Навигация
Реклама
Реклама

Рецепт браги і самогону з крохмалю в домашніх умовах

Якщо за основу для приготування браги взяти крохмаль, то самогон матиме істотні відмінності від аналога, приготованого на основі цукру або фруктів. Рецепт браги і самогону з крохмалю передбачає дещо іншу технологію, зокрема він включає в себе два додаткових дії - процес отримання солоду, а також осахаривание крохмалю. Саме від чіткого виконання цих дій в достатній мірі залежить кількість готового продукту.

Теорія. Крохмаль потребує осахаривании, тому що просто так він не зможе викликати і підтримувати бродіння. Оцукрювання дозволяє повноцінно розщеплювати крохмаль до глюкози, тому що до складу солоду входять необхідні ферменти. Для бродіння потрібно глюкоза, бажано в більшій кількості. Від її кількості залежить і кількість кінцевого самогону. При промисловому виробництві горілки солод не застосовується, а використовуються вже готові ферменти (Глюкаваморін і амилосубтилин). Ці ферменти виконують важливі функції. Амілосубтілін розщеплює молекули крохмалю на декстрини і алігосахара, які потім Глюкаваморін перетворює в глюкозу. В принципі такі готові ферменти успішно застосовують і в домашніх умовах замість солоду. Їх купують в спеціалізованих магазинах. Вони більш практичні, оскільки процес приготування з ними значно спрощується. Але і з застосуванням солоду, чітко дотримуючись прописаний технологічний процес, отримують відмінний алкогольний продукт.

Склад компонентів:

  • 10 кг крохмалю (беруть або кукурудзяний, або картопляний);
  • 2,5 кг солоду;
  • 35 л води;
  • 100 г дріжджів сухих (або 0,5 кг пресованих).

  1. Отримання солоду. Беруть зерно, яке було зібрано мінімум два місяці тому. Зерно може бути будь-яким: ячмінним, пшеничним або житнім. Шар зерна викладають в посуд тонким шаром і злегка заливають водою. Кількість води має бути мінімальним, зерна повністю занурюватися і плавати у воді не повинні. Посуд накривають плівкою або закривають склом, переносять в світле приміщення з температурою повітря від 12 до 15 градусів. Щодоби зерна злегка збризкують водою. Через 8 днів солод буде готовий до використання. Далі його висушують, прибирають корінці і подрібнюють. Якщо немає часу або не хочеться його витрачати на приготування солоду, його набувають в готовому вигляді в магазині.
  2. Варка крохмалю. У процесі варіння крохмаль проходить підготовчий етап до оцукрюванню. Крохмаль засипають в каструлю, в неї вливають 30 л води, розмішують і ставлять на середній вогонь. Протягом півтора - двох годин крохмаль варять, помішуючи, щоб отримати кашоподібну масу.
  3. Розщеплення крохмалю. Цей етап вимагає контролю за температурним і тимчасовим режимом. Якщо не дотримуватися інструкції, то кількість самогону буде мінімальним. Солод подрібнюють, охолоджують зварений крохмаль до 60 градусів, в нього додають солод, розмішують. Температура суміші повинна становити 60 градусів, відхилення, які допускаються, всього лише відповідають двом градусам. Такий температурний режим слід забезпечувати протягом 45 хвилин. Домогтися цього можна декількома способами, до яких відносяться повільний підігрів, укутування теплими речами, опускання каструлі в ємність (ванну) з гарячою водою. Після цього суміш за 20 - 50 хвилин охолоджують до 29 градусів. Вийшло сусло заливають в ємність для бродіння, вливають решту п'ять літрів і дріжджі (розведені по інструкції), все перемішують.
  4. Бродіння. На цьому етапі глюкоза переробляється в спирт завдяки дріжджів. Ємність, заповнена брагою, повинна бути встановлена ​​в темному приміщенні, де температура становитиме від 16 до 25 градусів, на шийку надягають гідрозатвор. Через вісім днів бродіння завершується, на гідрозатвори припиняють виділятися бульбашки, брага стає трохи гіркою на смак, світлішає, на дні ємності спостерігається осад. Це все свідчить, що прийшов час для перегонки.
  5. Дистиляція. Брагу акуратно зливають з осаду і переливають в перегінний куб. Переганяють в звичному режимі. Щоб забезпечити високу якість самогону, проводять обов'язково другу перегонку. І при першій перегонці, і при другій обов'язково ділять продукт на фракції.

При чіткому дотриманні рецепту браги і самогону з крохмалю, виробленого в домашніх умовах, отримують 18 л самогону, що має міцність 40 градусів після першої перегонки. Така ж технологія використовується при приготуванні браги з інших крахмалосодержащих продуктів.

схоже

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.