Навигация
Реклама
Реклама

Україна там, де ми: Дубай

Україна там, де ми - це цикл інтерв'ю з українцями, які кинули собі виклик і, переслідуючи особисту мету, переїхали в іншу країну.

Кожен з наших героїв пройшов свій шлях до мрії, вони не бояться змінювати своє життя і починати все заново, навіть в іншій країні.

Це не методичка по міграції, тут ви не знайдете докладних описів «як переїхати в іншу країну». Тут ви дізнаєтеся про людей, здатних на зміни, про ставлення і якості життя в інших країнах.

Можливо, саме тут, ви знайдете натхнення до підкорення нових горизонтів, до особистого розвитку і досконалості.

Україна там, де ми - це унікальна можливість побачити інші країни, дізнатися менталітет і особливості життя очима і душею тих, у кого в серці живе Україна.

Знайомтеся, Тетяна!

Тетяна не просто українка, яка живе за кордоном, а саме в Дубай, у Тетяни одна з найбільш романтичних професій - бортпровідниця провідної світової авіакомпанії «Emirates Airline».

Тетяна не просто українка, яка живе за кордоном, а саме в Дубай, у Тетяни одна з найбільш романтичних професій - бортпровідниця провідної світової авіакомпанії «Emirates Airline»

www.instagram.com/lucky_lionesse

Про себе

Я виросла в невеликому провінційному містечку Ніжині на Чернігівщині. Закінчила КНЕУ ім. Гетьмана, факультет міжнародної економіки. Кілька разів виїжджала в США за програмами обміну. Все моє життя так чи інакше була пов'язана з поїздками в різні країни. Мої батьки любили подорожувати, і ми рано стали виїжджати за кордон. Батько був підприємцем і можливості для цього були.

Крім того, я любила читати. У нас була багата домашня бібліотека і я захлинаючись читала спочатку російську і зарубіжну літературу, далі почала з'являється езотерична, філософська література ... я думаю, книги, прочитані мною в дитинстві і юнацтві, назавжди визначили мої інтереси.

www.instagram.com/lucky_lionesse

Про переїзд

Переїзд в ОАЕ став повною несподіванкою. До роботи в «Emirates Airline» у мене був досить успішний інтернет-бізнес в Україні, розвитком якого я займалася попередні 5 років. Потім трапився застій, я не бачила більше можливостей для розвитку, зростання і я втратила до нього інтерес. Це співпало з погіршенням економічної, соціальної ситуації на тлі політичних подій на південному сході України.

З культурою Арабських Еміратів я познайомилася в 2014 році, коли приїжджала в Дубай відпочивати, тому в принципі мала уявлення будь-що я вплутуються. Ідея прийшла несподівано від моєї сестри, яка вже мала на руках контракт з дубайським роботодавцем. Для мене ж це була відмінна можливість для розвитку і реалізації моїх проектів.

Для мене ж це була відмінна можливість для розвитку і реалізації моїх проектів

www.instagram.com/lucky_lionesse

Все, що від мене вимагалося на початковому етапі - це з'явитися на «відкритий день», який організовувала авіалінія «Emirates airline» в готелі Radisson на Ярославовому Валу. В Україні вони співпрацюють з компанією «Studentland», яка є дверима в світ для молодих українців ось уже десять років. Прозвучала кілька етапів відбору, заключними з яких з'явилися тести англійської мови і співбесіду. Аж до останнього дня, мені не вірилося, що я поїду з України, буду літати по всьому світу. Все здавалося якимось сюрреалістичним.

Компанія, за великим рахунком, бере на себе всі організаційні питання, оплачує новачкам авіа переліт, надає житло, медстраховку, навчання, уніформу. Початок мого великого подорожі було дуже комфортним і максимально продуманим, і за це варто подякувати менеджменту компанії. Я чула історії набагато менш райдужні.

Про роботу в Дубай

Взагалі, офісну роботу в Дубаї знайти досить складно. Менеджери, маркетологи, бухгалтери тут теж потрібні, але з відповідними дипломами та досвідом роботи. Компанії ОАЕ вимагають або дипломи місцевих освітніх установ, або дипломи міжнародного зразка. Зазвичай, люди або знаходять собі місце під дубайським сонцем самі, або ж підписують контракти в сфері hospitality (ресторани, готелі, розважальні заклади) через рекрутингові агенції. Ще можна роздрукувати резюме та просто прогулятися по бутіках і ресторанам в молі (торговому центрі), дізнавшись, кому потрібен персонал.

