Навигация
Реклама
Реклама

Найбільші і високі статуї світу | Інформаційно-довідковий портал Білорусі - interfax.by

Географія зловживань гігантськими формами в архітектурі вражає. Китай, Японія, Португалія, Росія, Україна - це лише кілька регіонів нашої планети, де «живуть» монументи колосальних розмірів.

портал www.interfax.by склав ТОП-10 найвищих статуй світу, відзначивши при цьому релігійні, гендерні та територіальні особливості учасників рейтингу.

Будда Вайрочани, Китай

Будда Вайрочани, Китай

На сьогоднішній день найвищою статуєю в світі вважається монумент під назвою «Будда Весняного Храму», або «Золотий Будда Фошань», який зображає Будду Вайрочани і розташований в селищі Чжаоцунь в китайській провінції Хенань. Висота статуї - 128 м, разом з п'єдесталом - 153 м.

Зведення монумента Будди з Лушаня було завершено в 2002 році, а храмовий комплекс, на якому встановлена ​​статуя, був зданий в експлуатацію лише в 2008 році. В цілому будівництво туристичної пам'ятки обійшлося китайському бюджету в $ 55 млн, з яких $ 18 млн пішло на фінансування проекту статуї, а також закупівлю 1100 пластин литий міді.

Будда Шак'ямуні, М'янма

Статуя Будди Шак'ямуні з оригінальним складною назвою Laykyun Setkyar, висотою 116 м (з п'єдесталом - 130 м), є другим за величиною монументом у світі, що зображує жива істота. Статуя розташована в Південно-Східній Азії неподалік від міста Моуньюа в М'янмі.

Статую Будди в М'янмі зводили майже 12 років - з 1996-го по 2008 рік на пожертви простих громадян. Проте довгобуд виправдав очікування місцевого уряду, і подивитися на бірманську статую Будди потягнулися туристи з усього світу.

Будда Амитабха, Японія

Трійку лідерів рейтингу найвищих статуй світу замикає ... чергова статуя Будди. На цей раз Будди Амитабха, статуя якого, висотою 100 м (з п'єдесталом - 120 м), розташована в японському місті Усіку в 50 км від Токіо.

До 2002 року, поки в китайському Лушані не завершилося зведення статуї Будди Вайрочани, японський Будда з Усіку вважався найбільшим статуєю в своєму роді.

У 2008 році рекорд японців по висоті монумента Будди побили вже влада М'янми.

У 2008 році рекорд японців по висоті монумента Будди побили вже влада М'янми

Богиня Гуаньинь, Китай

А ось статуя богині Гуаньінь, розташована в місті Санья китайської провінції Хайнань, висотою 80 м (з п'єдесталом - 108 м), має відразу три статусу - першої по висоті статуї богині Гуаньінь на планеті, першої по висоті статуї, що зображає істота жіночої статі, а також четвертої за величиною статуї світу.

Крім усього іншого, монумент, що зображає буддійську богиню, є найвищою в світі статуєю з більш ніж двома ликами. Один аспект Гуаньинь спрямований вглиб острова Хайнань, а два інших - в Південно-Китайське море.

Статуя богині Гуаньінь була зведена в рекордно короткі для своїх розмірів терміни - всього 6 років.

Імператори Янь-ді і Хуанді, Китай

Імператори Янь-ді і Хуанді, Китай

На п'ятій сходинці ТОП-10 найвищих статуй світу влаштувалися відразу два представники старокитайської історії - міфічні імператори Янь-ді (Божественний хлібороб) та Хуанді (Жовтий імператор), які, згідно з легендою, жили понад 5 тис. Років тому і займалися навчанням китайців полюванні , землеробства і будівництва.

Монумент в їх честь, висотою 106 м, розташований в столиці провінції Хенань місті Чженчжоу. Композиційно статуя складається з двох гігантських голів, об'єднаних між собою системою сходів. На відміну від китайських статуй Будди і Гуаньинь, зведення імператорського статуї тривало майже 20 років!

Крішто-Рей, Португалія

Статуя Крішто-Рей (Христоса-Царя), відкрита в португальському місті Алмада в 1959 році, висотою 103 м (без п'єдесталу - 28 м), вважається найвищим пам'ятником у світі, що зображує Христа.

