Навигация
Реклама
Реклама

Водорості, список і методика боротьби

 1. Водорості в акваріумі. Проблеми і способи їх вирішення Водорості - це досить велика група примітивних...
 2. Поширені види акваріумних водоростей
 3. нитчасті водорості
 4. Ксенококус
 5. Оленячі роги
 6. Чорна Борода
 7. Червона борода або іншими словами В'єтнамка
 8. Синьо-зелені водорості
 9. Синьо - зелені водорості або ціанобактерії
 10. зелені водорості
 11. Едогоніум або "зелений пушок"
 12. кладофора
 13. Green Dust Algae, GDA або "зелена пил"
 14. Різоклоніум
 15. спірогіра
 16. Нітелла

Водорості в акваріумі. Проблеми і способи їх вирішення

Водорості - це досить велика група примітивних організмів. Майже всі водорості містять хлорофіл. Він допомагає їм харчуватися шляхом фотосинтезу. З усіх фотосинтезирующих організмів на планеті, водорості є найчисленнішими і найпоширенішими. Вони грають важливу роль в природі і використовуються людиною в різних сферах діяльності. Отримавши уявлення про водорості, можна перейти до основної теми статті - водорості в акваріумі. В аква світі водорості можуть застосовуватися в системах біологічної фільтрації, вони активно поглинають забруднення. Але, крім своїх корисних якостей, деякі види можуть завдати великої шкоди благородної марнотратства і його мешканцям. Володіючи інформацією про водоростях, які можуть послужити причиною хвороб, способи попередження цих їх, можна уникнути багатьох проблем. Як говоритися попереджений, значить озброєний.

Способи боротьби з водоростями

Як відомо, хворіти можуть не тільки рибки, це відноситься і до акваріумних рослин . Тільки хвороба у них протікає набагато повільніше, так, як життєві процеси всередині них теж протікають повільно. Рослини часто хворіють і гинуть від паразитів і від несприятливих зовнішніх умов. Водорості, які можуть надати згубну дію, можуть потрапити з живим кормом або з новими купленими рослинами або взятими у водоймах в природі. Водорості можуть бути в будь-якому акваріумі, але якщо їм не дати розвинути бурхливу діяльність, то можна уникнути неприємностей.

Поширені види акваріумних водоростей

Діатомові (бурі) водорості

Діатомові (бурі) водорості

Бурі водорості часто починають розвиватися в нових акваріумах. Причина проста, посаджені рослини ще не почали активно рости. На їх погане розвиток можуть впливати, такі факти як недолік світла і мікроелементів. Тому і виникають умови для водоростей. Позбутися від них легко. Просто створіть умови для розвитку рослин: освітлення і мікроелементи. При хорошому зростанні благородних рослин бурі водорості зникнуть самі по собі.

нитчасті водорості

нитчасті водорості

Інші огидні сусіди в аква світі, які можуть з'явитися після боротьби з бурими це нитчасті. Зазвичай через днів 7 - 10 можна побачити зелені точки на стінках. Згодом вони розростаються і захоплюють все великий простір. У місцях їх зростання з'являються довгі волоски. Волоски так само переміщаються на листя рослин, покриваючи їх полотном із зелених ниток. Це нитчасті водорості. Звідки вони взялися? Цей рід водоростей обожнює яскраве світло, а надлишки мікроелементів, створюють відмінні умови для них. Боротися з ними можна багатьма способами, по - перше це звичайно зменшення час світлового дня. Так само хорошої динаміки по ізбовленіі від злощасних ворослей можна домогтися шляхом застосування хімічних засобів. Дуже хороший препарат - Tetra Algumin. При його використанні потрібно строго слідувати інструкції. Але, перш, ніж приступити до використання хімії, потрібно усунути саму причину появи нитчастих водоростей. Інакше, позитивного ефекту не досягти. Потрібно зменшити світловий день строго до 8 годин, використовувати поменше добрив. Можна так само висадити більше рослин, щоб корисні речовини використовувалися ними, тоді водоростям нічим буде харчуватися. Коли нитчасті водорості зникають, протягом 2-3 місяців спостерігається відносний спокій. Це відбувається формування мікроклімату.