Якщо ж, все таки, ви влаштувалися на роботу через рекрутингове агенство в Україні, то можна, з великою часткою ймовірності, розраховувати на допомогу вашій компанії в переїзді і отриманні постійної (робочої) візи. Головне, уважно читати контракт і розуміти, що можна вимагати від роботодавця і навпаки, що роботодавець зажадає від вас. Обов'язковими для отримання постійної візи будуть аналізи крові на СНІД, гепатит і ін. Захворювання.

про адаптацію

Взагалі, це залежить від досвіду і темпераменту самої людини. У моїй професії, з постійною зміною кліматичних і часових поясів, без швидкої адаптації ніяк не обійтися. Думаю, я адаптувалася повністю до кінця навчання в авіаційному коледжі Emirates airline, яке зайняло два місяці.

У Дубаї всі говорять англійською, хоча, буває, складно звикнути до незвичайного для нас акценту ... але, якщо знаєте мову, - зрозумієте. Всі написи, етикетки та інша життєво необхідна інформація дублюється англійською мовою.

Всі написи, етикетки та інша життєво необхідна інформація дублюється англійською мовою

www.instagram.com/lucky_lionesse

com/lucky_lionesse

www.instagram.com/lucky_lionesse

Про особливості Дубаї

Особливістю Дубаї є те, що тут практично кожен - приїжджий. Корінне населення - «Емірат» - складають всього 20% населення. Цей показник варіюється від одного емірату до іншого, але, в цілому, думаю, ідея зрозуміла ...

Особливо багато тут індусів, пакистанців, бангладешців, філіппінців. Вони - робочі, будівельники, - основна трудова сила ОАЕ. Це вони створили власними руками цей блискучий, дивовижний міраж у пустелі - Дубай. Непросте життя у них в цій країні - виснажлива праця, відпочинок 1 день в тиждень і зарплата в 250-300 дол., Більшу частину з якої вони примудряються відправляти додому - своїм сім'ям.

Про Київ і Дубаї

Дуже складно порівнювати ці два міста. На перший погляд, все здається абсолютно різним. Адже Київ лежить в зоні помірно-континентального клімату, Дубай ж оточує пустеля ... Київ, незважаючи на відкритість кордонів, залишається досить етнічно однорідним містом, де більшу частину населення (70%) складають українці, а решта - росіяни, євреї, поляки, білоруси.

Дубай ж - місто, що працює на туристів. У 2015-му році, за даними департаменту туризму Дубаї, місто відвідали 14 млн. Туристів з усього світу. Цей мегаполіс - місто майбутнього, з вишуканими частуваннями, шоу, розважальними парками ... Вообщем, справжній рай для тих, хто хоче взяти від життя максимум.

У однойменного емірату Дубай запасів нафти не так вже й багато, тому основну ставку його правителі зробили на туризм, авіацію і нерухомість. У повсякденній рутині ж тут щодня зайняті близько 2,5 млн осіб.

Порівняно з Києвом, Дубай - дуже комфортне місто. Його інфраструктура продумана і зручна. Є ліфти, ескалатори, так що і матусям з колясками, і туристам з валізами буде легко дістатися до пункту призначення.

Незважаючи на широкі багатосмугові автомобільні артерії міста, в години пік, як і в Києві, вас чекають пробки або штовханина в метро.

Потрапив в Дубай вперше, місто дивує своєю синтетичністю. Тут все було розкреслений і спроектована архітекторами задовго до втілення в життя. Широкі автомобільні артерії, розбиті квітучі клумби, красиві пальми, даунтаун з його 38-ю хмарочосами і повністю автоматизоване дубайське метро. Спосіб життя і дозвілля жителів міста, звичайно, залежать від займаного місця в ієрархії цього мегаполісу. Експати (тобто іноземці) рідко стикаються з Локаль (корінне населення) в повсякденному житті. Лише зрідка побачиш фігуру в чорному (Абая - традиційний жіночий одяг) або білому (Кандор - чоловіча) де-небудь в торговому центрі.