Будівництво статуї тривало 10 років і було ініційовано місцевим католицьким духовенством в якості прохання Богу, щоб він позбавив Португалію від вступу в Другу світову війну.

До речі, поряд із статуєю Крішто-Рей в Португалії, найвищими статуями Христа в світі вважаються статуя Христа-Царя в Свебодзіне в Польщі (36 м, з п'єдесталом - 52 м), статуя Крісто де ла Конкордія на пагорбі Сан-Педро в Болівії ( 34,2 м, з п'єдесталом - 40,44 м) і Статуя Христа-Спасителя в Ріо-де-Жанейро в Бразилії (30 м, з п'єдесталом - 38 м).

Батьківщина-мати, Україна

Найвища скульптура збірного образу жінки-захисниці радянського народу від німецько-фашистських загарбників знаходиться в Києві. Монумент «Батьківщина-мати», висотою 68 м (з п'єдесталом - 102 м) і вагою понад 450 т, знаходиться на правому березі Дніпра на одному з київських пагорбів.

Цікаво, що відкритий в 1981 році монумент спочатку повинен був виглядати інакше. Так, передбачалося, що бронзова з позолотою фігура жінки буде підніматися на висоту 80 м, а біля підніжжя буде спадати в Дніпро 30-метровий водоспад.

Між іншим, не менш відомий монумент під назвою «Родина-мать зовет!», Встановлений на Мамаєвому кургані в Волгограді, вище київської «Батьківщини-матері» на 14 м. Волгоградський монумент поступається київським по підсумковій висоті з п'єдесталом (всього 85 м).

Також до числа найвищих статуй світу відносяться не увійшли в наш ТОП-10 відомі радянські монументи «Робітник і колгоспниця» (Москва, 58 м), пам'ятник В.І.Леніну (Волгоград, 57 м), «Алеша» (Мурманськ, 42 , 5 м), пам'ятник В.І.Леніну (Дубна, 37 м), «Тил - фронту» (Магнітогорськ, 15 м).

Леніну (Дубна, 37 м), «Тил - фронту» (Магнітогорськ, 15 м)

Сендай Дай Каннон, Японія

На відміну від інших гігантських статуй Будди, про японську величезної статуї заввишки 100 м під назвою Дай Каннон відомо мало.

В першу чергу тому, що цей величний монумент з гіпсу та цементу з якоїсь причини не приваблює великої кількості туристів. І це незважаючи на те, що спеціально для них в самій статуї є кілька ліфтів і оглядових майданчиків!

Розташовується статуя Будди Дай Каннон в японській префектурі Міягі, неподалік від міста-побратима білоруської столиці Сендая.

Петро I, Росія

Петро I, Росія

Один з найскандальніших російських монументів з офіційною назвою «В ознаменування 300-річчя Російського флоту» (а в народі - пам'ятник Петру I) розташовується в історичному центрі Москви на насипному острові біля злиття Москви-ріки і Обвідного каналу. Висота найбільшої статуї Росії - 98 м.

Доля монумента, який з'явився творінням думки і рук народного художника Російської Федерації Зураба Церетелі, вже багато років є досить популярною темою для критичного обговорення серед російських громадських діячів і ЗМІ.

Так уже повелося, що з частотою раз в 2-3 року пам'ятник Петру I пропонується то демонтувати, то підірвати, то перенести за межі міста.

Останній раз в уряді Москви «щось зробити» з монументом Петра хотіли відразу після відставки Лужкова в жовтні 2010 року. Правда, незабаром дискусія знову затихла, і гігантську статую, як раніше, залишили нудьгувати на місці.

Статуя Свободи, США

Статуя Свободи, офіційно іменована по-французьки романтично «Свобода, що осяває світ», замикає ТОП-10 найвищих статуй світу з результатом 93 м (без п'єдесталу - 46 м).

Примітно, що Статуя Свободи є найстарішим найбільш високим монументом, що зображує живу істоту. Офіційне відкриття головного символу США і Нью-Йорка відбулося в жовтні 1886 року.

Сьогодні Статуя Свободи також є і одним із найбільш упізнаваних гігантські монументи в світі. До слова, у неї є більше 100 зменшених «побратимів», встановлених в різних куточках планети.

Тимур Кресник

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.