Навигация
Реклама
Реклама

Буенос-Айрес, Аргентина. Частина 2

Навесні ми опублікували перший тур по столиці Аргентини. Зараз представляємо вашій увазі другий віртуальний тур, також включає в себе панорами міста Ла-Плата в провінції Буенос-Айрес.

Ідея створити панорами столиці Аргентини, Буенос-Айреса, виникла в процесі обговорення планів по зйомці Антарктиди. Однак мій багаж з обладнанням загубився під час пересадки в Барселоні, і замість зйомок міста я два дні гуляв по центру, оглядаючи пам'ятки.

На превеликий мій полегшення, все валізи знайшлися, і наша антарктична експедиція пройшла успішно. Ну а зйомки Буенос-Айреса довелося перенести на два тижні і знімати місто вже на шляху назад в Москву.

Отже, сонячним грудневого вечора мій літак приземлився в міжнародний аеропорту імені Хорхе Ньюбері. Після холодної Антарктиди Буенос-Айрес зустрів 30-градусною спекою. Погодний контраст відчувався навіть у кондиціонованому повітрі будівлі терміналу. Попрощавшись з учасниками експедиції, я зробив крок у пекло вечірнього міста.

Перед поїздкою мої друзі, а також місцеві гіди, з якими ми листувалися під час підготовки зйомок, попереджали мене про неспокійну криміногенну обстановку в місті. За розповідями складалося враження, що практично кожен житель Буенос-Айреса хоча б один раз був пограбований, обкрадений або сам брав участь у пограбуванні.

За розповідями складалося враження, що практично кожен житель Буенос-Айреса хоча б один раз був пограбований, обкрадений або сам брав участь у пограбуванні

Під час подорожей ми досить часто буваємо в неблагополучних місцях, і зазвичай місцеві гіди трохи перебільшують небезпеку. Тому я не ставився до розповідей про грабежі серед білого дня серйозно, поки через 5 хвилин поїздки до готелю по пробкам не почув гудок машини в сусідньому ряду. Трохи пізніше до мене дійшло, що з сусіднього таксі гудуть саме мені. Піднявши голову, я побачив водія, що показує рукою на телефон в моїх руках і робить енергійні жести, що позначають - "Заблокуй двері машини, роззява!" Чесно скажу - мене це дуже вразило!

  Чесно скажу - мене це дуже вразило

Вранці першого ж знімального дня біля вокзалу Ретіро, поки я займався настройками камери, наш дрон, мирно лежав на тротуарі, був атакований юної наркоманкою.

Дівчина, що проходила повз, раптом різко повернулася і чомусь вирішила потоптатися своїми ніжками по розкладеному обладнанню, щось при цьому незв'язаних бурмочучи. Спасибі моєму гідові Ганні, швидко розпізнати симптоми і підправити траєкторію її руху в первісному напрямку.

До речі, вокзал Ретиро виявився чи не єдиним місцем в місті, яке було знято без технічних проблем. Робота в Буенос-Айресі представлялася мені в деякому роді легкими канікулами після експедиції в Антарктиду, проте розслабитися особливо не вийшло. Практично у всіх центральних районах міста відеозв'язок з дроном переривалася, варто було йому піднятися вище 30-40 метрів над головою. Ще вище починала "сходити з розуму" камера, безперервно молот затвором. Подібна поведінка техніки за свою знімальну кар'єру ми спостерігали тільки один раз - знімаючи панораму недалеко від телевізійної вишки іспанської Барселони. Чоловік Анни, талановитий інженер, припустив, що проблема виникає від того, що в місті зовсім не регламентоване використання частот для радіообладнання. Кожен ставить що хоче; низькоякісні модеми, WiFi-роутери, радіотелефони та інша техніка сильно засмічують ефір. В результаті в місті дуже погано працюють мобільний зв'язок і FM-радіо.

Того вечора мене відвідали сумні думки про турі Буенос-Айреса, що складається з панорам, знятих на висоті 3-го поверху. Я був уже готовий писати в редакцію, що через "технічні причини" пора згортати роботу, проте їхати завчасно від літа, місцевих стейків і червоного вина в холодну зимову Москву не хотілося. За вечерею, порадившись з гідами, було вирішено спробувати злетіти вище в якомусь малолюдному місці і спробувати "пробити" смугу перешкод.

На наступний день я злетів над одним з парків міста. Все було як завжди: після підйому на півсотні метрів вгору відео з камери стало надходити з перебоями, потім замолотив затвор фотоапарата, а вище 150 метрів зображення в моєму моніторі пропало остаточно. Бадьорості надавав тільки радіо-варіометр, що працює за незалежним каналу, на щастя, ще не окупованому місцевими умільцями. Так, буквально на слух, я піднімав наш апарат вгору. Зітхання полегшення: на 320 метрах зображення з борту повернулося на екран монітора, фотокамера перестала клацати затвором. На 350 метрах вже можна було спокійно працювати. Отже, межі смуги перешкод визначені і з'явилася впевненість, що ми все-таки зможемо зняти Буенос-Айрес!

