Навигация
Реклама
Реклама

По Китаю з півночі на південь. Монастир Шаолінь. Велика містифікація?

Про бренд «Монастир Шаолінь» або про те, як домогтися успіху в просуванні товару на ринок Про бренд «Монастир Шаолінь» або про те, як домогтися успіху в просуванні товару на ринок   У 1982 році в світовий прокат виходить бойовик «Храм Шаолінь»

У 1982 році в світовий прокат виходить бойовик «Храм Шаолінь». Напевно, багато хто його пам'ятають. Юнак, який втік з табору рабів, знаходить притулок у ченців храму Шаолінь. Під їх керівництвом він вивчає бойові мистецтва, в надії помститися зраднику-генералу, вбивці свого батька. Ченці захищають героя, допомагаючи йому здійснити відплату. Борючись із військами зрадника, вони рятують імператора, який щедро їх за це винагороджує ...

19-ти річний Лі Ліану більш відомий під псевдонімом Джет Лі, який зіграв у цьому фільмі головну роль, став легендою Китаю. Успіх бойовика був колосальний! Пізніше він зіграв в продовженнях - «Малюки з Шаоліня» і «Бойові мистецтва Шаоліня». Актор Джет Лі був в цих фільмах спритним і стрімким, переконавши мільйони глядачів, що ченці монастиря Шаолінь вміють робити те, що звичайним людям не під силу.

Тож не дивно, що побачити диво - ченців, майстрів бойових мистецтв кунг-фу і ушу захотіли багато. А тепер подивимося статистику: з 1974 по 1978 рік в якості туристів монастир Шаолінь відвідало 200 тисяч осіб. А тільки за 1984 рік - 2 мільйони 600 тисяч чоловік. Ось це успіх! Ось це маркетинг! Ось це вміле просування товару на ринок!

А ось ще цікавий факт. У 1978 році Ден Сяопін оголосив про початок в Китаї ринкових реформ, і вже в 1979 році, і монастир Шаолінь, і Теракотове військо Першого Імператора в Сіані стали активно відновлювати. Обидва історичні пам'ятки потрапили в державні програми ринкових перетворень, перетворившись в даний час в великі корпорації, з мільярдними оборотами. Так ось цифри: у 2015 році дохід корпорації «Монастир Шаолінь» склав суму еквівалентну 1 мільярду 150 мільйонам доларів США. Всі думають: історичний пам'ятник, школа бойових мистецтв, відродження культурних цінностей. А може просто бізнес? Хороший бізнес!

Саме так! У 1998 році офіційно з'явилася компанія «Монастир Шаолінь» і в тому ж році зареєстрована торгова марка «Монастир Шаолінь». Під торгову марку монастиря потрапили всі класи продукції. І якщо у вас з'являться плани що-небудь продавати з використанням слів, наприклад, «Шаолінь» або «кунг-фу», то вам потрібно за це заплатити. Куди звертатися? Так ось сюди, в монастир Шаолінь! У корпорації «Монастир Шаолінь», за чутками, є плани з публічного розміщення своїх акцій на фондовому ринку. Чому ні? Корпорація «Монастир Шаолінь» стала великою впізнаваною компанією, і на цьому етапі стратегічного розвитку IPO цілком доречно.

Про те, як дістатися з Лоян в монастир Шаолінь або хвалебна ода мобільного офлайн-карті maps.me

«Внести свою лепту» в фінансове процвітання корпорації «Монастир Шаолінь» вирішив і я.

Як туди потрапити перебуваючи в Лояне? У мене вийшло ось так. Взагалі на подив, я дуже швидко освоївся в Лояне. Місто за китайськими мірками не великий, всього-то 1 мільйон 300 тисяч осіб, село. Це кажу я, проживає в місті в якому немає і двохсот тисяч жителів. До кінця другого дня перебування в Лояне я повністю розібрався з плануванням міста, переміщаючись по ньому виключно на громадському транспорті, а саме на міських автобусах (метро в Лояне немає).

