Навигация
Реклама
Реклама

Лісабонські дії - 2

Розповідати про Лісабоні я почала ще минулого літа. просто згадала Місто, куди хочеться повернутися . Це була розповідь про мальовничий лісабонському кварталі Алфама з вузькими звивистими вуличками, де ще залишилися сліди минулих епох. Розповідати про Лісабоні я почала ще минулого літа

Потім була розповідь про лісабонському метро, ​​яке обов'язково потрібно побачити, так як там не менш цікаво, ніж в знаменитому стокгольмському: метрополітен Лісабона .

А потім з якоїсь акції восени були куплені дешеві квитки в Лісабон, і спогади придбали сенс: я стала оцінювати свої враження і вирішувати, що хочу бачити ще раз, на що не буду витрачати час, а буду шукати щось нове. Так з'явився розповідь «Белен і його визначні пам'ятки» , а потім «Лісабонські дії» .

Звичайно, бродили ми і по самим туристичним місцям Лісабона, а не тільки навколо, про це і буде розповідь.

1 листопада 1755 в свято, День Всіх Святих, стався землетрус, майже повністю зруйнував Лісабон. В 9-45 ранку потужний поштовх потряс місто, в мить почали валитися будівлі і багато жителів опинилися похованими під руїнами церков, в яких проводилася служба. Води Тежу рушили на місто ... З 250 тисяч жителів Лісабона загинуло 90 тисяч, 900 осіб тільки в результаті цунамі. Прем'єр-міністр країни маркіз де Помбал приступив до відновлення міста.

Сьогодні ми подивимося район Байша помбаліно, центр міста, найбільш сильно постраждав від землетрусу і відновлений під керівництвом маркіза Помбала. Тут виникли перші в світі будівлі, спроектовані з урахуванням сейсмології зони. Середньовічний хаотичний лабіринт вулиць тут був замінений мережею прямих і широких вулиць суворої прямокутного планування, що стало одним з перших в Європі прикладів містобудівної планування.

Почнемо з маленької, але виключно красивою Муніципальної площі (Praça do Município), вимощеній чорно-білим трикутним візерунком. Фасадом на площу звернений Лісабонський муніципалітет, будівля якого побудовано в 1865 році. Тут в 1910 році була проголошена республіка. Площа перед Ратушею прикрашає кручена кам'яна колона Пелорінью, символ міського правосуддя, яку в колишні часи використовували як ганебний стовп. З нього були зняті залізні гаки, на яких засуджені висіли для загального осуду.

Поруч - Торгова площа (Praça do Comércio), яка вважається однією з найкрасивіших площ Португалії. Ця площа з'явилася після того, як королем Мануелем I в. 1511 році був побудований палац Рібейра, що став його новою резиденцією. Тоді площа називалася Двірцевій. Після землетрусу, під час правління короля Жозе I, палац Рібейра був зруйнований і не відновлений. Площа після цього була повністю реконструйована.

Головне на площі - Тріумфальна арка (Arco da Rua Augusta), побудована в 1875 році. Будинки по обидва боки від неї - Міністерство юстиції і Верховний Суд Португалії.

У центрі площі на високому цоколі підноситься кінна статуя короля-реформатора Жозе I, міністром якого був маркіз де Помбал. Автор цього пам'ятника, встановленого на площі в 1775 році, Жоакім Мачадо де Кастро, відомий португальський скульптор того часу.

За Тріумфальною аркою починається вулиця Аугушту (Rua Augusta) - це широкий бульвар, створений в XVIII столітті як основна пішохідна торгова вулиця Лісабона. Він з'єднує тріумфальну арку з площею Україну. Тротуари (тут їх називають «Кальсада») ретельно вимощені вручну чорними і білими камінням, які складають мереживну мозаїку. Поруч з Руа-Аугушту достаток взуттєвих і ювелірних магазинів на відповідно названих вулицях, наприклад, Руа-до-Сапатейро (вулиця башмачника), Руа-да-Прата (вулиця срібла) і Руа-ду-Оуру (вулиця золота).

