Навигация
Реклама
Реклама

Як зробити самогон. Самогоноваріння для початківців в домашніх умовах

 1. Закон в Росії про самогоноваріння (покарання за самогоноваріння)
 2. Поради - самогоноваріння для початківців
 3. Як зробити брагу
 4. Рецепт самогону на ягодах
 5. Брага з винограду
 6. Брага з ягід
 7. Брага з варення для самогону
 8. Як зробити брагу на самогон з пшениці без дріжджів в домашніх умовах
 9. Рецепт самогону без запаху з цукру і дріжджів
 10. Як правильно гнати самогон в домашніх умовах
 11. Автор публікації

Давайте поговоримо про самогон. Як його зробити, як і з чого приготувати для нього брагу.

Самогон - відомий алкогольний напій, приготований в домашніх умовах.

Відразу хочу пояснити - ця стаття не заклик до алкоголізму, а як раз навпаки - в першу чергу для незловживають алкоголем і бажаючих мати завжди в домашніх запасах якісні та смачні спиртні напої.

Раніше, мені і на думку не спадало, зайнятися самогоноварінням, але у мене є невеликий сад, в якому ростуть яблуні, вишні, сливи, кілька виноградних лоз і часом з усього врожаю варити варення, просто стає недоцільно - ще торішнє не з'їли.

Роблю домашні вина і ось вирішив спробувати зварити самогон

Мені не подобається ця назва «самогон», вважаю за краще його називати - міцний домашній алкогольний напій. Слово «самогон» у мене асоціюється з мутнуватої рідиною, зі специфічним запахом і фільмом Гайдая - «Самогонники»

У цій статті я хочу розповісти, як можна вдома приготувати прекрасні, смачні і ароматні міцні напої, іменовані в народі як «самогон»

Закон в Росії про самогоноваріння (покарання за самогоноваріння)

Закон в Росії про самогоноваріння (покарання за самогоноваріння)

На сьогоднішній день, якщо ви виготовляєте такі напої для особистого користування, можете спокійно цим займатися.

Ніхто не пред'явить вам претензій, якщо ви його вживаєте особисто, або вирішили пригостити друзів або знайомих

А ось якщо вирішите на цьому підзаробити, то на вашу голову відразу обрушиться безліч законів і підзаконних актів - починаючи від незаконної підприємницької діяльності, до ліцензування виробництва спирто містять рідин, які мають на увазі від адміністративного покарання (штрафи від 500 до 5000 руб.) До кримінальної ( від 300000 руб. до реального терміну позбавлення волі).

Так що для себе готуйте будь вишукування, а про бізнес краще забути.

Поради - самогоноваріння для початківців

Поради - самогоноваріння для початківців

Хочу дати кілька порад для початківців на цьому терені:

Якщо ви вирішили серйозно цим зайнятися для отримання справжніх, смачних напоїв - не використовуйте самопальних перегінних апаратів.

Якщо немає можливості виготовити якісний і правильний дистиллятор, краще його придбати готовий Якщо немає можливості виготовити якісний і правильний дистиллятор, краще його придбати готовий.

При виборі, зверніть увагу з якого матеріалу він виготовлений, краще з харчової нержавіючої сталі, а ось сухопарник, що з'єднують трубки і змійовик в холодильнику, в ідеалі повинні бути мідними.

Майте на увазі при виборі обсягу апарату, заповнювати його при дистиляції потрібно тільки на 2/3 об'єму, тобто якщо апарат на 12 літрів, за один раз ви зможете перегнати не більше 8 літрів браги.

Зверніть увагу, щоб на апараті обов'язково був вбудований термометр, це на багато полегшить вам процес приготування.

Для приготування браги намагайтеся використовувати соки ягід, фруктів, варення - то що надає кінцевому продукту смак, повірте вода, цукор, дріжджі - це не найкращий варіант для приготування смачного напою

Не використовуйте дріжджі для хлібопечення, на крайній випадок застосовуйте винні дріжджі.