Один із символів, яким аргентинці пишаються абсолютно по праву - це футбол. Недарма збірна Аргентини - одна з найтитулованіших світових футбольних збірних. Цілком логічно вирішивши, що стадіон Рівер-Плейт буде хорошим доповненням до нашого туру, ми вирушили до його стін. Злетівши над стадіоном, я помітив унизу на поле якийсь рух. Спустившись нижче, вдалося зняти тренування команди - господині стадіону. У цей момент ми ще не знали, що через три дні вона виграє в рідних стінах фінал Південноамериканського кубка.

Від зйомки під час матчу довелося відмовитися, так як всі підступи до стадіону були перекриті поліцією, яка стримує натовпу агресивних футбольних фанатів.

Під час роботи ми з Ганною постаралися охопити всі ключові райони міста і передмість Буенос-Айреса, літали навіть близько Президентського палацу.
Анна заздалегідь дізналася, що в Аргентині польоти дронів поки ніяк не регламентовані. Існує тільки одна заборона - польоти в районі аеропортів. Тому ми діяли відкрито, не ховаючись від поліції. Неодноразово до нас походили люди в формі, питали що ми робимо, робили якісь запити по рації, після чого бажали нам хорошого дня. У порту Мадеро, під час розмови з місцевою охороною, був почутий забавний діалог по рації:

- База, база! Тут якісь люди хочуть зйомки робити. У них літаючий Андроїд (це не помилка)!

- Знімати що?

- Територію району, фрегат Сармиенто.

- На Андроїд можна! Нехай знімають!

Випадок з "андроїдом" абсолютно не показовий для Буенос-Айреса. Більшість місцевих жителів, з якими ми спілкувалися на вулицях під час зйомок, досить добре розуміють, що таке безпілотники і для чого вони потрібні. Місцева поліція активно використовує дрони в підготовці облав або моніторингу протестних акцій. Не скажу, що публіка була налаштована до нас агресивно, швидше за відчувалася настороженість, пропадає після того, як Анна пояснювала присутнім роззявам, для чого ми знімаємо місто.

Анна - дуже хороший гід, великий фахівець з архітектури і пам'яток міста, знавець історії Аргентини. Однак, до зустрічі зі мною їй ще не доводилося вести екстремальні екскурсії в так звані "погані" квартали міста. Мені ж, за завданням редакції, потрібно було обов'язково зняти для туру хоча б одну з трущоб міста. Вибір припав на досить популярне, судячи з кількості згадувань в блогах, місце - Вишу-31 (тут нетрі називають «вішамі»). Коли я озвучив свій вибір Ганні, то почув кілька песимістичних сценаріїв з приводу долі дрона і знімальної групи. Головним аргументом проти зйомки було те, що кримінальним мешканцям району добре відоме призначення безпілотників, і якщо нас помітять, то будуть стріляти, не розбираючись, літає чи це поліція або фотографи. Проте, я не міг привезти до редакції відмовки замість знімків; тому, не дивлячись на опір гіда, ми поїхали знімати Вишу-31.

Виша-31 - це, фактично, місто в місті, затиснутий між залізничними коліями вокзалу Ретіро і портом. В незаконно побудованих будинках проживає, за офіційними даними, 40 000, а за неофіційними - понад 100 000 чоловік. Вулиці не нанесені на карту. Електрика і комунікації крадуться у міста. Поліція сюди заходить не часто. Живуть тут найбідніші верстви населення, в основному - емігранти.

У 90-ті роки місто побудував магістраль, що розрізала Вишу-31 на дві частини. Так як досвіду походів в нетрі у мого гіда не було, ми вирішили не лізти всередину, а зробити наш фотооблет з залізничних шляхів, що проходили по її кордоні. До того ж, з іншого боку залізниці починаються фешенебельні райони міста, що дають непоганий контраст в панорамному кадрі.

До того ж, з іншого боку залізниці починаються фешенебельні райони міста, що дають непоганий контраст в панорамному кадрі

Поки Анна дивилася за обстановкою, я піднявся на кілька сотень метрів в гору і зняв загальний вигляд району. Крім залізничних робітників, нас, схоже, ніхто не помітив, тому я спустився вниз і пройшов над кварталом, використовуючи автомагістраль як прикриття. Думаю, що через шум машин ніхто з місцевих жителів не почув наш апарат, побачити же його в небі випадково досить складно. Тим не менш, ми з Анною отримали неабияку частку адреналіну, поки я не посадив дрон на землю. "Відпустило" нас, тільки коли ми від'їхали від нетрів на пару кварталів.

Я відлітав додому з хорошими відчуттями від міста і його жителів. Мені дуже сподобалося бродити вулицями Буенос-Айреса, незважаючи на його деяку занедбаність. Незабутні враження залишили кладовищі Реколета і передмістя - дельта Тигри. Холодної московської взимку, переглядаючи зняті кадри, я відчував ностальгію по теплу аргентинської столиці. Сподіваюся, що і вам стане трохи тепліше, занурившись в картину початку південного грудневого літа 2014 року ...

Фото і текст: Стас Сєдов

21.08.2015

Знімати що?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.