Навигация
Реклама
Реклама

Настільні ігри, в які ми граємо | Блог про життя і подорожі по Австралії

В останні півроку ми дещо скоротили інтенсивність наших поїздок по містах і селах. Почасти це викликано тим, що почався черговий навчальний рік і у сина, як в австралійській школі, так і в російській мовній школі стало більше навчального навантаження і домашніх завдань. Інша причина полягає в тому, що більша частина місць, що знаходиться в 1-2х годин шляху від Мельбурна, нами вже вивчена вздовж і поперек, а поїздки кудись подалі не завжди поєднуються з мінливої ​​зимової погодою. Так що ми або їздимо кудись недалеко і ненадовго, або, якщо особливо дощитиме, а в музей / галерею не тягне, залишаємося всією сім'єю вдома.

Якщо при читанні вираження "залишитися вдома" вам на думку спадає тільки телевізор і / або комп'ютерні ігри, то змушена засмутити. Що телевізор, що комп'ютери для ігор ми включаємо досить рідко. Протягом робітничо-навчального часу навантаження на очі хватет всім, так що у вихідні намагаємося їх електронними пристроями не навантажувати. Ми багато читаємо (всі втрьох, місцеві бібліотеки - кладезнь цікавих книг!), Займаємося своїми хобі-роботами по мірі виникнення ідей для реалізації, ну а ще останнім часом все більше граємо в настільні ігри всією сім'єю і / або з друзями. Власне про них, про ігри і про те, що у нас є в нашому "запасі", і піде мова в нинішній час замітці.

Настільних ігор у нас багато. У домашній "бібліотеці" є не тільки стандартні шашки / шахи / го і інші ігри для двох. Навпаки, так як синові зараз вже більше 10 років і він досить спритно освоюється з правилами, ми активно шукаємо, граємо, тестуємо, і, за підсумками, поповнюємо наш "запас" найбільш, як нам здається, цікавими штуками для сімейного проведення часу.

Розповім про те, що є у нас зараз, і у що ми грали в гостях / с друзями. На фото нижче - лише частина того, що є зараз на полиці.

Більшу частину описи ігор і картинок до них я взяла з сайту igroved.ru - одного з кращих сайтів в рунеті подібного типу. Якщо вас щось зацікавить - сходіть по посиланнях до них, про кожну гру, крім опису та правил, на сайті є ще й відео. Це не реклама сайту :) (а шкода :))

Манчкин

Одна з наших найулюбленіших ігор, в яку ми граємо, страшно сказати, вже більше 10 років.

Отже, настільна гра "Манчкин" - це рольова гра за формою, пародія за змістом. Манчкіни гравців ходять по підземеллям, витягують на світ божий тамтешніх жахливих мешканців і або каються в цьому, або отримують за перемогу нові рівні і скарби. Результат кожного подібного пригоди (бою) залежить від того, хто з чим на бій вийшов. У гравця це рівень і бонуси / штрафи від шмоток, класу, раси і проклять. У монстра це рівень плюс карти-підсилювачі і разові шмотки. Звідки шмотки у монстра? У вашому бою можуть взяти участь і заздрісні суперники: вони можуть допомагати монстру і послаблювати вас.

В цілому, настільна гра Манчкин - для веселих компаній з правильним почуттям гумору - адже всі ці кошмарики понарошку! Вона дуже захоплююча, що змушує придумувати хитромудрі багатоходові операції: «а я у нього, а він тоді, і тут-то» і домовлятися з іншими гравцями про взаємодопомогу - адже частенько поодинці здолати монстра буває не під силу.

Хоча в "Манчкин" і можна грати удвох, найбільше задоволення все отримають, якщо гравців буде 4-5: на руках буде більше прокльонів, підсилювачів і зілля, якими так легко змінити баланс сил в бою в будь-яку сторону, і пильні заздрісники не дадуть нікому з вас вийти в одноосібні лідери гонки до 10му переможного рівню.

До базового набору йде набір карток-доповнень. До приїзду в Австралію ми скуповували всі додатки, до яких могли дотягнутися, проте зараз вважаємо, що найкращим варіантом є базовий набір карток + розширена версія 2.

