Навигация
Реклама
Реклама

Dabas aizsardzības pārvalde

Вид на озеро Каніера з очеретом і вапняковими луками, Слоцене з трясовини, сосновими борами, прибережними дюнами і на Лапмежціемс. Фото: Я. Вітіньш (J. Vītiņš)

Національний парк «Кемері» був заснований в 1997 році з метою зберегти природні і культурно-історичні цінності території, культурологічні ресурси, а також стимулювати утворення в сфері природи. Займана ним площа становить 38 165 га. Національний парк «Кемері» - це парк водно-болотних угідь, його символом є білоспинний дятел - рідкісний вид дятлів, для виживання якого необхідні дуже вологі, незаймані людською діяльністю листяні ліси. З моменту заснування національного парку на його території здійснені численні масштабні проекти з відновлення водно-болотних угідь. Найбільші з них - відновлення закрутів річки Слампе і підняття рівня води в СВ частини Великого кемерському болота.


Головні природні цінності

Ліси. На території національного парку зустрічаються майже всі види лісів, характерні для наших широт. Тут все ще збереглися великі вологі ліси з чорної вільхою в заплавах річок, в інших місцях Латвії та Європи вони були майже повністю знищені заради використання родючих земель в сільському господарстві.

Велике кемерському болото. Фото: А. Лієпа (A. Liepa)

Луга. Серед лісових масивів і заплав річок відкриваються погляду луки, на яких пасуться і лісові тварини, і дикі корови і коні, а вночі тут можна почути деркач. Уважний спостерігач помітить і причаїлися у високій траві орхідеї, і хижих птахів, які, повільно кружляючи над луками, вишукують здобич.

Озера. Три найбільших озера в національному парку «Кемері» - Каніеріс, Слокас і Валгума. Якщо дивитися з боку, просторі і спокійні води озер умиротворяют. Однак це ще і ландшафт, повний різних живих істот і невгамовним суєти.

Каніеріс. Фото: А. Прієде (A. Priede)

Морське узбережжя. Для узбережжя НПК характерні насамперед білі піщані пляжі з тендітною дюнной порослю і сухі соснові ліси.

Сірчаний джерело на березі Дуніера. Фото: А. Прієде (A. Priede)


Ссавці. У національному парку «Кемері» живуть вовки, рисі, козулі, лосі, олені, видри, бобри, дев'ять видів кажанів, куниці, горностаї, соні - всього 47 видів ссавців. Більшість тварин дуже уважні, і про їхню присутність можна здогадатися лише по залишених знакам - обгризеної корі дерев і слідах.

Орлан-білохвіст. Фото: Я. Кюзе (J. Ķuze)

Плазуни і земноводні. У високій луговий траві, під лісом і серед болотних купин живе сім різних видів ящірок і змій. Рідкісний з них - мідянка звичайна, вона не отруйна. А ближче до води зустрічається 11 різних видів земноводних - як звичайних жаб і жаб, які своїм кваканням наповнюють всю округу, так і різних симпатичних, що рідко зустрічаються в природі, наприклад зелена жаба, прикрашена строкатими плямами.

Метелик на герані. Фото: В. Вінтуліс (V. Vintulis)

Царство рослин. Коли будете йти через луки і ліси, зверніть увагу і на різні види рослин. Частина з них великі, яскраві, їх легко помітити, вони можуть здатися дивними; побачивши їх, ви ні на мить не мали сумніву, що зустрілися з природним раритетом, наприклад одним з видів диких орхідей, косарики черепитчасті або великий вовчка. З більш ніж 900 зустрічаються в НПК видів рослин 86 є охоронюваними. Однак царство рослин радує нас не тільки різними рідкісними дарами, але і такими простими речами, як повні квітів луки, трав'яні болота, вікові дуби, а також бахрома лишайників і мохів, що створює мініатюрні шедеври на тінистих стовбурах дерев.
Царство рослин

Гвоздика піщана. Фото: А. Прієде (A. Pried e)

У національному парку «Кемері» можна:

  • відправитися на прогулянку по природним стежках і пролягають по території парку доріжках і стежках. Собак прохання вести на повідку;
  • кататися на велосипеді як по спеціально позначених маршрутами, так і по доріжках парку. Прохання не їздити по дерев'яним конструкціям містків, так як це псує їх і може бути небезпечним;
  • спостерігати за птахами. Кращий час для спостереження за птахами - весна і початок літа, ранній ранок або надвечірня пора, а також рання осінь, коли найкраще помітна міграція птахів. Кращі місця - парк санаторію «Кемері», озера Каніера і Слокас, луки Дундуру;
  • спостерігати за тваринами. Найкраще місце для спостереження за великими травоїдними: турами і дикими кіньми - луки Дундуру. А якщо тихо пересуватися, коли згущуються сутінки, в зазначених на карті місцях часом можна зустріти бобрів;
  • рибалити дозволено у всіх водоймах національного парку «Кемері» за умови дотримання чинного законодавства. Для рибного лову в озері Каніера необхідно придбати ліцензії;
  • кататися на човні: на своїй - на всіх публічних водоймах, а на озерах Каніера і Валгума тільки на човнах, взятих напрокат;
  • збирати ягоди і гриби на всій території парку, крім заповідної зони, зазначеної на мапі (Червоним кольором).

Про конкретні заняттях можна докладно дізнатися в розділі, присвяченому туризму в національному парку «Кемері» ЩО РОБИТИ?


Розробка домашньої сторінки частково фінансується Європейським Союзом (Європейським фондом регіонального розвитку).

Про конкретні заняттях можна докладно дізнатися в розділі, присвяченому туризму в національному парку «Кемері» ЩО РОБИТИ?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.