Нагадаю, що в Лояне я був абсолютно один, «один як перст». Я маю на увазі відсутність не тільки своїх компаньйонів по поїздці, відлетіли в Чжанцзяцзе, а взагалі будь-яких людей не китайської національності. Може в місті хтось із «блідолицих» і був, і напевно був, але за три дні я не зустрів нікого, навіть віддалено відрізняється від жителя Піднебесної. Однак, це не завадило мені відчувати себе абсолютно комфортно серед, нехай і галасливих, крикливих, які видають нескінченно всякі звуки (часто непотрібні), провітрювати своє пузо (тільки мужики, дами так не роблять), але привітних і добродушних китайців.

А для орієнтування в просторі у мене був maps.me. Для більшості, які читають мій опус, це додаток добре відомо. Упевнений, багато хто з вас їм активно користуються. Погодьтеся, дуже зручна штука це мобільний додаток мaps.me. Воно дозволяє в подорож економити колосальну кількість часу і сил, і побачити набагато більше. Його можна встановити на смартфони та планшети Android або Apple. Найголовніші переваги додатки, в тому, що воно повністю безкоштовно і те, що абсолютно всі функції працюють без інтернету (якщо заздалегідь завантажити карти потрібної країни). Розібратися, як користуватися пошуком по карті і побудовою маршрутів зовсім не складно. Так, рекламу мaps.me. зробив, можна вимагати гонорар (жарт).

Ось і в Лояне, я зазначив на карті точки, які мені були потрібні. Готель, в якому жив, пам'ятки, які хотів подивитися, зупинки, вокзали ... Отже, як дістатися з Лояна в Шаолінь? Я напишу про це докладно (вже вибачте), бо сам насилу, на власному (вдалому) досвіді в цьому розібрався. Може, кому і стане в нагоді. Монастир Шаолінь знаходиться в безпосередній близькості від містечка Dengfeng, що в п'ятдесяти кілометрах від Лоян. Серед нечисленних рекомендацій про те, як дістатися з Лоян в Шаолінь, що зустрічаються в Інтернеті, більшість пропонували спочатку дістатися до цього містечка, а вже від нього до самого монастиря на таксі. Але я знайшов більш простий, прямий маршрут і поспішаю їм поділитися. Поруч з центральним залізничним вокзалом (від якого відправляються звичайні, не швидкісні потяги, він знаходитися в центральній частині міста) розташовані два автовокзалу. Нам потрібен той, який зліва (якщо стояти до ж / д вокзалу особою). Саме від нього і відправляються прямі автобуси до монастиря Шаолінь.

Від готелю до вокзалу я добрався на міському автобусі. Цим видом громадського транспорту я користувався не тільки в Лояне, але і в інших китайських містах, дуже зручно і звичайно дешево. Підходячи до автобусної зупинки, я показував осудної, на мій погляд, людині зазначене на планшеті місце, куди потрібно приїхати. Той у відповідь пальцем тикав, на номери автобусів, позначені на автобусній зупинці. В автобус треба заходити через передні двері, попередньо приготувавши два юаня, які треба кинути в купюро-монето-приймач поруч з водієм. Здачі давати ніхто не буде, готуйте потрібну суму. В автобусі по навігатору я стежив за переміщення (чергова хвала maps.me) і виходив на потрібній зупинці.

Отже, підходжу до згадується вище автовокзалу, з жахом думаючи, як купити квиток, знаючи на китайському тільки «спасибі» і «привіт» (а ні, брешу, я ще знав фразу «Скажіть, будь ласка, де знаходиться туалет?»). Але все вирішилося само собою. На підступах до вокзалу, мене моментально вирахувала жвава китайська тітка, мило посміхаючись, вона, запитала - «Шаолінь?» На що я, не менше мило, кивнув головою і відповів «Шіде» (на китайському «так», до речі, ще одне слово ). Китайська тітка теж була лінгвістично обдарована і знала англійською мовою не менше 10 слів, таких як, «bus», «go», «ticket», "back», «forty». Коротше, купив я у неї квиток на автобус за сорок юанів, тільки туди, назад відмовився (подумавши, там, на місці розберемося). Тітка підвела мене до водія автобуса, який я сам навряд чи б знайшов. Скільки коштував квиток, насправді, я не знаю, і швидше за все тітка на мені трохи нажилася. Але ціна в 400 рублів за квиток, прямо до місця, з відстанню в 50 км на мою думку цілком слушною. Тим більше, що і вибору у мене не було.

