Навигация
Реклама
Реклама

Ту-154: в забуття разом з льотним складом

ГТК «Росія» до кінця року звільняє майже 400 осіб, зайнятих в обслуговуванні знімаються з експлуатації Ту-154. До теперішнього часу повідомлення про скорочення вже отримали 190 льотчиків і більше 120 авіатехніків. Свої права заручники застарілої техніки намір відстоювати на пікетах і в суді. ГТК «Росія» до кінця року звільняє майже 400 осіб, зайнятих в обслуговуванні знімаються з експлуатації Ту-154

$ titlealt_val

Керівництво ГТК «Росія» до кінця року звільняє майже 400 осіб, зайнятих в обслуговуванні знімаються з експлуатації Ту-154. До теперішнього часу повідомлення про скорочення вже отримали 190 льотчиків, більше 120 авіатехніків, а 25 вересня документи можуть вручити 75 бортпровідників. Свої права заручники застарілої техніки намір відстоювати на пікетах і в суді.

Як розповів журналістам голова ради профспілки льотного складу ГТК «Росія» Ігор Морозов, перші серйозні розмови про скорочення персоналу, що обслуговує ТУ-154, пішли ще після серпня цього року, коли з'явилися офіційні документи про те, що з 1 листопада 10 літаків даної марки будуть виведені з експлуатації: в подальшому Ту-154 компанія планує замінити на «Аеробуси» і «Боїнги». Починаючи з вересня повідомлення про майбутнє скорочення почали отримувати спочатку льотний склад Ту-154, потім авіатехніки цеху №1 авіаційно-технічної бази Пулково, а скоро має настати і черга бортпровідників.

Наказ про звільнення стала непотрібною персоналу керівництво, за його словами, має намір підписати 4 грудня, і «тоді сотні висококласних фахівців з колосальним досвідом роботи опиняться на вулиці, а на їх місце наймуть менш досвідчених, менш підготовлених, але тих, кому можна буде платити менше ». За даними профспілок, на підприємстві задіяно близько 5 тисяч осіб, серед яких льотний склад - 600 осіб, бортпровідники - 960.

«Звичайно, ми чули і раніше про те, що« Росія »знімає ТУ-154 з польотів, але до моменту отримання документів не думали, що ситуація може зайти так далеко. Сподівалися ми і на те, що нам будуть запропоновані форми перенавчання та інші вакансії », - пояснив голова ради профспілки льотного складу, додавши, що список вакансій їм видали. Включає він, наприклад, і роботу в якості пілотів «Боїнга» (що вимагає додаткового дорогого навчання за свій рахунок) і звичайних техніків, і, в тому числі, асенізаторів. А ось перенавчати ні пілотів, ні стюардес «Росія» за свій рахунок не має наміру, вважає Морозов, додаючи, що ті ж списуються літаки можна було б направити на чартерні рейси, що і робиться в інших авіакомпаніях.

«Звичайно, ми не проти переозброєння льотного складу. Вже пішли в історію Ту-104, Іл-18, Ан-12, Іл-86 і Ту-134. До того ж наш авіапром не може сьогодні дати таких темпів виробництва літаків, які взяв десяток років тому. Але ми впевнені, що у себе вдома, в Росії, ми можемо літати на Ту-154, переходячи поступово на наші ж нові літаки. Тоді ми збережемо робочі місця і підтримаємо вітчизняний авіаринок », - заявив Морозов, додавши, що за оцінками фахівців, потреби вітчизняного ринку літакобудування оцінюються в 1000 тисячу одиниць на рік, тонко натякаючи на те, що комусь, мабуть, дуже вигідно захопити такий перспективний ринок, особливо в умовах економічної кризи.

Втім, за словами Морозова, від рішення ГТК про зняття Ту-154 з експлуатації можуть постраждати далеко не тільки льотчики і стюардеси, але і самі пасажири. Так, наприклад, через викреслення «кращого літака СРСР» з бази «Росії» з Петербурга більше не буде рейсів в Мінводи, Архангельськ, Мурманськ, Норильськ і ряд інших міст.

Справа в тому, що літаки закордонного виробництва не можуть здійснювати посадку в таких аеропортах через те, що їх злітно-посадочні смуги далеко не відповідають всім європейським технічним нормам, та й саме обладнання приймаючої сторони залишає бажати кращого.

Ще однією проблемою, з якою можуть зіткнутися пасажири, буде, за словами Морозова і те, що Ту-154 завжди складалися в резервному фонді ГТК, і подавалися найчастіше тоді, коли ламалися іноземні «залізні птахи».

«Тепер же пасажирам, мабуть, доведеться чекати годинами своїх літаків», - зазначає лідер профспілки.

Але це права пасажирів. А свої права льотчики і бортпровідниці мають намір відстоювати на пікеті, який пройде в саду Чернишевського 24 вересня. Захід санкціоновано. У заявці вказано 100 учасників. Якщо і подібні акції протесту не спрацюють, профспілка готова йти до суду.

У свою чергу, в прес-службі ГТК «Росія» кореспонденту «Фонтанки» інформацію про планове поступове виведення з експлуатації 10 авіалайнерів ТУ-154 підтвердили. Там відзначили і те, що при обслуговуванні цих літаків задіяно: 197 осіб льотного складу, з яких на перепідготовку можуть бути спрямовані 50 осіб; 128 осіб наземного персоналу, з яких на перенавчання можуть бути спрямовані 53; 75 бортпровідників - половина з них також може бути відправлена ​​на перенавчання. Перепідготовку планується провести частково за рахунок коштів компанії, після закінчення персонал буде спрямований на літаки АН-148.

«Щодо тих, з ким колективний договір все ж розірваний, будуть виконані всі заходи відповідно до законодавства», - запевнили в прес-службі.

На даний момент в розпорядженні ГТК 9 літаків «Аеробус» A319, 5 - «Айробусов» A320, 5 - «Боїнгів» 737-500, 3 «Боїнга» 767-300, 10 Ту-154М. Ще на початку вересня в компанії заявляли, що до кінця року авіаперевізник планує придбати новий борт «Аеробус», ще один такий літак буде куплений в березні наступного року. «Таким чином, ми зможемо повністю відмовитися від використання в польотах вітчизняної техніки, яка споживає більше палива, дорожче в експлуатації, а також часто не відповідає вимогам європейських країн за рівнем шуму», - заявляв свого часу бренд-менеджер авіакомпанії Дмитро Лобач. Наприклад, щоб відвезти пасажирів в Москву, Ту-154 витрачає близько 6 тонн палива, «Аеробус» - 3,2 тонни.

Самі ж перші заяви про відмову від Ту-154 керівництво «Росії» зробило ще після страшної катастрофи літака однойменної марки під Донецьком, в якій загинули 170 осіб. У 2008 році з рейсів були зняті також такі вітчизняні марки, як Іл-86 і Ту-134.

Світлана Коваленко, «Фонтанка.ру»

PS: Сьогодні ж стало відомо, що авіакомпанія S7 ( «Сибір») через те, що з листопада минулого року припинила виконувати польоти на судах російського виробництва, звільнила весь персонал , Обслуговуючий такі літаки. Зокрема, були скорочені 600 пілотів, що літали на літаках Ту-154. Кожному льотчику було виплачено 23 тисячі доларів компенсації, пишуть ЗМІ.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.