Навигация
Реклама
Реклама

Mafia Ruso в Марбельї

  1. Mafia Ruso в Марбельї

Mafia Ruso в Марбельї

13 років борються з «російською мафією» в Іспанії: операція «Оса», операція «Малайя», операція «Трійка» - але «мафія безсмертна». Як російські бандити навчили іспанських чиновників корупції

Дев'ятнадцятого лютого цього року в Іспанії почався гучний судовий процес у так званій справі російської мафії. Цього процесу чекали 10 років, з часу поліцейської операції «Трійка». Судять 18 осіб. Найвідоміший серед них - депутат Держдуми Владислав Рєзнік. Всім загрожують серйозні терміни ув'язнення і сукупний штраф в 2,7 мільярда євро. Для будь-якого простого іспанця слова «мафія» і «російський» - давно вже синоніми. А коли іспанець говорить «російська мафія», то має на увазі «Марбелья» (до речі, на іспанському - наголос на останньому складі).

В цей приморське містечко на південному узбережжі Іспанії Коста-дель-Соль ( «Золотий берег») раніше можна було привезти валізу доларів, показати липовий грецький паспорт і в обмін на кеш отримати ключі від розкішної вілли на березі моря, без всяких банківських транзакцій, податкових відрахувань та іншої нісенітниці. Саме така можливість відмивати сумнівні капітали приваблювала в це благословенне місце міжнародний криміналітет. З середини 1990-х Марбелья і її околиці перетворилися на популярне місце проживання перш за все серед лідерів російських ОЗУ і «злодіїв в законі». І цьому багато в чому сприяли самі іспанці, точніше, корумповані іспанські чиновники.

Депутат Держдуми Владислав Рєзнік (другий зліва) на засіданні суду в Мадриді

СПРАВА ПРО «РОСІЙСЬКОЇ статуї»

Перше, що кинеться вам в очі в Марбельї на набережній в Пуерто-Банус, - це ... «здаються в полон бронзовий велетень, з висоти пташиного польоту лякаючий туристів і дратівливий місцевих жителів» (дотепна цитата з путівника). Авторство монумента вгадується відразу - масштаб Зураба Церетелі сплутати з будь-ким іншим просто неможливо. Голіафа, чомусь так званої «Перемогою», скульптор «презентував» Марбельї в 1994 році. Іспанці прозвали його «новим російським, який вперше побачив море».

Величезного бовдура в дар іспанському місту Марбельї насправді піднесла мерія Москви. Деякий час по тому член опозиційної іспанської Соціалістичної робітничої партії Ісабель Гарсіа Маркес заявила, що насправді це був ніякий не подарунок. Вона звинуватила мера Марбельї Хесуса Хіля в тому, що він примудрився заплатити за «подарункову» статую з муніципального бюджету близько 1 мільйона доларів, але не напряму. Передбачається, що великодушний скульптор-дарувальник Зураб Церетелі міг отримати оплату за свою працю земельними ділянками, які він трохи згодом міг обміняти на апартаменти в котеджному селищі Лос-Гранадос.

Для Церетелі скандал на цьому закінчився, а ось для мера Марбельї Хесуса Хіля ця історія вийшла боком. Проти нього порушили кримінальну справу. І воно виявилося не єдиним. За підсумками розслідування Хіль став фігурантом 70 кримінальних справ. Втім, через кілька років справа про «російської статуї» довелося припинити: «матеріали його було вкрадено вночі з сейфа в міській управі в Марбельї, а іспанська службовець, якого звинуватили в крадіжці матеріалів, загинув при загадкових обставинах», писала про цю історію газета « Коммерсант ». (Викинувся в ході слідчого експерименту з вікна - додамо ми від себе.)

