Навигация
Реклама
Реклама

Залягти на дно ...

визнання
користувачів

17 грудня 2014 р 16:09 Брюгге - Бельгія Август 2014

«Брюгге - це ж д.лбанная казка! Там же ср.ние лебеді плавають! »
Фільм «Залягти на дно в Брюгге», реж. М. МакДонах «Брюгге - це ж д

Ви любите свій день народження? Я так. Тому що в цей день про тебе згадують ті, хто про тебе не пам'ятає весь інший рік. Тобі кажуть приємності ті, від кого в усі інші дні слова доброго не дочекаєшся. Тебе гідно оцінюють ті, для яких ти в усі інші дні - в кращому випадку порожнє місце. В цей день до тебе приїжджають друзі, які в інший час ні за що до тебе не доїдуть. Ну, хіба ж це не прекрасний день ?!

Дивно, але саме з тих же причин моя дружина свій день народження не любить. «День народження - це обман, лицемірство і показуха» - любить повторювати вона. Тому її день народження ми зазвичай святкуємо тихо, мирно, в сімейному колі.
Цього літа я запитав у дружини:
- І як ми будемо в цьому році святкувати твій день народження, люба?
- А я день народження не буду справляти.
- Ну, як же можна! Хоча б у сімейному колі! Давай, якщо хочеш, поїдемо куди-небудь.
- Так, хочеться кудись поїхати і залягти на дно.
- Тоді в Брюгге.

Сказано зроблено! В рамках нашої поїздки по Голландії та Бельгії ми спланували 25 серпня (Анін день народження) як раз на Брюгге. А було ці в ті стародавні часи, коли курс євро по відношенню до рубля ще дотримувався хоча б видимі пристойності, і подорожі по Європі були ще не аморальні.
Перед поїздкою ми, звичайно, подивилися фільм «Залягти на дно в Брюгге». Треба ж знати, куди їдемо, і чого нам там очікувати. І, звичайно, у Ані з'явилися мрії, які потрібно виконати в її день народження: піднятися на вежу Белфорт, проплисти по каналах і побачити знамениту собаку, дивиться у вікно, зайти в базиліку Святої крові і в єрусалимському церква.

А ще Аня хотіла пожити в цьому будинку сімнадцятого століття. Ну, це-то бажання саме здійсненне. Заходимо на airbnb, бронюємо будинок зазначеного століття будівлі практично в центрі і вуаля!

У Брюгге ми пріколесілі з Амстердама (через Делфт і Роттердам) о восьмій вечора, як і домовилися з господарем. Господарем виявився солідний чоловік років п'ятдесяти з вражаючою сивиною, в барвисте шарфі, гордо підрулити до будинку на бувалому велосипеді.

А будинок! Будинок заслуговує окремого слова! Так, що й казати, давненько ми не мешкали в окремому будинку! А вже в будинку сімнадцятого століття будівлі не мешкали взагалі ніколи!

- На другий поверх піднімайтеся обережно - з сімнадцятого століття ми так і не приробили до сходів поручні, - попередив господар.

Будинок був чудовий! І все-то (епітет серпня 2014 року) за 120 євро в день! Внизу - вітальня і кухня, нагорі - дві спальні, все як годиться.

Єдино що, при візуальному огляді кухні ми не виявили одного життєво необхідного нам приладу, про що відразу ж не забули запитати господаря:
- А де ж, вибачте, чайник?
- Так ось же кавоварка!
- А ми каву, вибачте, майже не п'ємо.
- А що ж ви п'єте вранці ?!
- Чай.
- Чай ?!
Напевно, якби ми сказали, що вранці п'ємо горілку, він здивувався б менше. Скажіть, хіба в Бельгії ніхто не п'є тепер вранці чай? Господар, однак же, придушивши здивування, обнадіяв нас, що чайник у нього теж десь був. Завалявся. Десь. З сімнадцятого століття.
Після довгих пошуків, в яких ми з Анею брали діяльну участь ( «а може він під трон закотився?»), Древній чайник все-таки знайшовся в далекій захаращеною частини кухонної шафи. Про його непідробною давнину свідчили відсутність кришки і (о, жах!) Відсутність шнура. На щастя, шнур (довго, чи недовго) знайшовся в засіках нашого історичного будинку.
До речі, з паркуванням в Брюгге проблем не виявилося. Пам'ятаючи Амстердамську дорожнечу, я трохи переживав, але, виявляється, як мені пояснив господар, можна просто виїхати з старого міста і безкоштовно припаркуватися прямо на вулиці - в п'яти хвилинах ходьби від нашого житла.
Звичайно, ввечері після довгого переїзду ми з Анею пішли на головну площу - Гроті Маркт - спробувати бельгійського пива і підшукати місце для святкування. Від нашого будинку до головної площі - десять хвилин ходу. У цьому ще одна принада проживання в приватному житлі - можна вибрати дуже центральне розташування за прийнятні гроші.

