Навигация
Реклама
Реклама

Братва і Тихоокеанське кільце

Сходили з друзями і пітерським «Піком» за маршрутом «Тихоокеанське кільце» на Камчатці
Сходили з друзями і пітерським «Піком» за маршрутом «Тихоокеанське кільце» на Камчатці. 12 днів жерсті, крижаного вітру, сбивающего з ніг, бродів по коліно, дощів, бруду, холоду та інших принад.
Піднялися на два вулкана - Горілий і Мутновского - з альпіністської точки зору вони інтересу не представляють ніякого, зате з точки зору загальної ерудиції цікаво поглянути на кратери зсередини. Там шипить сірка, вирує пекельна сіра жижа, течуть річки, лежать льодовики, все різнобарвне і дуже незвичайне.
Були і приємності: гарний Тихий океан з майже халявної червоною рибою, повсюдні гарячі джерела, невимовне небо і неймовірні пейзажі.
Хід маршруту:
Вулкан Горілий (+1829 м) був першим пунктом програми. До вулкана нас докинути вахтовка, і це був останній раз, коли ми користувалися автомобілем все найближчі дні. Підйом на вулкан нескладний і не потребує взагалі ніяких навичок, але трекінгові палки не завадять. Спочатку по лисою, марсіанської на вигляд сопці вгору йде кам'яниста стежка, ближче до вершини починається сніг. У той день на Горілого дув вітер, як в аеротрубе, і при температурі повітря трохи нижче нуля відчувалося, як все -15. На жодній фотографії цього вітру не видно. Навіть не знаю, добре це, чи погано.
Горілий - діючий вулкан, останній раз він вивергався в 1986 році. Зараз в його кратері - озеро і фумароли. Краї кратера гострі, йдеш з цього гребеню і боїшся, як би не здуло в жерло. Кратер можна обійти по колу.
Внизу вітер нітрохи не затих. Група перекусила, попила чай і пішла пішки до табору у ГеоЕС - це був перший піший перехід, і він відбувався без нічого. Протьопали кілометрів сім-вісім.
Біля ГеоЕС є кілька гарячих джерел, на деяких обладнані басейни для купання, інші просто перетворюються в струмки з гарячою водою, в яких приємно вмиватися і мити посуд. Але не нюхати. Сірководень, чи знаєте. Хоча потім всі звикли.
На другий день ми пішли, також без нічого, на вулкан Мутновского. Дорога зайняла вже близько 24 км в обидва боки - за рахунок того, що вулкан хоч і не високий (2333 м), але дуже широкий в підставі, яке треба обходити навколо. Дорога місцями ускладнюється двадцятиметрове піщаними осипами та курумніка.
Форма і рельєф Мутновского куди різноманітніше, ніж Горілого: у нього кілька кратерів, в яких лежать льодовики, течуть річки, стоять льодові арки, тут і там - прірви з вируючої сірої брудом, очі фумарол, пшикает жовтої сірої, і димлять паром скелі.
У міру просування вглиб вулкана всі ці чудеса природи поступово обступають тебе з усіх боків, а потім опиняєшся в самому центрі цієї пекельної кухні, де кожен метр рельєфу зайнятий виготовленням власних речовин, звуків і запахів.
Із західного боку схилу вулкана є приголомшливий за своєю красою та енергетиці водоспад, який кидає стометровий стовп води в вузьке, що йде вдалину ущелині. Ось де треба робити ідеальну фотосесію або стрибати з мотузкою.
На третій день з раннього ранку пішов дощ, а за планом був 28-кілометровий перехід - і вже під рюкзаком - до бухти Жировой, що на Тихому океані. Нам треба було обігнути гірський масив і вийти до річки Жировой, а потім багаторазово перетнути її, виляє по долині, в брід.
Перехід, який планувався на один день, зайняв два: надто довго знімалися з табору, а потім глинистий дорога розмокла і стала занадто слизькою, щоб пройти її бистро.Іменно тут, на початку цього переходу до океану, група зустріла перші ведмежі сліди. Щоб уникнути зустрічі з ведмедиком, група йшла, голосно кричучи знайомі куплети з пісень і свистіла в свистки, а ведучий гід крокував з антімедвежіним перцевим балончиком напереваги.