Обов'язково придбайте ареометр для виміру щільності вашого винного матеріалу і спиртометр, щоб заміряти фортеця готового вашого продукту

Як зробити брагу

Як зробити брагу

Для виготовлення браги приготуйте чисту ємність з щільно прилягає кришкою, придатну для харчових продуктів

Обсяг ємності повинен бути більше обсягу, приготованого вами матеріалу на 1/3

Приготуйте гідрозатвор, для видалення вуглекислого газу під час процесу бродіння, який можна придбати в магазині в готовому вигляді і врізати його в кришку ємності, або використовувати для цього шланг і банку з водою

Рецепт самогону на ягодах

Рецепт самогону на ягодах

Розглянемо два варіанти приготування матеріалу на прикладі відомого і популярного винограду і досить таки суперечливою ягоди - лимонник.

Брага з винограду

Брага з винограду

Виноград може бути будь-який - сортовий, винний, дикий.

Збирати його бажано в суху погоду, не менше 3 - 4 днів після дощу, щоб на його поверхні були змиті утворилися дріжджові бактерії.

Перегляньте всі грона з ягодами, видаліть гнилі і зіпсовані

Так як, домашні обсяги, як правило, не великі, краще використовувати невелику каструлю, в якій невеликими порціями, товкачем роздавите грона винограду, і завантажте їх в ємність.

Переробивши весь матеріал, не забудьте, що в ємності повинно залишитися 1/3 вільного місця, накрийте ємність чистим рушником і залиште при кімнатній температурі на 3 - 5 днів.

Кожен день не забувайте довгою дерев'яною ложкою перемішувати вашу масу, краще 2 - 3 рази.

У міру відстоювання, що виділився сік у вас буде в нижній частині ємності, а весь макуха підніметься в верх у вигляді шапки.

Через друшляк і шар марлі акуратно злийте сік в приготовлену скляну пляшку, або ємність для бродіння, макуха відіжміть через кілька шарів марлі і закладіть його знову в звільнилася ємність.

Отриманий сік - це сік першого віджиму, з нього найкраще робити вино, якщо таке завдання не стоїть, то з нього вийде прекрасний коньяк.

У ємність з вичавленим макухою залийте води, за обсягом рівно стільки ж, скільки злили соку

Вся процедура повторюється протягом 3 - 5 днів, після закінчення ви отримаєте сік другого віджиму, з нього так само можна отримати прекрасне, смачне вино, або відмінні віскі

Після другого віджиму, макуха заливаємо також водою, за обсягом рівному злити соку і готуємо матеріал для чачі, технологія аналогічна.

І так сік у вас готовий І так сік у вас готовий. Якщо ви вирішили не робити вино, а застосувати весь матеріал для перегонки, то визначитеся, виходячи з обсягу отриманого соку, що ви в кінцевому результаті хочете отримати - просто міцний алкоголь або коньяк, віскі, чачу.

Можна кожен віджимання зброджувати окремо і потім переганяти також окремо, можна змішати все разом і готувати брагу одним об'ємом

Залежно від сортів винограду, його цукристості, потрібно додати цукор, з розрахунку на 10 літрів соку 2 - 2,5 кг цукру, але краще після того, як цукор повністю розчинився заміряти щільність матеріалу ареометром, і додати цукру, якщо щільність буде нижче 20 - 25 мг / см3, чим вище буде щільність перед зброджуванням, тим краще. Орієнтуйтеся на те, що вихід міцного напою буде приблизно 1 літр з 1 кг цукру або з 5 літрів браги.

Засипте винні дріжджі - придбати їх можна в спеціалізованих магазинах, які торгують усім необхідним для виноробства і самогоноваріння. Такі магазини зараз є практично в кожному місті.

Зброджування краще проводити в теплому місці, але до радіаторів опалення ставити близько не рекомендую.

Днів 7 - 10 буде вариться ваша брага, закінчення бродіння ви побачите по відсутності бульбашок в вашому гідрозатвори.

Брага добре відбродила, якщо щільність її по готовності, складе 3 - 5 мг / см3.