Іспанська газета ElMundo в січні 1999 року припустила, що статуя «Перемога» насправді була ширмою, під прикриттям якої з Росії контрабандою вивозилася мідь . Подібна ж історія у Церетелі і його бізнес-партнерів трапилася і раніше з велетенської статуєю Колумба, яка призначалася в подарунок місту Форт-Лодердейл у США, але встановлена ​​була в підсумку в Пуерто-Ріко. Для цього високопоставлені друзі Церетелі просили Бориса Єльцина звільнити від митних зборів матеріали для скульптурної композиції. Ліпити Колумба нібито передбачалося на місці установки у Флориді з бронзи. «Але працівники митниці, які розкрили вагони, що йдуть з комбінату« Уралелектромедь »під Єкатеринбургом, виявили там 85 тисяч тонн міді, що становило 10% річного мідного експорту Росії. За фактом контрабанди в Москві було порушено кримінальну справу, але корисливого інтересу Церетелі наслідок так і не виявило », - згадували цю історію 1992 року журналісти газети« Коммерсант ».

Як би там не було, але Голіаф на набережній Пуерто-Банус став символом експансії нових росіян до Іспанії в цілому і в Марбельї зокрема.

Екс-мер Марбельї Хесус Хіль

ДОН Хесус

І навала це стало можливо завдяки кримінальному таланту все того ж мера Марбельї Хесуса Хіля. Саме власник футбольного клубу «Атлетіко» (Мадрид) Хесус Хіль, ставши на початку 1990-х мером Марбельї, заклав основу того, що називається «корупція в житловому будівництві», і перетворив Коста-дель-Соль в «Золотий берег» буквально. Мерія Марбельї видавала дозволи на будівництво тільки за певну мзду. В результаті там, де планом забудови були передбачені будови висотою не більше ніж в три поверхи, зводилися мало не хмарочоси. Території, спочатку призначені для майбутніх шкіл, дитячих садів і міських парків, зайняли житлові комплекси з апартаментами для заможних курортників. Під приватну забудову були віддані землі, що належать мерії, а значить, всім платникам податків, що вважалося протизаконним. Але тільки не для Дона Хесуса.

Інтенсивність забудови і щільність проживання людей в певних районах Коста-дель-Соль були значно збільшені на основі так званих точкових поправок Генерального містобудівного плану від 1986 року. Через це склалася складна містобудівна ситуація, яку преса охрестила «урбаністичним хаосом». За повідомленням однієї з головних іспанських газет ElPaís, без дотримання генплану, на підставі 1009 незаконно виданих ліцензій на будівництво, було побудовано близько 20 тисяч об'єктів нерухомості - житлових будинків і комерційних споруд.

У 2002 році іспанський суд оголосив Хесуса Хіля «непридатним займати державні посади протягом 28 років» і відправив вже екс-мера до в'язниці (традиційно на дуже короткий час). Через два роки Дон Хесус помер від інсульту. Але в системі забудови Марбельї при наступників Хиля - в кріслі мера - колишньому офіціанта Хуліані Муньос, а потім сеньйори Марісоль Ягуе - мало що змінилося.

Геннадій Петров і Олександр Малишев

MAFIA RUSO

До середини 1990-х в Росії авторитетні бандити або, як їх називали іспанці, MafiaRuso, розбагатіли вже настільки, що почали підшукувати теплі місця в еміграції. Першовідкривачами Коста-дель-Соль стали лідери найкривавішої ОПГ - найкривавішої банди Москви. Всю кримінальну імперію після смерті Сильвестра в 1994 році успадкували Сергій Буторін (Ося) і брати Пилёви. Побоюючись за своє життя, першим в Марбельї влаштувався Ося, попередньо зробивши пластичну операцію і інсценувавши свої похорони в Москві. А потім на ПМЖ в сусідній з ним особняк переїхала і сім'я Андрія Пилёва (Малого). Звідси віддавалися накази про вбивства знаменитого кілера Олександра Солоніка, глави «Російського Золота» Таранцева і інших (вбито більше 150 людей).

Сергій Буторін (Ося) в Іспанії

Сергій Буторін пізніше перебрався до містечка Кастельдефельс в 20 кілометрах від Барселони, де купив будинок і шість автомобілів. Але поліція там була менш ласа на грошові знаки, ніж в Марбельї.

