Навигация
Реклама
Реклама

Бориспіль (аеропорт) - Вікіпедія

 1. Бориспіль (аеропорт) Бориспіль ( укр. Бориспіль) - міжнародний аеропорт , Велика частина...
 2. Термінал «C» [ правити | правити код ]
 3. Термінал «F» [ правити | правити код ]
 4. Термінал «D» [ правити | правити код ]
 5. Вантажний термінал [ правити | правити код ]
 6. Бориспіль (аеропорт)
 7. Термінал «B» [ правити | правити код ]
 8. Термінал «C» [ правити | правити код ]
 9. Термінал «F» [ правити | правити код ]
 10. Термінал «D» [ правити | правити код ]
 11. Вантажний термінал [ правити | правити код ]
 12. Бориспіль (аеропорт)
 13. Термінал «B» [ правити | правити код ]
 14. Термінал «C» [ правити | правити код ]
 15. Термінал «F» [ правити | правити код ]
 16. Термінал «D» [ правити | правити код ]
 17. Вантажний термінал [ правити | правити код ]

Бориспіль (аеропорт)

Бориспіль ( укр. Бориспіль) - міжнародний аеропорт , Велика частина розташована в с. Гора Бориспільського району, де офіційно зареєстровано його місце розташування, менша - на території міста Бориспіль , Київської області, найбільший за обсягами перевезень аеропорт на території України. Офіційна назва - Державне підприємство «Міжнародний аеропорт Бориспіль» [2] побудований архітекторами А. В. Добровольським , А. І. Малиновським , Д. П. Попенко [3] .

Розташований в 18,5 км на схід від в'їзду в Київ (Харківської площі і станції метро «Бориспільська» ), в місті Бориспіль Київської області. Обслуговує 62% міжнародних авіаперевезень України. за 2016 рік аеропорт обслужив 8,6 млн пасажирів [4] . В день проведення фінального матчу футбольного чемпіонату Євро-2012 , 1 липня, міжнародний аеропорт Бориспіль обслужив 630 рейсів (358 - на прибуття і 272 - на відправку). Абсолютний добовий максимум пасажирів, які скористалися послугами аеропорту, склала 39 317 осіб. З аеропорту «Бориспіль» 43 міжнародні і 9 українських авіакомпаній виконують регулярні рейси по 95 напрямам (83 міжнародних і 12 внутрішньоукраїнських). 27 квітня 2018 року послугами аеропорту скористалося 53 661 чоловік.

Аеродром здатний приймати будь-які типи повітряних суден. Класифікаційні числа ВПП ( PCN ): 18П / 36л 39 / R / C / X / T, 18л / 36П 80 / R / C / W / T [2] .

 • Заснований на підставі постанови Ради Міністрів УРСР 22 червня 1959 року на базі військового аеродрому в складі Бориспільського об'єднаного авіаційного загону.
 • 7 липня 1959 року почалися вантажні і пасажирські перевезення. Перші обслуговуються рейси: Москва - Київ - Москва і Ленінград - Київ - Ленінград.
 • У листопаді 1960 року заснована повітряна група літаків Ту-104 і Ан-10 .
 • У 1965 році був відкритий новий Бориспільський аеровокзал пропускною спроможністю 1600 пасажирів на годину. [5]
 • У 1971 році була відкрита друга злітно-посадкова смуга 18R / 36L довжиною 3,5 км, паралельна діючої. [5]
 • З 1974 року в складі повітряної групи 4 флоту турбореактивних Ту-104, Ту-134 і Ту-154 і 2 флоту турбогвинтових Іл-18 .
 • З 1980-х років аеропорт забезпечував деякі закордонні перевезення вищого апарату СРСР; інші громадяни СРСР вилетіти за кордон могли тільки з московського аеропорту Шереметьєво.
 • Наказом Міністра транспорту України від 11 березня 1993 року в Борисполі створено Державний міжнародний аеропорт як самостійне підприємство.
 • З 2001 року має IIIA категорію.
 • В кінці 1990-х років проведено реконструкцію ЗПС 18L / 36R, яка була подовжена з 2,5 км до 4 км. [5]

Аеропорт має такими терміналами:

 1. Термінал A - орієнтувався на авіапасажирів, які подорожують в межах України (внутрішні рейси); З 14 вересня 2011 року закритий. Зараз ведеться реконструкція терміналу. [6] .
 2. Термінал В - обслуговував внутрішні рейси і частина міжнародних. З грудня 2014 року внутрішні рейси перенесені в термінал D, і даний термінал законсервований.
 3. Термінал С - обслуговував VIP-пасажирів до 01.08.2012. Закрито, з початку серпня VIP-пасажирів обслуговує прем'єр-лаунж терміналу D,
 4. Термінал D - основний термінал. Обслуговує міжнародні та внутрішні рейси і обслуговування VIP-пасажирів. У 2014 році було проведено розширення терміналу і переклад в нього внутрішніх рейсів, тепер пасажири транзитних рейсів можуть не проходити контроль.
 5. Термінал F - обслуговує лоукост і чартерні рейси.
 6. Вантажний термінал.

На території аеропорту знаходиться готель «Бориспіль», що надає послуги на рівні категорії «три зірки». Готель має різноманітним номерним фондом і найкращим чином підходить для короткочасного і тривалого перебування. Для всіх бажаючих надаються послуги ресторану і кафе-бару.

У 2007 році термінал В був реконструйований. В кінці 2008 року почалося будівництво терміналів D (офіційне відкриття відбулося 28 травня 2012 року) і F (офіційне відкриття відбулося 31 жовтня 2010 року). У 2018 році була побудована і в грудні того ж року відкрита залізнична гілка для пасажирського сполучення з аеропорту в Київ . 23 травня 2019 року відкрито багаторівневий паркінг біля терміналу D.

Термінал «B» [ правити | правити код ]

Довгий час був основним терміналом аеропорту. У терміналі були зосереджені магазини, кафе і бари, представництва авіакомпаній, туристичних фірм, банків, доступ до Інтернету, бізнес-центр, камери схову. Термінал обслуговував велику частину пасажирів аеропорту, які відправляються в далеке і близьке зарубіжжя, в ньому були розташовані пункти перевірки авіабезпеки. Пункти перевірки на авіаційну безпеку були розташовані в залі вильоту безпосередньо перед виходами на посадку. Після закінчення процедури контролю на авіаційну безпеку пасажири розміщуються в зонах очікування посадки в літак. Другий поверх терміналу представляє собою міжнародну зону, в ньому розміщуються магазини «Duty-free». У липні 2011 року була закінчена реконструкція галереї. В даний момент термінал обслуговує внутрішні рейси і чартери. З терміналу B виконували чартерні рейси авіалінії Харкова .

Площа: 36035,2 м².

Пропускна здатність: На міжнародних рейсах 1200 пасажирів / год (на виліт) і 1100 пасажирів / год (на приліт). По Україні: 650 пасажирів / год (на виліт) і 600 пасажирів / год (на приліт).

Зона реєстрації налічує 43 стійки реєстрації, 7 пунктів контролю авіаційної безпеки, 17 кабін паспортного контролю.

Після закінчення реконструкції терміналу D і добудови в ньому стійок і коридорів для обслуговування внутрішніх рейсів, термінал B був закритий.

Термінал «C» [ правити | правити код ]

Термінал «C» був призначений для обслуговування VIP -пассажіров, в першу чергу персональних літаків малої авіації. Розташований праворуч від терміналу «B», був оснащений власною парковкою. У терміналі перебували окремі кімнати відпочинку, зал для проведення прес-конференцій, нарад і банкетів, пропонувалися послуги зв'язку.

Закрито з 2012 року. Обслуговування VIP-пасажирів переведено в Прем'єр-лаунж терміналу D.

Термінал «F» [ правити | правити код ]

Обслуговує лоукост і чартерні рейси. Термінал був відкритий 21 вересня 2010 року, в церемонії відкриття брав участь Президент України Віктор Янукович . Перші пасажири були ухвалені 31 жовтня 2010 року [7] .

Площа: 20685,6 м².

Пропускна здатність: 900 пасажирів / год (на виліт) і стільки ж на приліт; в піковий період можливе обслуговування до 1500 пасажирів / год (на виліт).

Зона реєстрації налічує 30 стійок реєстрації із системою подачі та зважування багажу, 1 стійку для пасажирів з негабаритним багажем, 2 стійки прикордонного контролю. Зона реєстрації обладнана Web-кіосками, які дозволяють самостійну реєстрацію пасажирів.

Після відкриття терміналу "D", термінал був законсервований в Жовтні 2013 року, відновив свою роботу 31 Марта 2019 року у зв'язку із збільшенням пасажиропотоку аеропорту [8] .

Термінал «D» [ правити | правити код ]

Термінал є найбільшим на Україні. Відкриття відбулося 28 травня 2012 року. Після відкриття обслуговував пасажирів міжнародних рейсів.

Площа: 107 000 м².

Пропускна здатність: термінал може забезпечувати пасажиропотік на рівні 10 млн в рік (3000 пасажирів / год (на виліт) і стільки ж на приліт).