Поділіться ТОП-5 маст візит в Дубаї?

Можна, маст 15-ть, хоча б? 🙂 🙂 🙂 якщо ви в місті турист, то зобов'язані відвідати:

  1. Burj Khalifa - найвища будівля в світі.
  2. Танцюючі фонтани.
  3. Пальма Джумейра - перший в світі штучний острів, спроектований у вигляді пальми ... там же побачити можна знаменитий готель Атлантіс, відвідати суперсучасний аквапарк Aquaventure.
  4. Burj al Arab - готель у вигляді вітрила. Зупинитися в ньому можна за ціною від 2500 дол. за ніч. Якщо хочете відчути розкіш за менші гроші - вирушайте в одне з численних кафе готелю, не забувши попередньо замовити столик.
  5. «Традиційні» ринки Gold Souk і Spice Souk. Там арабська казка стає дійсністю. Можна і купити, поторгувавшись, і просто подивитися і сфотографувати. Правда, не спокушайтеся, жваво зазивати вас до свого Краму будуть вихідці з сусідніх держав - єгиптяни, сирійці, йорданці, а не місцеві жителі.

Правда, не спокушайтеся, жваво зазивати вас до свого Краму будуть вихідці з сусідніх держав - єгиптяни, сирійці, йорданці, а не місцеві жителі

www.instagram.com/lucky_lionesse

Як жителя міста, мене приваблюють вже зовсім інші місця, де можна відпочити від суєти і подихати повітрям. Це прогулянки і пікніки в парках Dubai Creek Park, Zabeel Park; велопрогулянки і пробіжки по найпрестижнішого житлового району міста - Дубай - Марині; відпочинок на громадських пляжах Jumeirah Open Beach, JBR, Al Mamzar; каналу Creek в районі станції метро Al Ghubaiba.

www.instagram.com/lucky_lionesse

Дубай, між іншим, один з найбезпечніших міст в світі. Все населення - працевлаштовано. Не можеш або не хочеш працювати - будь добрий, покинь країну. Так що жебраків тут немає. А якщо випадково залишили сумочку без нагляду - швидше за все, вона буде спокійно чекати вашого повернення в цілості й схоронності у персоналу ресторану або в поліцейській дільниці.

Про новий спосіб життя

Звичайно, мій спосіб життя змінився кардинальним чином, адже я тепер людина, підлеглий розкладом. У мене 6-8 польотів на місяць, більшість з них - з зупинкою в країні призначення. Наприклад, коли ми летимо до Австралії, а потім - до Нової Зеландії, мене немає в Дубаї 6-9 днів поспіль.

Наприклад, коли ми летимо до Австралії, а потім - до Нової Зеландії, мене немає в Дубаї 6-9 днів поспіль

www.instagram.com/lucky_lionesse

com/lucky_lionesse

www.instagram.com/lucky_lionesse www

www.instagram.com/lucky_lionesse www

www.instagram.com/lucky_lionesse www

www.instagram.com/lucky_lionesse www

www.instagram.com/lucky_lionesse

Коли ж я на місці, люблю ходити в басейн, спортзал, гуляти в парках, відпочивати на пляжі. Іноді ходжу з друзями в кіно, нічні клуби, ресторани. У цьому плані все як всюди ... можна і алкогольні напої випити і потанцювати.

І туристам, і постійним мешканцям потрібна ліцензія на споживання алкоголю. Її без проблем можна оформити на рік через спеціальні інстанції, заплативши держмито близько 50 доларів.

Про друзів

Кожен день я працюю пліч-о-пліч з людьми з усього світу. У нас близько 160-ти національностей представлені в компанії. Так що є можливість розпитати і про звичаї, про місця, їжі, культурі, освіті ... в основному, хороші люди зустрічаються. Однак, всі мої близькі подруги - українки. Люблю я наших все-таки більше ... загальний менталітет, мова, історія ... завжди є про що поговорити ...

Було кілька контактів з місцевими мешканками. Вони проявляють дружелюбність тож до іноземок, охоче йдуть на контакт, але про близьку дружбу й мови бути не може - все таки поки ще занадто сильна різниця в менталитетах.