І Ося був заарештований іспанським спецназом в 2001 році на виході з будинку розпусти в передмісті Барселони. Лідер «ореховских» спочатку відбув термін в Іспанії за зберігання зброї, а потім в 2010 році був екстрадований до Росії, де отримав довічне. Фінансист ОЗУ Андрій Пилёв довше за всіх своїх «братків» пробув в Марбельї на свободу, але і його в 2005 році затримали і видали російській владі.

Але «Золотий берег" не осиротів. На віллах Марбельї стали селитися «лаврушнікі» - грузинські злодії в законі, яких перманентно витісняла з Москви чеченська і слов'янська відморожена братва. Згодом в поліцейських звітах про пересування MafiaRuso на території Коста-дель-Соль з'являться докладні описи про улюблених бандитами місцях: переговори і угоди укладалися в барах NavyySalduva, Sinatra, FranCorner і MiladyPalace, вілли будувалися в невеликих селищах міського типу біля Марбельї - Лос-Монтерос, Ріо Берді і Лас-Ломас.

Основним видом діяльності «російської мафії» в Коста-дель-Соль, згідно іспанським поліцейським звітам, було відмивання грошей. За короткий термін на узбережжі з'явилася велика кількість фіктивних офісів, агентств, фірм, установ, зникали так само непомітно, як і з'являлися: MijasInvestDevelopmentS. L., MegrisaS. L. Suninvest 2000 SL, InvestaDevelopment 2003 SL, MijasParadiseBusinessDevelopmentS. L., SDIDesarrollosInmobiliariosEsteponaS. L. і MegabettaV. Під їх прикриттям грузинське угрупування на чолі з відомим тепер злодієм в законі Захаром Калашовим (Шакро Молодий), як писали в іспанських газетах, відмивала гроші і вела незаконну скупку нерухомості.

Шакро Молодий, після трьох відсиджувань в різних в'язницях отримав титул злодія в законі ще за радянських часів, влаштувався в Іспанії у другій половині 1990-х. Залишатися в Росії йому було просто небезпечно. У той час на нього було скоєно дев'ять замахів, і він дивом залишився живий. Інший злодій в законі - Таріел Оніані (Таро) також знайшов спільну мову з мерією Марбельї, кілька років він займався в Коста-дель-Соль будівельним бізнесом. Привозив на іспанський курорт своїх співвітчизників з Грузії, але не для відпочинку на пляжі, а для того, щоб вони гарували гастарбайтерами на будівництві тутешніх вілл і готелів.

Шакро Молодого (Захар Калашов) доставили в Мадрид з Дубая

ОПЕРАЦІЯ «ОСА»

В ході операції «Оса» в червні 2005 року понад 400 іспанських детективів одночасно провели 50 обшуків в Барселоні, Аліканте, Марбельї, Фуенхіролі, Бенальмадене і Торремолінос. Були заарештовані 28 осіб, з яких 22 виявилися вихідцями з Грузії, інші - громадянами Росії, України та Іспанії. Шестеро людей відразу були засуджені до позбавлення волі в Іспанії. Іспанська влада наклали арешт на 38 вілл, близько 800 рахунків в 42 банках, вилучили понад 230 тисяч євро готівкою, 220 тисяч євро в дорожніх чеках, боргові розписки на 100 тисяч євро, ювелірні вироби та антикваріат.

Оніані втік з Іспанії буквально за кілька годин до того, як «Оса» почала жалити. І тільки в червні 2009 року Таро був заарештований в Москві і засуджений Хамовнічеський суд до 10 років колонії. Іспанської поліції вдалося заарештувати тільки його одного і найближчого помічника - Бесика Ліпартеліані, який привернув на роботу в Іспанію понад 800 вихідців з Сванетії. 12-річна дочка Оніані Гванца була поміщена в так званий закритий будинок для неповнолітніх (по суті - в'язницю для підлітків).