У зонах реєстрації нового аеровокзального комплексу передбачена велика кількість стійок реєстрації (60 і 6 для web-реєстрації), 18 пунктів контролю авіаційної безпеки, 28 кабін паспортного контролю, що дозволить уникнути черг. Для зручності пасажирів встановлені ліфти, ескалатори, травелатора. Термінал оснащений 11 стаціонарними аеромостами з автоматизованою системою докування (для посадки / висадки), які дозволяють одночасно приймати шість літаків класу Boeing 747 і п'ять літаків класу Boeing 737 . Галерея очікування рейсів у зоні відльоту має довжину 870 м.

Термінал містить VIP зал, який відповідає потребам найвимогливіших цінителів комфорту і якісного сервісу.

На території Терміналу розташовуються всі додаткові сервіси аеропорту: кафе, бари, відділення банку і магазини безмитної торгівлі. З 19 жовтня 2013 року аеропорт Бориспіль почав кооперацію з великим світовим оператором магазинів безмитної торгівлі Gebr Heinemann , Обслуговуючим 54 міжнародні аеропорти в 22 країнах світу [9] . Співпраця дозволило підвищити рівень обслуговування пасажирів і надавати ряд додаткових послуг. Наприклад, пасажири аеропорту отримали можливість здійснювати передзамовлення товарів з магазинів безмитної торгівлі онлайн, що істотно економить їх час.

Після закриття терміналу B обслуговує як міжнародні, так і внутрішні перевезення, таким чином, транзитним пасажирам не доводиться проходити контроль.

Вантажний термінал [ правити | правити код ]

Вантажний термінал призначений для обслуговування вантажних рейсів. Біля нього розташована станція для вантажних автомобілів. Він має ділянку стоянки, розрахований на 17 літаків.

Авіакомпанія Пункти призначення Термінал Авіакомпанія Пункти призначення Термінал  Aero-Charter  чартери і індивідуальні рейси D  Aerostar  бізнес-авіація, цінні вантажі D  Aigle Azur  Париж  D  Air Arabia  Шарджа  D  Air Astana  Алмати  ,  Нур-Султан  D  Air France  Париж  D  Air Malta  Мальта  D  Air Serbia  Белград  F  AirBaltic  Рига  D  Arkia  Тель Авів  D  Austrian Airlines  Відень  D  Azerbaijan Airlines  Баку  D  Azur Air Ukraine  Анталія  ,  Бодрум  ,  Даламан  ,  Барселона  , Сезонні:  Шарм-еш-Шейх  ,  Хургада  D  Бєлавіа  Мінськ  D  Bravo Airways  чартерні рейси F  British Airways  Лондон  D  Brussels Airlines  Брюссель  D  Bukovyna  чартерні рейси F  Czech Airlines  Прага  D  El Al  Тель Авів  D  Ellinair  Салоніки  , Сезонні:  Іракліон  ,  Корфу  D  Flydubai  Дубай  D  Finnair  Гельсінкі  D  Georgian Airways  Тбілісі  D  Iberia Airlines  Мадрид  ,  Барселона  D  Iraqi Airways  Багдад  F  ISD Avia (Індустріальний союз Донбасу)  чартери і індивідуальні рейси D  KLM Royal Dutch Airlines  Амстердам  D  Lauda  Відень  ,  Штутгарт  F  LOT Polish Airlines  Варшава  ,  Таллінн  D  Lufthansa  Дюссельдорф  ,  Франкфурт  ,  Мюнхен  D  Міжнародні авіалінії України  Алмати  ,  Амман  ,  Анкара  ,  Анталья  ,  Астана  ,  Амстердам  ,  Афіни  ,  Баку  ,  Бангкок  ,  Батумі  ,  Белград  ,  Бергамо  ,  Берлін  ,  Болонья  ,  Будапешт  ,  Брюссель  ,  Валенсія  ,  Варшава  ,  Відень  ,  Венеція  ,  Вільнюс  ,  Вінниця  ,  Даламан  ,  Делі  ,  Дніпро  ,  Дубай  ,  Дюссельдорф  ,  Єреван  ,  Женева  ,  Зальцбург  ,  Запоріжжя  ,  Івано-Франківськ  ,  Ізмір  ,  Каїр  ,  Кишинів  ,  Коломбо  ,  Копенгаген  ,  Краків  ,  Ларнака  ,  Лондон  ,  Львів  ,  Барселона  ,  Мадрид  ,  Мілан  ,  Мінськ  ,  Мюнхен  ,  Одеса  ,  Париж  ,  Пекін  ,  Прага  ,  Рим  ,  Рига  ,  Стамбул  ,  Стокгольм  ,  Тбілісі  ,  Тегеран  ,  Ташкент  ,  Торонто  ,  Неаполь  ,  Нью Йорк  ,  Тель Авів  ,  Франкфурт  ,  Харків  ,  Гельсінкі  ,  Херсон  ,  Цюріх  ,  Чернівці  сезонні:  Дубровник  ,  Ніцца  ,  Пула  ,  Підгірці  ,  Тіват  ,  тирана  D  Nordica  Таллінн  D  Nouvelair Tunisie  сезонний:  Туніс  D  Qatar Airways  Доха  D  Royal Jordanian Airlines  Амман  D  Ryanair  Афіни  ,  Барселона  ,  Берлін  ,  Братислава  ,  Бидгощ  ,  Валенсія  ,  Варшава  ,  Вільнюс  ,  Вроцлав  ,  Гданськ  ,  Дублін  ,  Дюссельдорф  ,  Карлсруе / Баден-Баден  ,  Катовіце  ,  Краків  ,  Лондон  ,  Мадрид  ,  Мальта  ,  Манчестер  ,  Нюрнберг  ,  пафос  ,  Познань  ,  Софія  ,  Стокгольм  ,  Франкфурт  F  SAS  Осло  D  SkyUp Airlines  Аліканте  ,  Барселона  ,  Батумі  ,  Бургас  ,  Варна  ,  Єреван  ,  Катанія  ,  Ларнака  ,  Неаполь  ,  Ніцца  ,  Одеса  ,  Пальма-де-Майорка  ,  Париж  ,  Попрад  ,  Пула  ,  Ріміні  ,  Тбілісі  ,  Тенеріфе-Південний  ,  Фару  ,  Харків  + Чартерні рейси F  Swiss International Air Lines  Цюріх  D  TAP Portugal  Лісабон  D  Turkish Airlines  Стамбул  ,  Бодрум  D  ГАП Україна  Авіакомпанія, що спеціалізується на перевезеннях перших осіб країни C  Windrose Airlines  Бухарест  ,  Дніпро  ,  Рованіємі  ,  Софія  ,  Хургада  ,  Шарм-еш-Шейх  D  Yanair  Батумі  ,  Тель Авів  + Чартерні рейси F Рік Число обслужених пасажирів (тис Aero-Charter чартери і індивідуальні рейси D Aerostar бізнес-авіація, цінні вантажі D Aigle Azur Париж D Air Arabia Шарджа D Air Astana Алмати , Нур-Султан D Air France Париж D Air Malta Мальта D Air Serbia Белград F AirBaltic Рига D Arkia Тель Авів D Austrian Airlines Відень D Azerbaijan Airlines Баку D Azur Air Ukraine Анталія , Бодрум , Даламан , Барселона , Сезонні: Шарм-еш-Шейх , Хургада D Бєлавіа Мінськ D Bravo Airways чартерні рейси F British Airways Лондон D Brussels Airlines Брюссель D Bukovyna чартерні рейси F Czech Airlines Прага D El Al Тель Авів D Ellinair Салоніки , Сезонні: Іракліон , Корфу D Flydubai Дубай D Finnair Гельсінкі D Georgian Airways Тбілісі D Iberia Airlines Мадрид , Барселона D Iraqi Airways Багдад F ISD Avia (Індустріальний союз Донбасу) чартери і індивідуальні рейси D KLM Royal Dutch Airlines Амстердам D Lauda Відень , Штутгарт F LOT Polish Airlines Варшава , Таллінн D Lufthansa Дюссельдорф , Франкфурт , Мюнхен D Міжнародні авіалінії України Алмати , Амман , Анкара , Анталья , Астана , Амстердам , Афіни , Баку , Бангкок , Батумі , Белград , Бергамо , Берлін , Болонья , Будапешт , Брюссель , Валенсія , Варшава , Відень , Венеція , Вільнюс , Вінниця , Даламан , Делі , Дніпро , Дубай , Дюссельдорф , Єреван , Женева , Зальцбург , Запоріжжя , Івано-Франківськ , Ізмір , Каїр , Кишинів , Коломбо , Копенгаген , Краків , Ларнака , Лондон , Львів , Барселона , Мадрид , Мілан , Мінськ , Мюнхен , Одеса , Париж , Пекін , Прага , Рим , Рига , Стамбул , Стокгольм , Тбілісі , Тегеран , Ташкент , Торонто , Неаполь , Нью Йорк , Тель Авів , Франкфурт , Харків , Гельсінкі , Херсон , Цюріх , Чернівці
сезонні: Дубровник , Ніцца , Пула , Підгірці , Тіват , тирана D Nordica Таллінн D Nouvelair Tunisie сезонний: Туніс D Qatar Airways Доха D Royal Jordanian Airlines Амман D Ryanair Афіни , Барселона , Берлін , Братислава , Бидгощ , Валенсія , Варшава , Вільнюс , Вроцлав , Гданськ , Дублін , Дюссельдорф , Карлсруе / Баден-Баден , Катовіце , Краків , Лондон , Мадрид , Мальта , Манчестер , Нюрнберг , пафос , Познань , Софія , Стокгольм , Франкфурт F SAS Осло D SkyUp Airlines Аліканте , Барселона , Батумі , Бургас , Варна , Єреван , Катанія , Ларнака , Неаполь , Ніцца , Одеса , Пальма-де-Майорка , Париж , Попрад , Пула , Ріміні , Тбілісі , Тенеріфе-Південний , Фару , Харків + Чартерні рейси F Swiss International Air Lines Цюріх D TAP Portugal Лісабон D Turkish Airlines Стамбул , Бодрум D ГАП Україна Авіакомпанія, що спеціалізується на перевезеннях перших осіб країни C Windrose Airlines Бухарест , Дніпро , Рованіємі , Софія , Хургада , Шарм-еш-Шейх D Yanair Батумі , Тель Авів + Чартерні рейси F Рік Число обслужених пасажирів (тис.) Зміна 1995 1307,6 - 1 996 1280,4 - 2% 1997 1375,3 + 7,4% 1998 1373,4 - 0,2% 1999 1330,1 - 3% 2002 1782,9 - 2003 2343,3 + 31,4% 2004 3166,6 + 35% 2005 3930,4 + 24,1% 2006 4621,9 + 17,6% 2007 5671,3 + 22,7% 2008 6657 , 1 +17,4% 2009 5793,5 - 13% 2010 6691,8 + 15,5% 2011 8029,4 + 20,0% 2012 8478,0 + 5,0% 2013 7930,0 - 6,5% 2014 6890,4 - 13% 2015 7277,1 + 5,6% 2016 8650,0 + 18,9% 2017 10554,8 + 22,1% 2018 12603,3 + 19,4%

