Навигация
Реклама
Реклама

Мінкультури та інформації РК пояснило, чому гімну Казахстану немає в Інтернеті

Міністр культури та інформації РК Дархан Минбаєв пояснив, чому гімну Казахстану немає в Інтернеті, повідомляє Zakon.kz.

На блог міністра надійшла пропозиція від Аскара Кошаева розмістити офіційну версію гімну країни для вільного скачування в Інтернеті. «Прочитавши в новинах про випадок з підміною гімну Казахстану, який нещодавно трапився на церемонії нагородження спортсменів в Кувейті, вирішив завантажити офіційний варіант гімну. Але, на жаль, на офіційних державних сайтах не зміг знайти такий файл. Все, що є в інтернеті дуже поганої якості, яке не підходить для якісного відтворення. Вважаю за необхідне розміщення офіційної версії гімну (високої якості) для вільного скачування », - запропонував він.

У свою чергу міністр пояснив, що існують певні вимоги при виконанні Державного Гімну. згідно п.2, ст. 9 Конституційного Закону РК «Про державні символи Республіки Казахстан» Державний гімн виконується в оркестровому, хоровому, оркестрово-хоровому, або іншому вокальному та інструментальному виконанні. При цьому можуть використовуватися засоби звукозапису.

«Розміщення Державного гімну Республіки Казахстан на веб-порталах чинним законодавством не регламентовано. Ваша пропозиція буде розглянута спільно із зацікавленими державними органами, в тому числі на правомірність розміщення Гімну Республіки Казахстан для загального доступу. В першу чергу в частині подальшого використання завантаженого файлу Гімну для публічного виконання відповідно до вимог Конституційного Закону «Про державні символи» », - написав він. «Розміщення Державного гімну Республіки Казахстан на веб-порталах чинним законодавством не регламентовано

Нагадаємо, в ході спортивного змагання в Кувейті стався конфуз : Замість державного гімну Казахстану організатори включили "гімн" з фільму «Борат: культурне дослідження Америки на благо славного народу Казахстану». Казахстан пред'явив претензію Олімпійському раді Азії за інцидент з гімном на змаганні в Кувейті. Агентство Казахстану у справах спорту і фізичної культури направило претензію Олімпійському раді Азії (ОСА) за інцидент з казахстанським гімном на змаганні в Кувейті, заявив глава спортивного відомства Талгат Ермегіяев.

«У цьому інциденті вся відповідальність лежить на організаційному комітеті тієї країни, де проводилося змагання. При проведенні такого рівня заходів, організаційний комітет повинен запитувати той офіційний гімн, і він повинен звучати. Через МЗС ми офіційно направили претензію », - сказав Ермегіяев. Він додав, що претензія спрямована президенту Олімпійської ради Азії шейху Аль-Сабаху.

«Я так розумію, що в Кувейті заборонений фільм про Бората, і чому він пролунав, я не розумію, поки я офіційних відповідей не отримав», - зазначив глава агентства.

Також повідомлялося, що після інциденту з гімном в Кувейті Казахстан перегляне правила поведінки спортсменів на змаганнях. Казахстан удосконалить правила поведінки спортсменів на внутрішньореспубліканських і міжнародних змаганнях після інциденту з гімном на чемпіонаті світу зі стрільби в Кувейті, повідомив заступник голови агентства з питань спорту та фізичної культури Ільсіар Канагатов. «Зараз ми розробили наказ голови агентства, буде затверджено правило використання держсимволів при проведенні спортивних заходів», - сказав на брифінгу в середу Канагатов.

Він уточнив, що такий документ був, в нього внесли відповідні корективи. Заступник голови агентства пояснив, що «будуть розписані всі дії при проведений наших внутрішніх спортивних заходів, за участю наших спортсменів на міжнародних заходах».

«Також будуть розроблені методички, кожної національної збірної команди будуть розіслані слова гімну і вимоги поведінки при відтворенні гімну», - розповів він.

За його словами, також буде введено «вимога від кожного олімпійця, щоб вони знали гімн нашої країни».

Пізніше організатори змагань в Кувейті принесли офіційні вибачення Казахстану за інцидент з гімном республіки. За словами Канагатова, компанія, що займалася організацією змагань, скачала з інтернету пародію на гімн.

«Діджей« вбив »в пошук гімн Казахстану і перша посилання, яка вийшла йому на цю мелодію (з фільму) і поруч стояв прапор Казахстану», - розповів головний тренер національної команди Казахстану зі стендової стрільби Анвар Юнусметов.

Він пояснив, що казахстанська команда намагалася зупинити відтворення неправильної мелодії. «Провідна захід організація несла повну відповідальність за відтворення гімну, я з себе також відповідальності не знімаю. Ми проводили змагання в Кувейті не в перший раз », - сказав Юнусметов.

Федерацію спортивної стрільби Казахстану отримала лист від Організаційного комітету змагань Кувейту.

«Ми зробили негайні заходи по даному випадку. Дуже шкодуємо про те, що трапилося і переконуємо вас, що завжди ставилися з особливою повагою до вашої федерації, вашим спортсменам і вашої прекрасної країні », - йдеться в листі Оргкомітету.

«Зараз ми чекаємо офіційних вибачень від міністерства спорту Кувейту з докладним роз'ясненням того, що сталося», - додав представник держагентства з питань спорту та фізичної культури Казахстану.

Подібний інцидент уже відбувався на міжнародних змаганнях. На чемпіонаті світу з важкої атлетики в Парижі восени 2011 року був виконаний старий гімн республіки під час церемонії нагородження переможців. Федерація з важкої атлетики Франції принесла офіційні вибачення Казахстану.

Раніше також повідомлялося, що на обласному лижному фестивалі в Костанай державний гімн переплутали з хітом Рікі Мартіна . Організатори обласного лижного фестивалю в Костанай замість гімну республіки включили пісню Рікі Мартіна «Livin 'la Vida Loca».


Більше новин в Telegram-каналі «Zakon.kz» . Підписуйся!

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.