В початку жовтня 2010 року джерело в Генпрокуратурі РФ повідомив, що російська сторона «принципово готова» тимчасово передати Оніані Іспанії для здійснення слідчих дій, якщо Іспанія передасть Москві іншого фігуранта операції «Оса» - Захарія Калашова, до якого у російських правоохоронців «є деякі питання ».

Під час операції «Оса» Захар Калашов також зумів уникнути арешту, але в 2006 році був затриманий на злодійському зібранні в Дубаї, на яку з'їхалися кримінальні авторитети країн СНД. У червні того ж року Калашов був екстрадований до Іспанії і поміщений у в'язницю Сото-дель-Реаль. Варто відзначити, що російські правоохоронні органи тоді ніякого інтересу до арешту Шакро не проявили. Слідство у його справі велося в Іспанії близько чотирьох років. У червні 2010 року іспанський суд визнав Калашова винним у відмиванні грошей і засудив до 7,5 року в'язниці і штрафу в 20 мільйонів євро. Також обвинувальні вироки почули ще п'ятеро його наближених: Михайло Мдінарадзе отримав 5 років, Костянтин Асатіані і Олег Воронцов (колишній радник першого Президента Росії Бориса Єльцина і член МОК) - по 4 роки, Олександр Мінін -3 року, Наталія Сєрова - 2 роки.

Довга відсутність в Москві Калашова призвело до кримінальної війни між найстаршим злодієм в законі Асланом Усояном (Дід Хасан) і Таріелом Оніані, в ході якої загинули сам Усоян і В'ячеслав Іваньков (Япончик). 29 жовтня 2015 року Шакро Молодий нарешті повернувся в Росію після звільнення з іспанської в'язниці. Після «профілактичної бесіди» в МВС він був відпущений на всі чотири сторони. Але без діла Шакро сидіти не вміє. Через місяць він став головним фігурантом справи про резонансну перестрілці на Рочдельська вулиці в Москві. Зараз Калашов утримується під вартою і в разі обвинувального вироку може бути засуджений на довічне ув'язнення. А Оніані (Таро) в Іспанію так і не зміг повернутися, до цього дня він відбуває покарання в повністю ізольованою від зовнішнього світу поодинці в колонії «Чорний дельфін».

Арешт Геннадія Петрова

ОПЕРАЦІЯ «ТРІЙКА»

Влітку 2008 року 300 співробітників іспанської поліції провели нову масштабну спецоперацію під кодовою назвою «Трійка». У чотирьох містах були затримані 20 осіб, більшість з них - росіяни. Головною метою операції стали учасники Малишевський ОЗУ (в ЗМІ її помилково називають тамбовського) на чолі з Геннадієм Петровим, якого затримали на Майорці. В результаті у «Малишевський» було конфісковано 17 мільйонів євро, вілли, коштовності, антикваріат, більше 20 автомобілів. Загальне керівництво всіма оперативними і слідчими діями здійснював знаменитий суддя Бальтасар Гарсон.

Підготовка до операції «Трійка» зайняла два роки. «Російську мафію» постійно прослуховували. Протягом усього розслідування поліція зафіксувала тисячі телефонних розмов підозрюваних - спочатку їх було семеро, але потім стало більше. В результаті слідчих дій вдалося виявити більше 500 банківських рахунків, використовувалися для відмивання грошей, зароблених злочинним шляхом. На рахунках було заарештовано 12 мільйонів євро. Всім інкримінували відмивання грошей, отриманих від злочинних доходів в Росії та інших країнах. За версією звинувачення, російські кримінальні авторитети почали використовувати іспанські фірми і нерухомість для відмивання грошей ще 22 роки тому, в 1996 році. Іспанські активи одного тільки Геннадія Петрова оцінювалися в 50 мільйонів євро. Прокуратура заявила, що ці гроші були отримані в тому числі в результаті вбивств, контрабанди зброї і наркотиків, вимагання, шахрайства, підробки документів, підкупу та інших злочинів.