Поруч з церквою Святого Миколая (Paróquia de São Nicolau), побудованої в XVIII столітті на місці зруйнованої землетрусом церкви XIII століття, встановлено пам'ятник робітники, які укладають ту саму знамениту португальську плитку - Monumento ao Calceiteiro. А я, коли побачила, не зрозуміла, думала, що грають в якусь гру. Прочитала, вже повернувшись додому.

У старовинному автомобілі продають диски з національної португальської музикою - фадо, а ще можна побачити кумедний автомобільчик лісабонської поліції.

Виходимо на площу Фігейра (Praca da Figueira) - місце збору лісабонців всіх рас і віросповідань. У багатьох з тих, що оточують площу чотириповерхових будинків, облицьованих кольоровою плиткою, розташовані готелі, хостели, магазини і кафе, включаючи популярну Confeitaria Nacional, яка була створена в 1829 році і колись вважалася однією з найбільш вишуканих кондитерських Європи. На площі височіє бронзова кінна статуя короля Жуана I, яка була встановлена ​​на місці великого критого ринку, знесеного в 1949 році. З тих пір площа є відкриті простір. Сьогодні тут часто проводяться тимчасові виставки та книжкові ярмарки.

Поруч площа Россиу - це більш популярна назва площі Педру IV (Praca de D. Pedro IV). Педру IV - король Португалії і перший імператор незалежної Бразилії (як Педру I). Його бронзова статуя в 1870 році встановлена ​​на колоні в центрі площі. Пам'ятник прикрашений чотирма жіночими фігурами, що втілюють Справедливість, Мудрість, Силу і Стриманість - якості, що приписуються королю Педру IV.

Площа Россиу - одна з основних площ центрального району Лісабона з часів середньовіччя. Саме на цій площі влаштовувалися заколоти, бої биків, страти і знаменні святкування, а сьогодні вона стала місцем зустрічі городян і туристів. Вгорі видно руїни кармелітського монастиря Божої Матері Кармской (Convento do Carmo) - кістяк із стрілчастих арок - все, що залишилося після руйнівного землетрусу 1755 року.

Велика частина будівель навколо площі Россіу відновлені під час реконструкції центру помбаліно після землетрусу, практично зрівняв із землею весь район. У 19-му столітті площа виклали типовою португальської мозаїкою і встановили бронзові фонтани привезені з Франції.

На площі знаходиться будівля Національного театру королеви Марії II, побудованого в 1840 році на місці Палацу інквізиції.

Якщо піти по вулиці Rua Áurea, яка виходить на площу Россиу, зовсім поруч головна визначна пам'ятка району Байша - підйомник Санта Жуста (Elevador de Santa Justa). Він був споруджений в 1912 році французьким архітектором Раулем Меньє де Понсаром, учнем Гюстава Ейфеля. На цьому ліфті можна піднятися в квартал Байрру-Алту на висоту 32 метри. Побудована зі сталі і прикрашена філігранним орнаментом вежа, в якій дві шахти, призначені для не менше витончено оформлених дерев'яних ліфтових кабін.

Зліва від Національного театру ще одна, але невелика площа - Largo São Domingos. Церква (Igreja De São Domingos) належала однойменним монастирю, який було збудовано в XII столітті. Перший камінь церкви був закладений в 1241 році. Страшний землетрус 1755 року повністю зруйнувало церква і монастир, але через кілька років вона була відновлена. У 1954 році в церкві Сан-Домінгуш сталася велика пожежа, яка знищила повністю старовинні гобелени на стінах і частина інтер'єру. Реставраційні роботи проводилися майже 40 років і в 1994 році, церква була знову відкрита публіці.

Знак на площі - пам'ять про євреїв, загиблих в 1506 році від рук релігійних фанатиків під час «лісабонського погрому». Народ, підбурюваний ченцями-домініканцями, які обіцяли відпустити всі гріхи, вчинені за останні 100 днів, всім, хто вб'є єретиків, визнав єврейське населення міста винними в епідемії чуми, голод і посухи.

