Навигация
Реклама
Реклама

Воробйови крила

Канатна дорога в «Лужниках» готова до запуску

Між «Лужниками» і оглядовим майданчиком на Воробйових горах вже зовсім скоро можна буде переміщатися по повітрю. Канатна дорога побудована і протестована, після узгодження документів і тестів на безпеку вона прийме перших пасажирів. Новий для Москви вид транспорту вже з'явився на карті. Час у дорозі між кінцевими станціями складе всього п'ять хвилин.

На канатній дорозі три станції. Нижня - у «Лужників», проміжна станція розташувалася на Воробьевской набережній, біля причалу «Воробйови гори», а верхня станція - на краю оглядового майданчика на Воробйових горах.

Транспорт дозволить за п'ять хвилин дістатися від стадіону до оглядового майданчика. Зараз шлях на машині займає близько 20 хвилин, а пішки - майже півгодини. За годину канаткою зможуть скористатися 1600 чоловік в супроводі аудіогіда, який розмовляє кількома мовами. Він розповість про визначні пам'ятки Москви, які буде видно з висоти «польоту» кабіни.

Кабінки розраховані на вісім пасажирів та обладнані відділеннями для гірськолижного обладнання та навіть зачепами для велосипедів. Вночі вони будуть підсвічуватися, додаючи краси пейзажів в цій місцевості. Взимку канатна дорога стане піднімати лижників і сноубордистів на схил, причому не тільки в закритих, а й у відкритих кабінах.

Всі три станції отримали унікальні архітектурні рішення. Фасад нижньої станції - «Лужники» - виконаний з ударостійкого скла, в якому будуть відображатися навколишні краєвиди. Всередині розмістяться сувенірна крамниця та кав'ярня. Оплатити проїзд можна буде картою «Трійка».

«Канатна дорога вже пройшла тестування. Зараз замовник оформляє документи, необхідні для її запуску », - зазначив глава будкомплексу Москви Марат Хуснуллін.

російський досвід

Москва стане одним з небагатьох міст Росії, де є канатна дорога. Канатка в місті - досить екзотичний вид транспорту. Зараз подібна система працює в Нижньому Новгороді, поєднуючи місто з одним з передмість на протилежному березі Волги. Вона дозволила жителям скоротити час у дорозі між Нижнім Новгородом і Бором з години до 15 хвилин. Користується попитом вона і у туристів - помилуватися фантастичними нижегородскими заходами сюди їдуть сотні людей.

Як міський транспорт працює невелика канатна дорога і в Світлогорську Калінінградської області, поєднуючи високий берег з пляжем. Аналогічна система є в Уфі, де невеликі кабінки підвозять переважно дачників до порому за місто. Обговорювався проект будівництва повітряної шляху і в Самарі, між містом і селом Рождествено, жителі якого змушені потрапляти в Самару по волзькому льоду взимку і водним транспортом влітку. Однак ідея не розвинулася навіть в проект.

Канатна дорога в мегаполісі

У світі канатні дороги зустрічаються в мегаполісах нечасто, незважаючи на те що в більшості випадків користуються ажіотажним попитом. Наприклад, Singapore Cable Car перевозить 2000 пасажирів на годину між містом і островом розваг Сентоза. До канатці вибудовується величезна черга, незважаючи на наявність інших видів транспорту, зокрема монорельса, який до того ж дешевше рівно в десять разів.

До канатці вибудовується величезна черга, незважаючи на наявність інших видів транспорту, зокрема монорельса, який до того ж дешевше рівно в десять разів

Сінгапур, Сінгапур

Неподалік, в Гонконзі, працює Ngong Ping 360 - канатна дорога, яка відвозить туристів з міста до однієї з визначних пам'яток - монастирю Пу Лін і гігантської статуї Будди на острові Лантау.


Китай, Гонконг

У Тбілісі в межах міста канатних доріг аж три. Що не дивно, з огляду на складний рельєф міста, розташованого в горах. Всі вони з'єднують місця відпочинку, пам'ятки і парки в горах з центром Тбілісі.

Всі вони з'єднують місця відпочинку, пам'ятки і парки в горах з центром Тбілісі

Грузія, Тбілісі

У Лондоні своя канатна дорога з'явилася до Олімпіади 2012 року. Шлях з'єднує райони по різні боки Темзи. Канатка інтегрована в громадський транспорт міста, на ній діють загальні тарифи на проїзд, а оплатити його можна картою Oysters, лондонським аналогом «Трійки».


Великобританія, Лондон

Ще один приклад інтеграції канатних доріг в міський транспорт - Стамбул. Два телефріка, як їх називають турецькою мовою, працюю за міськими тарифами на проїзд і транспортній карті Istanbulcard. Однак великий попит у туристів вони не користуються - знаходяться досить далеко від центру і не можуть похвалитися захоплюючими краєвидами і з'єднують нетуристичні райони міста.

Канатна дорога в Москві навряд чи повторить долю стамбульського телефріка. Для успіху є всі складові: красиві види, потік туристів, шлях через жваві райони мегаполісу.

Поки невідома ціна підйому на канатці, але, як показує сінгапурський досвід, попит на такий транспорт мало залежить від ціни.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.