Втім, іспанських слідчих більше обурювало хронічне ухилення від податків фігурантів операції «Трійка». Так, наприклад, належить Геннадію Петрову ЗАТ «Інтернасіон» 30 травня 2005 року придбало яхту «Саша» за 3,5 мільйона євро, але при цьому фірма не заплатила ПДВ в розмірі 530 тисяч євро. А 22 червня 2005 року Геннадій Петров вніс сім великих земельних ділянок на користь ЗАТ Inmobiliarа і натомість отримав 4 мільйони акцій за ціною 1 євро за штуку. За що знову не заплатив податок. І таких прикладів сотні.

І тепер 19 лютого 2018 року, через 10 років після операції «Трійка», у справі «російської мафії» почався процес в Національній судовій палаті Іспанії. Звинувачення було пред'явлено 27 фігурантам, але на іспанській лаві підсудних їх виявилося лише 18. Решта знаходяться в розшуку, в тому числі лідери угруповання Геннадій Петров і Олександр Малишев.

Петров ще в 2012 році добився, щоб його відпустили в Росію, і не повернувся. З передбачуваних керівників ОЗУ в залі суду перебуває тільки Михайло Ребо, який був арештований в Німеччині - він пішов на угоду зі слідством і визнав провину. Цікаво, що серед 18 підсудних за все шестеро іспанців, за версією слідства, вони в основному допомагали з оформленням документів. Наприклад, це керівник відомої на південному узбережжі Іспанії адвокатської контори AbogadosAsociadosdeFortuny Антоніо де Фортуни-і-Маінес, а також консультант з питань оподаткування Франсіско Елой Оканья Пальма. Останній свого часу співпрацював з престижної конторою «Боканегра», розташованої в курортному місті Марбелья і надає послуги багатьом заможним росіянам, охочим влаштуватися в Іспанії. Ще один громадянин Іспанії російського походження - адвокат Кирило Юдашев. За даними іспанської преси, він допомагав своїм колишнім співвітчизникам купувати земельні ділянки і житло на іспанському узбережжі. Без цих стряпчих ніяке відмивання грошей було б неможливо.

Самий високопоставлений обвинувачений - депутат Держдуми Владислав Рєзнік. Звинувачення були пред'явлені не тільки йому, але і його дружині Діані Гиндин. Вони самі з'явилися в мадридський суд, хоча раніше Іспанія кілька років намагалася примусово «дістати» сімейну пару для надання свідчень. За версією слідства, Резник міг придбати в Іспанії нерухомість, машини і яхту на злочинні доходи. Звинувачення проти російського депутата будуються на записи його телефонних переговорів з Геннадієм Петровим. Зараз адвокати депутата Держдуми стверджують, що голос на запису Резнику не належить. Проте прокуратура попросила засудити Владислава Резника до 5,5 року позбавлення волі і штрафу в 100 мільйонів євро. А загальний штраф з усіх обвинувачених, на думку прокурорів, повинен скласти 2,7 мільярда євро.

Як стало відомо зовсім недавно, в делу Боротьба з «Малишевський» у іспанської полиции БУВ добровільній помічник. Це відомий пітерський антиквар, колишній депутат Держдуми від ЛДПР Михайло Монастирський. Антиквар нібито назвав імена членів ОЗГ, які проживали в Марбельї. Розмова тривала кілька годин і був записаний співробітниками іспанської поліції. Ці аудіофайли послужили приводом для розробки Геннадія Петрова і інших осіб, заарештованих в ході операції «Трійка». Під час бесіди з іспанською поліцією Монастирський розповів, що має намір покинути південь Іспанії, оскільки побоюється за своє життя, і перебратися в Сан-Себастьян, на північ країни. Проте врешті-решт він вибрав Францію, де і загинув за дивних обставин 18 квітня 2007 року.