Про українців в ОАЕ

Взагалі, українців в ОАЕ мало, та й білих мало в цілому :). Вестернери (біле населення) складають всього 3% від загального числа мігрантів. Іноді почуєш російську або українську мову в метро, ​​а крім цього - і не відрізниш від решти національностей.

Відрадно, однак, що постійно проживають в Дубаї українці прагнуть підтримувати дружні відносини, допомагати один одному.

Напевно, це життя «на чужині» зміцнює братський дух. Я щаслива, що вступила в українську громаду «українці в Еміратах«, яка налічує в Facebook близько 7 тис. Чоловік.

Наші підтримують активний спосіб життя, організовуючи святкування національних свят, вилазки на пляж, волейбол ... Дуже важливо не забувати свою культуру і спілкуватися з такими ж, як ти сам.

Про їжу в Дубаї

Дубай - це мікс культур. Тут похлеще «киплячого котла» США буде. І в плані їжі теж.

Мені арабська кухня подобається, нашій людині, думаю, вона теж припаде до смаку. Араби у великій кількості використовують рис, рибу, м'ясо. Дуже рекомендую спробувати хумус - це закуска, зроблена з перетертих бобових. Має дуже специфічний смак, широко поширена в Єгипті, Середземномор'ї, Ізраїлі ... Місцевий кус-кус з овочами та бараниною - вище всяких похвал. Тут багато простих ресторанчиків, але готують чудово ... запам'ятався Al Shami Rest в старому місті.

www.instagram.com/lucky_lionesse

Однак, я намагаюся готувати вдома. Дуже люблю українську кухню. Правда, зі свіжими овочами тут напряг, тому з Німеччини, Австралії, ПАР, не повірите, везу буряк, помідори, кабачки, картоплю 🙂

Коли виходжу в світ, вважаю за краще японську, європейську, тайську кухню. Тут дуже багато всесвітньо відомих мережевих ресторанів, наприклад, Cheesecake Factory в Дубай-молі; кава і десерти - в французької пекарні Paul; суші, що їздять на стрічці - в Yo Sushi. А ще обов'язково загляньте в Hangout Latino в Дубай Марині. Їх шеф з Венесуели - справжній гуру Фьюжен. Там же величезна кількість ліванських ресторанів - ліванська кухня тут теж у фаворі.

Що питають друзі про Дубаї?

Знайомі завжди переживають, не ходжу я в Паранж. Офіційно заявляю:

Дубай - місце вестернізована, тому в Паранж не тільки я, але і місцеві арабки не ходять 🙂

Насправді існує багато форм верхнього одягу мусульманки. Паранж - сама екстремальна. Мабуть, її все ще носять тільки в найвіддаленіших куточках мусульманського світу. Місцеві ж жінки носять або абаю або більш відкритий одяг. Іноді вони ходять в звичній нам західної одязі, але більш вільного крою. Волосся вони прикривають хусткою, але, схоже, молодь все більше схожа на європейську, і в плані одягу, і в плані поглядів на життя.

В Україні існує думка, що в Арабських Еміратах кожен араб - нафтовий шейх. Доводиться переконувати знайомих. Справжній шейхів можна на пальцях однієї руки перерахувати. Але, в цілому, жителі Дубаї - багаті люди. Їх правитель - Шейх Мохаммед ібн Рашид аль-Мактум, як і його попередник, піклується про місцевих жителів: вони отримують дотації з держбюджету на освіту, на житло, на весілля ... закони ОАЕ захищають місцевих жителів, дають їм численні можливості для ведення бізнесу, участі в спільних підприємствах. Більшість «Емірати» має нерухомість за кордоном, де вони проводять кілька місяців у році, особливо в літню пору.

Ще часто чую запитання: «І як ви там в 50-ти градусну спеку виживаєте?» Ось з цим біда. Влітку в Дубаї дійсно жарко і доводиться рятуватися під кондиціонерами, благо, вони тут всюди, навіть на зупинках громадського транспорту.

Ще часто доводиться пояснювати, що, незважаючи на безмитну торгівлю, в Дубаї порівняно дорого. Порівнюючи ціни з Європою і США дивуюся, як Дубай завоював звання шопінг столиці світу. Я намагаюся купувати все необхідне за кордоном. Але це особисто моя думка, яку я нікому не нав'язую ...

