Навигация
Реклама
Реклама

Скільки потрібно грошей щоб жити в Таїланді і варто прожити місяць

  1. Скільки коштує прожити місяць в Таїланді?
  2. Витрати на життя ледачого інвестора в Таїланді
  3. PS
  4. PPS

Уже минуло майже 2 місяці, як ми (я і моя дівчина) живемо в сонячному Таїланді, на острові Самуї

Уже минуло майже 2 місяці, як ми (я і моя дівчина) живемо в сонячному Таїланді, на острові Самуї. У цій статті, я збирався написати огляд по подорожі, як це було з Абхазією (стаття як відпочивати від роботи ) І Індією (стаття куди витратити гроші ), Але після чергового питання - скільки потрібно грошей, щоб жити в Таїланді, я вирішив поєднати огляд з відповіддю на це питання.

Відразу обмовлюся, що універсальної відповіді не існує, тому що у кожного потреби різні. Як то кажуть, у кого то щі рідкі, а у кого-то перли дрібні (сьогодні вперше почув цю приказку 😎) Тому відповісти на це питання, я можу лише описом власного життя в Таї, а там вже нехай кожен вирішує для себе наскільки витрати актуальні . В кінці статті, передплатників ледачого блогу чекає приємний подарунок від ледачого інвестора.

Скільки коштує прожити місяць в Таїланді?

Для того, щоб зрозуміти скільки коштує прожити хоча б місяць в Таїланді, спробую скласти всі витрати. Витрати на будь-яку подорож починаються, перш за все, з отримання візи і покупки авіаквитків. Ми купили квитки Москва-Бангкок на 17 жовтня, ще в кінці серпня. Варто відзначити, що якщо ви живете в центральній Росії, то полетіти в Бангкок за прийнятною ціною ви можете тільки через Москву, тому хто буде планувати подорож, включите витрати на транспорт до Москви.

Шукати квитки краще через сайти агрегатори авіакомпаній, такі як skyscanner.ru і aviasales.ru, прийнятною ціною для маршруту Москва-БКК я вважаю ціну від 12К до 20К рублів. Ми полетіли за 13 тисяч, при цьому маршрут був не прямий, а через Новосибірськ. Віза коштувала 40 $ (на 2 місяці +1 місяць можна продовжити за 2000 рублів на місці) і невеликий гемор з документами, в принципі, візу можна взагалі не робити, якщо ви летите менш ніж на 30 днів. У будь-якому випадку, завжди можна з'їздити в сусідню країну і продовжити візу, це називається бордер-раном або віза раном, якщо ви будете робити візу. Можна сказати, що все мандрівники, які живуть в Таї, живуть від бордер-рана до бордер рана.

Національна валюта Таїланду - бати, курс яких приблизно збігається з курсом рубля, тому далі я буду говорити рублі, а мати на увазі бати.

Отже, витрати на візу, поїзд СПб-Москва і авіа переліт до Бангкока (близько 11 години в небі), склали близько 15 000 рублів. Ми живемо на острові Самуї, тому плюсуем ще 2000 рублів. Підсумок, 17 000 рублів і ви в одному з найкомфортніших місць на землі. Для наочності наводжу нижче точку на гугл мапі.

Отже, ми прилетіли в Банкгока 17 жовтня і пошатаясь пару днів по місту полетіли на Самуї. Забув сказати, що перед будь-якою подорожжю, я завжди бронюю готелі на букінгу (booking.com) або Агод (agoda.com), до речі в останній можна знайти дуже хороші знижки. Бронюю я завжди тільки на перший день подорожі, цього достатньо, щоб відпочити від переїздів і озирнутися навколо. У більшості випадків на наступний же день можна спокійно знайти більш комфортні варіанти розміщення або такі ж, але дешевше. Взагалі, економія в подорож займає далеко не останнє місце. Більшість людей не подорожую тільки тому, що не вміють раціонально підходити до витрат. Якщо ви один з тих людей, то почитайте для початку мою статтю про економію грошей в сім'ї . Розумна економія здатна продовжувати подорожі.

Витрати на життя ледачого інвестора в Таїланді

У Бангкоку ми знімали номери за 400-700 бат в добу, на Самуї ціни приблизно такі ж, хоча ми примудрилися пожити кілька днів у гестхаузе за 250 рублів на добу. Поживши кілька днів на Самуї, ми відносно швидко знайшли непоганий будиночок за 9000 рублів на місяць. До речі, якби ви були підписані на групу Щоденник ледачого інвестора, то побачили б ці фотки ще пару місяців назад.

В цей же день зняли новенький байк за 3500 рублів на місяць.

У будинку була крута веранда в тіні молодих пальм і затишна вітальня з кухнею.

На наше прохання господарі будиночка навіть купили стіл і стільці для роботи за ноутом.

У більшості будинків на Самуї немає ванної, але в нашому санвузлі вона чомусь була.