Зараз між Києвом і аеропортом діє автомобільне і залізничне сполучення. До аеропорту слідують:

рейковий автобус « Kyiv Boryspil Express », Який курсує цілодобово [10] і слід з вокзалу Київ-Пасажирський з зупинкою на ЖД-станції Дарниця і прибуває в район терміналу «D» (платформа знаходиться зліва від терміналу). Час у дорозі становить близько 40 хвилин. На лінії працюють кілька рейкових автобусів PESA 620м і PESA 630м [11] .

Aвтобус: з Києва:

 • № 322 ( «Sky Bus») - з Південного залізничного вокзалу (ст. Київ-Пасажирський ) Через Південний міст і ст. метро Харківська і назад понад 50 рейсів в день. Доступно бронювання і купівля квитків онлайн на офіційному сайті перевізника.
 • № 323 - від ст. метро Видубичі (на даний момент не діє)

З Києва можна також дешево дістатися до аеропорту, сівши на станції метро Харківська або Бориспільська на автобус № 317 або на станції Лівобережна на автобус № 316 до Борисполя, а потім пересів в Борисполі на один з місцевих автобусів.

з м Борисполя:

 • № 2 - головний, що йде по центральній вул. Київський шлях.
 • № 3-В - з БМУ-17 - на аеропорт
 • № 11 - через Бориспіль на аеропорт, потім на с. Проців
 • № 16 - по маршруту з Бориспільського ж / д вокзалу - через Центр
 • № 17 - по маршруту Станція Атасс-Бориспіль (по вул. Головатого) - через Военгородок (по вул. Київський шлях)

Також виконуються міжміські рейси з усієї України компаній «Укрбус», «Гюнсел», «Автолюкс» та «Маріуполь-Авто».

Перед терміналом «B» біля зупинки автобусів «SkyBus» знаходиться автостанція аеропорту Бориспіль, з якої відправляються автобуси до Одеси, Маріуполь, Дніпро, Львів (нерегулярно), Вінницю, Харків, Житомир, Запоріжжя, Хмельницький, Рівне та інші міста.

Автобусна стоянка в Бориспільському аеропорту обладнана шлагбаумами на заїзд і виїзд автобусів. Прибуття і відправлення рейсових автобусів та маршруток в Борисполі можна подивитися через онлайн-системи , Там же можна дізнатися розклад прибуття автобусів в аеропорт Бориспіль.

З автостанції аеропорту періодично здійснюються міжнародні рейси: в Кишинів (Молдова), Мінськ (Білорусь), також через неї проходять транзитні рейси в Польщу і Росію.

До аеропорту Бориспіль можна дістатися дорогою М03 Е40

 1. Аеропорт Бориспіль обслужив 10,55 млн пасажирів у 2017 році | avianews.com
 2. 1 2 Збірник № 12 - Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Україна. ЦАД ГА 2009. Читальний зал 4 грудня 2010 року.
 3. Каракіс І. І. Інтер'єри громадських будівель України. - К .: Будівельник, 1975. - С. 136-139.
 4. Novosti, RIA. Аеропорт "Бориспіль" в 2016 р перевіз рекордне число пасажирів (рос.), РИА Новости Україна (20170111T2203 + 0200Z). Дата звернення 17 вересня 2017.
 5. 1 2 3 https://kbp.aero/ru/airport/about/ Сайт аеропорту Бориспіль. про аеропорт
 6. У Борисполі закрили термінал А, всі внутрішні рейси переведені в термінал B (неопр.). avianews.com (15 вересня 2011). Дата звернення 29 березня 2012. Читальний зал 30 травня 2012 року.
 7. В аеропорту «Бориспіль» відкрили новий термінал «F» архівна копія від 7 серпня 2011 року на Wayback Machine
 8. Відкриття терміналу F. Пасажирам на замітку (Англ.). Аеропорт Бориспіль (28 March 2019). Дата звернення 29 березня 2019.
 9. У терміналі D «Борисполя» впроваджена нова концепція організації магазинів Duty Free - відтепер управління комерційними площами буде здійснювати аеропорт (неопр.) (Недоступна посилання). kbp.aero. Дата звернення 16 лютого 2016. Читальний зал 23 лютого 2016 року.
 10. Розклад руху рейкового автобуса Київ - Бориспіль на 01.12.2018 р
 11. З'явився розклад Kyiv Boryspil Express , ЦТС. Дата звернення 3 листопада 2018.

Бориспіль (аеропорт)

Бориспіль ( укр. Бориспіль) - міжнародний аеропорт , Велика частина розташована в с. Гора Бориспільського району, де офіційно зареєстровано його місце розташування, менша - на території міста Бориспіль , Київської області, найбільший за обсягами перевезень аеропорт на території України. Офіційна назва - Державне підприємство «Міжнародний аеропорт Бориспіль» [2] побудований архітекторами А. В. Добровольським , А. І. Малиновським , Д. П. Попенко [3] .

Розташований в 18,5 км на схід від в'їзду в Київ (Харківської площі і станції метро «Бориспільська» ), в місті Бориспіль Київської області. Обслуговує 62% міжнародних авіаперевезень України. за 2016 рік аеропорт обслужив 8,6 млн пасажирів [4] . В день проведення фінального матчу футбольного чемпіонату Євро-2012 , 1 липня, міжнародний аеропорт Бориспіль обслужив 630 рейсів (358 - на прибуття і 272 - на відправку). Абсолютний добовий максимум пасажирів, які скористалися послугами аеропорту, склала 39 317 осіб. З аеропорту «Бориспіль» 43 міжнародні і 9 українських авіакомпаній виконують регулярні рейси по 95 напрямам (83 міжнародних і 12 внутрішньоукраїнських). 27 квітня 2018 року послугами аеропорту скористалося 53 661 чоловік.

Аеродром здатний приймати будь-які типи повітряних суден. Класифікаційні числа ВПП ( PCN ): 18П / 36л 39 / R / C / X / T, 18л / 36П 80 / R / C / W / T [2] .

