Навигация
Реклама
Реклама

Все, що я знаю про Париж :: Приватний Кореспондент

У цій книзі ви знайдете не тільки прекрасно передані автором «дух і настрій Франції» і безліч відомостей про історію, звичаї та пам'ятки французької столиці, а й масу корисної інформації для туристів. Від відомостей про ресторанах з адресами і цінами до переліку «місць для поцілунків». «Приватний кореспондент» публікує два розділи з книги «Все, що я знаю про Париж», люб'язно надані видавництвом «АСТ».

великий і могутній

Як я не старалася, так і не змогла домогтися від моїх паризьких друзів відповіді на питання: чому вони пишуть п'ять букв, а вимовляють одне-єдине «Ю»? Потім десь прочитала, що в давнину, коли грамотних було вкрай мало, а паперові документи вже були в обороті, писарі брали з клієнтів мзду за кожну букву, ось і накручували.

Думаю, це жарт. Але як тоді пояснити, що у французькому в кінці кожного слова є буква, яка не вимовляється, але неодмінно пишеться ?! І що існує п'ять різних способів оформлення звуку «о» (в одному з них задіяні аж чотири літери) та сім способів позначення «е» (максимум три букви)?

З числівниками теж біда. Щоб сказати «сімдесят п'ять», французи вимовляють «шістдесят і п'ятнадцять», щоб сказати «дев'яносто» - «чотири по двадцять і десять». Спочатку на касі я просто впадала в ступор, коли мені говорили: «З вас сто - чотири по двадцять - сімнадцять євро і шістдесят - чотирнадцять сантимів». Спробуйте швидко збагнути, скільки це.

Самі французи відчувають серйозні труднощі в листі. По-справжньому грамотних серед них дуже небагато. Не так давно один шановний письменник виступив з відкритим листом в «Ліберасьон» з пропозицією (і він був далеко не перший!) Провести нарешті реформу і спростити орфографію. Письменник чесно зізнався, що не вміє грамотно писати. Дискусія набула такого масштабу, що Міністерство освіти було змушене офіційно заявити, що ніякої реформи не очікується, що французька граматика - національне надбання і культурне багатство. Заява вивісили на інтернет-сайті міністерства.

У ньому було 119 помилок.

Насправді французи пишаються своїм складним для вимови і написання мовою, і їм подобається ускладнювати його ще більше.

Кожен справжній парижанин молодше сорока неодмінно вставляє в мова ВЕРЛАН. Це різновид сленгу, який поширений у всіх шарах суспільства. У Верланя слово читається навпаки або склади в ньому міняються місцями. Виходить femme - meuf (жінка), fete - teuf (свято), arab - beur (араб) і так далі. При побіжному розмові часом неможливо зрозуміти, про що йде мова.

Можливо, саме тому - щоб ніхто не зрозумів, про що йде мова, - і ще з любові до ускладнень парижани називають своє місто по-своєму. Чи не «Париж».

І не «Паризька».

І не «Парі».

І не так, як ви ще могли б придумати.

Сто років тому, коли будувався Панамський канал, в Європі і в Америці в моду увійшли однойменні капелюхи. У Парижі панаму носив кожен чоловік. Тому і Париж в Парижі стали називати Paname - Панама!

***

Париж даром

Вода з-під крану. Її можна пити! Франція дуже дбайливо ставиться до своїх природних ресурсів і по частині охорони природи входить в п'ятірку найбільш благополучних країн світу після Ісландії, Швейцарії, Швеції та Норвегії. Вода з крана проходить складну систему очищення, паризькі влади за неї ручаються. У будь-якому ресторані, навіть самому розкішному, ви можете попросити графин водопровідної води і не заплатите за нього ні копійки. Більшість французів саме так і роблять. Роблячи замовлення офіціантові, потрібно просто додати: «Е ун Карафа д'О, сільвупле» - «І графин води, будь ласка». На вулиці є фонтанчики з питною водою. Ті, що зображують чотирьох німф, несучих на головах купол, з якого ллється вода, стоять в Парижі вже більше ста років. Таких вишуканих фонтанів в місті понад півтори сотні.

Музеї. Цілий рік можна безкоштовно побачити постійну експозицію в наступних музеях:

 • Будинок-музей Бальзака - Maison Balzac: 47, rue Raynouard, 16-й округ, метро Passy або La Muette. Бальзак жив у цьому будинку. З садка відкривається прекрасний вид на Сену.
 • Будинок-музей Віктора Гюго - Maison Victor Hugo: Hotel de Rohan-Guemenee, 6, place des Vosges, 4-й округ, метро Saint-Paul або Chemin Vert. Квартира письменника знаходиться на знаменитій площі Вогезов.
 • Музей «Карнавалі» - Musee Carnavalet: 23, rue de Sevigne, 3-й округ, метро Saint-Paul або Chemin Vert. Вся історія Парижа.
 • Музей «Коньяк-Же» - Musee Cognacq-Jay: 8, rue Elzevire, 3-й округ, метро Saint-Paul або Chemin Vert або Rambuteau. Колекція живопису і предметів мистецтва XVIII століття.
 • Музей романтичного життя - Musee de la Vie romantique: 16, rue Chaptal, 9-й округ, метро Saint-George, або Pigalle, або Blanche. Будинок, в якому бували Шопен, Жорж Санд і багато інших.
 • Музей сучасного мистецтва - Musee d'Art Moderne, 11, avenue du president Wilson, 16-й округ, метро Alma-Marceau. Шедеври XX століття.
 • Малий палац - Petit Palais, avenue Winston Churchill, 8-й округ, метро Champs-Elysee-Clemenceau. Дуже еклектична і цікава колекція: від древніх греків до ХХ століття.