За перший місяць були вивчені практично всі місцеві фрукти, про існування багатьох я навіть і не здогадувався. Якщо говорити про ціну, то тут фрукти не набагато дешевше, ніж в Росії.

Окремо хочеться сказати про їжу. Два роки тому я вже був в Таїланді, як пакетного туриста в Паттаї. За 10 днів мені вдалося смачно поїсти в вуличних кафешках рази 2-3, інші прийоми їжі закінчувалися розчаруваннями, все було гостре і не смачне.

В цей же раз все навпаки, тайські страви нам настільки подобаються, що моя дівчина вже навчилася готувати деякі будинки. Приблизно так виглядає дієтичний падтай (одне з найпопулярніших страв у Таї). Дієтичний тому, що не смажений. До речі, м'ясо і курка тут дешевше майже в 2 рази, ніж в Росії.

Один з найпоширеніших питань ще був про те, скільки потрібно грошей на їжу, щоб прожити в Таїланді. Середній чек в кафешках 80-150 рублів (1 блюдо + напій) на людину. При цьому ціни сильно відрізняються в залежності від місця розташування і гламурності закладу.

Перший час ми були страшенно здивовані, коли частенько бачили в джунглях буйволів. Як нам пояснили, їх вирощують виключно для боїв і змагань, при цьому на острові я ще жодного разу не бачив самок буйволів. Кажуть, що за один день, бик може принести своєму власникові до 1 мільйона рублів. Якщо врахувати, що середня зарплата 10-12 тисяч, то гроші дуже не погані.

З живності я особливо більше нічого не бачив, багато хто говорить, що бачили пітонів, скорпіонів, але за 2 місяці я бачив їх тільки в зоопарку (тут вони називаються ферми). До речі, минулого тижня каталися на слоні, при чому мене посадили на місце погонича, стрьомно було 8-).

У вільний час ми часто вибираємося в джунглі. На жаль, в більшості випадків мені лінь фотографувати, тому фоток реально мало. Може бути після цієї статті щось змінитися. Природа тут надзвичайно красива.

Природа тут надзвичайно красива

На острові дуже багато водоспадів.

На острові дуже багато водоспадів

Ну а з джунглів, ми порожніми рідко повертаємося. Кокос і банани стали звичайним раціоном, також як макарони в Пітері. До речі це фото вже з нового будинку.

До речі це фото вже з нового будинку

На задньому фоні ростуть ті самі дуріани про запах якого складають балади.

На задньому фоні ростуть ті самі дуріани про запах якого складають балади

Після того, як нам сказали, що на грудень ми не зможемо залишитися в нашому будинку, ми були змушені шукати заміну. Майже тиждень я їздив по острову і шукав відповідний варіант. Основною вимогою було близьке розташування до пляжу. Але через те, що туристичний сезон вже почався, практично всі варіанти були зайняті. Після довгих пошуків був знайдений відмінний варіант, окремий будинок з двома спальнями за 18000 рублів на місяць. Одну спальню ми здали нашої подрузі, тому можна сказати, що ми знімаємо будинок за 10 000 рублів на місяць.

Одну спальню ми здали нашої подрузі, тому можна сказати, що ми знімаємо будинок за 10 000 рублів на місяць

Будинок абсолютно новий. З особливостей можна відзначити два туалети. Боюся, що я звикну до цього.

Боюся, що я звикну до цього

PS

Підводячи підсумок роздумів про те, скільки ж потрібно грошей, щоб гідно жити в Таїланді (точніше на Самуї) можна говорити про цифри 20-40 тисяч рублів на місяць. При цьому, чим довше живеш на одному місці, тим менше буде ставати місячний бюджет проживання. Сподіваюся, я не сильно засмутив читачів блогу розвіявши міф про те, що тут можна жити на 5-10 тисяч рублів.

Хоча одну таку історію я чув. У людини вкрали паспорт, банківські картки та він був змушений кілька місяців жити в покинутому бунгало, харчуватися рибою і тим, що принесуть друзі. Погодьтеся, що для російської людини ця історія не звучить дуже сумною, в контексті того, що зараз в Росії холодно, слякоть і похмурі люди. Думаю, багато хто б хотіли пожити такий життям. Ось, до речі, вид з одного з покинутих бунгало в горах.

Ось, до речі, вид з одного з покинутих бунгало в горах

PPS

Напередодні нового року мені хочеться зробити передплатникам блогу невеличкий подарунок. Всім передплатникам (по крайней мере, постараюсь) надіслали свої поштові реквізити (100% конфіденційність) мені на пошту я вишлю святкову листівку від ледачого інвестора на пам'ять прямо з Таїланду!

Update! Всього відправив більше 20 листівок, сподіваюся все дійдуть до свого адресата. Акція завершена.

Акція завершена

Всім відмінного завершення року!

Скільки коштує прожити місяць в Таїланді?
Скільки коштує прожити місяць в Таїланді?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.