Навигация
Реклама
Реклама

Великобританія

 1. Географія Великобританії
 2. держава
 3. Мова
 4. релігія
 5. Валюта
 6. Історія Великобританії
 7. Популярні пам'ятки
 8. Туризм у Великобританії
 9. Популярні готелі
 10. кухня Великобританії
 11. чайові
 12. Віза
 13. Години роботи установ
 14. покупки
 15. екстрені телефони
 16. Питання та відгуки про Велику Британію

Корисні дані для туристів про Велику Британію, містах і курортах країни. А так же інформація про населення, валюті Великобританії, кухні, особливості візових і митних обмежень Великобританії.

Географія Великобританії

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії складається з чотирьох історичних національних областей: Англії, Уельсу, Шотландії і Північної Ірландії. Особливий режим встановлений для острова Мен і Нормандських островів.

Великобританія розташована на північному заході Європи, на Британських островах (острів Великобританія - найбільший, північно-східна частина острова Ірландія, острів Мен, Нормандські острови, численні дрібні: Гебрідськіх, шотландські, Оркнейські і ін.). Великобританія омивається Атлантичним океаном, морями - Північним і Ірландським, протоками Ла-Манш, Па-де-Кале, Північним і Св. Георга. Берегова лінія сильно розчленована численними затоками (фіордами на півночі і річковими естуаріями на півдні), утворює великі півострова Уельс і Корнуолл.

На півночі і заході переважає гірський рельєф - Північно-Шотландське нагір'я (найвища вершина в Великобританії - Бен-Невіс, її висота 1343 м), Південно-шотландська піднесеність, Пеннинские і Кембрійські гори. Ці гірські системи мають платообразниє вершини і пологі, вкриті лісовою рослинністю схили. Східна і південна частини країни зайняті горбистими рівнинами, обрамленими кам'янистими грядами (куестами).

У Великобританії - велике число річок, багато з яких судноплавні і з'єднані каналами. Серед найбільших річок - Темза, Северн, Трент. Північ країни рясніє озерами, найбільші - Лох-Ней в Північній Ірландії, Лох-Несс і Лох-Ломонд в Шотландії. У північно-західних відрогів Пеннінських гір розташований великий Озерний Край.

,)

держава

Державний устрій

Великобританія - конституційна монархія. Глава держави (а також глава Співдружності) - королева Єлизавета II. Законодавча влада в країні належить монарху і парламенту, що складається з палати громад і палати лордів, фактична влада зосереджена в руках уряду, очолюваного прем'єр-міністром.

Мова

Державна мова: англійська, валлійський

На шотландському діалекті гельської мови говорить близько 60 тисяч чоловік в деяких районах Шотландії. На валлійському мовою говорять головним чином в сільських районах на північному заході Уельсу. Він є основною мовою для більшості населення Уельсу.

релігія

Жителі Великобританії - англікани, католики, методисти, баптисти, мусульмани, іудеї, індуїсти, сикхи.

Валюта

Міжнародна назва: GBP

1 фунт стерлінгів = 100 пенсів. У зверненні банкноти 5, 10, 20, 50 фунтів, монети 1, 5, 10, 50 пенсів. Ввезення і вивіз національної та іноземної валюти не обмежений.

Обміняти валюту на фунти стерлінгів можна в будь-якому відділенні банку або обмінних пунктах. При собі необхідно мати паспорт. Комісійні банку складають 0,5% - 1%.

Історія Великобританії

У 43 році н.е. Британія увійшла до складу Римської імперії і перебувала там до 410 року, коли римлян витіснили кельти, сакси та інші племена.

У 1066 році дрібні королівства Великобританії були завойовані норманнским полководцем Вільгельмом і об'єднані в єдину державу.

У 1215 році король Іоанн Безземельний підписав гарантію прав, що передбачає верховенство закону "Магна Карта" (документ до цього часу є однією з основних частин конституції країни).

У 1338 році Англія вступила у війну з Францією, яка тривала понад сто років (до 1453 року). Майже відразу після її закінчення спалахнула війна за Англійська трон (Війна Троянд), що закінчилася в 1485 році перемогою династій Тюдорів.

Під час царювання королеви Єлизавети 1 Англія перетворилася на велику морську державу і отримала досить великі колонії на кількох континентах.

У 1603 році, коли шотландський король Яків VI, був коронований на англійський престол як король Яків 1, Шотландія і Англія фактично об'єдналися в одну державу. Однак королівство Великобританії було проголошено після підписання акту про об'єднання в 1707 році, з того ж часу Лондон став столицею єдиної держави.

