Навигация
Реклама
Реклама

Росіяни в Мінську: немає історичної складової, зате їжа дешева

Мінськ вийшов в топ популярних міст для відпочинку росіян на травневі свята. У перші вихідні травня в столиці спостерігалося значне скупчення гостей із сусідньої держави. Деякі після повернення додому встигли написати відгук про нашу «площі Якоба Колоса, сервісі в закладах громадського харчування і комуністичному краї» Білорусь.

Виникає питання, якщо російським туристам в Білорусі нецікаво, навіщо ж вони повторюють щорічний ритуал і все ж приїжджають до Білорусі на свята. У пошуках відповіді на це питання Holiday.by пройшовся по центру Мінська і опитав гостей з Росії. Ідентифікувати їх було просто: фотоапарат на шиї, карта в руках і бажання робити Селфі на тлі звичних для мінчан пам'яток.

Ольга і Світлана з Самари

Мінськ вийшов в топ популярних міст для відпочинку росіян на травневі свята

- Білорусь і, конкретніше, Мінськ - не самі екзотичні місця для росіян, але все ж до нас їдуть часто ...

- Чому? Для нас це дуже велика екзотика. Формат у міста більше європейський, в Росії такого немає. На вашому тлі наша країна більше дикувата. У Білорусі відчувається смак Європи.

Ми приїхали пізно вночі і поки шукали готель обійшли все біля вокзалу. Нас трохи шокує переказ грошей і формат конвертації валюти. А так все здорово, у вас дуже чисте місто. Все навколо дружелюбні. Тільки одна дівчинка на вокзалі неприємне сказала, а так все добре.

- У вас і у нас була криза. Як по відчуттях, в Білорусі ціни вище, ніж в Росії?

- У вас на косметику ціни набагато нижче, ніж у нас. Трикотаж тут дорожче бо в Росії він привізною, а в Білорусі, на кшталт, всі ці речі місцевого виробництва, що нас дуже здивувало. На нижню білизну такі ж ціни, купувати його не будемо.

Олександр і Олександра з Санкт-Петербурга

- У Мінську ніколи не були, ось і вирішили приїхати. У місті немає історичної складової як такої, мало що можна подивитися. Місто на три дні.

- Я не знаю, що Мінську треба додати, я розумію, що вас бомбили і захоплювали, але і Варшаву руйнували, проте її відновили всю. Архітектура у вас сталінська і сучасна, як і всюди.

Місто було засноване на початку ХI століття, значить історія є. По всьому світу історію відновлюють, у вас чомусь не стали. Так, ви були в складі СРСР, і це могло вплинути, але Рига і Таллінн теж, зате там залишилися старі горда.

Як ви зрозуміли, нас більше приваблюють прогулянки по історичним районам.

- Ви в Троїцькому передмісті були?

- Ми були і в Троїцькому та Верхньому місті, але вони маленькі. На те, щоб їх обійти, потрібна хвилина, ладно, десять хвилин. А так у вас чисто, смачно і тепло. Немає узбеків всяких і таджиків, у нас же з цим катастрофа.

Надія, Дарина, Катерина з Москви

Надія, Дарина, Катерина з Москви

- Тут просторо і атмосфера приємна. У вас дуже смачно годують. У «Раковським Броварі» ми пили пиво місцевого приготування, в «Друзях» слухали кавер-груп. Люди доброзичливі, тільки все чомусь дивно реагують на нашу селф-палицю, особливо в клубі люди дивувалися. Багато хто запитував, де таку купити. Наскільки розуміємо, у вас її не продають.

- Як вам наші ціни?

- Все дешевше, єдине на житло підняли вартість, а так приємно. Розцінки на їжу і таксі нижче, а ось одяг коштує стільки ж. До речі, відкривайте в магазинах двері.

Ми зараз ходили по торговому центру і двері всюди закриті, ніби нас не чекають в магазинах. У Москві або двері навстіж, або вони автоматично відкриваються. А ще кафе пізно починають працювати, довелося снідати в «Волошках». Ще ми зайшли до відділення банку, а там банкомату немає, дивно це.

Ірина та Олександр з Сергієм Посада, Московської області

Ірина та Олександр з Сергієм Посада, Московської області

- Ми в Білорусі не перший раз, - почала Ірина. - В цю республіку я просто закохалася, коли ми з чоловіком приїхали сюди в 1988 році і тиждень жили на дев'ятнадцятому поверсі готелю «Білорусь». Запам'яталося тоді, що ліфт іноді відключали, і ми пішки наверх піднімалися.

В цьому році приїхали на свята, щоб показати синові республіку. До цього ми з чоловіком відвідували Світ, Брестську фортецю, Несвіж, жили в Барановичах і все одно вважаємо, що замало поїздили. Їздили б до вас часто, але в російських турагентствах не завжди набираються групи.

- Не всі білоруси добре ставляться до гостей з Росії. Чи не відчули русофобії в Мінську?

- З давніх-давен прибалти погано і зарозуміло ставилися до Росії. А Білорусь завжди була дуже доброзичлива, може бути війна принесла перші результати. Україна і під час Великої Вітчизняної війни була до нас негативно налаштована, а ось за Білорусією ніколи такого не спостерігали.

Олександр і Оксана з-під Москви

Олександр і Оксана з-під Москви

- До вас зручно їхати на машині, віза не потрібна. Ніяких складнощів. Місто чисте в порівнянні з Москвою. Ми вечеряли в «Волошках» і «Кам'яниця». Всі ввічливі і сервіс хороший, - резюмував Олександр.

- Білоруси усміхнені і не похмурі, на відміну від москвичів, - підключилася до розмови дружина, - я приїхала вперше і відчула себе як на Батьківщині. Тепло у вас і доброзичливо, починаючи з готелю і закінчуючи таксі. За цінами приблизно також як у нас, в ресторанах дешевше.

Тетяна з Москви

Тетяна з Москви

- Приїхала бо це близько, дуже зручно доїхати з Москви і, що вже приховувати, доступно за ціною.

Я йду від скульптури «Незнайомки», що біля вокзалу. Мінськ справляє враження дуже доглянутого і чистого міста. Обідала в «Лідо», мені мінчани порадили, там смачно і доступно, збираюся повернутися.

З недоліків я б назвала роботу метро, довго чекала поїзд. А ще вчора зайшла в «Мілавіца», хотіла вибрати подарунок собі і мамі, а продавця не було. Чомусь ваші консультанти не підходять і не допомагають. Деякі навіть грубіянять, сервісу ще є куди рости. До речі, в цьому ж магазині до мене підійшли і сказали: «Через ваших санкцій у нас дуже зросли ціни».

Що подивитися в Мінську? Каталог пам'яток Holiday.by

Також по темі:

Поруч з будинком: 5 пам'яток під Мінськом, які варто побачити

Чому?
Як по відчуттях, в Білорусі ціни вище, ніж в Росії?
Ви в Троїцькому передмісті були?
Як вам наші ціни?
Чи не відчули русофобії в Мінську?
Що подивитися в Мінську?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.