 • Заснований на підставі постанови Ради Міністрів УРСР 22 червня 1959 року на базі військового аеродрому в складі Бориспільського об'єднаного авіаційного загону.
 • 7 липня 1959 року почалися вантажні і пасажирські перевезення. Перші обслуговуються рейси: Москва - Київ - Москва і Ленінград - Київ - Ленінград.
 • У листопаді 1960 року заснована повітряна група літаків Ту-104 і Ан-10 .
 • У 1965 році був відкритий новий Бориспільський аеровокзал пропускною спроможністю 1600 пасажирів на годину. [5]
 • У 1971 році була відкрита друга злітно-посадкова смуга 18R / 36L довжиною 3,5 км, паралельна діючої. [5]
 • З 1974 року в складі повітряної групи 4 флоту турбореактивних Ту-104, Ту-134 і Ту-154 і 2 флоту турбогвинтових Іл-18 .
 • З 1980-х років аеропорт забезпечував деякі закордонні перевезення вищого апарату СРСР; інші громадяни СРСР вилетіти за кордон могли тільки з московського аеропорту Шереметьєво.
 • Наказом Міністра транспорту України від 11 березня 1993 року в Борисполі створено Державний міжнародний аеропорт як самостійне підприємство.
 • З 2001 року має IIIA категорію.
 • В кінці 1990-х років проведено реконструкцію ЗПС 18L / 36R, яка була подовжена з 2,5 км до 4 км. [5]

Аеропорт має такими терміналами:

 1. Термінал A - орієнтувався на авіапасажирів, які подорожують в межах України (внутрішні рейси); З 14 вересня 2011 року закритий. Зараз ведеться реконструкція терміналу. [6] .
 2. Термінал В - обслуговував внутрішні рейси і частина міжнародних. З грудня 2014 року внутрішні рейси перенесені в термінал D, і даний термінал законсервований.
 3. Термінал С - обслуговував VIP-пасажирів до 01.08.2012. Закрито, з початку серпня VIP-пасажирів обслуговує прем'єр-лаунж терміналу D,
 4. Термінал D - основний термінал. Обслуговує міжнародні та внутрішні рейси і обслуговування VIP-пасажирів. У 2014 році було проведено розширення терміналу і переклад в нього внутрішніх рейсів, тепер пасажири транзитних рейсів можуть не проходити контроль.
 5. Термінал F - обслуговує лоукост і чартерні рейси.
 6. Вантажний термінал.

На території аеропорту знаходиться готель «Бориспіль», що надає послуги на рівні категорії «три зірки». Готель має різноманітним номерним фондом і найкращим чином підходить для короткочасного і тривалого перебування. Для всіх бажаючих надаються послуги ресторану і кафе-бару.

У 2007 році термінал В був реконструйований. В кінці 2008 року почалося будівництво терміналів D (офіційне відкриття відбулося 28 травня 2012 року) і F (офіційне відкриття відбулося 31 жовтня 2010 року). У 2018 році була побудована і в грудні того ж року відкрита залізнична гілка для пасажирського сполучення з аеропорту в Київ . 23 травня 2019 року відкрито багаторівневий паркінг біля терміналу D.

Термінал «B» [ правити | правити код ]

Довгий час був основним терміналом аеропорту. У терміналі були зосереджені магазини, кафе і бари, представництва авіакомпаній, туристичних фірм, банків, доступ до Інтернету, бізнес-центр, камери схову. Термінал обслуговував велику частину пасажирів аеропорту, які відправляються в далеке і близьке зарубіжжя, в ньому були розташовані пункти перевірки авіабезпеки. Пункти перевірки на авіаційну безпеку були розташовані в залі вильоту безпосередньо перед виходами на посадку. Після закінчення процедури контролю на авіаційну безпеку пасажири розміщуються в зонах очікування посадки в літак. Другий поверх терміналу представляє собою міжнародну зону, в ньому розміщуються магазини «Duty-free». У липні 2011 року була закінчена реконструкція галереї. В даний момент термінал обслуговує внутрішні рейси і чартери. З терміналу B виконували чартерні рейси авіалінії Харкова .

Площа: 36035,2 м².

Пропускна здатність: На міжнародних рейсах 1200 пасажирів / год (на виліт) і 1100 пасажирів / год (на приліт). По Україні: 650 пасажирів / год (на виліт) і 600 пасажирів / год (на приліт).

Зона реєстрації налічує 43 стійки реєстрації, 7 пунктів контролю авіаційної безпеки, 17 кабін паспортного контролю.

Після закінчення реконструкції терміналу D і добудови в ньому стійок і коридорів для обслуговування внутрішніх рейсів, термінал B був закритий.

Термінал «C» [ правити | правити код ]

Термінал «C» був призначений для обслуговування VIP -пассажіров, в першу чергу персональних літаків малої авіації. Розташований праворуч від терміналу «B», був оснащений власною парковкою. У терміналі перебували окремі кімнати відпочинку, зал для проведення прес-конференцій, нарад і банкетів, пропонувалися послуги зв'язку.

Закрито з 2012 року. Обслуговування VIP-пасажирів переведено в Прем'єр-лаунж терміналу D.

Термінал «F» [ правити | правити код ]

Обслуговує лоукост і чартерні рейси. Термінал був відкритий 21 вересня 2010 року, в церемонії відкриття брав участь Президент України Віктор Янукович . Перші пасажири були ухвалені 31 жовтня 2010 року [7] .

Площа: 20685,6 м².

Пропускна здатність: 900 пасажирів / год (на виліт) і стільки ж на приліт; в піковий період можливе обслуговування до 1500 пасажирів / год (на виліт).

Зона реєстрації налічує 30 стійок реєстрації із системою подачі та зважування багажу, 1 стійку для пасажирів з негабаритним багажем, 2 стійки прикордонного контролю. Зона реєстрації обладнана Web-кіосками, які дозволяють самостійну реєстрацію пасажирів.

Після відкриття терміналу "D", термінал був законсервований в Жовтні 2013 року, відновив свою роботу 31 Марта 2019 року у зв'язку із збільшенням пасажиропотоку аеропорту [8] .

Термінал «D» [ правити | правити код ]

Термінал є найбільшим на Україні. Відкриття відбулося 28 травня 2012 року. Після відкриття обслуговував пасажирів міжнародних рейсів.

Площа: 107 000 м².

Пропускна здатність: термінал може забезпечувати пасажиропотік на рівні 10 млн в рік (3000 пасажирів / год (на виліт) і стільки ж на приліт).

У зонах реєстрації нового аеровокзального комплексу передбачена велика кількість стійок реєстрації (60 і 6 для web-реєстрації), 18 пунктів контролю авіаційної безпеки, 28 кабін паспортного контролю, що дозволить уникнути черг. Для зручності пасажирів встановлені ліфти, ескалатори, травелатора. Термінал оснащений 11 стаціонарними аеромостами з автоматизованою системою докування (для посадки / висадки), які дозволяють одночасно приймати шість літаків класу Boeing 747 і п'ять літаків класу Boeing 737 . Галерея очікування рейсів у зоні відльоту має довжину 870 м.

Термінал містить VIP зал, який відповідає потребам найвимогливіших цінителів комфорту і якісного сервісу.

На території Терміналу розташовуються всі додаткові сервіси аеропорту: кафе, бари, відділення банку і магазини безмитної торгівлі. З 19 жовтня 2013 року аеропорт Бориспіль почав кооперацію з великим світовим оператором магазинів безмитної торгівлі Gebr Heinemann , Обслуговуючим 54 міжнародні аеропорти в 22 країнах світу [9] . Співпраця дозволило підвищити рівень обслуговування пасажирів і надавати ряд додаткових послуг. Наприклад, пасажири аеропорту отримали можливість здійснювати передзамовлення товарів з магазинів безмитної торгівлі онлайн, що істотно економить їх час.

Після закриття терміналу B обслуговує як міжнародні, так і внутрішні перевезення, таким чином, транзитним пасажирам не доводиться проходити контроль.

Вантажний термінал [ правити | правити код ]

Вантажний термінал призначений для обслуговування вантажних рейсів. Біля нього розташована станція для вантажних автомобілів. Він має ділянку стоянки, розрахований на 17 літаків.

