Навигация
Реклама
Реклама

Яблучна самогонка. Брага з яблук - домашній алкогольний напій

 1. складові
 2. Рецепт приготування
 3. Моє враження про рецепт
 4. Підбір компонентів і посуду
 5. Приготування яблучного соку
 6. Отримання алкогольного напою зі свіжого яблучного соку
 7. Інші способи виготовлення браги з яблучного соку
 8. Отримання браги з яблучного соку без застосування дріжджів
 9. технологія виготовлення
 10. Брага з яблучного соку
 11. Рецепти виготовлення яблучного сидру
 12. рецепт 1
 13. рецепт 2
 14. Сидр для домашнього кальвадосу

Всім привіт!

Сьогодні пропоную вам простий рецепт самогону з яблук. Простим його робить те, що ми не будемо переробляти тонну яблук і віджимати з них сік. А зробимо все на цукрових брагу, при цьому передавши дистилляту бажаний смак і аромат.

Так що даний напій правильніше буде назвати яблучно-цукровий самогон, а не чисто яблучний. І чи не приведи господь назвати це кальвадосом. Але напій виходить все одно досить хороший.

складові

Наводжу співвідношення на 1 кг цукру, а потрібні вам пропорції перерахуйте самі.

 • 1 кг цукру
 • 5 літрів води
 • 20 грам сухих дріжджів (або 100 гр. Пресованих)
 • 5 сильно пахнуть яблук (знадобляться не всі відразу)

Пресованих)  5 сильно пахнуть яблук (знадобляться не всі відразу)

Рецепт приготування

В основі рецепта лежить класична цукрова брага . Тому якщо ви новачок в самогоноваріння, то пропоную спочатку ознайомитися з двома коротенькими статтями - брага на сухих дріжджах і на пресованих.


Тому якщо ви новачок в самогоноваріння, то пропоную спочатку ознайомитися з двома коротенькими статтями - брага на сухих дріжджах і на пресованих

Моє враження про рецепт

Як я вже говорив, це не чисто яблучний самогон і вже тим більше не кальвадос. На виготовлення яких необхідно затратити набагато більше часу, сил і ресурсів. До цих напоїв я ще повернуся влітку, коли на дачі підуть свої яблука. Так що підписуйтесь на оновлення, якщо ще цього не зробили.

І так, що ж дає нам цей рецепт? Виходить напій з приємним ароматом яблука, легким яблучним смаком і стійким післясмаком. До речі, на подив, аромат добре скрашує запах навіть досить посереднього самогону. При цьому витрачається мінімум інгредієнтів і часу. Тому можна побалувати себе яблучно-цукровим самогоном навіть взимку, коли яблука дорожче, ніж банани. Принаймні в магазині біля мого будинку.

Всім до зустрічі. Дорофєєв Павло.

Брага з яблучного соку може бути легко зроблена в домашніх умовах. Але, не дивлячись на простоту рецептів, для успішного створення браги треба знати деякі тонкощі технологічного процесу, правильно підібрати рецепт. Без цих знань напій вийде каламутним і неякісним. Як зробити брагу, використовуючи яблучний сік, можна зрозуміти, розглянувши різні способи.

Підбір компонентів і посуду

Основний продукт, з якого можна зробити хорошу брагу для самогону, - яблука. Якщо у людини є дача з посадженими яблунями, то тоді вартість плодів не грає великої ролі. З 1 дерева можна вільно зібрати 8-10 відер цього фрукта. Навіть в тому випадку, коли плоди доводиться купувати, вартість алкогольного напою буде незначною. При використанні яблук вихід спирту вийде великим. Це обумовлено наявністю в плодах великої кількості соку і диких дріжджів.