У 1642 - 1649 році конфлікт між королівським будинком Стюартів і парламентом призвів до кривавої громадянської війни, в результаті якої була проголошена республіка на чолі з Олівером Кромвелем. Монархія була незабаром реставрована, однак права короля були значно урізані і фактично повнота влади знаходилася у парламенту.

В кінці XVIII століття Великобританія втратила 13 американських колоній, проте значно зміцнила свої позиції в Канаді та Індії. У 1801 році до королівства була приєднана Ірландія.

У 1815 році Великобританія зіграла досить велику роль в розгромі наполеонівської армії, що зміцнило її позиції як однієї з найважливіших європейських держав. Після цього країна ціле століття жила в світі, розширюючи свої колоніальні володіння, які особливо зросли за часів правління королеви Вікторії (1837 - 1901).

Після Першої світової війни Великобританія перебувала у важкому економічному становищі, що певною мірою зіграло на руку ірландському визвольному рухові, і в 1921 році Ірландія проголосила незалежність. Після Другої світової війни встали національні проблеми в Шотландії і Північної Ірландії. Особливо драматичний характер прийняли події в Північній Ірландії, де з 1969 року фактично велася війна.

У серпні 1994 року Ірландська Республіканська Армія оголосила про одностороннє припинення вогню і мирний процес, що почався на початку 90-х переговорами між урядами Великобританії та Ірландії, пішов трохи швидше. Однак незадоволені ходом процесу бойовики ІРА на початку 1996 року відновили терористичну діяльність.

Великобританія є членом ООН і всіх спеціалізованих агентств цієї організації, НАТО, ЗЗСЄ, ЄС, Організації економічного співробітництва і розвитку, Британської Співдружності націй.

приховати текст

У 43 році н.е. Британія увійшла до складу Римської імперії і перебувала там до 410 року, коли римлян витіснили кельти, сакси та інші племена ....

Показати весь текст
Популярні пам'ятки

Всі пам'ятки Великобританії
 1. Корисні дані для туристів про Велику Британію, містах і курортах країни

  музей Або

 2. музей Лондона

 3. біг Бен

 4. університет Кембриджа

 5. Тауер

 6. Національна галерея

 7. Музей мадам Тюссо

 8. Британський музей


Туризм у Великобританії

Де зупинитися

Великобританія - це одна з туристичних країн, яка має свою власну стабільну «клієнтуру»: туристів, що приїжджають в країну знову і знову.

Готелі Великобританії мають європейську класифікацію за зірками. Не у всіх готелях країни сніданок включений у вартість проживання. У «малозвездних» готелях номери маленькі, а сервіс - досить скромний. Однак навіть в таких закладах дотримуються підвищені вимоги до чистоти і комфорту. У готельному ресторані, обідній кімнаті вечерю сервірується 5-7 разів на тиждень.

На додаток до вимог, що належать до готелів з однією і двома зірками, в трьох і чотиризіркових готелях особлива увага приділяється запопадливості персоналу і чистоти приміщень. У вартість номера повинен бути включений сніданок, а також можливість скористатися іншими послугами за додаткову плату. Всі номери повинні бути обладнані туалетною кімнатою і душовою кабінкою (ванною). У таких готелях повинен працювати як мінімум один ресторан.

Що стосується п'ятизіркових готелів Великобританії, то в них вітаються додаткові ресторани, ділові центри з відповідним оснащенням, спортивні зали, spa-центри та цілодобове обслуговування номерів.

Крім традиційного поділу по зірковості, готелі Великобританії класифікуються за такими ознаками: Small Hotel - міні-готель на 20 номерів; Metro Hotel - заклад, що не має власного кафе чи ресторану, але розташоване в крокової доступності від місць громадського харчування і Country House Hotel - заміський домашній готель з невеликим парком або садом.

Великою популярністю у Великобританії користуються сільські готелі, які дешевше і мають свій особливий шарм. Крім того, в країні широко поширені готелі типу Bed & Breakfast, до вартості яких входять нічліг і сніданок, а також хостели, які в основному пропонують окремі кімнатки з односпальним ліжком, стіл, душову кабінку, туалет і доступ в інтернет.


Відпочинок в Великобританії за найкращою ціною

Пошук і порівняння цін по всіх провідних світових систем бронювання. Знайдіть для себе кращу ціну і заощаджуйте до 80% від вартості туристичних послуг!


