібен телефон знайомого чиновника, або якогось майстра, або рибалки, які розвозять улов покупцям, місцевий чоловік може сказати, що дасть тобі номер завтра, тому що йому просто лінь підніматися по сходах на другий поверх за мобільником.

У минулому році всі новорічні свята у одного з інтернет-провайдерів не працювала мережа, і ніхто не хотів їхати і шукати пошкодження на лінії.

МЕДИЦИНА

Тут досить складно з медициною. Звичайно, тут є швидка допомога і лікарні, але якість медичних послуг в багатьох випадках залишає бажати кращого. Вивих вправлять, температуру зіб'ють, простуду або пронос полікують.

Якщо ж потрібна порожнинна операція, якщо ви серйозно хворі, то варто їхати в Сербію, Хорватію, Австрію, Німеччину. А якщо у вас захворювання, що вимагає постійного спостереження кваліфікованих лікарів, сюди їхати не треба.

СФЕРА ПОСЛУГ

Інфраструктура на узбережжі непогана - в кожному великому населеному пункті і поруч з ним є банки, супермаркети, пекарні, м'ясні і зеленню лавки, ресторани, кафе, бензоколонки, теслі, електрики, автосервіс. Однак якщо потрібно купити меблі, швидше за все, доведеться їхати в інше місто.

БАНКИ І ПОШТА

Великі проблеми можуть виникнути і з банком. Моя знайома вибрала один з найбільших місцевих банків, де їй обіцяли всілякі інтернет-послуги. Інтернет-банкінг, як виявилося, працює наступним чином: спершу ти оформляти, припустимо, переказ грошей на інший рахунок в інтернеті, але потім повинен з'явитися у відділення банку і з документами підтвердити свою операцію. Ось такі інтернет-послуги.

Пошта з інших країн приходить досить швидко. Скажімо, замовлення з Німеччини я чекав всього п'ять днів. Однак бандероль з міста на півночі країни в південне місто може йти два тижні. Люди зазвичай користуються нагодою, а не поштою.

МОВНИЙ БАР'ЄР

Ну і ще важливе. Не знаю, чи можна це назвати недоліком, але це те, що необхідно подолати - мовний бар'єр. Власне, якщо живеш в іншій країні, треба знати її мову. Говорити по-сербськи або, якщо завгодно, по-сербохорватської в балканських країнах необхідно.

І треба зауважити, що тут, на відміну від багатьох інших країн Європи, навіть посереднього знання мови достатньо, щоб тебе вважали своїм.

Знаю з власного досвіду: скільки б ти не вчив мову в Скандинавії, Німеччини, Франції та інших країнах Західної Європи, цього ніколи не досить, щоб перестати бути чужаком. Інтеграцію в суспільство там потрібно заслужити.

Тут мова - пропуск в місцеве життя. Місцеві люди доброзичливі, товариські, відкриті і в цілому абсолютно незлобиві. Вони приймають усіх до своєї спільноти і, як багато слов'янські народи, люблять іноземців. Особисто я прекрасно спілкуюся з сусідами. Брав участь в художніх і просто святкових заходах спільно з сербами і чорногорцями. Всім було весело і комфортно. Ніякої дистанції між місцевими і собою я не відчуваю.

Наш листоноша, який привозить на нашу вулицю листи і посилки, вже давно кличе мене зменшувально по імені. Я знаю про всі свята, хворобах, справах і планах сусідів, тому що вони охоче при зустрічі про себе розповідають. Я в приятельських стосунках з людьми, яких просто часто зустрічаю. Я - частина місцевого життя.

Апшіфтінг

За моїми особистими відчуттями можливість жити в теплі біля моря серед мандаринів, ківі, інжиру, є свіжі морепродукти і м'ясо, купаючись кожен день, ловлячи рибу, подорожуючи по горах, влаштовуючи пікніки на природі та гриль у дворі з друзями і отримуючи в два-три рази менше, ніж в Росії, але і витрачаючи менше, - це взагалі не дауншифтинг, а, скоріше, навпаки, апшіфтінг.

Адже якість мого життя насправді різко зросла. Витрати на хороше життя тут в кілька разів нижче, ніж в Росії, де доводиться витрачати купу грошей на усунення побутового і морального дискомфорту. І це ключовий фактор, мені здається, для тих, хто шукає не карколомної кар'єри і запаморочливих перспектив, а просто гідного існування.

Мій будній день

І наостанок в двох словах просто опишу свій день в Чорногорії.

Зазвичай годин до 14-15 за місцевим часом я працюю. Потім обід (або іноді дуже пізній сніданок) і прогулянка.

Взимку і восени я сідаю на скутер і їжу уздовж моря. Влітку і не самої пізньої осені купаюся. Місцевий клімат сприяє постійним фізичним вправам. Крім зарядки з гантелями і гирею я багато плаваю - від 400 до 1000 метрів.

На зворотному шляху заходжу в магазин. Потім працюю до вечері.

Після вечері іноді працюю, але нерідко і приймаю гостей. Спілкування тут набагато більш насичене, ніж в Москві. У Москві ні у кого немає часу. А тут якось все знаходять можливість поспілкуватися. Часто люди запрошують до себе або приходять на вечерю.

І ось що я ще хотів сказати: часто, коли я йду з дому, то забуваю закрити двері і зовсім не переживаю про це. Знаєте чому? У наших місцях не крадуть.

Сергій Козлов

Генеральний директор Мегаплан

Різні ритми життя. Різні масштаби. В одному адміністративному окрузі Москви живе більше народу, ніж у всій Чорногорії. Є цілий ряд речей, до яких ми звикли і вважаємо «обов'язково-необхідними». Той же вай-фай в метро став звичним. І тепер я, наприклад, дивуюся, коли в метро Мінська (у Мегаплан там другий офіс) інтернету немає. Як же так? Коли ж проведуть?

Або Яндекс. Таксі з оплатою, прив'язаною дебетної картки. Бачиш на мобільному під'їжджає машину. Часи, коли замовляв по телефону таксі і тобі телефонував оператор, залишилися в нульових. Безумовно, все це речі технологічного характеру. Маленькі приємності цивілізації. А який вибір ви зробите, чи готові відмовитися від технологічності на користь душевності?

джерело: megaplan.ruНАДІСЛАТИ: НАДІСЛАТИ:
Статті по темі:

Для безбідного життя на морі в країні, де практично немає зими ?
Знаєте чому?
Як же так?
Коли ж проведуть?
А який вибір ви зробите, чи готові відмовитися від технологічності на користь душевності?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.