Навигация
Реклама
Реклама

Правильна брага. Рецепти приготування домашньої браги

  1. Розрахунок пропорцій інгредієнтів
  2. технологія бродіння
  3. ознаки готовності
  4. рецепти браги
  5. Брага для чачі
  6. Брага зі злакових
  7. Брага з варення
  8. яблучна брага
  9. Брага з кавуна
  10. морквяна брага

Для того, щоб в домашніх умовах приготувати брагу, умільці винайшли кілька способів її вироблення. Зараз я вас з ними познайомлю.

1. Перший спосіб приготування браги припускає, що у вас є: ячмінна мука, ячмінний солод, хміль і винні дріжджі .

Спочатку потрібно розмолоти ячмінний солод і перемішати його з ячмінної борошном в пропорції 2: 1. Потім в порошок з розрахунку на 1 кг солодового борошна влити 4 - 5 літрів теплої води і поставити в тепло на 6 - 8 годин. Додати до них винні дріжджі з розрахунку 0, 5 літра дріжджів на 10 літрів солодового розчину і ще 0, 5 кг хмелю. Отриману брагу настоюйте 1 - 2 тижні в прохолодному місці. Через цей час вона перестане пінитися. Тепер залишилося відфільтруйте брагу і додати в неї цукор.

2. Другий рецепт, який дозволяє приготувати брагу в домашніх умовах - простіше. Потрібно взяти 3 л води, 1 кг цукру і 100 грамову упаковку пекарських дріжджів (Саф-ЛЕВЮР). Дріжджі розчинити в тепленькою воді. Потім там же, помішуючи, розчинити цукор. Коли все розчиниться, поставити для бродіння в тепле місце. Якщо брага буде сильно пінитися, то як піногасник в Слуда раз, висипаючи в ємність 1/3 пакетика пекарських дріжджів «Саф-момент». Час від часу перевіряйте брагу на готовність. Як тільки побачите, що процес бродіння стихає, можете її переганяти.

3. Третій рецепт пропонує використовувати живі дріжджі. Тому в підручній емальованому тарі розкладіть дріжджі і цукор з розрахунку на 1 кг цукру - 100 грам дріжджів. Потім в теплу воду (20 - 30 ° С) потихеньку всипте цукор і постійно при цьому заважайте воду, щоб він розчинявся. Співвідношення води і цукру за умовами цього рецепта таке, що на 1 літр води потрібно взяти 1 кг цукру.

Подрібніть дріжджі столовою ложкою. Додайте до них трохи води і трохи цукру, щоб вони піднялися. Коли почнеться виділення газів, закваска готова.

Тепер, щоб приготувати брагу, вам залишилося готову закваску змішати з цукровим сиропом і всі компоненти добре перемішати, а потім чимось накрити тару. І нехай брага 10 - 12 діб настоюється в теплі.

4. Четвертий рецепт дозволяє в домашніх умовах приготувати брагу, схожу на іскристе рожеве шампанське, але досить хмільне! А головне, в приготуванні такої браги нічого складного немає, та й продукти все звичайні!

Візьміть 25 грам дріжджів, 3 літри води, 400 грамів круглого немитого краснодарського рису, 1 кг цукру. Розчиніть в теплій воді цукор і дріжджі і залийте їм рис. Наполягайте закваску рівно 9 днів. Потім додайте в неї 2 - 3 столових ложки ягід чорної смородини. І знову поставте настоюватися ще на 9 днів! Фільтр брагу, розливайте її по пляшках або можете відразу кликати домашніх і пити, виливши її в глечик, наповнений льодом. Смачного!

Олександр

З давніх-давен цей звеселяючий слабоалкогольний напій був в пошані серед населення. Спосіб приготування, різноманітність рецептів, інгредієнтів і технологій дозволяє перетворити його з рідини невизначеного кольору і своєрідного смаку в приклад приємного і практично нешкідливого напою, природно, в помірних кількостях. На Русі брага називалася медом? пивом. Схожість з пивом була лише в хмільному ефекті, а мед інтегрувався з-за медової браги, яка подавалася тільки на найвищих бенкетах.

Природно, така брага не мала в своїх рецептах дріжджів, а їх дія замінювалося горохом або хмелем. Ефект від браги був зрозумілим, 10-12 градусів для такого природного напою було достатнім, щоб людина захмелів, але при цьому залишався при пам'яті і доброму здоров'ї. До речі, стосовно останнього? тільки природні інгредієнти були запорукою того, що правильно приготований напій ніяк не впливав на здоров'я в плані його погіршення.

Розрахунок пропорцій інгредієнтів

Рецепти для браги можна розділити на кілька основних видів. Під? перше, це дріжджова і бездріжджова консистенція, по-друге це додавання або відсутність додаткових смакових і ароматичних домішок, таких як м'якоть фруктів, ягоди, соки, овочі, желе і варення.

