Навигация
Реклама
Реклама

Самостійне подорож по Німеччині. Чотири дні бундес-юга

Як то кажуть, "зарікалася свиня не є бруду". Залишивши великий Кенон-фотоапарат відпочивати вдома, щоб не напружувати зір після активних зйомок, вирушили на невелику прогулянку по європах. Погуляти. В результаті 8-мегапіксельна камера-обскура була знайдена в имевшемся в кишені апараті Samsung Galaxy Note II і жорстко використана для виробництва великої кількості знімків. Як підсумок - наш великий фотозвіт, де з інтересом можна провести чотири дні на півдні Німеччини і самостійно організувати невеликий Євротур. Треба сказати, що жодної фотографії не торкнувся редактор обробки знімків - якими кадри вийшли з телефону, так і публікуємо. Вийшов такий собі імпровізований тест тревел-фото смартфона і одночасне вивчення фільтрів і режимів зйомки. Як то кажуть, зарікалася свиня не є бруду

За новими правилами відстоюємо чергу в тунель і всередині до паспортного контролю в Вільнюсі по прибуттю на поїзді з Мінська (кажуть, що черги менші, якщо склад має лише кілька вагонів - є і такі - авт.).

)

Снідаємо в улюбленій кав'ярні в центрі литовської столиці. Влітку в ній розчиняються не тільки двері, але і вікна - сидиш собі в вітрині вітриною будучи і вкушаєш десерти з кавою.

Влітку в ній розчиняються не тільки двері, але і вікна - сидиш собі в вітрині вітриною будучи і вкушаєш десерти з кавою

Урочисто зазначивши оновлення проекту "Відпочинок в Білорусі"

Урочисто зазначивши оновлення   проекту Відпочинок в Білорусі

Добираємося до аеропорту в Каунасі і сідаємо в крісла до містечка Манхайм (ще його називають Мангейм), що на півдні Німеччини. Аеропорт лоукост - Франкфурт-Ханн, що в сотні кілометрів від нашої "бази". Як виглядає рейс бюджетного авіаперевізника Ryanair ми вже писали. Здивував німецький аеропорт необхідністю платити тільки готівкою євро - пластикові картки тут не в ходу. Це треба передбачити, вибираючи європейські дешеві повітряні гавані.

Це треба передбачити, вибираючи європейські дешеві повітряні гавані

Вирішивши всі справи і маючи кілька вільних днів, плануємо маршрут по півдню Німеччині з центральною точкою на нашій манхаймской "базі". У наших планах Манхайм, Нюрнберг, Люксембург, Трір, Хайдельберг, Франкфурт-на-Майні і французький Страсбург. Трохи більше 1200 км, особистий автомобіль і чотири дні на все.

Так як тур був стихійним, в великі історичні довідки про міста не вдавалися - благо допомагали туристичні мобільні додатки в смартфоні і зручно розташовані туристичні інфо-центри в містах, де завжди можна або взяти або за 1 євро купити план-карту з зазначеними основними пам'ятками. Тому і читач в цьому звіті знайде більше фото і деяку порцію корисних порад для бажаючих повторити щось подібне.

Нюрнберг

Нюрнберг

Старе місто в Нюрнберзі

Старе місто в Нюрнберзі

Замок Кайзербург в Нюрнберзі. Фортеця на цьому місці почали будувати ще в XII столітті. Сьогодні фортеця є архітектурною домінантою не тільки старого центру, а й, мабуть, усього міста. На ній обладнана спеціальна оглядова площадка.

На ній обладнана спеціальна оглядова площадка

Нюрнберг - друге місто Баварії . Як тут не згадати про пивні погреби - keller? Дегустація баварських пивних ласощів.

Дегустація баварських пивних ласощів

Привіт всім нашим читачам з Нюрнберга

Привіт всім нашим читачам з Нюрнберга

Католицька церква Фрауенкірхе на ринковій площі Нюрнберга (Hauptmarkts). Побудована на місці зруйнованої в 1349 році під час єврейського погрому синагоги.

Побудована на місці зруйнованої в 1349 році під час єврейського погрому синагоги

Церква Святого Лаврентія. Нинішній готичний вигляд храм набув у XV столітті. У церкві знаходиться орган, що є другим за величиною в Німеччині.