Авіакомпанія Пункти призначення Термінал Авіакомпанія Пункти призначення Термінал  Aero-Charter  чартери і індивідуальні рейси D  Aerostar  бізнес-авіація, цінні вантажі D  Aigle Azur  Париж  D  Air Arabia  Шарджа  D  Air Astana  Алмати  ,  Нур-Султан  D  Air France  Париж  D  Air Malta  Мальта  D  Air Serbia  Белград  F  AirBaltic  Рига  D  Arkia  Тель Авів  D  Austrian Airlines  Відень  D  Azerbaijan Airlines  Баку  D  Azur Air Ukraine  Анталія  ,  Бодрум  ,  Даламан  ,  Барселона  , Сезонні:  Шарм-еш-Шейх  ,  Хургада  D  Бєлавіа  Мінськ  D  Bravo Airways  чартерні рейси F  British Airways  Лондон  D  Brussels Airlines  Брюссель  D  Bukovyna  чартерні рейси F  Czech Airlines  Прага  D  El Al  Тель Авів  D  Ellinair  Салоніки  , Сезонні:  Іракліон  ,  Корфу  D  Flydubai  Дубай  D  Finnair  Гельсінкі  D  Georgian Airways  Тбілісі  D  Iberia Airlines  Мадрид  ,  Барселона  D  Iraqi Airways  Багдад  F  ISD Avia (Індустріальний союз Донбасу)  чартери і індивідуальні рейси D  KLM Royal Dutch Airlines  Амстердам  D  Lauda  Відень  ,  Штутгарт  F  LOT Polish Airlines  Варшава  ,  Таллінн  D  Lufthansa  Дюссельдорф  ,  Франкфурт  ,  Мюнхен  D  Міжнародні авіалінії України  Алмати  ,  Амман  ,  Анкара  ,  Анталья  ,  Астана  ,  Амстердам  ,  Афіни  ,  Баку  ,  Бангкок  ,  Батумі  ,  Белград  ,  Бергамо  ,  Берлін  ,  Болонья  ,  Будапешт  ,  Брюссель  ,  Валенсія  ,  Варшава  ,  Відень  ,  Венеція  ,  Вільнюс  ,  Вінниця  ,  Даламан  ,  Делі  ,  Дніпро  ,  Дубай  ,  Дюссельдорф  ,  Єреван  ,  Женева  ,  Зальцбург  ,  Запоріжжя  ,  Івано-Франківськ  ,  Ізмір  ,  Каїр  ,  Кишинів  ,  Коломбо  ,  Копенгаген  ,  Краків  ,  Ларнака  ,  Лондон  ,  Львів  ,  Барселона  ,  Мадрид  ,  Мілан  ,  Мінськ  ,  Мюнхен  ,  Одеса  ,  Париж  ,  Пекін  ,  Прага  ,  Рим  ,  Рига  ,  Стамбул  ,  Стокгольм  ,  Тбілісі  ,  Тегеран  ,  Ташкент  ,  Торонто  ,  Неаполь  ,  Нью Йорк  ,  Тель Авів  ,  Франкфурт  ,  Харків  ,  Гельсінкі  ,  Херсон  ,  Цюріх  ,  Чернівці  сезонні:  Дубровник  ,  Ніцца  ,  Пула  ,  Підгірці  ,  Тіват  ,  тирана  D  Nordica  Таллінн  D  Nouvelair Tunisie  сезонний:  Туніс  D  Qatar Airways  Доха  D  Royal Jordanian Airlines  Амман  D  Ryanair  Афіни  ,  Барселона  ,  Берлін  ,  Братислава  ,  Бидгощ  ,  Валенсія  ,  Варшава  ,  Вільнюс  ,  Вроцлав  ,  Гданськ  ,  Дублін  ,  Дюссельдорф  ,  Карлсруе / Баден-Баден  ,  Катовіце  ,  Краків  ,  Лондон  ,  Мадрид  ,  Мальта  ,  Манчестер  ,  Нюрнберг  ,  пафос  ,  Познань  ,  Софія  ,  Стокгольм  ,  Франкфурт  F  SAS  Осло  D  SkyUp Airlines  Аліканте  ,  Барселона  ,  Батумі  ,  Бургас  ,  Варна  ,  Єреван  ,  Катанія  ,  Ларнака  ,  Неаполь  ,  Ніцца  ,  Одеса  ,  Пальма-де-Майорка  ,  Париж  ,  Попрад  ,  Пула  ,  Ріміні  ,  Тбілісі  ,  Тенеріфе-Південний  ,  Фару  ,  Харків  + Чартерні рейси F  Swiss International Air Lines  Цюріх  D  TAP Portugal  Лісабон  D  Turkish Airlines  Стамбул  ,  Бодрум  D  ГАП Україна  Авіакомпанія, що спеціалізується на перевезеннях перших осіб країни C  Windrose Airlines  Бухарест  ,  Дніпро  ,  Рованіємі  ,  Софія  ,  Хургада  ,  Шарм-еш-Шейх  D  Yanair  Батумі  ,  Тель Авів  + Чартерні рейси F Рік Число обслужених пасажирів (тис Aero-Charter чартери і індивідуальні рейси D Aerostar бізнес-авіація, цінні вантажі D Aigle Azur Париж D Air Arabia Шарджа D Air Astana Алмати , Нур-Султан D Air France Париж D Air Malta Мальта D Air Serbia Белград F AirBaltic Рига D Arkia Тель Авів D Austrian Airlines Відень D Azerbaijan Airlines Баку D Azur Air Ukraine Анталія , Бодрум , Даламан , Барселона , Сезонні: Шарм-еш-Шейх , Хургада D Бєлавіа Мінськ D Bravo Airways чартерні рейси F British Airways Лондон D Brussels Airlines Брюссель D Bukovyna чартерні рейси F Czech Airlines Прага D El Al Тель Авів D Ellinair Салоніки , Сезонні: Іракліон , Корфу D Flydubai Дубай D Finnair Гельсінкі D Georgian Airways Тбілісі D Iberia Airlines Мадрид , Барселона D Iraqi Airways Багдад F ISD Avia (Індустріальний союз Донбасу) чартери і індивідуальні рейси D KLM Royal Dutch Airlines Амстердам D Lauda Відень , Штутгарт F LOT Polish Airlines Варшава , Таллінн D Lufthansa Дюссельдорф , Франкфурт , Мюнхен D Міжнародні авіалінії України Алмати , Амман , Анкара , Анталья , Астана , Амстердам , Афіни , Баку , Бангкок , Батумі , Белград , Бергамо , Берлін , Болонья , Будапешт , Брюссель , Валенсія , Варшава , Відень , Венеція , Вільнюс , Вінниця , Даламан , Делі , Дніпро , Дубай , Дюссельдорф , Єреван , Женева , Зальцбург , Запоріжжя , Івано-Франківськ , Ізмір , Каїр , Кишинів , Коломбо , Копенгаген , Краків , Ларнака , Лондон , Львів , Барселона , Мадрид , Мілан , Мінськ , Мюнхен , Одеса , Париж , Пекін , Прага , Рим , Рига , Стамбул , Стокгольм , Тбілісі , Тегеран , Ташкент , Торонто , Неаполь , Нью Йорк , Тель Авів , Франкфурт , Харків , Гельсінкі , Херсон , Цюріх , Чернівці
сезонні: Дубровник , Ніцца , Пула , Підгірці , Тіват , тирана D Nordica Таллінн D Nouvelair Tunisie сезонний: Туніс D Qatar Airways Доха D Royal Jordanian Airlines Амман D Ryanair Афіни , Барселона , Берлін , Братислава , Бидгощ , Валенсія , Варшава , Вільнюс , Вроцлав , Гданськ , Дублін , Дюссельдорф , Карлсруе / Баден-Баден , Катовіце , Краків , Лондон , Мадрид , Мальта , Манчестер , Нюрнберг , пафос , Познань , Софія , Стокгольм , Франкфурт F SAS Осло D SkyUp Airlines Аліканте , Барселона , Батумі , Бургас , Варна , Єреван , Катанія , Ларнака , Неаполь , Ніцца , Одеса , Пальма-де-Майорка , Париж , Попрад , Пула , Ріміні , Тбілісі , Тенеріфе-Південний , Фару , Харків + Чартерні рейси F Swiss International Air Lines Цюріх D TAP Portugal Лісабон D Turkish Airlines Стамбул , Бодрум D ГАП Україна Авіакомпанія, що спеціалізується на перевезеннях перших осіб країни C Windrose Airlines Бухарест , Дніпро , Рованіємі , Софія , Хургада , Шарм-еш-Шейх D Yanair Батумі , Тель Авів + Чартерні рейси F Рік Число обслужених пасажирів (тис.) Зміна одна тисяча дев'ятсот дев'яносто п'ять 1307,6 - 1996 1280,4 - 2% тисяча дев'ятсот дев'яносто сім 1375,3 + 7,4% 1998 1373,4 - 0,2% тисяча дев'ятсот дев'яносто дев'ять 1330,1 - 3% 2002 1782,9 - 2003 2343,3 + 31,4% 2004 3166,6 + 35% 2005 3930,4 + 24,1% 2006 4621,9 + 17,6% 2007 5671,3 + 22,7% 2008 6657 , 1 +17,4% 2009 5793,5 - 13% 2010 6691,8 + 15,5% 2011 8029,4 + 20,0% 2012 8478,0 + 5,0% 2013 7930,0 - 6,5% 2014 6890,4 - 13% 2015 7277,1 + 5,6% 2016 8650,0 + 18,9% 2017 10554,8 + 22,1% 2018 12603,3 + 19,4%

Зараз між Києвом і аеропортом діє автомобільне і залізничне сполучення. До аеропорту слідують:

рейковий автобус « Kyiv Boryspil Express », Який курсує цілодобово [10] і слід з вокзалу Київ-Пасажирський з зупинкою на ЖД-станції Дарниця і прибуває в район терміналу «D» (платформа знаходиться зліва від терміналу). Час у дорозі становить близько 40 хвилин. На лінії працюють кілька рейкових автобусів PESA 620м і PESA 630м [11] .

Aвтобус: з Києва:

 • № 322 ( «Sky Bus») - з Південного залізничного вокзалу (ст. Київ-Пасажирський ) Через Південний міст і ст. метро Харківська і назад понад 50 рейсів в день. Доступно бронювання і купівля квитків онлайн на офіційному сайті перевізника.
 • № 323 - від ст. метро Видубичі (на даний момент не діє)

З Києва можна також дешево дістатися до аеропорту, сівши на станції метро Харківська або Бориспільська на автобус № 317 або на станції Лівобережна на автобус № 316 до Борисполя, а потім пересів в Борисполі на один з місцевих автобусів.