Красиво підсвічена вежа Белфорт стала видна здалеку.

- Ну, ось і виконується одна твоя мрія, - сказав я Ані.
На Гроті Маркт ми посиділи за вуличним столиком ресторану, в якому сиділи Рей і Хлоя, коли Кен впав з вежі. Вечірня площа була розкішна!

По дорозі додому ми зайшли в магазин і прикупили різного бельгійського пива на пробу. А в нашому будиночку на додачу до всіх переваг був крихітний внутрішній дворик - якраз для посиденьок такими теплими вечорами.

І ось ми сиділи, розмовляли про враження і планували за завтрашній день виконати всі Аніни іменинні мрії і ввечері так само посидіти вже разом з дітьми на нашому внутрішньому дворику. Але так уже влаштований світ - ти ніколи не знаєш майбутнього. Ось коли людство винайде-таки машину часу, все буде набагато простіше зручніше - ти будеш знати, що буде, наприклад, завтра.

Правда в тому, що на наступний ранок як слід зарядив дощ. І йшов, хай їй грець, весь день і весь наступний день. Тобто, якраз ті два дні, які у нас були відведені на Брюгге, і один з них - Анін день народження! Ну, і як тут виконати її мрії?

А мені довелося задовольнятися дощовими видами міста. А що робити? Кажуть, дощ - це романтично. Це, безумовно, так. Але коли дуже вже багато цієї романтики, починаєш подумки звертатися до небес, щоб вони випустили, нарешті, сонце на свої горизонти!

Що ж, дощ дощем, а дня народження ніхто не відміняв! Привітавши маму і дружину і попивши чаю з горезвісного історичного чайника, ми вирушили знову на Гроті Маркт - якщо вже за вуличним столиком не посидиш, то хоч в ресторані якомусь на головній площі.

Все-таки нам вдалося посидіти на вулиці - столики стояли під навісом.

Раз вже день народження, і якщо вже ми в Брюгге, чому б не пройтися по бельгійській кухні? Аня взяла справжнього бельгійського тушкованого кролика, а ми з сином - здоровий казанок устриць на двох. З картоплею-фрі - вона ж теж «родом» з Бельгії! А на десерт були, звичайно, бельгійські вафлі.

І понеслося, як водиться в тісному сімейному колі - подарунки, тости, побажання. Іменинниця залишилася задоволена. Тепер залишилося тільки виконати її мрії. А як їх виконаєш, якщо дощ ллє не перестаючи? Аня категорично відмовилася в дощ кататися по каналах і залазити на Белфорт. Зрештою, в Брюгге у нас є ще один день. Почекаємо сонця. Не може ж цей дощ йти вічно! Ми ж тоді ще не знали, що цей дощ не такий простий, як здається.

У нас же, до речі, з'явилася ще одна мрія про подарунок Ані на день народження - політати над Брюгге на повітряній кулі. У Брюгге є кілька компаній, які це організовують, і ми вирішили, що пора б, напевно, і нам вступити до лав повітроплавців. Я заповнив заявку на одному сайті і мені тут же подзвонили: Так що ви! ОКСТУ! Які сьогодні повітроплавання? Ви в вікно-то дивилися? Ллє як з відра! Може бути, завтра буде можливо. Ми вам зателефонуємо.
Назавтра вони подзвонили, але, на жаль, з тієї ж невтішною інформацією - польоти неможливі, так як погода зовсім нельотна.
Святкування були під загрозою - всі мрії обіцяли накритися мідним тазом! Ось тобі і поїхали від світу. Ось і залягли на дно! Треба було хоч якось рятувати ситуацію!
Ми зайшли в першу-ліпшу кафе на каналі, щоб трохи обсохнути, перевести дух і замовити наш стандартний бельгійський набір - дітям морозиво, бабі квіти какао, дорослим пиво. І в цьому кафе - о диво! - знайшовся справжнісінький музичний автомат! Той, що судячи по голлівудських фільмах, варто в кожному мало-мальськи поважає себе закладі американського громадського харчування. А ми дивилися на нього, як на дивину! Звичайно, я опустив 50 центів і вибрав «Yesterday», під яку ми з Анею потанцювали до чималої радості відвідувачів кафе.