Щоб зробити відмінний напій, необхідно підібрати такі високоякісні продукти:

 1. Дріжджі хлібопекарські. Їх застосовують при виготовленні 10-градусної браги, яка вважається класичним варіантом напою. Щоб вийшло сусло з яблук, знадобляться винні або спиртові дріжджі . Їх застосування може підвищити градус напою до 20-24% об.
 2. Цукровий пісок застосовується, незважаючи на те що цукор є в самих плодах. Треба знати, що його більше буває в літніх сортах яблук. В осінніх і зимових плодах кількість цього продукту помітно нижче. Для створення браги краще вибирати змішані сорти фрукта. Потрібно пам'ятати, що чим більше цукру в розчині при, тим вище буде градус самогону.
 3. Воду рекомендується взяти джерельну або з артезіанської свердловини. У міських умовах при виготовленні яблучної браги найкраще використовувати відфільтровану воду. Не рекомендується брати її з-під крана, а потім кип'ятити.
 4. В якості посуду для виробництва браги можуть знадобитися такі ємності: бідон з алюмінію, бак з нержавійки або емальованого металу, дерев'яна бочка, банку і пляшка зі скла.
 5. Щоб при бродінні можна було проконтролювати весь процес, застосовують кришку з водяним затвором або медичну рукавичку з отворами. Такі пристосування потрібні для того, щоб що виділяється з розчину газ повільно виходив назовні. Кисень не повинен потрапляти в зону бродіння.

Напій потрібно обов'язково тримати в теплі. Температура в цьому місці повинна бути в межах + 20 ... + 30 ° C. Якщо вона буде нижче, то бродіння просто припиниться.

При більш високій температурі дріжджові мікроорганізми загинуть, розчин буде зіпсований.

Приготування яблучного соку

Цей компонент можна зробити з стиглих, свіжих і солодких плодів. Їх треба очистити від бруду, але мити не рекомендується. На шкірці яблука зазвичай знаходиться деяка кількість диких дріжджів. При митті плодів вони можуть бути змиті, а це небажано.

Яблука розрізають на невеликі шматочки. Насіннєву коробочку треба видалити разом з розташованими в ній кісточками. Якщо цього не зробити, то бражка придбає гіркий присмак, а під час зберігання в такому самогоні виникає неприємний запах, який важко видалити.

Після розрізання яблук на дольки приступають до отримання соку. Для цього можна натерти їх на дрібній тертці - вийде яблучне пюре з великою кількістю соку. Якщо є соковижималка, то отримати потрібну рідину дуже просто - засипають плоди в апарат, а на виході утворюється сік.

У тому випадку, якщо при приготуванні яблучного варення або повидла після очищення фруктів залишилися шкурки, їх можна використовувати для отримання соку і виробництва браги. Кількість потрібної рідини буде менше, ніж при вживанні цілих плодів, але його буде досить, щоб отримати брагу.

Отримання алкогольного напою зі свіжого яблучного соку

Після того як отриманий сік, можна приступати до виробництва браги з яблук. Для цього підійде рецепт отримання напою швидкого бродіння з соку.

Приготування браги даними способом починають з збору потрібних компонентів.

Для цього знадобляться наступні продукти:

 1. Тільки що вичавлений з яблук сік в обсязі до 10 л.
 2. Пісок цукровий - близько 2 кг.
 3. Сухі дріжджі - 20 г.


Виготовлення браги починають з того, що заливають яблучний сік в пляшку або бак, заповнюючи судину на рівень ¾ обсягу. Насипають цукор і дріжджі, а потім весь розчин ретельно перемішують. Після цього треба закрити посудину кришкою. Якщо застосована велика бутель або алюмінієвий бідон з-під молока, то горлечко накривають медичної рукавичкою з пророблену в ній дрібними отворами. У разі вживання бідона або бака кришка повинна мати водяний затвор.

Посудина переносять в тепле приміщення, де повинна підтримуватися температура + 20 ... + 24 ° C. Світло на бутель або бак потрапляти не повинен, тому для процесу бродіння найкраще використовувати темний льох.

Наполягають брагу з яблук протягом тижня. Постійно контролюючи процес бродіння. Коли він закінчиться, треба відфільтрувати отриману брагу з використанням вугільних фільтрів. Напій розливають по пляшках, а потім зберігають у холоді. При бажанні зроблений напій можна перегнати в самогон. Для цього використовують самогонний апарат, через який проводять отриманий розчин 2 рази.

Інші способи виготовлення браги з яблучного соку

Брага, отримана з яблук, може послужити хорошою основою для створення міцних алкогольних напоїв. Рецепт такого розчину наступний:

 1. Свіжий яблучний сік в кількості до 18-20 л.
 2. Пісок цукровий - 4 кг.
 3. Свіжі пресовані дріжджі - 200 г.