з м Борисполя:

 • № 2 - головний, що йде по центральній вул. Київський шлях.
 • № 3-В - з БМУ-17 - на аеропорт
 • № 11 - через Бориспіль на аеропорт, потім на с. Проців
 • № 16 - по маршруту з Бориспільського ж / д вокзалу - через Центр
 • № 17 - по маршруту Станція Атасс-Бориспіль (по вул. Головатого) - через Военгородок (по вул. Київський шлях)

Також виконуються міжміські рейси з усієї України компаній «Укрбус», «Гюнсел», «Автолюкс» та «Маріуполь-Авто».

Перед терміналом «B» біля зупинки автобусів «SkyBus» знаходиться автостанція аеропорту Бориспіль, з якої відправляються автобуси до Одеси, Маріуполь, Дніпро, Львів (нерегулярно), Вінницю, Харків, Житомир, Запоріжжя, Хмельницький, Рівне та інші міста.

Автобусна стоянка в Бориспільському аеропорту обладнана шлагбаумами на заїзд і виїзд автобусів. Прибуття і відправлення рейсових автобусів та маршруток в Борисполі можна подивитися через онлайн-системи , Там же можна дізнатися розклад прибуття автобусів в аеропорт Бориспіль.

З автостанції аеропорту періодично здійснюються міжнародні рейси: в Кишинів (Молдова), Мінськ (Білорусь), також через неї проходять транзитні рейси в Польщу і Росію.

До аеропорту Бориспіль можна дістатися дорогою М03 Е40

 1. Аеропорт Бориспіль обслужив 10,55 млн пасажирів у 2017 році | avianews.com
 2. 1 2 Збірник № 12 - Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Україна. ЦАД ГА 2009. Читальний зал 4 грудня 2010 року.
 3. Каракіс І. І. Інтер'єри громадських будівель України. - К .: Будівельник, 1975. - С. 136-139.
 4. Novosti, RIA. Аеропорт "Бориспіль" в 2016 р перевіз рекордне число пасажирів (рос.), РИА Новости Україна (20170111T2203 + 0200Z). Дата звернення 17 вересня 2017.
 5. 1 2 3 https://kbp.aero/ru/airport/about/ Сайт аеропорту Бориспіль. про аеропорт
 6. У Борисполі закрили термінал А, всі внутрішні рейси переведені в термінал B (неопр.). avianews.com (15 вересня 2011). Дата звернення 29 березня 2012. Читальний зал 30 травня 2012 року.
 7. В аеропорту «Бориспіль» відкрили новий термінал «F» архівна копія від 7 серпня 2011 року на Wayback Machine
 8. Відкриття терміналу F. Пасажирам на замітку (Англ.). Аеропорт Бориспіль (28 March 2019). Дата звернення 29 березня 2019.
 9. У терміналі D «Борисполя» впроваджена нова концепція організації магазинів Duty Free - відтепер управління комерційними площами буде здійснювати аеропорт (неопр.) (Недоступна посилання). kbp.aero. Дата звернення 16 лютого 2016. Читальний зал 23 лютого 2016 року.
 10. Розклад руху рейкового автобуса Київ - Бориспіль на 01.12.2018 р
 11. З'явився розклад Kyiv Boryspil Express , ЦТС. Дата звернення 3 листопада 2018.

Бориспіль (аеропорт)

Бориспіль ( укр. Бориспіль) - міжнародний аеропорт , Велика частина розташована в с. Гора Бориспільського району, де офіційно зареєстровано його місце розташування, менша - на території міста Бориспіль , Київської області, найбільший за обсягами перевезень аеропорт на території України. Офіційна назва - Державне підприємство «Міжнародний аеропорт Бориспіль» [2] побудований архітекторами А. В. Добровольським , А. І. Малиновським , Д. П. Попенко [3] .

Розташований в 18,5 км на схід від в'їзду в Київ (Харківської площі і станції метро «Бориспільська» ), в місті Бориспіль Київської області. Обслуговує 62% міжнародних авіаперевезень України. за 2016 рік аеропорт обслужив 8,6 млн пасажирів [4] . В день проведення фінального матчу футбольного чемпіонату Євро-2012 , 1 липня, міжнародний аеропорт Бориспіль обслужив 630 рейсів (358 - на прибуття і 272 - на відправку). Абсолютний добовий максимум пасажирів, які скористалися послугами аеропорту, склала 39 317 осіб. З аеропорту «Бориспіль» 43 міжнародні і 9 українських авіакомпаній виконують регулярні рейси по 95 напрямам (83 міжнародних і 12 внутрішньоукраїнських). 27 квітня 2018 року послугами аеропорту скористалося 53 661 чоловік.

Аеродром здатний приймати будь-які типи повітряних суден. Класифікаційні числа ВПП ( PCN ): 18П / 36л 39 / R / C / X / T, 18л / 36П 80 / R / C / W / T [2] .

 • Заснований на підставі постанови Ради Міністрів УРСР 22 червня 1959 року на базі військового аеродрому в складі Бориспільського об'єднаного авіаційного загону.
 • 7 липня 1959 року почалися вантажні і пасажирські перевезення. Перші обслуговуються рейси: Москва - Київ - Москва і Ленінград - Київ - Ленінград.
 • У листопаді 1960 року заснована повітряна група літаків Ту-104 і Ан-10 .
 • У 1965 році був відкритий новий Бориспільський аеровокзал пропускною спроможністю 1600 пасажирів на годину. [5]
 • У 1971 році була відкрита друга злітно-посадкова смуга 18R / 36L довжиною 3,5 км, паралельна діючої. [5]
 • З 1974 року в складі повітряної групи 4 флоту турбореактивних Ту-104, Ту-134 і Ту-154 і 2 флоту турбогвинтових Іл-18 .
 • З 1980-х років аеропорт забезпечував деякі закордонні перевезення вищого апарату СРСР; інші громадяни СРСР вилетіти за кордон могли тільки з московського аеропорту Шереметьєво.
 • Наказом Міністра транспорту України від 11 березня 1993 року в Борисполі створено Державний міжнародний аеропорт як самостійне підприємство.
 • З 2001 року має IIIA категорію.
 • В кінці 1990-х років проведено реконструкцію ЗПС 18L / 36R, яка була подовжена з 2,5 км до 4 км. [5]

Аеропорт має такими терміналами:

 1. Термінал A - орієнтувався на авіапасажирів, які подорожують в межах України (внутрішні рейси); З 14 вересня 2011 року закритий. Зараз ведеться реконструкція терміналу. [6] .
 2. Термінал В - обслуговував внутрішні рейси і частина міжнародних. З грудня 2014 року внутрішні рейси перенесені в термінал D, і даний термінал законсервований.
 3. Термінал С - обслуговував VIP-пасажирів до 01.08.2012. Закрито, з початку серпня VIP-пасажирів обслуговує прем'єр-лаунж терміналу D,
 4. Термінал D - основний термінал. Обслуговує міжнародні та внутрішні рейси і обслуговування VIP-пасажирів. У 2014 році було проведено розширення терміналу і переклад в нього внутрішніх рейсів, тепер пасажири транзитних рейсів можуть не проходити контроль.
 5. Термінал F - обслуговує лоукост і чартерні рейси.
 6. Вантажний термінал.

На території аеропорту знаходиться готель «Бориспіль», що надає послуги на рівні категорії «три зірки». Готель має різноманітним номерним фондом і найкращим чином підходить для короткочасного і тривалого перебування. Для всіх бажаючих надаються послуги ресторану і кафе-бару.

У 2007 році термінал В був реконструйований. В кінці 2008 року почалося будівництво терміналів D (офіційне відкриття відбулося 28 травня 2012 року) і F (офіційне відкриття відбулося 31 жовтня 2010 року). У 2018 році була побудована і в грудні того ж року відкрита залізнична гілка для пасажирського сполучення з аеропорту в Київ . 23 травня 2019 року відкрито багаторівневий паркінг біля терміналу D.

Термінал «B» [ правити | правити код ]

Довгий час був основним терміналом аеропорту. У терміналі були зосереджені магазини, кафе і бари, представництва авіакомпаній, туристичних фірм, банків, доступ до Інтернету, бізнес-центр, камери схову. Термінал обслуговував велику частину пасажирів аеропорту, які відправляються в далеке і близьке зарубіжжя, в ньому були розташовані пункти перевірки авіабезпеки. Пункти перевірки на авіаційну безпеку були розташовані в залі вильоту безпосередньо перед виходами на посадку. Після закінчення процедури контролю на авіаційну безпеку пасажири розміщуються в зонах очікування посадки в літак. Другий поверх терміналу представляє собою міжнародну зону, в ньому розміщуються магазини «Duty-free». У липні 2011 року була закінчена реконструкція галереї. В даний момент термінал обслуговує внутрішні рейси і чартери. З терміналу B виконували чартерні рейси авіалінії Харкова .

Площа: 36035,2 м².