В автобусі їхали одні китайці. Я думав, що це звичайний рейсовий автобус, але, несподівано, на півдорозі, один з китайців встав і почав щось захоплено розповідати, а потім взагалі перейшов на декламування віршів. Про що були ті вірші, не знаю, але інші китайці йому бурхливо аплодували. Напевно, сподобалося. Перед прибуттям на місце, а їхали ми години півтори, китаєць - гід став ходити по салону і пропонувати свої послуги. Всі чомусь відмовлялися. Відмовився і я, коли прийшла моя черга спілкуватися з китайцем-гідом. Він пропонував купити у нього квиток-всюдихід за 180 юанів, обіцяючи, що з таким квитком в монастирі Шаолінь я потраплю всюди, куди побажаю: і в сам храм і на шоу бойових мистецтв. Я потрапив всюди, купивши звичайний квиток в звичайній касі за 100 юанів. Але, спілкування з ним, не було марним, я дізнався, що назад, в Лоян, автобус їде о четвертій годині. Так і сталося, погулявши годин п'ять по монастирю, я на цьому ж автобусі повернувся назад, віддавши 40 юанів вже китайцеві-гіду. Уф, начебто все. Ми в монастирі Шаолінь!

Дивовижна історія монастиря Шаолінь

Давайте так, поки ви будете гуляти по монастирю Шаолінь, я трохи розповім історію його появи.

За багато століть Шаолінь став невід'ємною частиною китайської історії, проте витоки слід шукати в Індії. Саме з цієї країни в Китай прибув засновник монастиря Шаолінь, це був мандрівний буддійський чернець Бхадра (Бато). Він з'явився в цих місцях в 464 році, проповідував кілька десятиліть. Потім за підтримки тодішнього імператора монах Бато заснував центр буддійського вчення в монастирі, розташованому на горі Суншань. Назва «Шаолінь» означає «монастир в лісі на горі».

Спочатку, це був просто центр освіти, в якому переводили буддійські тексти на китайську мову. Пізніше, в 530 році, теж з Індії, в монастир прибув перший патріарх чань (дзен) буддизму. Його звали Бодхідхарма (Дамо), і з його приходом монахи стали практикувати нові техніки медитації та вдосконалення, де важлива роль відводилася зміцненню фізичного здоров'я і вивчення бойових мистецтв. Монастир шаолинь був не єдиним місцем, де вивчалися бойові мистецтва. В ті часи, на території Китаю, таких буддійських монастирів з ухилом на фізичну підготовку і єдиноборства було кілька. Твердження, що всі бойові мистецтва відбулися з монастиря Шаолінь, не вірно. За довго до його появи, в Китаї розвивалися єдиноборства, звані «м'якими» і «жорсткими» техніками - «ушу» і «кунг-фу». Але ченці Шаолінь їх модернізували і створили на їх основі свої власні стилі.

Був в історії Китаю період, коли ченці монастиря Шаолінь допомогли прийти до влади могутньої династії Тан в період правління якої Китай досяг найвищих успіхів у розвитку. На знак подяки за сприяння у встановленні влади, імператори династії Тан зробили монастир Шаолінь найпочеснішим місцем у Китаї, де активно вивчалися бойові мистецтва.

Іноді, ченці монастиря Шаолінь використовувалися в якості елітного військового підрозділу, такого собі середньовічного китайського спецназу.

На початку 16-го століття прибережні міста Китаю піддавалися частим нападам японських піратів. Це заважало торгівлі, люди покидали узбережжі в масовому порядку. Китайський уряд побоювалося, що значна частина доходів портових міст відійде японським розбійникам. Загроза була серйозною. Так в 1553 році, японські пірати напали на портове місто Ханчжоу, сотні людей загинули, тисячі залишилися без даху над головою. І тоді, за велінням імператора, 120 елітних ченців-воїнів мобілізувалися, щоб протистояти піратської загрозу. Пірати відчайдушно пручалися, монахи виявили незвичну для них жорстокість, і в підсумку вони здобули перемогу, знищивши більшість своїх ворогів в жорстокій боротьбі.