Брага з ягід

Брага з ягід

З лимонника, а також з інших м'яких ягід (малина, полуниця, жимолость) сік найкраще отримувати за допомогою цукру.

Обов'язково переберіть ягоду і видаліть гнилу і зіпсовані.

У великій таз висипається ягода і зверху її необхідно засипати цукром, товстим шаром.

Накрити рушником і залишити на 3 - 5 днів.

Чи не насипайте ємність повну, що виділився сік підніме ягоду вгору.

Сік акуратно злити з ємності, а в решту в ємності ягоду залити чистої води, рівно стільки, скільки злили соку, процедура настоювання триватиме також до 5 днів Сік акуратно злити з ємності, а в решту в ємності ягоду залити чистої води, рівно стільки, скільки злили соку, процедура настоювання триватиме також до 5 днів.

Після аналогічної третьої процедури, зливаючи сік, через марлю, відіжміть ягідний макуха.

Майте на увазі, кисла ягода, така як лимонник, зажадає більшої кількості цукру, інакше бродіння буде не повним і довгим.

Таким же способом можна відокремити сік і смородини, але її краще перед тим, як засипати цукром, розім'яти.

Змішаний з цукром сік ягід заливають в ємність для бродіння, додають винні дріжджі (скільки грамів і на скільки літрів соку, як правило зазначено на пакетиках з дріжджами).

Ємність щільно закривається, встановлюється гідрозатвор і ставиться в тепле місце на 7 - 10 днів.

Брага з варення для самогону

Брага з варення для самогону

Якщо у вас залишилося торішнє варення, яке ви вже не збираєтеся використовувати до чаю, прекрасний матеріал для отримання смачних міцних напоїв.

З практики - я не поділяю варення по сортам, а все наявне, зливаю в один бак (не забувайте, що використовувати ємкості потрібно тільки придатні для харчових продуктів).

Залийте водою - з розрахунку 2 - 3 літри води на 1 літр варення і залиште настоюватися на 4 - 5 днів, регулярно перемішуючи всю масу.

Через друшляк злити отриманий настій, а що залишилися від варення ягоди, можна ще раз залити водою в обсязі половини від злитого настою, витримати так само 4 - 5 днів і злитий другий настій з'єднати з першим.

Визначити щільність ареометром і, якщо вона буде менше потрібною, додати цукру.

Решта процес зброджування описаний вище.

Як зробити брагу на самогон з пшениці без дріжджів в домашніх умовах

Як зробити брагу на самогон з пшениці без дріжджів в домашніх умовах

Для приготування такої браги з розрахунку на 1 кг чистої пшениці, потрібно 1,5 кг цукру і 7 літрів води

У каструлю засипаємо пшеницю і заливаємо її цукровим розчином з розрахунку на 1 л води, 200 г цукру, заливаємо так, щоб цукровий розчин закривав пшеницю на 2 - 3 см.

Накрийте каструлю і поставте в тепле місце на 3 - 4 дні.

За цей час пшениця заграє і запіниться.

Перелийте в герметичну ємність, додайте цукор і воду, що залишилася, встановіть гідрозатвор.

Періодично перемішуйте пшеницю.

Днів через 10 процес бродіння закінчиться, брага готова.

Щоб з такої браги отримати якісний продукт, переганяти її вам швидше за все доведеться 3 - 4 рази.

Рецепт самогону без запаху з цукру і дріжджів

Я пропоную вам переглянути це відео, де показано експеримент з різними дріжджами для приготування браги і весь покроковий процес, я думаю ви виберете для себе найоптимальніший варіант.

Як правильно гнати самогон в домашніх умовах

Як правильно гнати самогон в домашніх умовах

Отже, брага ваша готова, її необхідно акуратно злити, краще через м'який тонкий шланг в іншу ємність, можна в трьох літрові банки (цей процес ще називають - зняти з осаду) і дати їй ще кілька днів відстоятися. Перед самою перегонкою ще раз зняти з осаду.