Свіжі пресовані дріжджі - 200 г

Спочатку треба розвести в бродильної ємності теплий сік яблук, дріжджі і цукровий пісок. Посудина має бути заповнений на рівні ¾ свого обсягу. Суміш добре перемішують.

Бродильно ємність накривають кришкою, а потім виносять в тепле темне приміщення. Наполягати розчин треба протягом місяця. Коли бродіння припиниться, отриману брагу з яблук необхідно відфільтрувати 2 рази. Потім її розливають по пляшках, ставлять в холодне місце на 24 години.

Щоб отримати самогон, напій треба прогнати на наступний день через самогонний апарат.

Якщо у людини при переробці яблук вийшло багато фруктового пюре з соком, то можна застосувати інший рецепт. Для виробництва браги знадобляться наступні компоненти:

 1. Яблучне пюре, зроблене з 15 кг плодів.
 2. Цукор - 2000 р
 3. Вода - близько 10 л.
 4. Дріжджі. При використанні свіжого продукту його треба взяти в кількості 50 м Якщо є сухі дріжджі, то беруть 10 р

Отримане яблучне пюре розводять в 13-14 л води. Потім готують закваску. Для цього злегка підігрівають воду - її температура не повинна бути більше +25 ° C. На літр рідини додають 200 г цукру і дріжджі.

Закваску додають до фруктовому пюре. Після цього в ємність насипають залишок цукрового піску . Всю суміш рекомендується ретельно перемішати.

Розчин повинен займати не більше 3/4 об'єму бродильної ємності.

Посудина закривають кришкою з водяним затвором, а потім переносять в тепле приміщення для бродіння. Цей процес закінчиться приблизно через 2 тижні. Треба періодично контролювати бродіння, щоб не пропустити закінчення процесу. На дні посуду осяде мезга. Після цього потрібно відокремити отриману брагу, відфільтрувати рідина. Потім її необхідно перегнати.

Отримання браги з яблучного соку без застосування дріжджів

Є рецепт виготовлення алкогольного напою, для виробництва якого не будуть потрібні дріжджі. На шкірці яблук живуть дикі аналоги дріжджів, які можна використовувати для отримання браги. Але зазвичай мікроорганізмів, які здійснюють бродіння, на фруктах мало. Тому, щоб посилити їх вплив, застосовують родзинки. Отримана описаним нижче способом брага буде мати менше алкоголю, ніж розчини, зазначені вище. Для виготовлення напою знадобляться такі інгредієнти:

 1. Свіжий яблучний сік, вичавлений з солодких, стиглих плодів - 10 л.
 2. Пісок цукровий - 3-4 кг.
 3. Ізюм - 100-150 г.
 4. Вода - 3-4 л.


Вода - 3-4 л

В емальовану посудину треба залити весь яблучний сік, додати 1,5-2 л води, 1 кг цукрового піску. Ємність накривають марлею, а потім виносять в тепле приміщення. Там посудина повинна перебувати 48 годин, поки не почнеться процес бродіння.

Заграла рідину потрібно перелити у велику сулію їх скла. Потім в посудину додають залишки води, цукру і весь родзинки.

На бутель встановлюють пробку з водяним затвором або надягають медичну рукавичку з отворами. Тару з сумішшю знову виносять в тепле приміщення - там вона пробуде до кінця процесу бродіння.

Відбродила сусло заливають у пляшки, охолоджують. Таку брагу добре пити в спекотні літні дні. Але можна її перегнати в самогон.

Можна виготовити брагу або сидр без використання цукру або дріжджів. Для цього потрібно використовувати суміш з солодких (70%), кислих (20%) і гірких (10%) плодів. Мити їх необов'язково.

Яблука переробляють на соковижималці, а потім отриманий сік проціджують. Його заливають в бутель. яблучний макуха заливають водою, тримають добу, а потім віджимають. Після цього макуха додають до соку в пляшці. Для процесу бродіння знадобиться винна закваска . Її готують, а потім залишають на 24 години. Після цього знімають з закваски піну і змішують її з розташованої в пляшці рідиною.