Викликає інтерес у наших і місце жінки в арабському світі, її роль і права.

Сучасні арабки в ОАЕ отримують блискучу освіту. У багатьох університетах вони складають більшу частину студентів. Вони працюють в державних установах, офісах компаній, водять машини, зустрічаються з подругами в кафе ... ведуть звичайне життя. Хоча, все це традиційно, вони можуть робити, отримавши офіційний дозвіл чоловіки-опікуна - чоловіка, батька або брата. Ось так поєднуються у них традиції і сучасність.

Про традиції і свята

Звичайно, говорячи про свята і місцеві звичаї, не можна не згадати про Рамадан. Це свято очищення і поста, який зазвичай припадає на літні місяці і триває 30 днів. Розраховуються дати Рамадану на підставі місячного календаря. У цей місяць все дорослі і здорові мусульмани повинні утримуватися від прийому їжі і пиття в світлий час доби. Вони розговляються після заходу сонця і на світанку знову починають пост. У цей період, багато кафе і ресторани в місті закриті в денний час. Адже, їсти на публіці, спокушаючи тих, хто поститься місцевих жителів, - образа.

Також пригадую святкування Національного Дня (National Day), 2 грудня. Взагалі, араби - горда нація. За будь-якого приводу вони вивішують національні прапори, портрети своїх політичних лідерів і пригощають національними солодощами - пахлавой, фініками і щербетом, арабською кавою. Будете в Дубаї - обов'язково спробуйте. Якщо вони припадуть вам до смаку, купити їх можна, попутно насолодившись місцевим колоритом, на ринку прянощів.

www.instagram.com/lucky_lionesse

Про рідному Ніжині

Я народилася і виросла в місті старих церков і юності Н.В. Гоголя - Ніжині. Це 150 км від Києва. Він, до речі, входить в популярні зараз тури «вихідного дня» - обов'язково відвідайте. Старий корпус Ніжинського державного університету, з парком; пішохідна вулиця Гоголівська з численними куполами Миколаївського собору, Благовіщенського монастиря та інших церков; пам'ятник ніжинському огірку 🙂

Люблю я і Одесу і Південний Буг, з його порогами і екстримом, історичні Кам'янець-Подільський, Хотин. Але найбільше мені хочеться ... в Карпати ... вони мені буквально сняться, особливо восени. Обов'язково поїду пити водичку в Моршин, коли повернуся в Україну.

Про результати переїзду

Я дуже задоволена, що зважилася на переїзд, використовувала той шанс, що дала мені життя. За цей рік я побачила світ іншими очима ... я, просто, - побачила світ.

Нам би реформуваті освіту и розумну молодь ростіті. Аджея дуже много відкріттів в сфері науки и техніки вінайшлі самє українські фахівці. Вертоліт, електричний трамвай, супутники і ще багато чого, без чого не може обійтися сучасне людство, - придумали громадяни і вихідці з України.

Кожна Малазійка читала в газеті, що українки - найкрасивіші жінки в світі. Ці факти я на власні вуха чую постійно від допитливих людей з різних куточків земної кулі, коли вони дізнаються, що я з України. Сумно, що тільки наша молодь думає негативно про власну країну.

Сумно, що тільки наша молодь думає негативно про власну країну

Я живу і подорожую з любов'ю до України, країні, яка навчила мене і зробила людиною. Мрію одного разу повернутися, готую проекти. Але про це поки промовчимо 🙂

Дякую за вашу увагу, Світлана. Я бажаю успіху і процвітання вам і вашому проекту! Любіть Україну!

Героїня інтерв'ю - Тетяна Дорошенко

Автор рубрики Світлана Бондаренко

Читайте також:

Україна там, де ми: В'єтнам

Україна там, де ми: Балі

Україна там, де ми Естонія

Україна там, де ми: Грузія

Україна там, де ми: Португалія

Поділіться ТОП-5 маст візит в Дубаї?
Можна, маст 15-ть, хоча б?
Що питають друзі про Дубаї?
Ще часто чую запитання: «І як ви там в 50-ти градусну спеку виживаєте?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.