Гра дуже весела і, місцями, галаслива, особливо коли ти знаком більш-менш з усіма картами і готовий виступити "знавцем" правил. В "Манчкин" ми граємо довго, рідко коли гра закінчується за 2-3 години, так що потрібно запастися терпінням і розвагами для дітей молодше 5-6 років. Син почав грати з нами приблизно з 8-річного віку, після того як став добре розуміти все написане на картах. Зараз він хвацько обігрує нас обох, дуже красиво (і підступно!) Підрізаючи нас на найцікавішому місці, що, звичайно, нас, як батьків, дуже радує.

Ticket To Ride (Квиток на поїзд)

Відмінна сімейна гра. Утрьох грати добре, вчотирьох - ще цікавіше.

Гравці збирають карти різних типів вагонів, які вони потім можуть використовувати, щоб прокладати залізничні колії на карті сучасної Європи. Чим довше маршрут, тим більше очок вони отримають. Додаткові очки дістаються тим, хто виконує приписи квитків призначення - карток завдань, що вимагають з'єднати певні міста, а також тому гравцеві, який побудує найдовший безперервний маршрут.

Гра вимагає уважності, зосередженості, тактики і стратегічного мислення. Є кілька її варіацій , Конкретно у нас є "Квиток на поїзд: Європа", хоча ми грали і в версію "Квиток на поїзд по Північним Країнам".

Каркассон

Каркассон - стародавня фортеця на півдні Франції, яка надихнула Клауса-Юргена Шкоду на створення однойменної гри. Ви - феодальний правитель однієї з провінцій середньовічної Франції. Вам належить розширювати свої володіння, будувати міста і монастирі, прокладати дороги і не забувати мудро керувати своїми підданими, адже саме вони приносять вам успіх в суперництві з сусідами.

В ході настільної гри Каркассон (Carcassonne) ви поступово складаєте з квадратів землі карту середньовічної країни з містами, полями, дорогами і монастирями, при цьому принцип трохи нагадує доміно (або пазл). На кожен викладений їм квадрат землі гравець може помістити свого підданого. Залежно від того, де він буде виставлений, поданий стає або лицарем в місті, або селянином у полі, або розбійником на дорозі, або ченцем у монастирі. За кожен добудований місто, оточений землями монастир або закінчену дорогу, гравець в Каркассоне отримує окуляри. В кінці гри очки також нараховуються за недобудовані об'єкти. Тоді ж приходить і пора зібрати урожай виставленим за гру селянам - чим більше міст вони постачали харчами, тим більше очок вони принесуть своєму патрону. Через цю особливість співвідношення сил може здорово змінитися в кінці гри, і учасники змушені вдумливо використовувати обмежену кількість поданих - адже лицар може встигнути взяти участь в будівництві декількох міст, а селяни принесуть дохід тільки в кінці гри (зате, можливо, куди як більший) .

Настільна гра має кілька рівнів складності для гравців з будь-якими запитами. Офіційно ця гра призначена для дорослих і дітей від 8 років, але в неї з задоволенням грають і найменші - для них гра перетворюється просто в викладання з квадратів красивою середньовічної країни, свого роду пазл. Гра також відмінно підійде і веселій компанії, з задоволенням будує об'єкти і розставляє своїх лицарів, розбійників, ченців. Не залишаться осторонь і ті, хто глибоко в душі вважає себе великим стратегом;) При уявній простоті настільна гра Каркассон може бути по-справжньому глибокою. Адже можна ставити своїх поданих так, щоб виключити можливість супернику закінчити свої споруди. Або так, що в результаті ваші міста або поля об'єднаються з полями суперників, тим самим змусивши його розділити окуляри або зовсім поступитися їх вам ... Недарма ця гра користується такою популярністю і у дорослих, і у дітей.

Характер гри Каркассон теж багато в чому залежить від самих гравців - в сімейному колі мами-тата охоче добудовують місто дитині, дитина допомагає бабусі оточувати монастир землями і т.д. :) В дружній компанії може розігратися боротьба не на жарт - хто ж зможе побудувати більше міст, більше доріг і зробити поле свого селянина самим великим?

Ми грали в неї кілька разів з друзями, а з січня 2017 вона з'явилася в нашій домашній "бібліотеці".