Ще на площі стоїть Палац Незалежності. Будівництво його розпочалося в 1466 році в стилі мануеліно, а закінчилося вже в строгому стилі маньєризму. Саме тут в 1640 році Португалія була оголошена незалежною від Іспанії державою. Його ще називають Палацом Альмаді, тому що він довгий час належав родині Альмаді.

Мені дуже подобається ця будівля - вокзал Україну. Зараз він грає вже майже декоративну роль, а раніше він був головним транспортним вузлом Лісабона. Зараз звідси кожні 20 хвилин бігають приміські електрички в Синтру - найкрасивіший містечко Лісабонської Рив'єри. Основними відмітними рисами вокзалу є два пов'язаних порталу у вигляді підков, годинник на маленькій вежі і різноманітні скульптурні декорації.

Praça Restauradores (площа реставраторів), яка присвячена відновленню незалежності Португалії після 60-ти років іспанського панування. Обеліск в центрі площі був урочисто відкритий в 1886 році, на ньому можна виявити дати і назви основних битв війни за відновлення незалежності 1640 року. На монументі, спроектованому Антоніу Томашем та Фосека, встановлені статуї, що символізують «Незалежність» і «Перемогу», створені скульпторами Сімоешем де Алмейда і Альберту Нуньєсом.

Прямокутну площу оточують будівлі XIX і XX століть. Самі запам'ятовують з них - колишній кінотеатр Еден (нині готель) з красивим фасадом, який Кассианом Бранку побудував в 30-х роках минулого століття і палац Фош, де зараз розташовуються міністерство культури і головний туристичний офіс. Це була перша резиденція аристократів, побудована в Лісабоні після землетрусу. Потім в XIX столітті палац придбав маркіз так-Фош, кажуть, що там чудові інтер'єри.

Праворуч від палацу Фош знаходиться нижня станція фунікулера «Глорія», який з 1885 року піднімає пасажирів з площі в район Байру-Алту.

Від площі Рештаурадореш починається центральна магістраль столиці - обрамлена каштановими алеями і забудована багатими особняками, ресторанами, готелями і шикарними магазинами Avenida da Liberdade (проспект Свободи). Це скоріше бульвар з масою цікавого: фонтанчиками, скульптурами, пам'ятниками відомим особистостям, та й на будівлях багато цікавих деталей.

Закінчується Авеніда площею Маркіза Помбала (Praça Marquês de Pombal), де ми вже були, повторюватися не буду.

Відправимося в Парк Націй (Parque das Nações), який простягнувся вздовж берега річки Тежу на 5 км на північному сході Лісабона. Цей величезний комплекс був побудований до проведення останньої Всесвітньої виставки-ярмарки XX століття - ЕКСПО-98. Після закриття виставки територія була названа Парком Націй і стала не тільки пам'яткою Лісабона, а й самим популярним місцем відпочинку лісабонців і гостей міста - крім тематичних павільйонів тут є ресторани і бари, концертні зали. Сам район перебудували, створили престижну житлову і комерційну зону і навіть перенесли туди багато державних і музейні установи.

Gare do Oriente - Східний залізничний вокзал - проект відомого іспанського архітектора Сантьяго Калатрави, що з'єднує Лісабон з північчю Португалії та рештою Європи. Тут знаходиться також станція метро і автостанція.

Парк Націй - це динамічний, жваве місце, одна з основних визначних пам'яток сучасного Лісабона. Жителі міста приходять сюди, щоб відпочити, розважитися, прогулятися, зайнятися спортом і зробити покупки. Це перехід з вокзалу в великий торговий центр «Васко да Гама».

Дуже гарний торговий центр. Зверху по скляній покрівлі тече вода.

Але у нас інша мета, ми прямуємо в Океанаріум (Oceanário de Lisboa), який був побудований в 1998 році на узбережжі річки Тежу і відкритий в рамках проведення Всесвітньої Виставки «ЕКСПО-98». Автор проекту Пітер Чермайефф, який спроектував багато океанаріум по всьому світу, в тому числі і найбільший в світі океанаріум в Осаці.

