Навигация
Реклама
Реклама

Приготування браги з інвентірованногоцукру

 1. Что таке інвертований цукор і навіщо він потрібен? В процесі своєї життєдіяльності дріжджі переробляють...
 2. результати:
 3. матеріали:

Что таке інвертований цукор і навіщо він потрібен?

В процесі своєї життєдіяльності дріжджі переробляють моносахариди у вигляді фруктози і глюкози в вуглекислий газ, етиловий спирт і невелика кількість інших елементів. Але в звичайному цукрі моносахариди пов'язані між собою в молекулі сахарози. Так, що для її засвоєння дріжджі повинні розщепити сахарозу за допомогою ферменту (інвертаза) який ними ж і синтезується. На синтезування ферменту дріжджі витрачають енергію, що в свою чергу впливає на зростання їх популяції і швидкість засвоєння цукру.

Для прискорення і мінімізації виділення побічних складових процесу бродіння цукор можна розщепити або інвертувати штучно. Інвертувати цукор можна за допомогою препарату "Бджола" використовується в бджільництві, але даний спосіб займає близько двох днів. Є і більш швидкий спосіб з використанням кислоти і підвищених температур - його ми і будемо використовувати.

рецепт:

Кількість цукру для браги береться аналогічно звичайним рецептами, тобто на 1 кг цукру ми додамо сумарно близько 4 літрів води. Але спочатку потрібно приготувати сироп. Для цього:

 1. В емальованому посуді робиться сироп з цукру і води. На 1 кілограм цукру додається 520 мл води.
 2. Сироп нагрівається до кипіння і з нього знімається піна (якщо буде).
 3. У киплячий сироп вноситься по 7-8 грам лимонної кислоти на кожен кілограм закладеного цукру.
 4. Далі потрібно витримати сироп від півтора до двох годин при температурах 95-100 ° C.
 5. Потім брага ставиться за звичайною системою з урахуванням того, що ми вже додали деяку кількість води в сироп. Перед додаванням дріжджів потрібно переконатися, що температура суміші не перевищує 30 ° C, інакше можна їх нищити.

результати:

Додаємо інвертований сироп в брагу
На бражці, з правильно приготованим інвертованим сиропом цукру, бродіння протікає помітно швидше звичайного, особливо якщо дати дріжджам трохи підгодівлі у вигляді хліба або інших поживних речовин. Також за нашими спостереженнями, при вигнала на класичних дистилляторах, значно поліпшується запах і смак кінцевого продукту. Особливо це помітно, якщо освітлити брагу перед перегонкою.
Думки і особливості:

 1. При інвертуванні цукрового сиропу утворюються не тільки глюкоза і фруктоза, а й канцероген оксиметилфурфурол. Так як в домашніх умовах можна точно порахувати кількість міліграм, одержуваних на літр сиропу, а також вміст цієї речовини, в одержуваному самогоні, то питання про негативні наслідки приготування браги на інвертованому в домашніх умови цукрі залишається відкритим.
 2. За деякими рекомендаціями досить кип'ятити сироп 10 хвилин до внесення кислоти і 20-30 хвилин після внесення.
 3. Колір одержуваного сиропу залежить від конкретного цукру (очерет або буряк), а також ступеня інвертація і кількості утвореного оксиметилфурфурол.
 4. При використанні різних дріжджів може відбуватися неповне зброджування. Точніше основна частина зброджування відбувається швидко, але потім швидкість падає і бродіння йде менш інтенсивно.
 5. Замість лимонної кислоти можна використовувати мурашину кислоту або оцет.
 6. Інвертування можна зробити за допомогою обикновенного меду при температурі 50-55 ° C. В цьому випадку інвертування відбуватиметься протягом 6-8 годин з використанням інвертази міститься в меді.
матеріали:
 1. Брага з інвертованого цукру: але ж це класно!
 2. Що таке гідроксиметилфурфурол і чим він небезпечний?
 3. Чесні дріжджі і дріжджі-ошуканці можуть жити дружно.
?Что таке інвертований цукор і навіщо він потрібен?
Що таке гідроксиметилфурфурол і чим він небезпечний?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.