Популярні готеліЕкскурсії та пам'ятки в Великобританії

Великобританія, або Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії, - одне з найбільших і впливових держав Європи. До його складу входять чотири історичні провінції: Англія, Шотландія, Уельс і Північна Ірландія, а також деякі заморські території - Бермудські острови, Гібралтар, Фолклендські острови, Кайманові острови, архіпелаг Чагос, Ангілья, острів Святої Єлени і т.д. Великобританія славиться своїми соборами, музеями, замками та іншими історичними пам'ятками, які прекрасно ілюструють історію і традиції своєї країни.

Столицею Англії і одночасно всій Великобританії є місто Лондон з величезною кількістю пам'яток. Візитною карткою і символом міста є вежа з годинником - Біг Бен. По суті так називається дзвін у годинах, але назва вживається для всієї вежі в цілому. З вересня 2012 року вежа отримала офіційну назву «Вежа Єлизавети» на честь 60-річного ювілею правління королеви Єлизавети II. Біг Бен є частиною знаменитого архітектурного комплексу «Вестмінстерський палац» розташованого на березі Темзи і колись служив резиденцією англійських королів. Сьогодні тут проходять засідання Британського парламенту. Одним із символів міста також вважається Тауерський міст (розвідний міст в центрі Лондона над Темзою). Особливе місце серед пам'яток займає розкішний Букінгемський палац - офіційна резиденція королеви Єлизавети II. У серпні та вересні двері палацу відкриті для відвідувачів. З релігійних споруд Лондона найбільш відомим є Вестмінстерське абатство - традиційне місце коронації британських монархів, багато з яких тут і поховані. Прекрасна споруда в готичному стилі по праву вважається шедевром світової архітектури. Так само до найцікавішим місцям міста варто віднести Собор Святого Павла, Королівський театр Ковент-гарден, Грінвічську обсерваторію, Трафальгарську площу, Лондонський Тауер (фортеця), Кенсінгтонський палац, Сент-Джеймський палац, Британський музей (один з найбільших музеїв світу), Національна галерея , Музей воскових фігур Мадам Тюссо і багато іншого.

В англійському графстві Уїлтшир на Солсберийской рівнині знаходиться один з найдавніших і знаменитих археологічних пам'яток в світі - Стоунхендж. Це кам'яна мегалітична споруда (кромлех) датується третім тисячоліттям до н.е. Також серед найцікавіших визначних пам'яток Англії варто виділити Лінкольнского собор, Кентерберійський собор, Уоллатон-хол, Манчестерський музей, Честерский собор, Йоркський собор, Замок Данстенбург, будинок-музей Вільяма Шекспіра і т.д.

Шотландія - колоритна країна, яка знаменита своїми природними красотами і середньовічними замками. Головною визначною пам'яткою, відомою на весь світ, вважається озеро Лох-Несс, яке щорічно привертає величезну кількість туристів. Природною перлиною Шотландії є мальовничі Гебридские острова. Столиця Шотландії Едінбург - одне з найкрасивіших міст світу. Центральна вулиця Королівська миля є головною визначною пам'яткою міста і входить в список найкрасивіших вулиць світу. Найбільш знаменитими замками Шотландії і чудовим прикладом середньовічної архітектури вважаються неприступний Единбурзький замок, розташований в центрі столиці на вершині Замкової скелі, і замок Стерлінг неподалік від Глазго, що підноситься на вершині згаслого вулкана і був королівською резиденцією.

Відомою пам'яткою Уельсу є Національний парк Сноудонія. Тут розташована найвища гора Уельсу - Сноудон (1085 м), від якої і пішла назва парку. Ця мальовнича заповідна територія дуже популярна і щорічно її відвідують понад 6 мільйонів туристів. Також славиться Уельс і своїми середньовічними замками, такими як замок Карнарвон, замок Бомаріс і замок Харлех. Важливою пам'ятка також є готичний собор Святого Давида (покровитель Уельсу) який знаходиться в маленькому містечку Сент-Девідс.

Столиця Північної Ірландії Белфаст - сучасне промислове місто. Він досить молодий, так як сформувався тільки в 19 столітті, але все ж досить цікавий і дуже гостинний. Серед визначних пам'яток Белфаста варто виділити собор св. Анни з його унікальними вітражами, Національний музей Ольстера (знаменитий колекцією предметів ірландського мистецтва), будівлю Великої опери, площа Донегалл (знаменита змішанням різних архітектурних стилів) і величезна скульптура «Велика риба» (довжина 10 м). У місті Деррі (Лондондеррі) розташований собор Святого Колумби - резиденція єпископа Лондондеррі і Рафо. У місті Арма варто відвідати собор Святого Патрика (покровитель Ірландії). Цікавими є й старовинні замки Північної Ірландії: замок Дандрум, замок Керрікфергюс, замок Енніскіллен. Унікальним же природним пам'ятником є ​​Дорога гігантів (Стежка велетнів) - прибережна місцевість, покрита 40000 з'єднаних між собою базальтових колон (результат виверження стародавнього вулкана).кухня Великобританії