У церкві знаходиться орган, що є другим за величиною в Німеччині

У Нюрнберзі є район міста, що нагадує про ранні часи правління в Німеччині націонал-соціалістів (1933-38 рр). Сьогодні ці будівлі є музейними експонатами під відкритим небом. Саме під стінами недобудованого конгресу згадується про те, що колись Нюрнберг був містом Священної Римської Імперії і був місцем перебування імператора і зберіганням його регалій.

Саме під стінами недобудованого конгресу згадується про те, що колись Нюрнберг був містом Священної Римської Імперії і був місцем перебування імператора і зберіганням його регалій

Kongresshalle (палац зібрань) - саме великий будинок, що збереглося від націонал-соціалістів. Його закладка відбулася в 1935 році. Будівля залишилося незавершеним. За задумом внутрішня площа-атріум повинна була вміщувати 50 000 чоловік.

Нюрнберг - це поїздка на цілий день. Машину можна припаркувати ближче до центру, але майже всі парковки будуть платними (паркомати). Ми скористалися мобільним додатком Parkopedia, щоб знайти безкоштовну стоянку недалеко від центру.

Хайдельберг

Хайдельберг

Найближчим до нас Баден-Вюртемберзьким містом, який варто було відвідати, був Хайдельберг (Гейдельберг). Тут живе близько 150 тисяч осіб і місто вважається студентським - тут знаходиться п'ять ВНЗ.

Замок в Гайдельберзі стоїть на 80-метровому схилі гори Замок в Гайдельберзі стоїть на 80-метровому схилі гори. Перша згадка про нього в 1225 році. До нього з рівня міста веде 303 ступені. У підвалах замку зберігається найбільша в світі винна бочка (виготовлена ​​в 1751 році).

Дорога до замку

Дорога до замку

Цю вежу зруйнував помилковий авіаудар під час Другої світової війни. Війська союзників цілилися в Манхайм, а попали в фортеця в 20 км від мети. Так тепер можна подивитися на внутрішню будову середньовічної фортеці.

Так тепер можна подивитися на внутрішню будову середньовічної фортеці

Замок, старе місто в Гайдельберзі та річка Неккар

Замок, старе місто в Гайдельберзі та річка Неккар

Крім льохів необхідно відвідати один з "пивних двориків" (biergarten). Особливо запали в душу білі мюнхенські ковбаски з гірчицею.

Особливо запали в душу білі мюнхенські ковбаски з гірчицею

Старий міст в Гайдельберзі та міська скульптура з функцією "для грошей"

Старий міст в Гайдельберзі та міська скульптура з функцією для грошей

Вид на старе місто Хайдельберга з моста

Вид на старе місто Хайдельберга з моста

Старий міст в Гайдельберзі

Дістатися з Манхайма до Хайдельберга не становить труднощів. Це можна зробити як на приміському поїзді так і на міському трамваї, який по полях провезе вас все 20 км. Саме ж містечко можна вмістити в поїздку на півдня.

Манхайм

Манхайм

А ми в Манхайме - другому за величиною місті землі Баден-Вюртемберг. Використовувати місто як "базу" і не погуляти по ньому неможливо. Перша прикмета - центр міста розділений на квадратні блоки - це видно на схемі. Звідси й прізвисько міста - Quadratestadt. Сьогодні слоганом міста є "Життя в квадраті"

Сьогодні слоганом міста є Життя в квадраті

Палац в Манхайме один з найбільших в Європі будівель такого типу будувався в 1720-1760 рр (довжина фасаду 450 метрів і площа в 6 гектарів). Це було замахом на французький Версаль. Під час Другої світової війни повністю зруйнований і був відновлений в 1956-1961 році.

Під час Другої світової війни повністю зруйнований і був відновлений в 1956-1961 році

Водонапірна вежа в Манхайме 1889 року.

Водонапірна вежа в Манхайме 1889 року

У кущах біля фонтанів в самому центрі міста мирно з людьми (хочеться вірити! - авт.) Живуть кролики.

) Живуть кролики

Для німців похід в автосалон - традиція. Так і тут - добропорядна німецька сім'я оглядає пам'ятник першому "Мерседесу". Це пам'ятник Карлу Бенцу і його авто.

Це пам'ятник Карлу Бенцу і його авто

Жорна або все ж монумент автопокришки?

Сказати, що Манхайм туристичне місто - немає. Ми не знайшли жодного сувенірного магнітика! Навряд чи його можна обирати як місце огляду. Однак як "база" і місто, зручний для життя (не дарма він є центром 2,5-мільйонної агломерації) - цілком.

