Навигация
Реклама
Реклама

WikiZero - Оя, Бруно Вернеровіч

Wikipedia

open wikipedia design.
У слова «Оя» є й інші значення; см. Оя .

Бруно Вернеровіч Оя ( ест. Bruno Oja, Bruno O'Ya; 1933 - 2002 ) - радянський, естонський і польський кіноактор, співак, музикант, композитор і автор пісень.

Навчався по класу фортепіано у естонського композитора Е. Каппа . Працював в естрадно-музичній групі в Тарту ( 1951 ), В танцювальному оркестрі Ризького будинку вчителя ( тисяча дев'ятсот п'ятьдесят-шість - 1964 ) [1] .

На початку кар'єри в 1959 році в Ризі виступав співаком на естраді, соліст-вокаліст біг-бенду п / у Івара Мазура, один з перших виконавців американських джазових стандартів в стилі свінг в СРСР. Грав на гітарі і контрабасі, складав пісні та інструментальні п'єси. З того ж року перші ролі в кіно. З кінця 1960-х жив і працював в основному в Польщі в місті Вроцлаві . У 1991 році повернувся в рідну Естонію, де і прожив решту життя.

В Естонії безуспішно спробував свої сили як підприємець. Врешті-решт він став педагогом в одному з культурних центрів Тарту. У 1998 році переніс серйозний інсульт і помер 9 жовтня 2002 року в Тарту. Був одружений чотири рази.

лауреат Державної премії СРСР в 1 967 році за роль Бронюса у фільмі режисера Вітаутаса Жалакявічюса «Ніхто не хотів помирати» .

Автор книги спогадів "Przepraszam, czy pan jest aktorem?" яка вийшла в 1977 році польською мовою в одному з вроцлавських видавництв, і в 1978 році в Фінляндії фінською мовою "Anteeksi, oletteko näyttelijä?" ( "Вибачте, ви актор?"), після прем'єри став популярним детективного фільму "Tuntematon ystävä" / "Невідомий друг" (режисер Ларс Дж.Телестам), де він зіграв головну роль .

В 2000 році в Естонії вийшла книга Бруно Оя "Külalisena siin maailmas" (Гість в цьому світі).


This page is based on a Wikipedia article written by contributors ( read / edit ).
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.

Автор книги спогадів "Przepraszam, czy pan jest aktorem?
Вибачте, ви актор?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.