Навигация
Реклама
Реклама

Справа «Траста». Брюс Вілліс не допоміг

Топ-менеджерів підозрюють у злочинній схемі з виведення грошей клієнтів. Чи стане ця сума розкрадань в 13 млрд і який це сигнал для інших банків? Топ-менеджерів підозрюють у злочинній схемі з виведення грошей клієнтів

Фото: Сергій Савостьянов / ТАСС

«Коли мені потрібні гроші, я просто беру їх». Як жартують в соцмережах, цей слоган, поруч з яким на рекламі банку «Траст» позував Брюс Вілліс, тепер можна віднести і до самих банкірів. Колишніх керівників підозрюють в розкраданні 13 мільярдів рублів: нібито з 2012 по 2014 роки банк укладав фіктивні кредитні договори з юридичними особами, зареєстрованими на Кіпрі, а потім кошти переводилися на рахунки, підконтрольні керівникам «Траста». Основні власники - Ілля Юров, Микола Фетисов і Сергій Бєляєв - за неофіційними даними, зараз знаходяться в Австралії. Про те, що Юров давно влаштувався в Лондоні, Forbes писав ще минулої зими, коли стало відомо про величезну дірку в капіталі «Траста» і оголошено про його санації. Президент Асоціації російських Банків Гарегін Тосунян визнається, що йому останнім часом не вдавалося зв'язатися з банкірами з «Траста», але разом з тим закликає не робити ранніх висновків.

Про санації банку було оголошено в грудні. Вона стала другою за масштабами після Банку Москви: загальна сума витрат склала 127 мільярдів рублів. Тоді основною причиною називався набіг вкладників, які взимку побігли знімати накопичення. Але ЦБ відзначав, що в капіталі банку виявлена ​​«діра» майже на 70 мільярдів, при цьому акціонери банку не захотіли врятувати ситуацію.

13 млрд рублів, нібито викрадені керівниками банку - сума велика, хоча і не рекордна. Наприклад, за випадковим збігом буквально днями московський арбітраж ухвалив стягнути суму, в шість разів більше - 75 мільярдів рублів з Сергія Пугачова, якого підозрюють у виведенні коштів з Межпромбанка. Але при таких сумах - де ж був банківський контроль?

Аналітики звертають увагу, що підозри в виведенні грошей вкладників через кіпрські компанії укладаються в курс на деофшоризацію і повернення капіталів. Гучна історія з великим банком, які входили в Топ-30, можливо, повинна стати черговим сигналом і для інших.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Чи стане ця сума розкрадань в 13 млрд і який це сигнал для інших банків?
Але при таких сумах - де ж був банківський контроль?
Ru в ваші джерела новин?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.