Насамперед якість браги залежить від води. Для приготування якісного сусла вона повинна бути чиста, без домішок, сторонніх запахів і опадів. Якщо обраний рецепт дріжджовий, то стандартні розрахунки будуть наступними. На 10 л води буде потрібно 2 кг цукру, 200 г пресованих дріжджів, при використанні сухих дріжджів, їх кількість зменшується рівно в два рази. Цукор при цьому розчиняється в підігрітій воді, випадання осаду з нього не дасть потрібного ефекту. Сухі дріжджі потрібно? Оживити? шляхом додавання теплої води і 4 столових ложок цукру. Після запуску бродіння дріжджів можна додавати їх в воду, підготовлену для загальної кількості напою.

Готова суміш ховається в тепле місце з температурою вище кімнатної, близько 20-22 градусів. Витримується така брага від тижня до 10 днів. Коли час витримки добігає кінця, слід акуратне вицежіваніе через подвійну марлю, при цьому потрібно намагатися не підняти з дна осад, що утворився. Для приготування сусла перед заводом браги можна використовувати продукти, що містять глюкозу або фруктозу (буряк, ягоди, фрукти), або картопля, зернові культури, що містять крохмаль.

Розрахунок же бездріжджовий браги практично ідентичний. Готове сусло заливається 2/3 води і настоюється в такому ж режимі. Єдина відмінність? потреба більш довгого настоювання. Температура при цьому повинна бути вище на 2-3 градуси.

технологія бродіння

Бродіння? природний процес, при якому глюкоза починає перетворюватися в молекули вуглекислого газу і етанолу. При цьому процесі всі корисні речовини практично повністю зберігають свої властивості. Зіпсувати це можна лише неправильним підтриманням бродіння. Бродіння, як таке, Бродіння боїться різких перепадів температури, прямого попадання кисню. Тому завжди потрібно використовувати гідрозатвор, ніж може послужити звичайна гумова рукавичка. Дізнатися, що процес бродіння почався легко по її заповненню киснем. Паралельно можуть вироблятися речовини, які вкрай негативно впливають на смак, наприклад оксид сірки. З ним в народі борються звичайним вугіллям. Вугілля нейтралізує (абсорбує) сірку, неприємний запах і сторонній присмак при цьому зникають.

Для правильного процесу бродіння потрібно дотримати, в першу чергу температурний режим . Різке підвищення температури згубно для браги, навіть коли вона поступово знижується, це не поверне процес в норму. Дріжджі при цьому втрачають свої властивості. У даній ситуації допоможе лише зняття сусла і додавання нових дріжджів.

Зрозуміти, що процес бродіння протікає правильно, нескладно. На даному етапі починається піноутворення і виділяється різкий запах. Бродіння може бути не тільки Пенообразовательную, але і хвилястим, покривним і змішаним.

ознаки готовності

Про готовність браги свідчать такі явища:

Нерідко готовність плутають з передчасним припиненням бродіння, яке викликається втратою властивості дріжджів. У такому випадку всі зовнішні ознаки залишаються стандартними, а визначити, скільки залишилося до повної готовності, можна тільки на смак.

рецепти браги

Брага класична

приготування класичної браги є вищеописаний набір інгредієнтів і це найпростіший спосіб приготування. Очищена вода 10 л, 2-3 кг цукру, 0,2% дріжджів від кількості води. З великою кількістю дріжджів вода просто не впорається, тому думка? Чим більше, тим краще? тут недоречно. Настоюється в темному теплому місці, ступінь готовності можна починати визначати через 7 днів.

Брага для чачі

Брага для чачі вимагає підвищеної уваги. Виноград або його макуха потрібно спочатку підготувати. Мити його не рекомендується, так як на шкірці є природні дріжджі. Видаляти кісточки теж не варто, так як специфічний смак для чачі надають саме вони. Найкраще ягоди заморозити на 24 години для того, щоб позбутися від зайвої вологи.

На 30 л води для чачі потрібно 15 кг винограду, тобто, якщо обсяги плануються більше або менше, то співвідношення буде рівно 2/1. Вихід готової чачі близько 90 відсотків. Наявність цукру і його пропорції при На 30 л води для чачі потрібно 15 кг винограду, тобто, якщо обсяги плануються більше або менше, то співвідношення буде рівно 2/1 наявності? справа суто індивідуальна. Брага для чачі однаково хороша як з цукром, так і без, це залишається лише питанням смаку. Кожні 3 дні сировину для чачі має перемішуватися. Після того, як брага чачі буде готова, вона обов'язково повинна пройти процес фільтрації.

Брага зі злакових

Можна використовувати жито, пшеницю, просо, ячмінь. Зерна жита або інших злакових рівномірно укладаються на дні для проростання. Обов'язково потрібно стежити за тим, щоб майбутнє сусло на скисло. Через тиждень зерно жита або інше, вже дало відростки, слід перемолоти і додати води в співвідношенні 1: 3, довести до кипіння і настоювати протягом 12 годин. Додавання дріжджів розраховується 50 г на 1 кг жита. Настоюється така брага трохи більше тижня.