Пропускна здатність: На міжнародних рейсах 1200 пасажирів / год (на виліт) і 1100 пасажирів / год (на приліт). По Україні: 650 пасажирів / год (на виліт) і 600 пасажирів / год (на приліт).

Зона реєстрації налічує 43 стійки реєстрації, 7 пунктів контролю авіаційної безпеки, 17 кабін паспортного контролю.

Після закінчення реконструкції терміналу D і добудови в ньому стійок і коридорів для обслуговування внутрішніх рейсів, термінал B був закритий.

Термінал «C» [ правити | правити код ]

Термінал «C» був призначений для обслуговування VIP -пассажіров, в першу чергу персональних літаків малої авіації. Розташований праворуч від терміналу «B», був оснащений власною парковкою. У терміналі перебували окремі кімнати відпочинку, зал для проведення прес-конференцій, нарад і банкетів, пропонувалися послуги зв'язку.

Закрито з 2012 року. Обслуговування VIP-пасажирів переведено в Прем'єр-лаунж терміналу D.

Термінал «F» [ правити | правити код ]

Обслуговує лоукост і чартерні рейси. Термінал був відкритий 21 вересня 2010 року, в церемонії відкриття брав участь Президент України Віктор Янукович . Перші пасажири були ухвалені 31 жовтня 2010 року [7] .

Площа: 20685,6 м².

Пропускна здатність: 900 пасажирів / год (на виліт) і стільки ж на приліт; в піковий період можливе обслуговування до 1500 пасажирів / год (на виліт).

Зона реєстрації налічує 30 стійок реєстрації із системою подачі та зважування багажу, 1 стійку для пасажирів з негабаритним багажем, 2 стійки прикордонного контролю. Зона реєстрації обладнана Web-кіосками, які дозволяють самостійну реєстрацію пасажирів.

Після відкриття терміналу "D", термінал був законсервований в Жовтні 2013 року, відновив свою роботу 31 Марта 2019 року у зв'язку із збільшенням пасажиропотоку аеропорту [8] .

Термінал «D» [ правити | правити код ]

Термінал є найбільшим на Україні. Відкриття відбулося 28 травня 2012 року. Після відкриття обслуговував пасажирів міжнародних рейсів.

Площа: 107 000 м².

Пропускна здатність: термінал може забезпечувати пасажиропотік на рівні 10 млн в рік (3000 пасажирів / год (на виліт) і стільки ж на приліт).

У зонах реєстрації нового аеровокзального комплексу передбачена велика кількість стійок реєстрації (60 і 6 для web-реєстрації), 18 пунктів контролю авіаційної безпеки, 28 кабін паспортного контролю, що дозволить уникнути черг. Для зручності пасажирів встановлені ліфти, ескалатори, травелатора. Термінал оснащений 11 стаціонарними аеромостами з автоматизованою системою докування (для посадки / висадки), які дозволяють одночасно приймати шість літаків класу Boeing 747 і п'ять літаків класу Boeing 737 . Галерея очікування рейсів у зоні відльоту має довжину 870 м.

Термінал містить VIP зал, який відповідає потребам найвимогливіших цінителів комфорту і якісного сервісу.

На території Терміналу розташовуються всі додаткові сервіси аеропорту: кафе, бари, відділення банку і магазини безмитної торгівлі. З 19 жовтня 2013 року аеропорт Бориспіль почав кооперацію з великим світовим оператором магазинів безмитної торгівлі Gebr Heinemann , Обслуговуючим 54 міжнародні аеропорти в 22 країнах світу [9] . Співпраця дозволило підвищити рівень обслуговування пасажирів і надавати ряд додаткових послуг. Наприклад, пасажири аеропорту отримали можливість здійснювати передзамовлення товарів з магазинів безмитної торгівлі онлайн, що істотно економить їх час.

Після закриття терміналу B обслуговує як міжнародні, так і внутрішні перевезення, таким чином, транзитним пасажирам не доводиться проходити контроль.

Вантажний термінал [ правити | правити код ]

Вантажний термінал призначений для обслуговування вантажних рейсів. Біля нього розташована станція для вантажних автомобілів. Він має ділянку стоянки, розрахований на 17 літаків.

Авіакомпанія Пункти призначення Термінал Авіакомпанія Пункти призначення Термінал  Aero-Charter  чартери і індивідуальні рейси D  Aerostar  бізнес-авіація, цінні вантажі D  Aigle Azur  Париж  D  Air Arabia  Шарджа  D  Air Astana  Алмати  ,  Нур-Султан  D  Air France  Париж  D  Air Malta  Мальта  D  Air Serbia  Белград  F  AirBaltic  Рига  D  Arkia  Тель Авів  D  Austrian Airlines  Відень  D  Azerbaijan Airlines  Баку  D  Azur Air Ukraine  Анталія  ,  Бодрум  ,  Даламан  ,  Барселона  , Сезонні:  Шарм-еш-Шейх  ,  Хургада  D  Бєлавіа  Мінськ  D  Bravo Airways  чартерні рейси F  British Airways  Лондон  D  Brussels Airlines  Брюссель  D  Bukovyna  чартерні рейси F  Czech Airlines  Прага  D  El Al  Тель Авів  D  Ellinair  Салоніки  , Сезонні:  Іракліон  ,  Корфу  D  Flydubai  Дубай  D  Finnair  Гельсінкі  D  Georgian Airways  Тбілісі  D  Iberia Airlines  Мадрид  ,  Барселона  D  Iraqi Airways  Багдад  F  ISD Avia (Індустріальний союз Донбасу)  чартери і індивідуальні рейси D  KLM Royal Dutch Airlines  Амстердам  D  Lauda  Відень  ,  Штутгарт  F  LOT Polish Airlines  Варшава  ,  Таллінн  D  Lufthansa  Дюссельдорф  ,  Франкфурт  ,  Мюнхен  D  Міжнародні авіалінії України  Алмати  ,  Амман  ,  Анкара  ,  Анталья  ,  Астана  ,  Амстердам  ,  Афіни  ,  Баку  ,  Бангкок  ,  Батумі  ,  Белград  ,  Бергамо  ,  Берлін  ,  Болонья  ,  Будапешт  ,  Брюссель  ,  Валенсія  ,  Варшава  ,  Відень  ,  Венеція  ,  Вільнюс  ,  Вінниця  ,  Даламан  ,  Делі  ,  Дніпро  ,  Дубай  ,  Дюссельдорф  ,  Єреван  ,  Женева  ,  Зальцбург  ,  Запоріжжя  ,  Івано-Франківськ  ,  Ізмір  ,  Каїр  ,  Кишинів  ,  Коломбо  ,  Копенгаген  ,  Краків  ,  Ларнака  ,  Лондон  ,  Львів  ,  Барселона  ,  Мадрид  ,  Мілан  ,  Мінськ  ,  Мюнхен  ,  Одеса  ,  Париж  ,  Пекін  ,  Прага  ,  Рим  ,  Рига  ,  Стамбул  ,  Стокгольм  ,  Тбілісі  ,  Тегеран  ,  Ташкент  ,  Торонто  ,  Неаполь  ,  Нью Йорк  ,  Тель Авів  ,  Франкфурт  ,  Харків  ,  Гельсінкі  ,  Херсон  ,  Цюріх  ,  Чернівці  сезонні:  Дубровник  ,  Ніцца  ,  Пула  ,  Підгірці  ,  Тіват  ,  тирана  D  Nordica  Таллінн  D  Nouvelair Tunisie  сезонний:  Туніс  D  Qatar Airways  Доха  D  Royal Jordanian Airlines  Амман  D  Ryanair  Афіни  ,  Барселона  ,  Берлін  ,  Братислава  ,  Бидгощ  ,  Валенсія  ,  Варшава  ,  Вільнюс  ,  Вроцлав  ,  Гданськ  ,  Дублін  ,  Дюссельдорф  ,  Карлсруе / Баден-Баден  ,  Катовіце  ,  Краків  ,  Лондон  ,  Мадрид  ,  Мальта  ,  Манчестер  ,  Нюрнберг  ,  пафос  ,  Познань  ,  Софія  ,  Стокгольм  ,  Франкфурт  F  SAS  Осло  D  SkyUp Airlines  Аліканте  ,  Барселона  ,  Батумі  ,  Бургас  ,  Варна  ,  Єреван  ,  Катанія  ,  Ларнака  ,  Неаполь  ,  Ніцца  ,  Одеса  ,  Пальма-де-Майорка  ,  Париж  ,  Попрад  ,  Пула  ,  Ріміні  ,  Тбілісі  ,  Тенеріфе-Південний  ,  Фару  ,  Харків  + Чартерні рейси F  Swiss International Air Lines  Цюріх  D  TAP Portugal  Лісабон  D  Turkish Airlines  Стамбул  ,  Бодрум  D  ГАП Україна  Авіакомпанія, що спеціалізується на перевезеннях перших осіб країни C  Windrose Airlines  Бухарест  ,  Дніпро  ,  Рованіємі  ,  Софія  ,  Хургада  ,  Шарм-еш-Шейх  D  Yanair  Батумі  ,  Тель Авів  + Чартерні рейси F Рік Число обслужених пасажирів (тис Aero-Charter чартери і індивідуальні рейси D Aerostar бізнес-авіація, цінні вантажі D Aigle Azur Париж D Air Arabia Шарджа D Air Astana Алмати , Нур-Султан D Air France Париж D Air Malta Мальта D Air Serbia Белград F AirBaltic Рига D Arkia Тель Авів D Austrian Airlines Відень D Azerbaijan Airlines Баку D Azur Air Ukraine Анталія , Бодрум , Даламан , Барселона , Сезонні: Шарм-еш-Шейх , Хургада D Бєлавіа Мінськ D Bravo Airways чартерні рейси F British Airways Лондон D Brussels Airlines Брюссель D Bukovyna чартерні рейси F Czech Airlines Прага D El Al Тель Авів D Ellinair Салоніки , Сезонні: Іракліон , Корфу D Flydubai Дубай D Finnair Гельсінкі D Georgian Airways Тбілісі D Iberia Airlines Мадрид , Барселона D Iraqi Airways Багдад F ISD Avia (Індустріальний союз Донбасу) чартери і індивідуальні рейси D KLM Royal Dutch Airlines Амстердам D Lauda Відень , Штутгарт F LOT Polish Airlines Варшава , Таллінн D Lufthansa Дюссельдорф , Франкфурт , Мюнхен D Міжнародні авіалінії України Алмати , Амман , Анкара , Анталья , Астана , Амстердам , Афіни , Баку , Бангкок , Батумі , Белград , Бергамо , Берлін , Болонья , Будапешт , Брюссель , Валенсія , Варшава , Відень , Венеція , Вільнюс , Вінниця , Даламан , Делі , Дніпро , Дубай , Дюссельдорф , Єреван , Женева , Зальцбург , Запоріжжя , Івано-Франківськ , Ізмір , Каїр , Кишинів , Коломбо , Копенгаген , Краків , Ларнака , Лондон , Львів , Барселона , Мадрид , Мілан , Мінськ , Мюнхен , Одеса , Париж , Пекін , Прага , Рим , Рига , Стамбул , Стокгольм , Тбілісі , Тегеран , Ташкент , Торонто , Неаполь , Нью Йорк , Тель Авів , Франкфурт , Харків , Гельсінкі , Херсон , Цюріх , Чернівці
сезонні: Дубровник , Ніцца , Пула , Підгірці , Тіват , тирана D Nordica Таллінн D Nouvelair Tunisie сезонний: Туніс D Qatar Airways Доха D Royal Jordanian Airlines Амман D Ryanair Афіни , Барселона , Берлін , Братислава , Бидгощ , Валенсія , Варшава , Вільнюс , Вроцлав , Гданськ , Дублін , Дюссельдорф , Карлсруе / Баден-Баден , Катовіце , Краків , Лондон , Мадрид , Мальта , Манчестер , Нюрнберг , пафос , Познань , Софія , Стокгольм , Франкфурт F SAS Осло D SkyUp Airlines Аліканте , Барселона , Батумі , Бургас , Варна , Єреван , Катанія , Ларнака , Неаполь , Ніцца , Одеса , Пальма-де-Майорка , Париж , Попрад , Пула , Ріміні , Тбілісі , Тенеріфе-Південний , Фару , Харків + Чартерні рейси F Swiss International Air Lines Цюріх D TAP Portugal Лісабон D Turkish Airlines Стамбул , Бодрум D ГАП Україна Авіакомпанія, що спеціалізується на перевезеннях перших осіб країни C Windrose Airlines Бухарест , Дніпро , Рованіємі , Софія , Хургада , Шарм-еш-Шейх D Yanair Батумі , Тель Авів + Чартерні рейси F Рік Число обслужених пасажирів (тис.) Зміна одна тисяча дев'ятсот дев'яносто п'ять 1307,6 - 1996 1280,4 - 2% тисяча дев'ятсот дев'яносто сім 1375,3 + 7,4% 1998 1373,4 - 0,2% тисяча дев'ятсот дев'яносто дев'ять 1330,1 - 3% 2002 1782,9 - 2003 2343,3 + 31,4% 2004 3166,6 + 35% 2005 3930,4 + 24,1% 2006 4621,9 + 17,6% 2007 5671,3 + 22,7% 2008 6657 , 1 +17,4% 2009 5793,5 - 13% 2010 6691,8 + 15,5% 2011 8029,4 + 20,0% 2012 8478,0 + 5,0% 2013 7930,0 - 6,5% 2014 6890,4 - 13% 2015 7277,1 + 5,6% 2016 8650,0 + 18,9% 2017 10554,8 + 22,1% 2018 12603,3 + 19,4%