діти Каркассона

Одна з найперших настільних ігор, куплених коли синові було 5 років. Дитячий Каркассон - це в першу чергу дитяча забава, з елементами тактичної гри. Необхідно дотримуватися пильність і вчитися приймати рішення, де саме розмістити новий тайл, щоб не дозволити суперникам виставити своїх карапузів раніше і самому досягти перемоги. На сайті пишуть, що для чотирьохліток - саме те, але ми грали в неї і з більш "дорослими" друзями.

еволюція

Гра "Еволюція" заснована на еволюційної теорії Чарльза нашого Дарвіна, але в ній можна побути і Творцем: створити всякої тварі по парі, змусити їх змінюватися, полювати і виживати ... Гру можна - крім жартів - розглядати як незвичайний урок біології для школярів, але в неї з захопленням, годинами грають дорослі. Вона подобається і шанувальникам нескладних настільних ігор (щоб розібратися в правилах, півгодини вистачить з надлишком), і тим, хто любить вибудовувати хитромудрі, багатоходові стратегії перемоги.

У грі "Еволюція" гравцям пропонується самим комбінувати різні властивості тварин і розвивати власну популяцію в умовах постійно мінливого кількості ресурсів - їжі. Регулюючи чисельність тварин, отримуючи нові, корисні властивості і протидіючи суперникам, популяція гравця повинна вижити і до кінця гри зайняти домінуюче становище в екосистемі.

Перший раз ми друкували карти для неї на звичайних аркушах А4 і грали просто так. Нещодавно наша дорога сіднейська подруга подарувала нам базовий набір з усіма фішками і кубиками (за що їй велике-превелике спасибі!), Так що тепер ми граємо "як годиться".

Дослідним шляхом ми з'ясували, що удвох грати в Еволюцію потрібно з деякими відходження від правил, але втрьох або, тим більше, вчотирьох, кожен раз виходить різноманітно і дуже непередбачувано.
Блокус

Настільна гра Блокус (Blokus) зовні нагадує старий добрий тетріс - різнокольорові елементи різної конфігурації дуже впізнавані! Але схожість це чисто зовнішнє і суть гри зовсім інша. В процесі гри учасники розміщують елементи свого кольору на ігровому полі за певними правилами. Правила ці дуже короткі і прості (не дарма ж автор математик!): Розміщувати елементи свого кольору потрібно так, щоб вони стикалися тільки кутами, а не сторонами. Сторонами можуть стикатися тільки елементи різних кольорів. Залишилося не викладеними елементи приносять гравцям штрафні очки. Починати настільну гру Блокус (Blokus) гравці повинні з кутів ігрового поля. Власне це все правила - не так приємно?

На перший погляд може здатися, що все дуже просто ... Але це не зовсім так. Дійсно, не треба довго читати правила і почати грати можна відразу. Однак, процес гри змусить вас подумати - на поле дуже швидко починає відчуватися дефіцит «життєвого простору». Вам знадобляться логіка, просторове мислення і хороша пам'ять, щоб зуміти «правильно» розмістити свої елементи, і, по можливості, перешкодити це зробити іншим гравцям. «Корисні поради» з тактики гри в Блокус (Blokus) куди довше власне правил цієї настільної гри;)

Дуже красива у виконанні (я не жартую!) Настільна гра, в яку можна грати як удвох, так втрьох або вчотирьох. Партія в Блокус (Blokus) триває зовсім недовго (як правило, 15-25 хвилин), але потім завжди хочеться зіграти ще одну :)

Заборонене острів

Заборонене Острів - гра унікальна у багатьох відношеннях. По-перше, це - кооперативна гра (власне, ми і купували її як ту, в яку можна грати "разом", а не "один проти одного").

По-друге, вона дуже красива. Графіка гри вище всяких похвал і негайно занурює гравців в атмосферу загадкового острова. Якість виконання і компоненти гри радують око: це і бляшана коробка з тисненням, і унікальні фігурки артефактів, і якісні карти і жетони.

По-третє, це цікава і захоплююча гра, яка залучає гравців в процес з самого початку і утримує їх увагу до останньої хвилини. Адже з кожним ходом Заборонене Острів під ногами шукачів пригод занурюється в пучину моря, і щоб добути артефакти і в цілості й неушкодженості покинути Острів, їм треба продумувати кожен свій крок і найкращим чином використовувати унікальні особливості персонажів.