Що ж робити тепер? Пішли додому, закуталися в пледи, ще трохи сімейних посиденьок і ... діти спати-відпочивати, а ми з Анею знову під дощ! Не можна даремно розбазарювати дорогоцінний бельгійське час, нехай воно і зовсім мокре!

З цієї з цієї досить екстремальній прогулянки я приніс, можливо, кращу фотографію цієї поїздки (вона найперша в цьому оповіданні). Нехай на ній зображено, напевно, самий зображена вид Брюгге, далася вона непросто: фотоапарат стояв на парапеті на маленькому штативі, я стояв поруч, тримаючи над фотоапаратом парасольку, сам промокаючи до нитки, чекаючи, поки довга витримка видасть якийсь прийнятний варіант, а Аня голосно підтримувала мене з-під навісу найближчого кафе.

Ось ще одна фотографія майже з тієї ж точки.

На наступний день дощ, на жаль і ах, пішов ще сильніше. Але мрії повинні бути сильніше дощу! Ми вирішили не дивлячись ні на які умови забратися-таки на вежу Белфорт. Незважаючи на дощ, чергу туди була що треба!

Наверх - надзвичайно вузька гвинтові сходи. І чим вище, тим вже. Ну, нічого, заберемося! Ми ж не стадо бегемотів!
З висоти вежі відкривався просторий вид на місто, хоч через дощ і не святковий, а, скоріше, медитативний. Але Аня була на сьомому небі від щастя.

- Я виконала ще одну мрію: це ж ще одне місце дії фільму - звідси ж зістрибнув Кен!
- Так, але він взагалі-то не міг звідси зістрибнути - тут же все загороджений гратами.
- Грати, мабуть, встановили після того, як він стрибнув.

Ну, нам, в общем-то решітка не заважала - ми ж не збиралися звідти стрибати (ми ж тоді ще не знали, який до кінця року буде курс рубля), тому ми відобразили в пам'яті - своєї і фотоапаратів - разхлябістие види середньовічного міста і стали спускатися вниз - нас чекала ще одна визначна пам'ятка з фільму.

- А коли ми побачимо той самий госпіталь 12-го століття? - запитала по дорозі Аня.
- Так потім побачимо, коли по каналах попливемо. Тобі так важливо, що він саме 12-го століття?
- Звісно! А ти хіба не любиш історію?
- Звичайно, ні! Вона ж про всяку фігню, яка вже сталася!

Попрямували ми, правда, в не менш історичне місце - на площу Бург в базиліку Святої Крові, нижня частина якої, до речі, теж була побудована в 12-му столітті, та й верхня недалеко від неї пішла - була закінчена в 15-му. За переказами, в цій базиліці зберігається посудину з декількома краплями крові Ісуса Христа.

Правда, на посудину ми дивитися не пішли - черга туди була ще та. Але інтер'єр базиліки виявився принадно гарний! Я, мабуть, нічого в такому стилі ще не бачив!

Тепер треба було перекусити. До речі, бельгійські ресторани дешевизною (в порівнянні з голландськими) зовсім не відрізнялися. З цієї передбачливою причини, а також тому що хотілося спробувати чогось нового. А також тому що нам обов'язково все побачене місцеве спробувати. А також тому що ми іноді дуже любимо побалуватися фаст-фудом, ми обрали собі за мету, яка торгує всілякої їжею для вживання прямо на місці.

Взято було ще одне до мозку кісток (якби у страв були кістки і мозок) бельгійське блюдо - тушкована яловичина з картоплею-фрі. Як уже згадувалося, нашу улюблену картоплю-фрі винайшов зовсім ніякий не Макдональдс, як ви могли подумати, а завбачливі і не позбавлені смаку середньовічні бельгійці (це якщо вірити самим бельгійцям)! Покуштувати такий споконвічно місцевий фастфуд, запиваючи його місцевим пивом, під дощем на площі Гроті Маркт - задоволення тонке і естетичне! Доступне розумінню не всякого!

О, дощ! Коли ж ти перестанеш? О, Брюгге! Коли ж ти його зупиниш? Не дочекавшись відповіді опікується цими питаннями, ми завантажилися в наш, проскучавшій цілий день автомобіль, і нагострили лижі колеса в Гент. Але не тут-то було (відразу скажу, що в Гент ми так і не потрапили) - адже Ані миліше Гента був огляд місць дії фільму «Залягти на дно в Брюгге». Тому ми завернули в виявилася абсолютно чарівною Єрусалимську церкву.