Франкфурт на Майні

Франкфурт на Майні

На поїзді долаємо 100 км і опиняємося в найбільшому місті землі Гессен - Франкфурті-ні-Майні . Треба розуміти, що сьогодні це найбільший фінансовий центр об'єднаної Європи і транспортний вузол Німеччини.

Треба розуміти, що сьогодні це найбільший фінансовий центр об'єднаної Європи і транспортний вузол Німеччини

Ось вона - батьківщина "євро"

Ось вона - батьківщина євро

Хмарочоси є одним із символів Франкфурта, хоча їм, безумовно, далеко до найвищих будівель в світі . Проте, коли йдеш по діловому центру, то неба майже не видно.

Проте, коли йдеш по діловому центру, то неба майже не видно

хмарочоси Франкфурта

хмарочоси Франкфурта

Оглядовий майданчик на Main Tower на 200 метровій висоті відкриває шикарні види на місто. Майданчик працює за своїм розкладом (варто поцікавитися заздалегідь на сайті - авт.). Ціна питання - 5 євро для дорослого.

Ціна питання - 5 євро для дорослого

Вид на Франкфурт з хмарочоса Main Tower

Вид на Франкфурт з хмарочоса Main Tower

Скажіть "Ай, Гелексі!" :)

  :)

Туристичний "мунк" у Франкфурті

Туристичний мунк у Франкфурті

Оперна площа і стара опера у Франкфурті

Оперна площа і стара опера у Франкфурті

Скульптури ведмедя і бика - символи біржі

Скульптури ведмедя і бика - символи біржі

Ремер, Römerberg - квартал старого міста у Франкфурті. Крім ярмарків і базарів на цьому місці проходила коронація королів. Ремер - це також комплекс будівель ратуші. Примітно, що під час Другої світової війни весь Франкфурт-на-Майні був на 95% зруйнований. Те, що сьогодні бачать туристи - результат титанічних зусиль з відновлення міста.

Те, що сьогодні бачать туристи - результат титанічних зусиль з відновлення міста

Міст закоханих

Міст закоханих

Вид на діловий центр Франкфурта

Вид на діловий центр Франкфурта

Старе і нове непогано уживаються в цьому місті

Старе і нове непогано уживаються в цьому місті

За 3 євро можна піднятися на вежу собору Святого Варфоломія - готичного символу Франкфурта. Справа видно церкву Святого Павла, яка вважається національним пам'ятником Німеччини. Тут з 1848 до 1849 р засідали члени першого демократично обраного парламенту країни. Будинки з зубчастими фронтонами в середині - ратуша (район Ремер)

Будинки з зубчастими фронтонами в середині - ратуша (район Ремер)

Чи треба говорити, що у Франкфурті величезне число магазинів? Здається, що немає. Всередині одного з недавно побудованих торгових центрів можна милуватися не тільки на вітрини бутіків, а й на самі архітектурні рішення.

Всередині одного з недавно побудованих торгових центрів можна милуватися не тільки на вітрини бутіків, а й на самі архітектурні рішення

Взагалі в місті багато оглядових точок. На деякі потрібно довго підніматися хвилинами по гвинтових сходах. На якісь вас доставить ескалатор і тут же можна посидіти за чашкою кави, милуючись краєвидами міста.

Вже після поїздки долинула інформація, що Франкфурт-на-Майні відрізняється високою злочинністю. Найімовірніше, мова йде про те, що в 2010-му році це місто стало "найнебезпечнішим містом Німеччини" за рейтингом кримінальної поліції країни. Назвемо всю будівництво "кримінальних авторитетів" німецьких міст за версією 2010 року - Франкфурт, Ганновер і Берлін. Нічого страшного з нами не сталося, але як і в будь-якому іншому "мільйоннику" слід бути насторожі на предмет вуличних крадіжок або шахрайства. І незважаючи на цю "новину" місто залишає найпозитивніші враження.

Інформаційний туристичний центр знаходиться прямо в будівлі залізничного вокзалу. За 1,5 євро у вас в руках детальна карта з описаним маршрутом, якого вистачає на весь день.

Люксембург - столиця Люксембургу

170 кілометрів по автобану, і ми в столиці великого герцогства- Люксембурзі . Держава - 2500 квадратних кілометрів.