Головне, про що батькам потрібно пам'ятати - дати можливість дітям вирішувати, що вони будуть робити і як, переставши бути "головними" на час гри. Заборонене Острів непогано розвиває стратегічне мислення, ну а підвищити "градус" переживання, щоб діти розуміли краще, можна тим що заздалегідь виставити більш складний рівень початкового "затоплення".

Rat a Tat Cat (Кот-за-Хвіст Цап!)

Збираємо кішок, уникаємо щурів. У кожного гравця в Кот-за-Хвіст Цап! на столі сорочками вгору лежать чотири картки, значень яких не знає навіть сам власник. По ходу гри учасники будуть замінювати наявні картки, намагаючись зібрати у себе набір карт з найменшою кількістю очок. Головне тут - не забути, де яка карта лежить!

Проста швидка карткова гра, що тренує пам'ять і вміння тримати свої емоції при собі. Підходить як дорослим, так і дітям.

Уно

УНО - це всесвітньо відома карткова настільна гра. Вона проста в освоєнні, динамічна і йде «на ура» в будь-якій компанії.

UNO - проста гра. Це правда - ви просто збираєте компанію, дістаєте УНО, читаєте правила і через 10 хвилин граєте.

UNO - захоплююча гра. В УНО є азарт! Швидкість і безперервна взаємодія з гравцями не дадуть вам нудьгувати. Завдяки доповненням до правил УНО ви можете пробувати різні варіанти гри. УНО - не "одноразова" гра.

UNO - універсальна гра. УНО підійде і для сімейного вечора і для галасливої компанії - в УНО може грати від 2 до 10 осіб у віці від 7 до 100 років. А головне: гра УНО - це весело!

UNO - зручна гра. Ви можете грати в УНО де завгодно - вам потрібні тільки карти УНО. Їх можна просто покласти в кишеню і взяти з собою в гості або в подорож.

Якщо в УНО ще не грали, то ... .. ви багато втрачаєте :) дуже радимо, що не розчаруєтеся!
Руммікуб

Настільна гра Руммікуб (Rummikub) за деякими даними входить в п'ятірку найпопулярніших ігор в світі. За більш ніж 70 років свого існування, гра зовсім не втратила актуальність і тільки нарощує армію своїх шанувальників. Руммікуб не раз завойовувала престижні нагороди, по цій грі проводяться міжнародні чемпіонати. Втім, гра ця зовсім не спортивна, а дуже навіть сімейна - недарма її девіз: «Руммікуб об'єднує людей».
Як і інші ігри-довгожителі, гра стала популярна завдяки поєднанню простих правил з захопливістю і різноманітністю ігрового процесу. У Руммікуб немає ніякого фентезійного антуражу, немає популярних телевізійних персонажів - просто числа, які потрібно комбінувати різними способами. Звучить нудно? Як би не так! Автори цих рядків самі провели багато захоплюючих годин, б'ючись в умінні скласти кращі комбінації, і ще не разу не чули скарг на нудьгу.

Руммікуб складається з фішок чотирьох кольорів, в кожному кольорі - цифри від 1 до 13, кожної по дві. Плюс в грі є дві фішки-джокера, здатні замінити будь-яку іншу фішку. Гравці складають загальні комбінації на ігровому полі, намагаючись першими позбутися своїх фішок. Складати можна ряди з фішок одного кольору (наприклад: 3 4 5 6 або 4 5 6 7 8) і групи з фішок різного кольору, але з одним і тим же номером (наприклад, 8 8 8 або 2 2 2 2). Ось, власне, і все правила Руммікуб!

Починається гра спокійно - поки на поле немає фішок, буває складно скласти навіть одну комбінацію. Але не встигає пройти і 10 хвилин, як число варіантів дій зростає на порядок! А в кінці кількість варіантів просто безмежно - вам будуть потрібні уважність і здатність утримувати в голові всю «сложнопрідуманную» комбінацію, чекаючи свого ходу. Втім, одна з приємних особливостей гри полягає в тому, що в неї можна грати як дуже серйозно, ретельно обдумуючи свої ходи і вибудовуючи складні комбінації, так і не напружуючись. Через цю особливість, а також завдяки простим і зрозумілим правилам Руммікуб став ідеальною сімейної грою - в неї можуть грати і дорослі, і діти від 8 років.