За багато століть монастир Шаолінь переживав злети і падіння. Його прославляли, потім намагалися знищити, потім знову робили значущим центром в китайській культурі. У найважчі часи, коли ченців залишалося зовсім небагато, вони, показуючи непохитну силу духу, зберігали свої знання і знову відновлювали монастир. Гора Суншань ідеальне місце для об'єднання людей, що прагнуть до духовного просвітлення. Гірське усамітнення і шелест лісу створюють прекрасні умови для медитації і тренувань. Саме тут шляхом регулярних тренувань і медитативних практик шаолиньские монахи розвивали і розвивають свої легендарні навички. Духовно умиротвореним, але разом з тим надзвичайно сильні і фізично міцні, монахи Шаолінь є яскравим прикладом справжніх воїнів. Зараз це найпопулярніший монастир бойових мистецтв на Землі. На вході в монастир Шаолінь написано - «Перший храм в Піднебесній». Мається на увазі, не самий старий, а найбільш значимий. Чи так це?

Монастир Шаолінь: міфи і реальність

Який він справжній сучасний монастир Шаолінь? Гуляючи по монастирю, оглядаючи споруди, намагаючись просочитися старовиною, майте на увазі. Все це новодел, сучасні будови, яким років 20-25. Перше розчарування!

Хочете побачити літаючих ченців? Тоді вам потрібно знайти ті старі фільми з Джетом Лі і знову їх переглянути. У монастирі ви їх не побачите. Ченці там, звичайно, є. Чув, що їх там близько сотні. Хтось із них займається кунг-фу і ушу, хтось медитацією і медициною. І для тих і для інших це хороший бізнес. Деякі з ченців займаються бізнесом простіше - торгують.

А що, наклеїв на банку з медом лейбл «Монастир Шаолінь», і ціну можна поставити побільше, і попит буде хороший. Адже мед не простий, шаолиньский!

Як і в будь-якої великої комерційної корпорації, в монастирі Шаолінь є свої топ-менеджери. Це теж ченці, вони снують по монастирю з діловим виглядом, поспішають на важливі зустрічі, весь час «висять» на телефоні.

Як там, в мюзиклі «Кабаре»: Money makes the world go round / The world go round, / the world go round / Money makes the world go round / It makes the world go round / ...... Money, money, money, money .......

Почекай, скажуть деякі, а як же традиції бойового мистецтва відомі на весь світ, як же тисячі хлопчиків і навіть дівчат з малих років займаються в монастирі Шаолінь.

Навчання дітей бойовим мистецтвам для монастиря Шаолінь теж хороший бізнес. Монастир, на умовах повного пансіону, приймає дітей з 5 років. Коштує це досить дорого, умови проживання спартанські, але попит великий. Навчання кунг-фу і ушу проходить не тільки в самому монастирі, але і в численних школах в окрузі. У деяких школах лише кілька десятків учнів, в інших вже кілька тисяч. Але і ті й інші платять монастирю гроші за право надавати цю послугу.

Однак, постараюся завершити своє повідомлення на хорошій ноті. Тисячі тренуються дітей, які обов'язково побачиш в монастирі, без сумніву радують око.

Звикаючи з дитинства до фізичних і духовних вправ, вони виростуть витривалими і сильними, пронесуть через все своє життя вікові традиції монастиря Шаолінь і передадуть свої знання майбутнім поколінням.

А може просто бізнес?
Куди звертатися?
Чому ні?
Як туди потрапити перебуваючи в Лояне?
Отже, як дістатися з Лояна в Шаолінь?
А ні, брешу, я ще знав фразу «Скажіть, будь ласка, де знаходиться туалет?
На підступах до вокзалу, мене моментально вирахувала жвава китайська тітка, мило посміхаючись, вона, запитала - «Шаолінь?
Чи так це?
Хочете побачити літаючих ченців?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.