Зараз між Києвом і аеропортом діє автомобільне і залізничне сполучення. До аеропорту слідують:

рейковий автобус « Kyiv Boryspil Express », Який курсує цілодобово [10] і слід з вокзалу Київ-Пасажирський з зупинкою на ЖД-станції Дарниця і прибуває в район терміналу «D» (платформа знаходиться зліва від терміналу). Час у дорозі становить близько 40 хвилин. На лінії працюють кілька рейкових автобусів PESA 620м і PESA 630м [11] .

Aвтобус: з Києва:

 • № 322 ( «Sky Bus») - з Південного залізничного вокзалу (ст. Київ-Пасажирський ) Через Південний міст і ст. метро Харківська і назад понад 50 рейсів в день. Доступно бронювання і купівля квитків онлайн на офіційному сайті перевізника.
 • № 323 - від ст. метро Видубичі (на даний момент не діє)

З Києва можна також дешево дістатися до аеропорту, сівши на станції метро Харківська або Бориспільська на автобус № 317 або на станції Лівобережна на автобус № 316 до Борисполя, а потім пересів в Борисполі на один з місцевих автобусів.

з м Борисполя:

 • № 2 - головний, що йде по центральній вул. Київський шлях.
 • № 3-В - з БМУ-17 - на аеропорт
 • № 11 - через Бориспіль на аеропорт, потім на с. Проців
 • № 16 - по маршруту з Бориспільського ж / д вокзалу - через Центр
 • № 17 - по маршруту Станція Атасс-Бориспіль (по вул. Головатого) - через Военгородок (по вул. Київський шлях)

Також виконуються міжміські рейси з усієї України компаній «Укрбус», «Гюнсел», «Автолюкс» та «Маріуполь-Авто».

Перед терміналом «B» біля зупинки автобусів «SkyBus» знаходиться автостанція аеропорту Бориспіль, з якої відправляються автобуси до Одеси, Маріуполь, Дніпро, Львів (нерегулярно), Вінницю, Харків, Житомир, Запоріжжя, Хмельницький, Рівне та інші міста.

Автобусна стоянка в Бориспільському аеропорту обладнана шлагбаумами на заїзд і виїзд автобусів. Прибуття і відправлення рейсових автобусів та маршруток в Борисполі можна подивитися через онлайн-системи , Там же можна дізнатися розклад прибуття автобусів в аеропорт Бориспіль.

З автостанції аеропорту періодично здійснюються міжнародні рейси: в Кишинів (Молдова), Мінськ (Білорусь), також через неї проходять транзитні рейси в Польщу і Росію.

До аеропорту Бориспіль можна дістатися дорогою М03 Е40

 1. Аеропорт Бориспіль обслужив 10,55 млн пасажирів у 2017 році | avianews.com
 2. 1 2 Збірник № 12 - Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Україна. ЦАД ГА 2009. Читальний зал 4 грудня 2010 року.
 3. Каракіс І. І. Інтер'єри громадських будівель України. - К .: Будівельник, 1975. - С. 136-139.
 4. Novosti, RIA. Аеропорт "Бориспіль" в 2016 р перевіз рекордне число пасажирів (рос.), РИА Новости Україна (20170111T2203 + 0200Z). Дата звернення 17 вересня 2017.
 5. 1 2 3 https://kbp.aero/ru/airport/about/ Сайт аеропорту Бориспіль. про аеропорт
 6. У Борисполі закрили термінал А, всі внутрішні рейси переведені в термінал B (неопр.). avianews.com (15 вересня 2011). Дата звернення 29 березня 2012. Читальний зал 30 травня 2012 року.
 7. В аеропорту «Бориспіль» відкрили новий термінал «F» архівна копія від 7 серпня 2011 року на Wayback Machine
 8. Відкриття терміналу F. Пасажирам на замітку (Англ.). Аеропорт Бориспіль (28 March 2019). Дата звернення 29 березня 2019.
 9. У терміналі D «Борисполя» впроваджена нова концепція організації магазинів Duty Free - відтепер управління комерційними площами буде здійснювати аеропорт (неопр.) (Недоступна посилання). kbp.aero. Дата звернення 16 лютого 2016. Читальний зал 23 лютого 2016 року.
 10. Розклад руху рейкового автобуса Київ - Бориспіль на 01.12.2018 р
 11. З'явився розклад Kyiv Boryspil Express , ЦТС. Дата звернення 3 листопада 2018.
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.