Ксенококус

Ксенококус - має невеликі колонії у вигляді гуртків. Зазвичай він з'являється з - за сильного освітлення. Часто ксенококус розташовується на стеклах, рідше на рослинах. Зчистити його зі скла важко, а з рослин і просто не можливо. При появі ксенококуса необхідно вживати заходів щодо його усунення. Спочатку, як і в випадку з нітчатніком треба усунути фактори, сприятливо сприяють їх зростанню. Потім можна застосовувати різні препарати. З найбільш ефективних можна відзначити Сайдекс. Сумно що від ксенококуса, якщо він з'явився в акваріумі позбутися вже не вдасться повністю. Але при підтримці відповідного балансу, можна періодично тільки чистити скла і каміння від її незначного наростання. Ксенококус - має невеликі колонії у вигляді гуртків Коли проходить більше 3 місяців з часу пуску вашого аква світу, закінчується формування біобаланс внутрішнього середовища в ньому. Тепер можна розширити кількість видів рослин, посадити ті види, які раніше не могли зростати. Але, купуючи різні рослини, є ризик занести різні шкідливі водорості. Це з - за того що багато водорості розмножуються спорами, і немає гарантії, що їх немає на нових рослинах. Звичайно, можна зробити для них дезінфекцію, але це виконує далеко не кожен власник акваріума. З усіх шкідливих водоростей найбільш небажаними є: «оленячі роги», «в'єтнамка» і «чорна борода». Всі вони за своєю структурою схожі з звичайними рослинами. Тому, не варто забувати, створюючи умови для рослин, ви створюєте сприятливі умови і для водоростей. Найчастіше їх плутають, називаючи «Чорної бородою».

Оленячі роги

Водорості селяться по краях листя рослин, утворюючи волосяну кромку. Більш схильні до рослини, що знаходяться на сильно освітлених місцях і в потоках води. Оленячі роги схожі на чорну бороду, але мають велику довжину. Для боротьби з цими шкідниками можна поселити в акваріумі рибок «сіамський водорослеед», вони прекрасно ведуть з ними боротьбу. А так же використовувати хімічні речовини, наприклад Сайдекс. В акваріумах, куди подається вуглекислий газ СО2, оленячі роги з'являються набагато рідше.

Чорна Борода

Небезпечний сусід, якого вже не виведеш ні коли, якщо він оселився в вашому аква світі. Водорослеед дуже неохоче поїдають його, акваріумні равлики до них байдужі. Ефективними препаратами проти цієї водорості є Сайдекс і Element CO2. Як і у випадку з оленячими рогами, з чорною бородою добре справляється велика кількість вуглекислого газу у воді. Потрібно організувати нормальну подачу СО2.

Червона борода або іншими словами В'єтнамка

В'єтнамка в акваріумі зазвичай живе на каменях і корчах, і є дуже поганим сусідом. Водорослеед їдять її гірше, ніж чорну. При розростанні водорості виглядають як волохаті кущі, вони міцно прикріплюються до листів рослин і до каменів очистити з місця гніздування рослинного паразита просто неможливо. В'єтнамка любитель воду з надлишком органіки. Побороти її можна підміною води 2-3 рази на тиждень, сифонка грунту і подачі вуглекислого газу вона з'являється набагато рідко. Ефективною боротьбою з вьетнамкой так само є хімічні речовини.

Синьо-зелені водорості

Любителі застійною водою або заболоченій в якій є безліч органіки, рідко проводиться сифонка  грунту  , Є великий вміст вуглецю Любителі застійною водою або заболоченій в якій є безліч органіки, рідко проводиться сифонка грунту , Є великий вміст вуглецю. На відміну від вище перерахованих ці є отруйними. Вони виділяють отруйні речовини згубні для рослин і риб. Позбутися від них можна, для цього варто просто частіше підмінювати воду 10 - 15 відсотків від загального обсягу води в акваріумі і виробляти сифонка грунту.

Синьо - зелені водорості або ціанобактерії

Це організми не володіють клітинним ядром, а розмноження їх відбувається за рахунок поділу нерухомих клітин, які в подальшому поділяються на більш досконалі. Багато ціанобактерії маючи слизову оболонку і формуючи в акваріумах плівку бурого кольору, також відрізняються незвичайним запахом. Харчування цих водоростей відбувається за рахунок органічних сполук перебувають у воді (гетеротрофних тип) і завдяки таким особливостям, вони можуть пристосуватися навіть до самих несприятливих умов. Виникають дані водорості в процесі надлишку фосфату за рахунок фіксації азоту. Цьому служить дуже висока температура води, через яку сповільнюються обмінні процеси рослин, тим самим даючи привід для появи синьо-зелених водоростей. Дана водорість моментально покриває слизової плівкою все, що знаходиться в акваріумі і природно губить це. Боротися з такою проблемою можна за допомогою застосування антибіотиків (еритроміцин), а так же простих дій - зміни води і очистки грунту.