Океанаріум нам дуже сподобався. На той момент він був найбільшим в Європі. Центральний резервуар океанаріуму має розміри 32 метри висоти і 23 метри ширини, і може вмістити понад 5 000 000 літрів води! Навколо центрального резервуара розташовані 4 зали з експозиціями Тихого, Атлантичного, Індійського і Антарктичного океанів. Всього в океанаріумі міститься більше 8 000 представників морської і океанської фауни з усього світу - тисячі риб, краби і морські зірки, молюски та медузи, пінгвіни і чайки, морські видри, акули, барракуди, мурени і багато інших ...

Оскільки акваріум висотою 32 метра, спостерігати за мешканцями можна з двох ярусів, рухаючись по колу. Видовище зачаровує: повз пропливали найрізноманітніші мешканці акваріума, в тому числі відомі хижаки - акули і барракуди. Всі живуть в доброму сусідстві. Дуже сподобалася манта - найбільший з скатів, яку дуже важко було зловити в кадр: вона плавала високо і дуже швидко, граціозно махаючи «крилами».

Гарний був листяний морський дракон або морський пегас - морська риба, родичка морського коника. Примітний дракон тим, що все це тіло вкрите листям. Схожі вони на плавники, але в плаванні участі не приймають. Це імітація саме листя, яка допомагає рибі підстерігати жертв і ховатися від ворогів.

Від океанаріуму до вежі «Васко да Гама» ми проїхали на фунікулері. Вежа «Васко да Гама» висотою 140 м з панорамним рестораном, звідки, кажуть, відкривається чудовий вид на Парк Націй, Лісабон і річку Тежу. Потрапити не вдалося, так як тоді до башти прилаштовували шикарний готель з такою ж назвою.

Міст Васко да Гама - гордість Лісабона. На даний момент це найдовший міст в Європі, його загальна протяжність становить 17,185 км. Міст був відкритий для руху 29 березня 1998 в рік 500-лети відкриття Васко да Гама морського шляху з Європи до Індії. Міст складається він з п'яти об'єктів: Північний віадук, віадук Експо, основний міст, центральний віадук і південний віадук. Основний міст - це вантовий міст довжиною 829 метрів, висота пілонів якого доходить до 150 м.

Побудований в продовження основного моста центральний віадук, який має довжину 6631 метр, - найдовший з усіх об'єктів. Автором проекту був Мішель Верложе, його основним завданням була побудувати міст, який би зміг витримувати всі землетрусу, які в Португалії не рідкість. Тому запас міцності у моста такий, що він здатний витримати землетрус в чотири рази сильніше того, що сталося в Лісабоні в 1755 році.

Всі виставкові павільйони зараз використовуються. Ось це, наприклад, павільйон, який називався під час Всесвітньої виставки «Утопія», потім довгий час це був павільйон «Атлантіко», а тепер це багатоцільовий комплекс МЕО-арена, який вміщує 20 тисяч глядачів і використовується для спортивних заходів, концертів і виставок .

У Парку націй дуже приємно гуляти, якщо буде час, рекомендую! Нам сподобалися ось ці фонтани, схожі на вулкани або гейзери, за ними було цікаво спостерігати.

Ну, і заглянемо ще в один куточок міста. Це торговий центр «Коломбо» на станції метро Colégio Militar. Повинні ж ми були відвідати хоч один торговий центр. Всередині було дуже симпатично.

А поруч знаменитий стадіон «Ештадіу да Луш» (Estádio da Luz), що в перекладі «Стадіон світла» - футбольний стадіон місткістю 65 647 місць, домашня арена найтитулованішого футбольного клубу Португалії "Бенфіка". Відкрито в 2003 році для проведення матчів Чемпіонат Європи з футболу 2004.

На цьому закінчимо бродити по Лісабону. Поки що ... Тому що через місяць відбудеться нова зустріч з цим містом, в який мені завжди хотілося повернутися!

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.