Навигация
Реклама
Реклама

Бринза: не такий простий, як здається. Історія виникнення і користь ніжного розсолу сиру

  1. Особливості національної бринзи
  2. користь бринзи

При слові «бринза» у нашого співвітчизника виникає стійка асоціація з м'яким ропні сиром, схожим на сир через свою пухкої зернистої текстури. Насправді цей древній продукт в різних країнах Східної Європи готується по-різному, і локальні варіанти мають свої смакові особливості. А в Греції аналог цього сиру називається інакше «фета» (Φέτα).

Легенда про те, як виник сир бринза, говорить: одного разу арабська купець захопив далеку дорогу хутро зі свіжим овечим молоком. У суєті мандрів він на якийсь час забув про нього, а коли знову згадав і відкоркував бурдюк, то відчув кислуватий запах, а замість молока побачив прозору сироватку і на дні - щільний шматок густої білої маси.

Ось таким нехитрим способом, з поправкою на розвиток сучасних технологій, і готується сир бринза донині.

Що стосується більш точних даних про те, коли і де вперше з'явився рецепт бринзи, на жаль, відсутні. Занадто давно це сталося.

Сьогодні основними виробниками сиру бринза є країни Східної Європи: Росія, Молдова, Румунія, Болгарія, Польща.

Особливості національної бринзи

Трохи про особливості цих локальних варіантів бринзи.
У Румунії та Молдові під словом brânza (бринза) розуміється сир, а то, що у нас прийнято називати бринзою, в румунській мові позначається словом telemea (телемéа).

Власне, болгарський м'який сир сирени (Бяло Саламур сирени) не можна повністю ототожнювати з бринзою. Це, скоріше, її близький побратим, який готується або з суміші різних видів, або з якогось одного виду молока - коров'ячого, овечого, козячого, або буйволиного.

Бринза подгалянская - під таким офіційно зареєстрованим брендом проводиться національний ропні сир, що виготовляється з овечого молока. Бринза подгалянская має м'яку пористу текстуру і однорідну консистенцію.

користь бринзи

Бринза - один з найкорисніших кисломолочних продуктів:

  • У ній міститься мінімум жиру в порівнянні з іншими видами сирів, що дозволяє вважати бринзу дієтичним продуктом.
  • Бринза благотворно впливає на шкіру і сприяє зміцненню опорно-рухового апарату, оскільки містить велику кількість кальцію.
  • Вживання бринзи в їжу корисно для шлунково-кишкового тракту, оскільки вона містить велику кількість лактобактерій, необхідних для мікрофлори кишечника.
  • Цей сир рекомендується годуючим матерям, дітям, людям з ослабленим здоров'ям.
  • Звичайно ж, бринза цінна і своїми смаковими якостями.

Звичайно ж, бринза цінна і своїми смаковими якостями

Її ніжний кисломолочний солонуватий смак прекрасно доповнює і по-новому розкриває смак свіжих овочів, крім того, бринза в різних кухнях використовується для приготування міні-бутербродів. Один з таких кулінарних шедеврів, які прийшли до нас з болгарської кухні - міні-рулетик з болгарським перцем і бринзою, купити який ви можете в каталозі нашого інтернет-магазину. Також в розділі "овочеві канапе" представлені різні варіанти канапе з бринзою і овочами на шпазі.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.