Навигация
Реклама
Реклама

Рецепт браги з солоду

 1. Приготування браги з різних видів солоду

Самогон отримують з різних продуктів. Також можна приготувати брагу з солоду. Технологія дещо складніше, ніж приготування з цукру, але результат виходить чудовим, тому зусилля будуть витрачені не даремно. За основу беруть солод, отриманий із зерна, яке впливає згодом на смакові відтінки і аромат. Досвідчені самогонники називають його «душею» самогону. Існує ряд нюансів, які важливо дотримуватися, щоб отримати якісну брагу на основі солоду, а потім згодом її перегнати.

Склад продуктів:

 • 6 кг солоду;
 • 25 л води;
 • 50 г дріжджів сухих (пресованих - 300 г).

Солод використовують, отриманий в домашніх умовах, або придбаний в магазині. Якщо використовують домашній солод, то процес підсушування зерна пропускають, а відразу додають такий солод в брагу. Цікавий варіант самогону отримують, коли змішують солод з різних зернових культур. Добре зарекомендували себе такі поєднання солоду:

 • ячмінний - 50%, пшеничний - 25%, житнього - 25%;
 • ячмінний - 40%, пшеничний - 50%, вівсяний - 10%;

Такі пропорції видозмінюють, довіряючи власним смаком. Ті, хто вперше починає готувати брагу на основі солоду, повинні спочатку використовувати тільки один вид солоду, а після декількох тренувань у вигляді перегонки, починати комбінувати різні сорти солоду. Застосовуючи пшеничний солод, отримують самогон з дуже м'яким смаком і солодкуватим присмаком. Ріс і овес надають самогону невеликі жорсткі нотки. Ячмінь наділяє самогон пивним ароматом або ароматом віскі. При строгому дотриманні температурного режиму отримують достатню кількість самогону, в інших випадках кількість різко знижується.

Приготування браги з різних видів солоду

 1. Висушений (білий) солод подрібнюють до стану крупи. Щоб полегшити процес дроблення використовують зернодробарку або млин. Купуючи солод в магазині, він вже подроблён, тому цей етап пропускають, тим самим заощаджуючи час. Зелений солод подрібнюють, застосовуючи блендер або м'ясорубку.
 2. У каструлю засипають подрібнений солод, заливають його підігрітою до 55 градусів водою, розмішують, щоб забезпечити рівномірний розподіл солоду, щоб він не пристав до дна ємності. Розмішують, поки маса не стане однорідною, чи не будуть відчуватися грудочки.
 3. Сусло підігрівають до 63 градусів, розмішують, закривають кришкою. Протягом години-півтора важливо підтримувати температуру близько 55 -62 градусів, кожну чверть години перемішуючи. Після висвітлення самої верхньої частини сусла, а також осідання її на дно переходять до наступного етапу.
 4. Сусло дуже швидко охолоджують до 24 - 27 градусів, особливо швидкість охолодження важлива для сусла на основі зеленого солоду. Швидке охолодження необхідно, щоб запобігти скисання продукту. Охолодити необхідно максимально за 30 - 40 хвилин, тому природне охолодження не підходить, тому застосовують штучне (ємність з суслом опускають у ванну, яка заповнена холодною водою).
 5. Охолоджене сусло переливають в ємність, додають в неї дріжджі, розведені згідно з інструкцією, все розмішують.
 6. Ємність з суслом переносять в приміщення з температурою 18 -25 градусів без джерел світла. На горлечко ємності обов'язково встановлюють гідрозатвор.
 7. Тривалість бродіння залежить від сорту солоду, його цукристості, ступеня активності дріжджів, в середньому це займає близько 3 - 6 днів. Щодня гідрозатвор знімають, розмішуючи брагу. Брага готова до перегонки, коли вона значно посветлела, смак став трохи гіркуватим, а бульбашки на гідрозатвори не виділяються протягом останніх дванадцяти годин.

Отримання самогону з солоду

 1. При використанні звичайного самогонного апарату обов'язково брагу проціджують, потім переливають в перегінний куб. Проціджують для того, щоб залишки зерна не підгорає в процесі перегонки.
 2. Після завершення першої перегонки самогон обов'язково очищають вугіллям, молоком або хлібом, потім проводять повторну перегонку, дотримуючись правильне розподіл на фракції: «голова», «тіло», «хвіст». Застосовувати інші способи очищення не рекомендують, оскільки вони вбивають унікальний і приємний запах.

схоже

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.