Один з епізодів поліцейської операції «Трійка»

ОПЕРАЦІЯ «Малайя»

Новий мер Марбельї Хуліан Муньос приступив до своїх обов'язків ще за життя Хесуса Хіля в 2002 році і відразу був засуджений до дев'яти місяців тюремного ув'язнення, за те, що в 1999 році відмовився пред'явити платіжні документи своєї будівельної контори ревізору Вищої рахункової палати. Але це було не саме серйозне порушення закону з його боку.

Інтенсивному будівництву в Марбельї практично з самого початку супроводжували численні протести вищого органу влади - уряду Андалусії, - але, судячи з усього, вони не були надто вже наполегливими. Перенаселення Коста-дель-Соль вже загрожувало нестачею питної води, яка в Іспанії давно перетворилася в політичну зброю. Європарламент офіційно зажадав введення мораторію на діючі плани розвитку Середземноморського узбережжя Іспанії, їх ретельну ревізію і розробку нових програм, які враховували б екологічну обстановку. У 2006 році міська рада Марбельї був розпущений і замінений аудиторами, які і розкрили численні махінації місцевих чиновників. Будівництво в місті близько 32 тисяч квартир і будинків було визнано незаконним. Близько 5 тисяч об'єктів власності звели на землі, яка належала місту і ні в якому разі не могла бути віддана в приватне користування.

Іспанська поліція конфіскувала всі комп'ютери, встановлені в офісах адміністрації Марбельї і будинках підозрюваних функціонерів, заморозила близько тисячі банківських рахунків. Під час обшуків, проведених в приватних особняках працівників мерії, було вилучено величезні суми готівки, коштовності, антикваріат, автомобілі і навіть вертольоти. Все це і було поліцейською операцією «Малайя», спрямованої вже проти «іспанської мафії».

Сцена арешту мера Марбельї Марісоль Ягуе в її власному будинку обійшла всі телеканали Іспанії. Слідом за цим почали з'являтися вражаючі подробиці, які свідчать про розмах корупції в Марбельї. У випадку з сеньйорою Ягуе спливло свідоцтво представника будівельної фірми, яка ремонтувала особняк заарештованої, коли та ще займала мерське крісло. За словами будівельників, замовниця не тільки заборгувала їм 950 тисяч євро, але також використовувала в ході робіт матеріали, запозичені на муніципальних складах. У справі Марісоль Ягуе фігурував Lexus, на якому частенько їздила колишня градоначальник. Шикарне авто належало одній з фірм-забудовників, що отримала свого часу ліцензію на будівництво в Марбельї. Природно, ліцензія була видана незаконно.

У вересні 2010 року в місті Малазі (Марбелья входить в провінцію Малага) грянув гучний судовий процес. Його фігурантами стали відразу два колишніх мера міста Марбельї і ще 93 чиновника. Їх звинуватили в корупції, відмиванні грошей і нецільовому використанні державних коштів. Спочатку все звучало грізно і безкомпромісно. У разі обвинувального вироку екс-градоначальникам Марісоль Ягуе (2003 - 2006) і Хуліаном Муньосу (2002 - 2003) загрожувало від 10 до 20 років в'язниці. Головним ініціатором незаконних угод слідчі називали колишнього шефа міського планування Марбельї Хосе Антоніо Рока. Йому загрожувало провести у в'язниці 30 років. Серед обвинувачених несподівано виявилася одна з найпопулярніших співачок країни Ісабель Пантоха. Її звинувачували в тому, що вона допомагала своєму коханцеві Хуліаном Муньосу відмивати гроші, які він, будучи мером самого фешенебельного курорту Іспанії, добував за допомогою всіляких махінацій із земельними ділянками. Хоча, здавалося б, чого співачці не вистачало? Її останній альбом «Marinerodeluces» став двічі платиновим в Аргентині, золотим - в Венесуелі і п'ятикратно платиновим - в Іспанії.