Держава - 2500 квадратних кілометрів

Люксембург вважається одним з найбагатших держав в Європі. Мабуть, далося взнаки режим офшорної зони. Як з'ясувалося на прикладі звичайних покупок одягу - ціни трохи нижче, ніж в Німеччині. У столиці міні-держави живе приблизно 240 тисяч осіб.

У столиці міні-держави живе приблизно 240 тисяч осіб

Офшорний люксембурзький город

Офшорний люксембурзький город

Цінителям ідилічних картин екскурсійної Європи - обов'язково. Місток-акведук, паровозик на ньому, стрижена травичка

Місток-акведук, паровозик на ньому, стрижена травичка

Люксові ніжки на високій доріжці

Люксові ніжки на високій доріжці

Центр міста разом з найдовшим в Європі підземним казематом внесені в список спадщини ЮНЕСКО

Центр міста разом з найдовшим в Європі підземним казематом внесені в список спадщини ЮНЕСКО

Самі каземати в Люксембурзі - на любителя поползать за 5 євро під землею в тунелях. Галочку, звичайно, поставити потрібно. Навіть для того, щоб зробити такі знімки з балкончиков.

Навіть для того, щоб зробити такі знімки з балкончиков

Виявляється в Люксембурзі основним є саме люксембурзький мова. Однак більшість розмовляють французькою. Вас зрозуміють і на німецькому з англійським. Будучи в такий майже Франції ми не змогли пройти повз багетів і круасанів в булочній. Кава відмінний!

Люксембург будемо обов'язково рекомендувати тим, хто коротає в самостійних поїздках час на півдні Німеччини. Двох годин не пройде як автобан перенесе вас з Німеччини в Люксембург. Важливо звернути увагу на те, що в Люксембурзі є свої обмеження по швидкості. Підземних платних парковок для авто в столиці герцогства предостатньо. Ми знайшли біля театру недорогу за вартістю і зручну по розташуванню. Для швидкого перегляду - півдня. Для вдумливого - ймовірно, день. Ми ж поспішили в знову німецьке місто, що входить в більшість маршрутів для організованих туристів, Трір.

Трір

Трір

Місто Трір (німецька земля Рейнланд-Пфальц) - це найпівнічніший місто Римської Імперії і найстаріше місто Німеччини. Він входить в більшість автобусних турів по Європі якщо туристи відвідують цей регіон Європи. На фото - Базиліка Костянтина - така собі Коложская Церква Тріра, зведена в 310 році н.е. Як неважко здогадатися, знаходиться в списку спадщини ЮНЕСКО.

Як неважко здогадатися, знаходиться в списку спадщини ЮНЕСКО

Ще один пам'ятник всесвітньої спадщини ЮНЕСКО - це римські лазні (терми) в Трірі. Саме в таких лазнях народився підлогу з підігрівом, коли будівля обігріваються теплом з котельні.

Саме в таких лазнях народився підлогу з підігрівом, коли будівля обігріваються теплом з котельні

На перехресті в Трірі

На перехресті в Трірі

Один з численних автосалонів прославленої німецької марки. Навіть дверні ручки виконані в пізнаваному стилі.

Навіть дверні ручки виконані в пізнаваному стилі

Несподіваний початок вулиці Карла Маркса в Трірі - еротичні шоу, приватні кіно-кімнати і т.п. Здається, класик був би задоволений.

Здається, класик був би задоволений

Здається, це єдина вулиця в світі, яка може називатися ім'ям Маркса. Він народився в одному з будинків на ній. До слова, метрів за двісті знаходиться ще один будинок, де, згідно з табличці, народився Карл. Загалом, загадки ранньої біографії майбутнього капіталістичного бороданя.

Загалом, загадки ранньої біографії майбутнього капіталістичного бороданя

Старе місто в Трірі

Старе місто в Трірі

І ще раз згадуємо про список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО - Лібфрауенкирхе в Трірі. Найпотужніший собор, будівництво якого було розпочато в 1230 році.

Найпотужніший собор, будівництво якого було розпочато в 1230 році

Перлиною римської архітектури Тріра, яка дійшла до наших днів, є Порта Нигра (Porta Nigra) - "чорні ворота". Це дійсно ворота, які виконували цю утилітарну функцію дві тисячі років тому. Дата споруди зразкова - 180 рік. Цікаво, що споруда будувалася без застосування цементу - кам'яні блоки були точно розпиляні і з'єднувалися на місці скобами. Чи треба говорити, що це єдині добре збереглися античні ворота в світі і вони внесені в список ЮНЕСКО?