У кулінарії англійці так само прихильні традиціям, як і багато в чому іншому. День англійців впродовж століть починається з традиційного сніданку: яєчня зі смаженою беконом, смаженими помідорами, грибами, сосисками і кров'яною ковбасою. В даний час частіше подають вівсяну кашу і кукурудзяні пластівці. Після сніданку вас обов'язково буде чекати чай і зарум'янений тост з апельсиновим джемом.

Ланч, або другий сніданок, подають о пів на другу, а потім слід чай або легкий обід о 5 годині і вечерю в 7.

Дуже популярні закуски і бутерброди - трикутні бутерброди стали вже однією з численних англійських традицій. З перших страв поширені супи-пюре і бульйони, але подають їх рідко, вони не є невід'ємною частиною щоденної трапези. Спеції та трави вживаються дуже рідко.

Англійці їдять дуже багато м'яса: яловичину, телятину, баранину, свинину. Його запікають цілком з кров'ю або розрізають на стейки і зажарюють на сковороді. До м'яса неодмінно подають підливку (gravy), запечені овочі (зазвичай, картопля) і пікулі.

В англійській національній кухні є чимало традиційних страв. Не можна не згадати про пудингах, які подають і до м'яса і на десерт (різні, зрозуміло), картопляних запіканках з яловичим, баранячим фаршем і рибою (shepherds, cottage and fisherman's pies) і піджарки. Багато з традиційних страв подаються тільки на свята. Серед них популярні різдвяний пудинг до різдва, хрестові булочки до Великодня, картопля з сосисками (bangers and mash) до дня Гая Фокса. Традиційними святковими стравами є також фарширована індичка з овочевим гарніром, святковий красиво оформлений торт і ін.

З хмільних напоїв особливо популярно пиво - чорний ель і портер, причому особливо цінується бочкове пиво, а також віскі, джин, бренді, ром, портвейн.

приховати текст

У кулінарії англійці так само прихильні традиціям, як і багато в чому іншому. День англійців впродовж століть починається з традиційного сніданку: яєчня зі смаженою беконом, смаженими помідорами, грибами, сосисками і кров'яною ковбасою. В даний час частіше подають вівсяну кашу і кукурудзяні пластівці. Після сніданку вас обов'язково буде чекати чай і зарум'янений тост з апельсиновим джемом ....

Показати весь текст

чайові

У багатьох ресторанах, кафе плата за обслуговування включена в загальний рахунок і становить 10-15% від вартості замовлення. Якщо немає - чайові прийнято давати в розмірах цієї суми. Таксистам дають чайові в розмірі 10% від суми на лічильнику, послуги носія - від 70 пенсів і залежать від категорії готелю.

Віза

Для в'їзду потрібна віза. Як отримати візу до Великої Британії

Години роботи установ

Магазини відкриті з 9 до 17.30. Музеї та виставки відкриті з 10 до 18 годин. У недільні дні вони відкриті з 14 до 17 годин. Банки відкриті з 9.30 до 15.30 в будні дні. Деякі банки закриваються пізніше по четвергах і працюють в суботу до обіду.

покупки

У Великобританії податок на додану вартість (VAT) дорівнює 17,5%. У магазинах, готелях і ресторанах ПДВ майже завжди включений в ціну. Повернення ПДВ можливе двома способами.

Перший спосіб - так званий Retail Export. Ви просите в магазині заповнити форму VAT 407 (у вас повинно бути з собою посвідчення особи) і віддаєте її на митниці при виїзді з Великобританії. Майте на увазі, що в великих аеропортах в пунктах повернення ПДВ можуть бути довгі черги. Протягом 8 тижнів сума ПДВ за вирахуванням невеликої комісії буде переведена на вашу картку або вислана в вигляді британського чека.

Другий, більш складаний способ, - Direct Export, застосовується, если товар відправляється на ваш домашню адресу. В цьому випадку у вас на руках має бути форма VAT 407, завірена митницею, поліцією або нотаріусом. Після прибуття додому ви відправляєте її в магазин, який повертає вам ПДВ.

екстрені телефони

Поліція, пожежна служба - 999 або 112.Питання та відгуки про Велику Британію


Задати питання добавть відгук

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.