Вперше ми зіграли в гру в гостях у друзів, і вона нам так сподобалася, що ми купили її собі. Вгадайте, хто переміг в перших двох сімейних іграх? Син, причому настільки витончено, що нам не залишилося нічого, як підібрати впали щелепи і привітати його з перемогою.

Марракеш

Килимове ринок Марракеш вірує: ось-ось буде Оголошення кращий продавець. КОЖЕН Гравець прагнем добиться того, щоб в кінці гри Було видно максимально Кількість его килимів, и в тій же самий час намагається отріматі Найбільший прибуток. Після закінчення гри перемагає найзаможніша гравець (це визначається підсумовуванням видимих килимів гравця і його накопичених грошей).

Марракеш (Marrakech) - красива і нескладна гра, більше тактична, ніж стратегічна, яка, думаємо, відмінно підійде для сімейних ігор. Тут, як, наприклад, і в Каркассоне, дуже багато тактичних рішень, які гравці приймають безпосередньо під час свого ходу, підбадьорювала «добрими» порадами інших гравців: «Гей, дорогий, ти туди килим не клади, ти сюди його клади!»: ) Ситуація на базарі змінюється просто на очах: тільки що ваші килими займали значну площу ринку і ви отримували з усіх зупиняються на них гравців багато-багато дирхамів, як в наступний хід ваші чудові килими здебільшого приховані килимами підступних конкурентів ... Не просто торгувати на в стічній ринку!

Якість гри відмінне. В общем-то, звичайне квадратне картонне поле доповнюється чудовими яскравими килимами (дійсно, тканими і з візерунками), фігуркою Ассана - господаря ринку, великим дерев'яним кубиком з намальованими тапками і приємними дерев'яними дірхамамі. Правила прості, грати можна з дітьми від 5-6 років.

Грали кілька разів з друзями, єдине що засмучує при грі у великій компанії - обмеження за кількістю гравців (не більше 4-х).

Суші-карти (Sush go!)

Весела гра для великої компанії (чим більше, тим краще). Після пари-трійки раундів з'являється розуміння що ж краще робити, але виграє найчастіше той, кому пощастило почати / закінчити коло.

Грати голодними не рекомендується :) У нас її (поки) немає, але грали кілька разів в гостях і на зустрічах.

YOтта

YOтта - могутня гра в крихітній коробочці! Це проста логічна гра для всіх. Правила її гранично зрозумілі. Гравцям потрібно тримати в голові одночасно три ознаки карт, а також бачити всю картину в цілому, щоб не пропустити місце для своєї карти, щоб вийшла Лінія, а краще Ланцюжок.

Гра компактна, симпатична, розвиває логічне мислення і чимось нагадує Руммікуб, про який я писала вище. Спасибі друзям що відкрили її для нас :)

Magic: The Gathering

Magic: the Gathering - це стратегічна настільна гра для двох гравців. Стати великим чарівником і переможете своїх суперників в магічному поєдинку! Використовуйте весь свій арсенал заклинань, артефактів і магічних істот для перемоги в дуелі.

Ігрові елементи всесвіту MTG - ілюстровані карти. Кожен гравець збирає і вдосконалює свою власну карткову колоду, зміцнюючи свою силу і вибираючи нові стратегії перемоги. Колоди можна комбінувати, купуючи нові випуски карт.

Magic: the Gathering - родоначальниця цілого типу настільних ігор, іменованого колекційні карткові ігри (ККІ).

У нас базова колода без жодних доповнень і колекційних карт, але і без них грати досить цікаво.

Маленький світ (Small World)

Маленький Світ - це чарівне місце, де живуть самі різні істоти: Гноми і тролі, Чаклуни і Чарівники, Вурдалаки і звичайні Люди. Але, як виявилося, Маленький Світ дуже тісний для всіх цих створінь, і тепер їм доводиться боротися за своє місце під сонцем!