Суд над корумпованими чиновниками тягнувся три роки. В результаті терміни ув'язнення виявилися набагато нижче, ніж очікувалося: Марісоль Ягуе була засуджена до 6 років позбавлення волі, а її попередник на посту мера Марбельї Хуліан Муньос отримав лише 2 роки в'язниці. Хуан Антоніо Рока засудили до 11 років в'язниці і штрафу в 240 мільйонів євро за розтрату бюджетних коштів. Разом з ними засудили ще півсотні чиновників. Збиток від їх діяльності оцінили майже в 2,5 мільярда євро. Місцева преса називала цю справу самим великомасштабним за всю історію іспанської корупції.

У грудні 2013 року той же суд в Малазі на 7 років засудив адвоката і президента футбольного клубу «Севілья» Хосе Марія дель Нідо - одного з чільних представників іспанського істеблішменту. Звинувачення були пов'язані з розкраданням 6,7 мільйона євро з міської скарбниці Марбельї в період між 1999 і 2003 роками. Заодно збільшили термін екс-меру Хуліаном Муньосу.

Думаєте, корупція в Марбельї була викоренена остаточно? Як бі не так. У травні 2016 року новий мер міста Хосе Берналь зажадав від колишньої градоначальник Анхелес Муньос відзвітувати по податках і пояснити, яким чином їй вдалося придбати будинок на кордоні муніципальних утворень Марбелья і Бенаавіс. На прес-конференції він запитав: «Як лікар може мати будинок вартістю 12 мільйонів євро?» Згідно публічним даними, наданими Муньос, 50% будинку були придбані нею через якусь компанію. А колишнього мера Марбельї Хулиана Муньоса в минулому році відпустили з в'язниці під домашній арешт через гостру серцеву недостатність. Однак після того, як в Мережі з'явилося відео, де він танцює в барі фламенко, його відправили назад до в'язниці.

«Склад зброї« російської мафії ». А на ділі страйкбольної «зброю» для гри в Airsoft

ОПЕРАЦІЯ «ОЛІГАРХ»

Але і історія «російської мафії» на Коста-дель-Соль на цьому теж не закінчилася. Точніше, історія її пошуку і знешкодження. 26 вересня 2017 року Марбельї поліція затримала 12 наших співвітчизників. В ході 18 обшуків були вилучені великі суми готівки, комп'ютерне обладнання, мобільні телефони, фінансова документація, 23 елітних транспортних засоби і різні види нібито вогнепальної зброї. В результаті суд №1 міста Марбельї залишив під вартою лише чотирьох підозрюваних - це власник футбольного клубу «Марбелья» Олександр Грінберг, власник AguaSierradeMijas Олег Кузнецов, Сергій Дождев і Арнольд Тамм (Співаковський), імовірно колись тісно пов'язаний з солнцевської ОЗУ і розшукуваним ФБР Семеном Могилевичем . На думку поліції, затримані відмивали гроші через футбольний клуб «Марбелья», виробництво бутильованої води AguaSierradeMijas і гольф-клуб DamadeNoche. Всі бізнеси, були впевнені поліцейські, контролювалися Solncevskayabratva. За оцінками слідства, підозрювані відмили 30 мільйонів євро.

Улов Цивільної гвардії Іспанії вийшов на цей раз так собі, на відміну від колишніх масштабних спецоперацій. Жодного олігарха, як планувалося, в мережі поліції не попалося. Інтерес викликав хіба що колишній чоловік співачки Лоліти, який дійсно колись знав декого з солнцевської бригади. На початку 2000-х Арнольд Тамм займав пост радника зі зв'язків з громадськістю секретаря Союзної держави Росії і Білорусії Павла Бородіна. Згодом очолював готельний комплекс «Космос» і був головою ради директорів готельного об'єднання «Інтурист». Але, судячи з усього, Тамм (Співаковський) давно вже перебуває в режимі пенсійного дауншифтингу. Саме «гучна справа», в якому був замішаний Арнольд Тамм, сталося в 2002 році. Його намагалися залучити за зберігання кокаїну в особистих цілях. Тоді Тамм займав посаду директора готелю «Пекін» в Москві, він стверджував, що наркотики йому підкинули. Зараз Тамм числиться якимось третьорядних менеджером в АФК «Система».