зелені водорості

Ця група організмів вважається найпоширенішою в акваріумах, через утворення ними незвичайного забарвлення води. Це відбувається при розмноженні одноклітинної водорості роду хламидомонада. Причина тому - порушення біологічної рівноваги від яскравого світла і дуже високої температури (більше 28 * С). Щоб не допустити цього, необхідно зміст в акваріумі якомога більшої кількості країн, що розвиваються рослин, які посприяють вилучення надлишків органічних речовин з води.

Едогоніум або "зелений пушок"

Рід Едогоніум відноситься до зелених водоростей і має широке поширення в озерах, ставках, болотах. Розмноження відбувається за рахунок зооспор, розташованих лише на одній клітини від всього вмісту. Якщо у вас в акваріумі утворився даний вид водоростей, значить, порушений дисбаланс в макроелементах. Ураження Едогоніума піддаються рослини з довгими стеблами і якщо Ви помітили "зелений пушок" на листі рослин, то це означає тільки одне - його якнайшвидшу загибель.

кладофора

Даний вид є розгалужені зелені водорості схожі на нитки Даний вид є розгалужені зелені водорості схожі на нитки. Причина їх виникнення в низькій концентрації вуглецю і зменшенні поживних речовин. Позбавлятися від кладофори слід вручну, прибираючи кожен пучок, який Ви знайдете в своєму акваріумі.

Green Dust Algae, GDA або "зелена пил"

Такі водорості, маючи вигляд зеленої пилу, з'являються, осідаючи на склі акваріума. Іноді після цього скло стає абсолютно невидимим. Крім усього іншого вони можуть осісти і на будь-яких підводних поверхнях. Освіта їх відбувається через низьку концентрації вуглецю, але з легкістю віддаляється магнітним скребком. Бажано при першій появі залишити водорості на 3-4 тижні, щоб вони пройшли свій повний цикл, а потім змініть воду, попередньо почистивши акваріум.

Різоклоніум

Ниткоподібна водорість зеленого або коричневого кольору, що відноситься до сімейства кладофорових. Поширюється вона зокрема на грунтах, а також у водах річок та озер. В акваріумах водорості з'являються, якщо їх не чистять або присутній великий недолік макроелементів в воді.

спірогіра

Таке незвичайне назва водорість отримала через хлоропластів, збудованих в спіраль. Спірогіра є дуже довгою зеленою водорістю, слизькій на дотик. Приводом до її появи в акваріумі може стати вчасно непомічена мертва риба або занадто яскраве світло. Щоб її позбутися необхідно зробити затемнення приблизно на 3 дня, не відключаючи подачу СО2, а також не забувати міняти воду. Ще буде просто чудово, якщо після зміни води, Ви додасте макроелементи для відновлення концентрації. На закінчення можу сказати, приділяйте більше уваги профілактиці. В іншому випадку, доведеться багато часу і коштів витратити на боротьбу з ними. Немає бажання самим возитися з водоростями, ми займаємося обслуговуванням акваріумів в Києві .

Нітелла

(Nitella flexilis L.) росте в Європі, Азії і в Північній Америці. Це водорість! Та не все водорості такі жахливі для акваріума. Нітелла утворює густі зарості з тонких склоподібних ниток заплутаних між собою в товщі води невеликих водойм з мулистим дном.

Нітелла утворює густі зарості з тонких склоподібних ниток заплутаних між собою в товщі води невеликих водойм з мулистим дном

Нітелла (Nitella flexilis L.)

Водорості невибаглива, вона любить сильний розсіяний світло і воду середньої жорсткості. Використовується у сухий корм для рибок . Не любить пересаджування. Є теорії, що при розриві ниток Нітелла виділяє якісь речовини, які гублять ікру і мальків. Слід подумати перед тим, як відрізати непотрібну частину. На Нітелла осідають мул і інші частинки, вона служить губкою в акваріумі, чому сама вода стає більш прозорою.

оформлення акваріумів з живими рослинами .

Звідки вони взялися?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.