Навигация
Реклама
Реклама

Темні справи мера Черкас: як Анатолій Бондаренко і Геннадій Шевченко Самооборону Майдану виселяли - Новини Черкас та Черкаської області - відео, фото

В ексклюзивному інтерв'ю "Обозревателю", яке було записано в кінці 2017 року, заступник керівника ГО "Самооборона Майдану" в Черкаській області Олексій Ющенко розповів про те, як мер Черкас Анатолій Бондаренко і його соратник Геннадій Шевченко відбирали офіс у "Самоборони Майдану", де останнім часом діяв волонтерський пункт допомоги воїнам АТО.

Зараз Геннадій Шевченко вже не є заступником мера, але він як і раніше неофіційно залишається в команді Бондаренко. Саме Геннадія Шевченка назвали одним з головних призвідників "кривавої сесії "Від 29 січня в Черкасах, коли молодчики в масках і зі зброєю захопили Черкаська міська рада та змушували депутатів голосувати за бюджет .

На фото - Олексій Ющенко

- Олексій, з'явилася інформація, що зараз мер Черкас Анатолій Бондаренко і його заступник Геннадій Шевченко намагаються відібрати приміщення, в якому ви перебуваєте?

- Це дуже цікава історія. Чому? Тому що в перші дні, коли Партія регіонів і її поплічники буквально втекли з нашого міста і нашої області, особливо заїжджі ТІТУШКИ, тодішній губернатор Сергій Тулуб, начальник поліції-генерал Лепандін, ми прийшли до їх офісах. Зокрема, в те приміщення, яке знаходилося і знаходиться в комунальній власності. Ми туди зайшли як представники громадськості та побачили певну картину, яка там відбувалася. До речі, зазначу, що увійшли ми туди з Геннадієм Шевченко, який зараз є сумнозвісним заступником Бондаренко, і з Анатолієм Бондаренком.

Всі ми туди заходили на хвилі Революції з метою осісти в даному місці і проводити ту діяльність, яка потім вилилася в нашу волонтерську діяльність: допомога хлопцям на сході України, передача гуманітарної допомоги, організація гуманітарних конвоїв на схід. Це робили люди, які до цього ніколи таким не займалися. Ми зайшли туди. Дане приміщення служило нам як форпост в нашій боротьбі там, на сході. Тобто з цього приміщення починалася боротьба на сході України.

Коли Анатолій Бондаренко прийшов до влади, одна з його перших прес-конференцій та, напевно, перші його десять заяв щодо того, що він буде робити на новообраної посади, стосувалися того, що він хотів би переселити "Самооборону Майдану" кудись, а дане приміщення віддати під відділ поліції.

Коли Анатолій Бондаренко прийшов до влади, одна з його перших прес-конференцій та, напевно, перші його десять заяв щодо того, що він буде робити на новообраної посади, стосувалися того, що він хотів би переселити Самооборону Майдану кудись, а дане приміщення віддати під відділ поліції

Анатолій Бондаренко і Геннадій Шевченко

Ми цю прес-конференцію бачили живцем, ми не стали його перебивати. Це була шокуюча для нас новина. До цього з нами ніхто нічого подібного не обговорював. З неофіційних джерел ми отримали інформацію про те, що дане бажання Анатолія Бондаренка навіював йому його нинішній заступник Геннадій Шевченко, який був короткий час співкоординатором "Самооборони Майдану" як громадської організації.

Він мав особисті мотиви, щоб нас там не було, а саме вони полягали в тих людях, які очолювали на той час самооборону - це Микола Сташук, Олег Скалько і т.д. Це, по суті, ті люди, які розгледіли в Геннадій Шевченко ту людину, яка не відповідає моральним, етичним принципам та ідеалам "Самооборони Майдану". І ми його попросили, я пам'ятаю то загальні збори (перед цим ми отримали лист з київського офісу "Самооборони Майдану" про те, що Геннадія Шевченка ніхто координатором не призначав), ми, по суті, звинуватили його в тому, що він - самозванець. І невідомо чиїми вказівками він тут керувався.

Але так як тоді була революційна ситуація і нам не дуже вистачало часу розбиратися, хто і чиїм є ставлеником, ми врешті-решт робили свою справу тоді. А коли вже ми осіли і почали розбиратися, що відбувається, ми зрозуміли, що до Геннадія Шевченка звертаються люди, дуже одіозні особистості, представники екологічної інспекції, поліції, представники деяких органів державної влади та органів місцевого самоврядування, щоб він сприяв їх подальшому працевлаштуванню або залишення на тій посаді, яку вони займали в той час. Ясно, що це не відповідало тому, за що ми боролися, це не відповідало тим ідеалам, за які гинули хлопці, це не відповідало духу тієї революції і того гідності, яке ми сповідували і сповідуємо зараз.

На фото - Геннадій Шевченко

Геннадій Шевченко сприяв тому, щоб у Бондаренко з'являлися думки щодо нашого переселення. Вони відключили нам електроенергію, вони з квітня 2017 року відмовили нам (ГО "Самооборона Майдану", яка орендувала це приміщення) в продовженні договору оренди. Ми знаходилися там на легальних підставах.

- Ви багато спілкувалися з бійцями АТО. Як вони характеризують Геннадія Шевченка як воїна? Тому що є багато негарних історій ...

Прим. автора: В відкритих джерелах міститься інформація, що Геннадій Шевченко був відрахований з полку "Азов" за те, що "втратив" бронемашину.

- Ви знаєте, не дуже. Під завісу його військової кар'єри я так розумію, що сталося не дуже приємна подія для полку "Азов", де Геннадій Шевченко був одним з фігурантів справи, яка була порушена через те, що під час виконання бойового завдання на полі бою був залишений бойової автомобіль "Кугуар", який бійці, зокрема Геннадій Шевченко, повинні були ціною власного життя знищити, щоб не залишити його ворогові. Але сталося так, як сталося.

- Що після цього відбувалося з Геннадієм Шевченко?

- Дивіться. Як стверджували ті люди, які з ним служили, Геннадія Шевченка усунули від виконання службових обов'язків, у нього відібрали зброю, він перебував під слідством.

- Як закінчилося для нього це справа?

- Напевно, для нього добре, як ми зараз бачимо. Ми знаємо, що заступник мера проходить спеціальну перевірку на предмет наявності судимостей і т.д. Але, власне, мова про те і йде, що хтось дуже впливовий вирішив йому це питання, і зараз він робить те, що робить. Для нього Черкаси стали х-містом. Мені, наприклад, соромно за те, що є в нашому місті мер, який тримає біля себе такого заступника. Якби все це відбувалося в європейському просторі, то вже давно людина подав у відставку і високо тримав голову. Але високі моральні якості не притаманні нашому мерові і його заступникові, тому маємо те, що маємо: над нашими міськими чиновниками сміється вся країна.

Тисни! підписуйся ! Читай тільки краще!

Чому?
Як вони характеризують Геннадія Шевченка як воїна?
Що після цього відбувалося з Геннадієм Шевченко?
Як закінчилося для нього це справа?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.