Брага з варення

Варення додається в воду в співвідношенні 1/3. Сильно зацукровані варення слід заливати гарячою водою. При додаванні хлібних крихт свіже варення почне бродити сильніше. Цукор в даному рецепті додається 1/4 до загальної маси. На 50 літрів води потрібно 300 г дріжджів. Така брага настоюється, в середньому, тиждень.

яблучна брага

Приготувати брагу з яблук не складно. Цей спосіб вимагає попередньої обробки яблук. Їх потрібно помити, очистити, видалити кісточки і серцевину. Далі для приготування напою яблука слід порізати на дольки, а їх подрібнити в однорідну масу. У розрахунку на 20 літрів води 20 кг яблук. У вже змішану масу додається 4-4,5 кг цукру. Дріжджі попередньо розчиняються в теплій воді. процес
Приготувати брагу з яблук не складно бродіння займає, як у чачі 10 днів.

Брага з кавуна

Для того щоб приготувати кавунову брагу, потрібно спочатку акуратно вибрати м'якоть. При цьому попадання кісточок і шкури необхідно повністю виключити. Через сито обрану м'якоть потрібно перетворити в пюре. До готового сусла додається 0,5 кг цукру і 50 гр дріжджів в розрахунку на 5 літрів кавуна. Для 50 літрової тари потрібно 40 л сусла. Через добу варто додати ще 300 гр дріжджів. Через 7-9 днів брагу можна перевірити. Готовність її визначається гіркуватістю в смаку. Ні в якому разі брага не повинна бути солодкою або кислою, це буде означати, що треба додати ще 200-300 гр дріжджів і дати їй настоятися ще кілька днів.

морквяна брага

Спосіб підготовки моркви схожий на попередній рецепт, її також слід очистити і подрібнити в однорідну масу. Відмінність рецепта полягає лише в тому, що потрібно пшеничне або ячмінне борошно, яку додають в морквяну масу в співвідношенні 1/5. У готове сусло додається 200 гр дріжджів і вся маса розбавляється теплою водою близько 30 градусів. У розрахунку на 30 л води буде потрібно 15 кг сусла. Через 3-4 дні в брагу також додається повторно 100-150 гр дріжджів. Настоюється 8? 10 днів.

На брагу можна дивитися з двох сторін. По-перше, як на вихідну сировину, яке застосовується для дистиляції (перегонки) міцних алкогольних напоїв . По-друге, як на самодостатній алкоголь, який в результаті природного процесу бродіння набрав певну фортеця і вже готовий до вживання. Обидві позиції мають право на існування. Проте найчастіше брага розглядається саме як продукт, з якого за допомогою дистилятора отримують самогон. Так чи інакше, існує величезна кількість рецептів браги, що мають власні унікальні особливості.

Брага з хліба справжня знахідка для людей, які перебувають в місцях позбавлення волі. Не тільки ув'язнені, але і армійці часто готують бражку з хлібних сухарів. Її можна зробити без цукру і дріжджів, які в армії ...

Правильно приготовлена ​​брага - запорука якісного самогону. Важливо в момент її приготування дотримати оптимальні пропорції складових (цукор, вода, дріжджі), витримати необхідні тимчасові і температурні рамки і точно визначити момент готовності. Якщо все зроблено правильно, ...

Кукурудза містить 65% крохмалю, тому досить широко використовується в алкогольній галузі деяких країн, де масово росте. У домашніх умовах з неї можна зробити кукурудзяний самогон. При цьому технологія його приготування досить складна. Брага з ...

З фруктів і ягід виходить відмінна фруктова брага. Комбінуючи плоди можна домогтися різних відтінків смаку і запаху готового продукту. Найчастіше для бражки використовують яблука, виноград, груші, сливи, черешні, абрикоси - цукристість яких найбільш ...

Брага з яблук - відмінний слабоалкогольний напій для пиття, який можна приготувати як з цілих плодів, так і з соку. Крім того, її можна використовувати для виготовлення домашнього самогону . У яблуках міститься багато заліза ...

Брага з крохмалю готується за особливою технологією, яка передбачає обов'язкове використання магазинних ферментів (амилосубтилин і Глюкаваморін) або домашнього солоду (Ячмінного, житнього, пшеничного). Ферменти беруть участь в процесі розщеплення крохмалю на прості цукри , Після чого дріжджі ...

Готується брага з рису з урахуванням декількох важливих нюансів, які безпосередньо впливають на кінцевий результат. Обов'язково потрібно застосовувати солод. Можна придбати магазинний сухий або приготувати в домашніх умовах «зелений» - він буде повністю натуральний, ...

Мед - унікальний продукт, що володіє цілющими властивостями . У тому випадку, якщо первісний вигляд і свіжість втрачені, не варто впадати у відчай, адже вийде відмінна медова брага, з якої потім вийде чудовий самогон. Який мед підійде для ...

На Русі брага називалася медом?
До речі, стосовно останнього?
Під?
Сухі дріжджі потрібно?
Оживити?
Єдина відмінність?
З великою кількістю дріжджів вода просто не впорається, тому думка?
Чим більше, тим краще?
Настоюється 8?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.