Посудина запечатують пробкою, через яку пропущена трубочка. Один з її кінців опущений до дна пляшки. Другий кінець цього імпровізованого шланга опускають в тазик з водою. Цей пристрій є водяним затвором, за допомогою якого можна стежити за процесом бродіння. Після закінчення виходу газів отриману брагу або сидр фільтрують, переливають в пляшки.

Цей напій відомий ще з часів Київської Русі. Він містить в невеликій кількості алкоголь, тому з його вживанням потрібно бути акуратним. Підвищити його фортеця можна за допомогою наступної перегонки шляхом отримання самогону.

Приготувати брагу можна з будь-якого сорту яблук, проте самий ароматний напій вийде з ранеток - одна з різновидів сибірської яблуні. Ці дрібні щільні яблучка мають незвичайним ароматом, який в процесі виготовлення передасться і самому напою. Вони мають терпкий, кислуватий смак і містять дуже велику кількість вітамінів. Їх плоди не надто популярні в звичайному вживанні, проте в переробки їх популярність дуже висока. Їх широко використовують в кулінарії через їх неперевершених смакових якостей.

Підійдуть і звичайні яблука, які ростуть у вашому саду, навіть краще якщо це будуть падалиці. Добре зарекомендували себе осінні і зимові сорти, вони набагато духмяний і солодше літніх. Яблука повинні бути стиглими і добре визріли. Якщо ви використовуєте зимові сорти, які набагато щільніше літніх, дайте їм трохи полежати, щоб вони стали м'якшими і остаточно дозріли.

Щоб уникнути терпкого смаку, вирізаємо серцевину і кісточки. Гниль, яка може виявитися в опалому яблуках додасть напою неприємну гіркоту, тому всі підгнилі боки потрібно акуратно вирізати.

Постарайтеся не мити яблука, щоб зберегти природні «живі» дріжджі, які присутні на шкірці. Заздалегідь підготуйте всі, що знадобитися для процесу виготовлення:, краще якщо вона буде емальований, бідон. Для подрібнення яблук підійдуть блендер або соковижималка, при їх відсутності підійдуть терка або м'ясорубка. А також марлю або нещільний тканину для проціджування браги.

Виготовляти брагу можна трьома способами:

 • з подрібнених фруктів, які попередньо потрібно порізати на дольки;
 • з яблучного пюре, яке можна отримати після переробки яблук на блендері або м'ясорубці;
 • з яблучного соку, який можна видавити на пресі або в соковижималці.

Розріжте яблука невеликими шматочками і подрібніть їх в пюре будь-яким зручним для вас способом. Пюре, яке вийшло, перекладіть в ємність для бродіння і дайте йому постояти в теплі кілька годин. Сировина, з якого вийти брага з яблук готове, можна переходити до процесу виготовлення.

Розрізняють два види браги:

 • брага, яку використовують для подальшого виготовлення самогону;
 • яблучна брага, яку модно вживати після виготовлення, як слабо алкогольний напій , Інакше її називають сидр.

технологія виготовлення

Рецепт, за яким готується брага, складається з води, цукру, яблук і дріжджів. Якщо готувати, то наполягати її потрібно в теплому місці.

 • У заздалегідь перероблені в пюре яблука додайте цукор з розрахунку по одній склянці на кілограм яблук. Сусло і мезгу, що складається з яблучного пюре потрібно ретельно перемішати до повного розчинення цукру і поставити настоюватися на чотири дні в приміщенні з кімнатною температурою.
 • Коли брага дозріє її потрібно відцідити від макухи, краще це зробити через марлю. З 10 літрів яблучного пюре виходить приблизно 6 літрів соку.
 • У сік, який ви відцідити, додайте цукор в пропорції 1 стакан на 1 літр соку. Отриману суміш потрібно перемішати і поставити бродити на 15 днів.
 • Після того, як брага готова її потрібно буде перегнати два рази, для отримання відмінного яблучного самогону.

Брага з яблучного соку

Можна і з соку. Інгредієнти знадобляться наступні:

 • 15 літрів соку;
 • 3 кг цукру;
 • 200 гр дріжджів.