Одним словом Трір можна сміливо рекомендувати і організованим і самостійним мандрівникам. Любителям античності, ласкаво просимо! Цінителям європейських традицій теж є, де прогулятися. Автомобіль можна залишати на одному із закритих паркінгів прямо біля базиліки. Для тих, хто хоче забратися на чорні ворота, прогулятися по казематах в термах потрібно мати при собі 3 євро на дорослу людину і більше, ніж кілька годин часу.

Страсбург

Страсбург

Хочете побувати у Франції ? Немає проблем! Всього 140 кілометрів на південь від Манхайма по хорошому автобану і ви в Страсбурзі. По дорозі можна заскочити в Баден-Баден . Але зараз не про це. Парле ву франсе?

Парле ву франсе

Страсбурзький собор, на площі біля якого за 1 євро у вас карта з основними пам'ятками невеликого, але дуже ефектного міста (населення Страсбурга без малого 300 тисяч чоловік - авт.) Справжня готика - як кажуть "Нотр-дам де Страсбург".

) Справжня готика - як кажуть Нотр-дам де Страсбург

До 19 століття це був найвищий християнський собор в світі. Висота по шпиль 142 метра. Справжня готика, закладена в 1015-му році. Закінчення будівництва собору - 1439 рік.

Закінчення будівництва собору - 1439 рік

Елемент астрономічних годин в соборі. Механізм величезного годинника датується 1842 роком.

Механізм величезного годинника датується 1842 роком

Такі види на Страсбург відкриваються з оглядового майданчика собору. Підйом на людину коштує 5 євро.

Підйом на людину коштує 5 євро

Будинок Каммерцеля 15-го століття на площі поруч з собором в Страсбурзі

Будинок Каммерцеля 15-го століття на площі поруч з собором в Страсбурзі

Географія Європи на монетах євро.

Географія Європи на монетах євро

Гуляючи по центру Страсбурга раз у раз помічаєш цікаві місця, щоб відвідати, повернувши за ріг.

Гуляючи по центру Страсбурга раз у раз помічаєш цікаві місця, щоб відвідати, повернувши за ріг

На одній з країв старого Страсбурга знаходиться квартал "Маленька Франція" (Petite France). Сюди легко потрапити, гуляючи вздовж каналів. Дуже мімішное місце для прогулянок і посиденьки на набережній або в кафе. Любителям романтики і ефектних фото на тлі фахверкових будиночків - обов'язково! Саме тут знаходиться найбільший фотографований будиночок в місті. Шукайте самі :)

Шукайте самі :)

Квартал "Маленька Франція" у Страсбурзі

Квартал Маленька Франція у Страсбурзі

За "Маленької Францією" знаходяться криті мости. Такі мости почали будується в оборонних цілях в 13-м столітті, і аж до 18-го століття вони перебудовувалися. Сьогодні можна бачити потужні вежі, а також забратися на пішохідну дах галереї, щоб зробити відмінні знімки і помилуватися перспективою на старе місто Страсбурга. Ну, або позасмагати :)

Ну, або позасмагати :)

Прогулянки на відкритих і закритих "баторамах" -трамвайчіках дуже рекомендуємо. По-перше, це відмінний спосіб дати ногам відпочити, а в разі спеки - охолодитися в кондиционированной закритою "підводному човні". По-друге, як то кажуть, з води все виглядає по-іншому. Ну і, по-третє, це найбільш комфортний спосіб дістатися і подивитися святая святих прав людини та інших євроцінностей - в Страсбурзі базуються Європарламент, Рада Європи і Європейський суд з прав людини. Ну і поскаржитися, може бути, потрібно кому-небудь, хіба мало :)

Ну і поскаржитися, може бути, потрібно кому-небудь, хіба мало :)

Кораблики відходять від причалу недалеко від собору приблизно раз в півгодини. Квитки бронюються на певний час (його модно подивитися на сайті Batorama). При бажанні покататися у відкритій човні - про це варто подбати заздалегідь. Точного механізму потрапляння в човен-кабріолет ми не знайшли, але враження від закритої не менш яскраві. Кожна човен обладнана аудіо-гідом, в тому числі російською мовою. Є два маршрути - навколо "великого острова" - старого міста - за ціною 7,20 євро на дорослого. І другий - "острів" + Європарламент - за ціною 9,60 євро на людину.