Щоб надати значимість своїх дій, поліція дозволила телевізійникам подснять таємничий «склад зброї« російської мафії ». За всіма іспанським телеканалам демонструвалося «автоматична зброя» на стіні будинку одного з підозрюваних. Однак страхітливого вигляду автомати, як виявилося, були призначені для гри в Airsoft. Це різновид пейнтболу, коли стріляють не фарба, а спеціальними пластиковими кульками. А «незареєстрований пістолет» іншого підозрюваного був куплений в сувенірній крамниці за 99 євро. Ясна річ, GuardiaCivil вилучає і фотографує все підряд згідно з інструкцією, але іспанські журналісти, які пишуть на кримінальні теми, повинні були звернути увагу на явну схожість з іграшкою «стволи» на зробленої поліцією фотографії?

Олександра Грінберга журналісти іспанського видання ABC охрестили «Абрамовичем з Марбельї». Для підтвердження своїх слів вони привели «вагомі докази»: у Олександра, виявляється, є яхта, п'ять машин, з яких дві «розкішні», цілих 60 тисяч євро, вилучених під час обшуку, а кава він любить пити в MarbellaClub. Що творять ці олігархи в Марбельї! Насправді Грінберг переїхав в Іспанію в 2011 році, залишивши в Росії действующий бизнес по оренді нерухомості. Купив всю в боргах команду «Марбелья» від нудьги разом з кількома росіянами і іспанцями за символічну плату 1 євро.

В цей же час місцеві ЗМІ з розмахом писали про акулу, яка нібито з'явилася біля узбережжя Коста-дель-Соль. Ніколи такого не було, і ось знову. Акулу реально ніхто не бачив, але «сенсаційна» новина швидко розлетілася на різних мовах по всьому світу. Те ж саме сьогодні відбувається і з «російською мафією» в Іспанії.

Президент футбольного клубу «Марбелья» Олександр Грінберг

ЯК ЗАРОБИТИ НА «РОСІЙСЬКОЇ МАФИИ»

Як вірно помітила оглядач «Огонька» Олена Батьківщина, гучні поліцейські розслідування злочинів в Коста-дель-Соль привели до несподіваного результату: «виявилося, легенда про суворі і небезпечних вихідців з Росії з великими грошима добре продається». Наприклад, не так давно інтерес до теми «російської мафії» в Іспанії був підігрітий появою масовим тиражем книги журналістів Круса Морсільо і Пабло Муньоса «Слово злодія: російські мафії в Іспанії». Книга містить велику кількість інтерв'ю з поліцейськими і колишніми злочинцями, природно, побажали залишитися неназваними, які всі як один стверджували, що «Іспанія - лігво злодіїв в законі.

Альберт Кастільон, красень журналіст, написав книгу «Чорна книга мафії» і довгий час не сходив з екранів іспанського телебачення, виступаючи в ток- і реаліті-шоу на кримінальні теми. Журналістка і колишній поліцейський Крістобаль Торо стала автором документального роману «Грабіж в Марбельї», вмить прославившись і зайнявши телеекрани країни. Навіть класик сучасної іспанської літератури Артуро Перес-Реверте і той не втримався - докинув кілька епізодів за участю «російської мафії» в свій роман «Королева Півдня».

Якщо вірити поліцейським звітам, російські відмили на іспанському узбережжі чимало грошей. Справедливо, що тепер самі іспанці знайшли спосіб заробляти на «російської мафії». Хоча вони цим займалися завжди, правда, нелегально.

Фото з архіву автора


Хоча, здавалося б, чого співачці не вистачало?
Думаєте, корупція в Марбельї була викоренена остаточно?
На прес-конференції він запитав: «Як лікар може мати будинок вартістю 12 мільйонів євро?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.