Навигация
Реклама
Реклама

Кримська спека. Частина 2. Десь під Ялтою

25 грудня 2013 |   СНД   ,   Україна   Одним із символів Криму (як мінімум - південного Криму) є Ластівчине гніздо - красивий кам'яний будинок, схожий на невеликий замок 25 грудня 2013 | СНД , Україна

Одним із символів Криму (як мінімум - південного Криму) є Ластівчине гніздо - красивий кам'яний будинок, схожий на невеликий замок. Він знаходиться під Ялтою в селищі Гаспра на мальовничому кручі і ефектно нависає над прірвою. Таким це місце було не завжди - спочатку на цій землі, що належала відставному генералові, був побудований дерев'яний будинок-дача і тільки через півстоліття - змінивши кілька разів господарів і зовнішній вигляд, Ластівчине гніздо стало таким, яким все його знають. Загалом, погуглити, подивіться картинки ...

Погуглити? Подивилися? Тоді можете до Ластівчиного гнізда не їздити, бо нічого нового ви там не побачите.

Ну справді, ну ось ми приїхали в Гаспру, стоїть будиночок, на кручі, ну симпатичний ... Видно його здалеку, від самої автобусної зупинки, і ось ти починаєш спускатися до нього, і чим більше спускаєшся - тим гірше його стає видно. Я, наприклад, за час спуску так звик до цього будовою, що досягнувши його, вже майже не відчував емоцій (зажрались, напевно) ...

Я, наприклад, за час спуску так звик до цього будовою, що досягнувши його, вже майже не відчував емоцій (зажрались, напевно)

1. Ластівчине гніздо проти сонця

У пошуках кращого ракурсу можна довго ходити коло та навколо, та так нічого і не знайти. Що знаходиться на деякому підвищенні оглядовий майданчик ситуацію не рятує - з неї непогано видно навколишній ландшафт, але не Ластівчине гніздо.

2. Якщо придивитися - на горі зліва сидить якийсь Птиц - невже ластівка?

Взагалі, судячи з фотографій в інтернеті, найкращий вид відкривається з моря або з вертольота. Як би в знак вибачення за обдурені очікування поруч з оглядовим майданчиком стоїть якась фігня барвисте дерево бажань.

3. Місцева Ялинка

У самому «гнізді» (ну тобто в будиночку) поперемінно знаходиться то ресторан, то картинна галерея. Ми потрапили на ресторан. Ну, нам ще пощастило, тому що Ластівчине гніздо періодично взагалі закривають на ремонт. А все через землетруси: наприклад, колись перед будинком був розбитий сад, який звалився в море після одного з таких землетрусів. Можливо, коли-небудь ця доля спіткає і сама будівля.

Втім, таке моє змащене враження про символ південного Криму може бути пов'язано з тим, що під Ялтою було якось ліниво. Спекотне сонце нещадно палило. Ноги відмовлялися ходити, тіло потіло, очі закривалися, періодично хотілося спати і постійно - пити і купатися.

Здавалося б, рятівне море і пляж були поруч.

4. Звабливий пляж

А ось фіг вам. Пляж належить санаторію і закритий для чужинців. Спуститися до моря в радіусі кілометра можна тільки перемахнувши через паркан з колючим дротом ... А якщо ви не хочете, наприклад, назад на зупинку в гору підніматися, а хочете через санаторій вийти до ближчої зупинки - то вам теж фіг, санаторій для чужинців закритий, тому будьте ласкаві лізти назад в гору.

Так що не добре там місце якесь. А ще продавців сувенірів не менш ніж, на Ай-Петрі , Але Ай-Петрі хоча б натомість пропонує туристам дивовижну природу, чудові краєвиди, ну і смачну їжу. А тут крім гарного будиночка, имхо, нічого.

Загалом, не купання і нещадно атакували жарким кримським сонцем ми змушені були тікати в гори. В горах від санаторію імені Рози Люксембург (не дуже далеко від Ластівчиного гнізда) до Лівадійського палацу пролягає семикілометрова Сонячна стежка, по якій ми вирішили прогулятися, як це колись робили російські правителі (звідси ще одна її назва - Царська). Стежка йде вгору дуже плавно і відчуття піднесення не виникає (звідси третя назва - Горизонтальна).

5. Схема-маршрут Сонячної стежки

У першій половині стежка подарувала виключно позитивні емоції - тінь, прохолода, свіже повітря, навколо химерні дерева, море видно як на долоні. Сили поступово відновлювалися, а настрій поліпшувався.

6. Початок стежки

Початок стежки

7. Сама класна частина стежки - соснова

Сама класна частина стежки - соснова

8. Синє-синє море

Синє-синє море

9. Намагався зобразити химерність коренів дерев

На всьому протязі підйому декоративні таблички інформували нас про пройдений і залишився відстані, а також про перепаді висот.

10. Декоративне каміння і таблички

Навколо теж було куди подивитися: що нависають над скелями будинки, далека церква і скульптура, присвячена пішим туристам.

11. Будинок на скелі. готель напевно

готель напевно

12. Якась церква

Якась церква

13. Ось ці білі нагорі - це піші туристи

Ось ці білі нагорі - це піші туристи

14. Піші туристи лізуть в гору

Піші туристи лізуть в гору

15. І ось поблизу

Але друга половина стежки розчарувала - спочатку вона кілька разів виходила до автомобільної дороги, потім стала обтикатися в якісь паркани. А незабаром скінчилися і тінь і прохолода, і на останніх сотнях метрів до палацу на нас знову обрушилося палюче сонце. Нестерпно захотілося купатися, купатися і тільки купатися, навіть незважаючи на те, що сам Лівадійський палац зустрів нас цілком привітно - зеленню і солодкоголосим козаком. Хоча, я не готовий поручитися, що козак ні міражем або баченням, голову на той час мені напекло значно.

16. Солодкоголосий козак

Лівадійський палац - колишня резиденція російських імператорів - відомий тим, що тут в лютому 1945 р пройшла знаменита Ялтинська конференція за участю Сталіна, Рузвельта і Черчілля.

17. Фотка Лівадійського палацу з інтернету - свою лінь було робити

Кажуть, що всередині палац красивіше, ніж зовні, але перевіряти це вже не було сил - останні були кинуті на оседланіе крилатою тварі (як завжди - дуже дбайливо і акуратно, жодна тварина в результаті оседланіе не постраждала).

18. Останнє фото, на яке вистачило сил

Кримська спека завдала рішучого удару по голові і змусила нас відійти до моря, дочекатися вечора і відступити до Севастополя. Другий етап битви зі спекою був програний. Вирішальна битва мало відбутися на наступний день під Севастополем, на мисі Фіолент .

Ту бі контіньед ...

Погуглити?
Подивилися?
2. Якщо придивитися - на горі зліва сидить якийсь Птиц - невже ластівка?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.