Крім того:

Кожної першої неділі місяця безкоштовний вхід до музеїв: Лувр, Оранжери, Орсе, Помпіду, музей Середньовіччя, Музей на набережній Бранлі, музеї Родена і Густава Моро, Музей мистецтва Азії. Відвідувачів, звичайно, в цей день особливо багато.

Безкоштовний масаж. Кожен погожий вечір з травня по вересень члени асоціації «Розслабитися по-французьки» влаштовують сеанси безкоштовного масажу прямо на вулиці. Скористатися ним може будь-хто. Сеанс триває недовго, всього хвилин п'ять, але його благотворну дію просто чарівно. Зазвичай масажисти збираються на Place de la Contrescarpe, в районі знаменитої вулиці Муффтар.

Place de la Contrescarpe, 5-й округ, метро Cardinal Lemoine.

Магазин-музей «Дейроль». Там виставлені майстерно зроблені опудала тварин і птахів, є багата колекція комах з усіх континентів і представників морської фауни. Все продається, але помилуватися на це диво можна абсолютно безкоштовно. Дітей туди водять на екскурсії. Магазин існує вже 180 років і є унікальним не тільки у Франції, але і в Європі.

Deyrolle: 46, rue du Bac, 7-й округ, метро Rue-du-Bac.

Виставковий зал. Центр сучасного мистецтва Луї Віттон знаходиться в однойменному магазині на Єлисейських Полях, тільки вхід з вулиці Бассано. Невеликий виставковий зал зі завжди оригінальної, ретельно відібраної експозицією, яка змінюється двічі на рік. Робіт зазвичай небагато - рівно стільки, щоб не почати позіхати, як це зазвичай трапляється в усіх музеях світу. Зал розташовується на 6-му поверсі, куди веде абсолютно чорний ліфт (темрява повинна підготувати відвідувача до зустрічі з мистецтвом, але страждає від клаустрофобії краще утриматися). Люб'язні доглядачі майже завжди дозволяють вийти на терасу, яка оперізує будівлю. Звідти відкривається чудовий вид на Париж в цілому і Єлисейські Поля зокрема. Безкоштовне задоволення в одному з найдорожчих магазинів Парижа - є на світі справедливість! Подробиці на сайті: www.louisvuitton.com/espaceculturel .

Espace culturel Louis Vuitton: 60, rue de Bassano, 8-й округ, метро George V.

Танці на набережній. З середини червня, весь липень і майже до кінця серпня в погожий вечір любителі латиноамериканських танців (сальса, ча-ча-ча, танго та ін.) Збираються на майданчику на набережній Сени навпроти Інституту арабського світу. Танці з 21:00 до опівночі. Чарівна атмосфера і цілком гідна публіка. Можна навіть прийти поодинці. Або просто помилуватися. Танці на відкритому повітрі влаштовують також на набережній уздовж каналу де ла Вілетт в 19-му окрузі. Також щодня (за умови гарної погоди!) Все літо.

Кускус. Господарі ресторанів, про які написано нижче, безкоштовно пригощають кускус, типовим североафриканским блюдом з пшеничної крупи, овочів і (або) м'яса, за умови, що ви замовите який-небудь напій. Пропозиція дійсна тільки в певні дні тижня. Ось адреси:

 • La Cordonnerie: 142, rue SaintaDenis, 2-й округ, метро Etienne-Marcel. Безкоштовний кускус для студентів по четвергах і суботах з 20:30.
 • La Providence: 88 avenue Parmentier, 11 Parmentier. Безкоштовний кускус з куркою по п'ятницях і суботах з 20:00.
 • Le Hoggar Cafe: 17 rue Custine, 18 Chateau-Rouge. Безкоштовний кускус по п'ятницях і суботах з 21:00.
 • Le Grenier: 152 rue Oberkampf, 11 Menilmontant. Зовсім невеликий заклад, в якому грають джаз. Безкоштовний кускус можна отримати по п'ятницях і суботах з 20:30 з жовтня по квітень.
 • Les Fontaines: 153, rue Saint-Maur, 11 Goncourt. Безкоштовний кускус по п'ятницях і суботах з 20:00. Обов'язковий замовлення принаймні двох напоїв.
 • La Choppe: 40 rue Clignancourt, 18 Chateau-Rouge. Цей заклад був піонером руху по роздачі безкоштовного кускусу. Тут його подають по п'ятницях і суботах з 21:00 до 22:30 з вересня по квітень.
 • Le Tribal Cafe: 3 cour des Petites Ecuries, 10-й округ, метро Chateau-Rouge. Безкоштовний кускус по п'ятницях і суботах з 20:00, а по середах і четвергах пропонують мідії з картоплею фрі.
 • Les Trois Freres: 14 rue Leon, 18-й округ, метро Chateau-Rouge. Безкоштовний кускус по четвергах з 21:30 біля стійки бару.
 • Le Tais: 129 boulevard Menilmontant, 20-й округ, метро Menilmontant. Затишний заклад. Безкоштовний кускус ввечері по п'ятницях і суботах.
 • Le Retro Cafe: 88 boulevard de Charonne, 11-й округ, метро Avron. Безкоштовний кускус ввечері по п'ятницях і суботах під циганські пісні. Крім того, дві останні суботи кожного місяця пропонують шведський стіл. Народу буває - не проштовхнутися.


 • НАДІСЛАТИ: НАДІСЛАТИ:
  Статті по темі:

Але як тоді пояснити, що у французькому в кінці кожного слова є буква, яка не вимовляється, але неодмінно пишеться ?
І що існує п'ять різних способів оформлення звуку «о» (в одному з них задіяні аж чотири літери) та сім способів позначення «е» (максимум три букви)?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.