У грі Маленький Світ (Small World) гравцям належить очолити кілька Рас, бажаючих отримати тихе і спокійне життя в землях Маленького Миру, без настирливих сусідів. Причому гравці самі вирішують, яку Расу їм вибрати: для вибору завжди доступні 6 Рас (а всього їх 13), кожна зі своїми особливостями, а крім того, разом з расою вони вибирають одну з 20 Особливих здібностей. Таким чином, кожен гравець отримує унікальну комбінацію з Раси та Здібності, яка і визначає стратегію гравця. Він буде розміщувати свої загони на карті і проганяти звідти інших істот, будувати укріплення, укладати мир з опонентами, залякувати сусідів своїм ручним драконом або переманювати чужі загони на свою сторону, отримуючи кожен хід за свої успіхи певну кількість Переможних Монет, які і визначать переможця в наприкінці гри. Однак, через деякий час, гравцеві доведеться відмовитися від своєї могутньої цивілізації, яка зайняла вже пів континенту, і почати грати за іншу Расу, вже з іншими особливостями, і по-іншому вибудовувати свою стратегію, з урахуванням попередніх досягнень.

Настільна гра Маленький Світ (Small World) постійно ставить перед гравцями вибір: яку Расу вибрати і з якими Здібностями, які Регіони зайняти і як розподілити свої загони, як діяти на карті і в який момент відмовитися від своєї імперії і почати грати за нову расу.

Маленький Світ (Small World) - дуже збалансована гра. Для різної кількості гравців передбачені свої ігрові карти; якщо ви вибираєте не надто вдалу комбінацію Раси і здібностей, то отримуєте грошовий бонус; а різні комбінації Раси і Особливих здібностей зроблять кожну партію зовсім не схожою на попередні!

Відмінно збалансована гра як для 2-5 гравців. Мені особливо подобається те, що для різної кількості гравців - різні карти, тому не розслабишся :)

Токайдо (Tokaido)

Токайдо - легендарна дорога, що сполучає міста Кіото і Едо (нинішній Токіо) - тягнеться близько п'ятисот кілометрів по південному узбережжю острова Хонсю. Гравці стають подорожніми, які мандрують по Японії в стародавні часи. Їх завдання - зробити свою подорож як можна більш різноманітним. Буквально за кожним поворотом подорожніх очікують незабутні враження: чудові пейзажі і вишукані страви традиційної кухні, цілющі гарячі джерела і величні храми, оригінальні сувеніри і пам'ятні зустрічі з місцевими жителями ...

Токайдо - це така гра, в якій нікуди не потрібно поспішати, воювати "проти" когось, навпаки - чим більше зупинок ви зробите на своєму шляху, тим більше отримаєте очок. Дуже медитативна і дуже японська.

***

Окремим рядком виділю ті ігри, в які ми змогли зіграти завдяки таланту чоловіка, запрограмованих для них карти і ігрове поле (і заощадити чимало $$$ для сімейного бюджету)

Розкіш (Splendor)

У Розкоші вам пропонується взяти на себе роль багатого торговця епохи Відродження. Вашим завданням буде налагодити видобуток і огранювання дорогоцінних каменів. І як знати, можливо, ви настільки успіху в цій справі, що один з дворян стане вашим покровителем. Доступні для покупки карти шахт, караванів і ювелірів розташовуються на ігровому столі, а поруч з ними викладаються п'ять випадкових карт дворян. Ось і вся підготовка.

Ігровий процес зводиться до покупки карт розвитку, які будуть приносити вам ресурси для покупки нових, більш цінних, карт. А досить розвинувши своє виробництво, ви можете очікувати візиту дворянина, який принесе вам переможні очки. Звучить просто? Мабуть. Але не варто забувати про суперників. Кількість доступних карт розвитку обмежена, і серед них швидко знаходяться ті, які найбільш вигідні для покупки в даний момент. Звичайно такі карти потрібні не тільки вам. Через пару ходів гра перетворюється в непримиренну гонку, і лише точний розрахунок і передбачення дій суперників зможуть принести перемогу.

Ми грали в цю гру з іншою темою (більш барвистою і цікавою, на мій погляд), але суті інша тема не змінює. Утрьох грати цікавіше, ніж удвох, учотирьох, думаю, ще краще.