Якщо ви дивилися цей фільм, епізод, де Кен і Рей знаходяться, нібито, в базиліці Святої Крові, знімався насправді саме в Єрусалимської церкви, так як в базиліці Святої Крові заборона на всякого роду зйомку поширюється і на маститих кінематографістів.

Виїхали ми з Брюгге в Гент вже далеко за полудень, благо їхати було недалеко. Але в Гент, уявіть собі, ми так і не потрапили. До цього часу дощ вже набув характеру стихійного лиха, зменшивши видимість на дорозі до пари десятків метрів і швидкість до пенсіонерської. Добре, що у нас був навігатор, слідуючи впорядкованим рекомендацій якого ми продовжували впевнено просуватися вперед. Але не тут-то було! В'їзди в Гент (в його центральну частину) були чомусь все перекриті. Начебто через якогось відбувалося там події, про щось на кшталт було написано на якихось плакатах, але так як не по-французьки, ні по-нідерландською ми не читаємо, а пробки, викликані зливою і перекритими проїздами, погрожували надовго заточити нас в свої обійми, ми вирішили причин не з'ясовувати, а скоріше вибиратися з Гентовой пастки! Ну, не судилося, так не судилося! Може, коли-небудь ще буде доля! Зрештою, в Генті у Ані день-рожденческіх бажань не було, тому - назад в Брюгге!

Але стоп! Чи не можемо ж ми ось так просто здатися і виїхати додому, не подивившись зовсім нічого нового. Не можемо! Тому заїдемо-ка ми в бельгійську сільську глибинку. Погляньмо, наприклад, на замок Ойдонк. У ньому-то точно майже ніхто не бував (до речі, координати 51.001431, 3.583876). А в Генті бував всякий! Крім нас, правда.

Замок виявився що треба! Всередину, правда, можна було тільки з екскурсією (в замку, як ми зрозуміли, до сих пір живуть законні власники), що нам і запропонували зробити. Але екскурсія була німецькомовна, тобто, нам незрозуміла, та й в Брюгге хотілося повернутися завидна, тим більше що дощ вирішив несподівано піти на спад. Тому ми оглянули замок навколо - добре живуть люди! - оглянули так само навколишні угіддя і задоволені повернули назад.

Правда, дощ і тут був попереду нас. Довелося знову скоротати вечір за дощовими, але романтичними прогулянками, супроводжуються екстремальним фотографуванням, а також за вечерею в уподобаному ресторанчику з невеликим келихом чудового бельгійського пива Квак.

Наступного ранку було сумним - наше стояння в Брюгге закінчувалося, і нам потрібно було проїхати через Брюссель і вже до шостої вечора прибути в Дюссельдорф, де до цього часу нам пропонувалося здати машину і прибути до наступного місця дислокації від airbnb.

І ось на тобі - як раз з самого ранку яскраве сонце, і ні хмарки на небі! «Так що ж за непруха така!» - заволав я і побіг на вулицю фотографувати нарешті таки Брюгге без маскує його пелени дощу.

«Нічого! Це все так і треба », - крикнула навздогін Аня, -« Ти фотографуй, а ми з дітьми зараз зберемося і потім всі разом доісполнім мої мрії! »

Що ж, так тому і бути! Адже ніяк інакше бути й не могло. Ніяк взагалі ніколи не буває - завжди буває якось. Іноді все навіть буває якось дуже нічого. Як, наприклад, в цей раз!

Отже, перед від'їздом ми встигли покататися на човні по сонячним каналах Брюгге! На наш подив, в черзі ми простояли всього лише п'ять хвилин. Побачили всі пам'ятки з фільму, які ми до того не догледіли - і госпіталь 12-го століття, і ср.них білих лебедів! І, звичайно, собаку дивиться у вікно на канал і на пропливають повз на човнах туристів! Мрії виконані!

Нехай через це у нас залишився лише годину на Брюссель! Зате наша є все Аніни мрії, заплановані на її день народження! Тому не бійтеся їхати куди-небудь на день народження. Це весело і змістовно!

Ну, а на повітряній кулі ми коли-небудь ще покатаємося!

Невошедшіе фотографії (про людей, сюжети та інше) знаходяться в цьому фотоальбомі .

Ну, хіба ж це не прекрасний день ?
А що ж ви п'єте вранці ?
Чай ?
Скажіть, хіба в Бельгії ніхто не п'є тепер вранці чай?
«а може він під трон закотився?
Ну, і як тут виконати її мрії?
А що робити?
Раз вже день народження, і якщо вже ми в Брюгге, чому б не пройтися по бельгійській кухні?
А як їх виконаєш, якщо дощ ллє не перестаючи?
Які сьогодні повітроплавання?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.