Пройшовши тільки половину шляху, поставили табір, розпалили багаття і спробували висушити хоч дещо з вещей.К ранку дощ припинився. Після сніданку знялися з табору і продовжили шлях до океану. Пройшли близько десяти бродів і потім почалася пряма дорога по лісі. Пряма вона була лише відносно, тому що вся була в глибоких калюжах, які доводилося обходити через зарості. Перед виходом до берега перетнули величезне поле, яке здавалося нескінченним.
Океан, на який ми прийшли до середини четвертого дня, зустрів сильним вітром. Все півтора дня, що ми провели на березі, він не стихав ні на секунду, а тільки посилювався. У цій аеротрубе ми розпалювали і підтримували вогонь в багатті, готували їжу, гуляли, співали пісні біля багаття і спали. Під кінець ветрина погнув дуги у всіх наметів, а одну навіть зніс з людиною всередині.
Днювання на океані була до речі. Народ підлікував стерті за три дні ноги, відпочив і подружився. Увечері виміняли на шоколадки у місцевих браконьєрів чотири величезні рибини.
Вранці в десяти метрах від крайньої до берега намети побачили ведмежі сліди. Здорові такі. Стало моторошно. Думали, як будемо оборонятися в наступну ніч, але із заходом сонця подув такий сифон, що стало не до ведмедів: намет складалася навпіл і всі думки були тільки про те, аби до кінця не поламало дуги і не віднесло її разом з тобою.
На шостий день у групи був короткий (близько 12 км) перехід до Жирівське гарячих джерел. Це невелика база відпочинку з дерев'яними будиночками і басейном з гарячою, термальною водою, де є велика затишна поляна для наметів. На базі є висвітлення та туалет з дверима. Можна помитися, хоч і на вулиці, зате в гарячій воді. Якщо пощастить, буде вільний мангал.
Навколо бази ходить ведмідь, який пхає носа на галявину з наметами. Спати страшно. Але до шостого дня жах все-таки притупляється, та й перцевий балончик ніхто не відміняв. Правда, все отруїлися, коли дехто вирішив превентивно окропити з нього кущі.
Вранці сьомого дня група знялася з табору в сторону Вілючинськ джерел. Відразу за Жирівське почався підйом на перевал. Вся дорога до перевалу - чагарник. Йти не зручно, але можна. Перепад висоти - близько 800 метрів. На перевалі погода різко змінюється. Замість спеки і сонечка налітає жахливо холодний, що збиває з ніг вітер.
Шлях після перевалу до Вілючинськ джерел ділиться на дві частини: спочатку досить крутий спуск в долину, потім - незручна стежка лісом, де постійно чіпляєшся рюкзаком за гілки, скачеш по камінню, перелазити бруд по гілках і тому подібні принади.
Стоянка у Вілючинськ джерел являє собою галявину розміром з третину футбольного поля на березі річки. «Лосі», «буйволи» і «газелі» прийшли туди одночасно і влаштували там справжній наметовий табір. Костровик змагалися, у кого багаття спекотніше, гітаристи - хто краще грає і співає. Гарячі джерела знаходяться від галявини в ста метрах. Там круто.
На джерелах група провела вечір сьомого і весь восьмий день. Вранці дев'ятого дня ми встали під рюкзаки і пішли до вахтовка, щоб їхати на Авачинский вулкан. І тут до лав «буйволів» закралася прокрастинація: давайте, сказали майже всі, замість Авачі поїдемо відмокати на джерела. Погода, кажуть, на АВАЧА, що не торт, та й ми всі втомлені. Гіди погодилися. На АВАЧА в результаті поїхали тільки п'ятеро сміливих, а інших відвезли в Озерки.
ЗЕЛЕНІВСЬКИЙ озерця - лікувально-оздоровчий комплекс недалеко від Петропавловська. Там є лікувальні сірководневі ванни, басейн з теплою водою і озеро з крижаної, душ, туалет, роздягальня, їжа і напої в продажу. Ми поставили намети на великому полі, з якого відкривався запаморочливий вид на Коряцький і Авачинську сопки.
На десятий день, в п'яти кілометрах від нашого поля, з другої спроби ми знайшли дикі джерела. In the middle of nowhere стояла нікельована ванна, а поруч був басейн з водою 40 градусів Цельсія.
Вранці одинадцятого дня ми знову сіли в «Урали», які відвезли нас в аеропорт.
Багато фоток моєї Камчатки опубліковані у мене на 5kmph.com .

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.