В процесі виготовлення краще користуватися сирими дріжджами, які потрібно попередньо розвести в теплій воді.

Кількість цукру можна регулювати залежно від солодощі яблук. В кислі яблука можна додати більше цукру, проте необхідно мати на увазі, що це підвищить міцність напою. Приготуйте суміш з соку, цукру і розлучених попередньо дріжджів. Накрийте ємність марлею і залиште в темному теплому місці. Процес бродіння триватиме близько 30 днів. Через місяць брага для самогону буде готова до перегонці.

Рецепти виготовлення яблучного сидру

Найбільш поширеним варіантом використання яблучної браги - є виготовлення самогону, однак якщо правильно дотримати рецепт і технологію приготування можна отримати чудовий слабоалкогольний напій, яким є яблучний сидр. Готувати його можна по-різному.

рецепт 1

Зрілі яблука подрібнити і помістити в ємність для бродіння (емальовану каструлю, дерев'яні бочонки або скляні бутлі). Додати трохи води, точніше скропити яблука водою. Додати розведені винні дріжджі . Залишити в теплому місці для бродіння. Через пару днів заграла мезгу віджимають, найкраще це робити на ручному пресі. Готовий сидр розливають в пляшки, закупорюють і ставлять в холодне місце.

рецепт 2

Яблукам дати можливість полежати для розм'якшення, не доводячи до гниття. Подрібнити їх, порізавши якомога дрібніше. Використовуйте два сорти яблук: кислі і солодкі, причому подрібнювати їх потрібно окремо, не змішуючи між собою. З подрібнених яблук вичавити сік. Залишити його постояти три дні в прохолодному місці, після чого акуратно злити, залишивши на дні осів гущу. Перемішати солодкий і кислий соки між собою за смаком. Отриману суміш перелити в пляшки, поклавши кілька ягід родзинок в кожну пляшку. Після чого закупорити їх пробками і поставити в холодне місце. Зберігатися такий сидр може приблизно рік.

Сидр для домашнього кальвадосу

Яблучний самогон часто називають кальвадосом.

Вперше кальвадос з'явився в Нижній Нормандії. У Франції існує ціла культура вживання цього напою. Його вживають в перервах між зміною страв.

Кальвадос - це напій, який рецепт виготовлення якого передбачає перегонку яблучного сидру в апараті для самогоноваріння. Цей французький бренді вдає із себе досить міцний 40- градусний алкогольний напій. Витримку такий напій проходить в бочках з дуба.

Для виготовлення сидру для такого благородного напою як кальвадос потрібні кислі або кисло-солодкі яблука.

Зібравши урожай таких яблук, їх розміщують в теплому приміщенні, де вони повністю дозрівають, на кілька днів, після чого тиснуть з них сік. У домашніх умовах можна скористатися соковижималкою. Яблука поділяються на сік і макуха, в технологічному процесі використовують і те й інше, тому не поспішайте викидати макуху.

Промислова технологія виготовлення кальвадосу передбачає особливі вимоги до цукристості і кислотності яблук, які використовуються для його виготовлення. У спрощеному варіанті для домашнього виготовлення її можна виразити в таких пропорціях:

 • 10 частин гірких яблук;
 • 20 частин кислих яблук;
 • 70 частин солодких яблук;

Макуха, що залишився після видавлювання соку, злегка розбавляють не холодною водою, наполягають пару днів і знову віджимають. Сік отриманий після першого і другого віджиму потрібно переміщати в пропорції вісім до одного.

Макуха, що залишився після повторного віджиму можна використовуватися для виробництва самогону на основі дріжджів. Вироблений таким чином самогон матиме легкий яблучний присмак.

Для зброджування сидру не знадобляться ні дріжджі, ні цукор. З огляду на, що в рецепті нашого сидру для кальвадосу 70% солодких яблук цукру в напої предостатньо, а дріжджі будуть працювати «живі» природні, які в достатній кількості містяться у всіх фруктах.

Для того, щоб запустити процес бродіння необхідно приготувати закваску. Немиті яблука подрібнюють і додають до них цукор і воду. Перемішану закваску залишати не наскільки днів при кімнатній температурі. Коли почне бродити закваска її можна додавати в майбутній сидр. Загальний обсяг закваски повинен становити 3-4% від загальної маси браги.