Epic Spell Wars of The Battle Wizards (Епічні битви бойових магів)

Епічні битви магів - це весела гра для 2-6 учасників. Через специфіку теми та особливо через дуже специфічного оформлення вона не рекомендована дітям до 16 років. Ну, а гравці старші, які вирішили зійтися на полі магічної лайки, виберуть планшети магів, наберуть в руку карти і почнуть складати заклинання, викладаючи ланцюжка з 2 або 3 карт на стіл.

У більшості випадків перебіг гравця буде супроводжуватися кидком одного або декількох кубиків, які визначать міць магічних ефектів. Також сила мага може міцніти за рахунок артефактів, які можна отримати під час гри.

Мета гри полягає у знищенні магів-конкурентів протягом декількох партій. Для гравців, які першими вибувають з сутички, передбачена особлива колода дохлих магів, яка дасть деякі переваги в наступному бої.

Незважаючи на специфічні картинки, ми грали всі втрьох. Досить цікава задумка і, як мені здається, чим більше народу, тим більш непередбачувана сама гра. У домашню колекцію ми її (поки) купувати не будемо, але, якщо карти трохи перемалюють, цілком може бути.

Зілляваріння. Практикум.

Прекрасна гра від російських авторів, що занурює нас в атмосферу заклять, чарівних зілля, казкових істот і рідкісних магічних інгредієнтів (хтось можливо згадає уроки Зельеваренія відомого юного англійського чарівника;) Завдання кожного гравця - скласти якомога більше чарівних еліксирів і порошків, притому бажано сильнішої дії, ніж у інших гравців. В кінці гри будуть підведені підсумки - хто ж самий майстерний чарівник.

Кожна карта в зельеваренія - це одночасно і рецепт, і магічний елемент. За рецептом можна зібрати той чи інший настій або еліксир, але інгредієнти для нього ви повинні брати зі спеціального «шафи елементів». У кожен хід у вас є можливість поповнити шафа елементів якимось екзотичним інгредієнтом: коренем мандрагори, енергією думки, місячним світлом ... або самому зібрати рецепт, взявши припасений у вас в руці карту з рецептом і використовуючи інгредієнти з шафи, викладені вами і іншими гравцями. Це може бути телепатичне зілля або настій віщування, а може бути зілля поліглотум або еліксир повелителя рослин, а може ... втім, зіграйте - і дізнаєтеся самі. Так, поступово, починаючи з простих елементів і рецептів, можна перейти до складання більш складних: скажімо, порошку долі або великого еліксиру вічної любові, і навіть до створення магічних істот - єдинорога, вогненної саламандри ...

До гри є кілька розширень, ми думаємо розжитися паперовою копією як базового набору, так і двох доповнень. До речі, батькам з маленькими дітьми раджу подивитися в бік настільки гри " Варьенье "Від того ж автора.

GUBS (Номи)

Кожен НОМ знає, що краще гордо сидіти на Лягушке, ніж опинитися в Райдужному міхурі. Якщо на чужих номовой не гріх і напасти, то своє плем'я хочеться зберегти до фінального підрахунку очок. Щоб врятуватися від підступів конкурентів, гравцям доведеться садити гриби, об'їжджати жаб, приручати бархатистих метеликів, згадувати секрети стародавнього ліки і навіть навчитися грати на флейті. І звичайно наймогутніші карти, Магія місяця і Рятівна шкаралупа, виявляться надзвичайно корисними в критичній ситуації. Словом, з настільною грою Номи не засумуєш!

Швидка, дуже красива і весела гра в карти для дітей та дорослих. Серйозно подумуємо про те, щоб роздобути її в домашню колекцію :)

****

Крім перерахованого вище ми грали ще в багато всякого різного: Dixit, Сплячих королев, Епідемію, Exploding Kittens, Fluxx і багато інших, так що в міру поповнення нашої "бібліотеки" і вільного часу буду доповнювати цей пост відгуками.

Якщо ви можете порадити щось цікаве - поділіться в коментарях, будемо раді спробувати щось новеньке!

Звідки шмотки у монстра?
В дружній компанії може розігратися боротьба не на жарт - хто ж зможе побудувати більше міст, більше доріг і зробити поле свого селянина самим великим?
Власне це все правила - не так приємно?
Звучить нудно?
Вгадайте, хто переміг в перших двох сімейних іграх?
Звучить просто?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.