Треба сказати, що весь "Великий острів" - це центральна частина старого Страсбурга - взята в список світової спадщини ЮНЕСКО. Мабуть, щоб не вносити кожна будівля. Це в 1988 році був першим випадком, коли в цей шановний список був внесений весь центр європейського міста.

Будівля Європейського суду з прав людини в Страсбурзі

Будівля Європейського суду з прав людини в Страсбурзі

Будівля Європейського парламенту в Страсбурзі

Будівля Європейського парламенту в Страсбурзі

Ніякої візит до Франції немислимий без вина, свіжого хліба, фуа-гра та подібних вишукувань місцевої кухні. Вечеря у дворику Страсбурга.

У нашому рейтингу Страсбург за враженнями посів Перше місце з тих міст, что ми відвідалі, тому Рекомендуємо це місце для Самостійної подорожі по Європі. Ясна річ, що тут потрібен мінімум один повний день. У ходу французьку мову, но вас могут зрозуміті и англійською, но могут и по-французьки не понять зовсім ... типу не зрозуміті. І в цьому теж Франція :) Недорогі закриті парковки знаходяться на кордоні "Великого острова" - в самий центр заїжджати накладно, та й чи потрібно. Страсбург для нас став відмінним "пробником" Франції - хочеться ще рожевого напівсолодкого.

Побувавши у всіх сторонах від "бази" на відстані не більше 200 км, плануємо шлях додому на автомобілі. Нас чекають 1712 кілометрів шляху Манхайм - Мінськ. Безкоштовні автобани Німеччини з відсутністю обмеження по швидкості і досить частими ремонтами; платні, але хороші дороги в західній половині Польщі (за один сегмент дороги доводиться платити по 3-4 євро і в більшості випадків в готівки злотих, тому при першій нагоді, потрібно поміняти трохи грошей - близько 30 доларів - авт.) і непогані безкоштовні в східній; багатогодинний простий на білорусько-польському "мяжи" і непривітний білоруський "на Москву!" автобарабан (дуже багато швів і стиків на дорозі - авт.) без розмітки і ліхтарів.

Організувати самостійну подорож на машині по Німеччині не так і складно - для цього потрібно правильно вибрати відправну точку. А якщо у вас немає можливості для таких вилазок - сміливо вибирайте автобусні тури по Європі , Куди включені ці міста. Враження гарантовані!

Хвилинка корисної інформації

Середина літа - хороший сезон для шопінгу в Німеччині. Більшість торгових центрів оголошують знижки до 70%. У багатьох працюють системи tax free і global blue. У Німеччині можна оформити повернення податку при покупці на суму понад 25 євро (треба уточнювати в магазині). Краще оформляти повернення податків через одну з міжнародних систем, представлених в РБ. На повернення податків за документами магазину (коли такий документ треба повернути в магазин, щоб отримати гроші на розрахунковий рахунок) польські, зокрема, митники косо дивляться і не визнають.

Пластикова і скляна тара в Німеччині має заставну вартість і тому не викидається в урни. Можна зібрати кілька пляшок і здати їх в найближчому гастрономі, щоб врахувати в вартості покупки або отримати готівку.

Ціна бензину в Німеччині коливається в залежності від дня тижня. Зазвичай паливо коштує дорожче на вихідних. Аналог білоруського АІ-95 - бензин марки E10. Такого поняття як "92-й" не існує :)

У деяких міських і багатьох придорожніх громадських туалетах вартість одного візиту становить 0,70 - 1 євро. При цьому автомат видає купони по 50 центів, які можна використовувати для отримання відповідної знижки на напої в кафе. В дорозі - корисна штука.

Якщо знімати кімнату з кухнею, то похід в німецький гастроном буде легким шоком для білоруса - це заняття в рази дешевше ніж, наприклад, в Мінську. Наприклад, один кілограм добірної свинини коштує 50-60 тисяч білоруських рублів (5-6 євро). Ґрунтовний похід в гіпермаркет за повним автомобільним багажником солодких подарунків-порошків-кава коштує менше 300 євро.

Для тих, кого цікавлять деталі, можна продовжити обговорення в коментарях.

Як тут не згадати про пивні погреби - keller?
Жорна або все ж монумент автопокришки?
Чи треба говорити, що це єдині добре збереглися античні ворота в світі і вони внесені в список ЮНЕСКО?
Парле ву франсе?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.