Для поліпшення процесу бродіння можна застосовувати винні дріжджі. Звичайні сухі або сирі дріжджі додавати не слід, вони зіпсують вишуканий смак кальвадосу і перетворять його в звичайний самогон. Процес бродіння сусла повинен проходити при температурі рівній 20 градусам, тривати він буде від одного до півтора місяців. При більш низьких температурах бродіння може затягнутися до шести місяців.

Бутлі, в яких буде бродити сидр потрібно наповнювати не до кінця, щоб залишилося місце для бродіння. Зроблю на бутлі можна надіти медичну рукавичку з дірочкою або поставити водяний затвор. Про закінчення процесу бродіння буде свідчити опустилася рукавичка. Після чого сидр для кальвадосу буде готовий до перегонці.

У такого універсального напою, як брага з яблук є тільки єдиний недолік - закінчується вона ще до того, як процес виготовлення самогону розпочався!

Або використовувати як сировину для виробництва алкоголю в домашніх умовах. ВІН універсальний. Давайте дізнаємося, з яблук. А також вивчимо загальну технологію, яка згодом дозволить вам приготувати цей напій з іншої сировини.

Брага з яблук

Рецепт буде дуже актуальний для тих, хто вирощує плодові дерева на своїх присадибних ділянках. Бо часом яблуні на дачах дають настільки рясний урожай, що його ніяк неможливо утилізувати шляхом виготовлення варення, джему і сушених заготовок для компоту. Саме час спробувати такий чудовий продукт, як брага з яблук. Простота приготування (нижче ми розберемо рецепт покроково, і ви побачите, наскільки це нескладно) поєднується з відмінним смаком. При невеликій фортеці цей напій все ж здатний відчутно п'янить, тому його слід вживати обережно. Також добре те, що для його приготування можна використовувати падалицю.

Також добре те, що для його приготування можна використовувати падалицю

покроковий рецепт

Переберія яблука, відсортуйте гнилі. Очистіть, вимийте, наріжте. Видавіть сік тим способом, який зручний для вас. У нього висипайте пакетик сухих дріжджів і кілограм цукру (це пропорція на 5 л соку і одну упаковку дріжджів). Помістіть цю заготовку в високий об'ємний бутель. Зверху на горлечко ємності слід надіти куплену в аптеці, і проколоти її голкою. Замість цього можна скористатися спеціальним пристосуванням, званим "бродильним шпунтом". Тепер напій повинен залишатися в темному місці близько місяця. Коли рукавичка перестане надуватися, це буде означати закінчення бродіння. Тепер брага з яблук повинна бути проціджений до прозорості. Її можна використовувати для того, щоб приготувати домашній самогон.

Якщо у вас не вийшло брага з яблук

Давайте розглянемо найпоширеніші помилки, щоб уникнути їх при наступному приготуванні напою. У процесу бродіння багато тонкощів, тому починаючому виноробу і просто любителю складно уникнути невдачі.
Давайте розглянемо найпоширеніші помилки, щоб уникнути їх при наступному приготуванні напою Давайте приділимо увагу декільком факторам, які стоять на заваді при виготовленні браги. Перший з них - це недостатнє або надмірна кількість цукру. Врахуйте, що у фруктах містяться природні вуглеводи. Яблука, наприклад, є продуктом із середньою солодкістю. Якщо у вас кислі плоди, вам доведеться додавати більше цукру. Другим негативним фактором слід назвати вибір неякісних дріжджів. Багато беруть хлібопекарські. Альо це неправильно. При їх використанні виділяється здатний зіпсувати смак напою. Також хлібопекарський продукт утворюють леткі домішки, наявність яких вимагає додаткового очищення напою, і рясну піну. Спеціальні спиртові дріжджі мають переваги перед усіма іншими і дозволяють отримати найкращий напій . Також вони скоротять термін вибражіванія. Не забудьте купити спеціальний активатор, який є органічною підгодівлею для спиртових дріжджів.

І так, що ж дає нам цей рецепт?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.