 1. Готуємо дистиллятор, промиваємо його.
 2. Заливаємо брагу на 2/3 об'єму, щільно закручуємо кришку і приєднуємо сухопарник, далі холодильник, до якого робиться підведення і злив холодної води, краще, щоб вона була проточна.
 3. Встановлюєте апарат на плиту на великий вогонь.
 4. При температурі близько 50 градусів, відкрийте холодну воду через холодильник тонкою цівкою.
 5. Підставте чисту банку до зливу продукту.
 6. З'являться перші краплі, які до 60 - 70 градусів перетворяться в тонку цівку.
 7. Перші 30 - 50 грамів, потрібно злити, можна трохи більше, це так звані - «голови».
 8. Залишати їх ні в якому разі не можна, краще використовуйте на технічні потреби.
 9. У народі голови ще називають «первак». Іноді можна почути - «ось я вхопив перваку, клас».
 10. Не може первак бути класом - це чистий ацетон, понюхайте рідина перших 50 грамів, сильний запах ацетону.
 11. Голови відокремили, зменшіть вогонь на мінімум, щоб зупинити бурхливий процес дистиляції.
 12. Підтримуючи температуру в межах 65 - 85 градусів, налаштуйте вогонь так, щоб вихід продукту йшов повільними краплями.
 13. Фортеця продукту можна перевірити, наповнивши ложку декількома краплями, підпалити, полум'я буде червоно-блакитне.
 14. Обсяг міцного продукту на виході, буде, приблизно, близько 1 літра з 5 літрів залитого матеріалу.
 15. Після того, як ваш напій, при перевірці, перестане загорятися, присутність алкоголю можна визначити за смаком.
 16. Відразу кажу - знімати пробу при приготуванні не рекомендується, а визначати наявність фортеці потрібно з кількох крапель, на мову, присутність алкоголю ви відчуєте по легкому паління.
 17. Якщо перед цим ви знімали пробу в більшій кількості, то визначити наявність алкоголю з декількох крапель буде дуже проблематично.
 18. Ви визначили, що присутність алкоголю в вихідному продукті мінімально, або зовсім відсутній.
 19. Поставте новий посуд під вихід і продовжуйте перегін, далі у вас підуть, так звані «хвости».
 20. Потрібні вони вам будуть для того, щоб розбавити отриманий продукт до потрібної вам фортеці.
 21. При цьому температура поступово почне підніматися до закипання.

Набравши невелика кількість хвостів (скільки їх вам потрібно, визначтеся з вимірами фортеці отриманого основного продукту, спиртометром), вимикайте вогонь, закінчуйте дане заняття, якщо у вас є ще матеріал для перегонки, і ви вирішили продовжувати процес далі, потрібно перезаліть дистиллятор новою порцією браги .

Працюйте при цьому обов'язково в товстих рукавицях, щоб не обпектися, обов'язково від'єднайте і злийте рідину з сухопарнику, все сивушні і ефірні масла залишаються саме в сухопарнику, промийте його.

Готовий продукт до необхідної фортеці потрібно розбавити хвостами і залишити охолоджуватися.

Для коньяку фортеця в межах 40 градусів, віскі трохи більше 45 - 50 гр., Якщо ви плануєте робити настоянки, лікери, можна трохи менше 40 гр.

Навіть на цій стадії напій з соків, варення, виходить смачним, ароматним і практично без запаху сивушних масел, що не вимагає повторної перегонки.

Його можна потім пропустити через вугільний фільтр, додати на 3-х літрову банку 2 - 3 чайні ложки дубових чіпсів або 3 - 4 штуки чорносливу і відправити в темне місце настоюватися.

Якщо ваш напій все ж вийшов з неприємним запахом сивушних масел, його можна очистити, як це зробити прочитайте в статті « Як очистити самогон »

Запевняю вас, такі напої дуже сподобаються всім, навіть тим, хто міцні напої не вживає.

Якщо ця публікація вам сподобалася, діліться з друзями, пишіть свої відкликання в коментарях

Автор публікації

Коментарі: 1737 Публікації: 408 Реєстрація: 04-09-2015

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.