Навигация
Реклама
Реклама

«Невідомий Мілан». Частина 1

ВІД АВТОРА

Про Мілані, як про всякому великому історичному центрі, можна говорити нескінченно, тому дана книга жодним чином не претендує на описову повноту. Вона призначена, скоріше, для першого знайомства. Все, що ви прочитаєте, є продукт особистого досвіду, спостережень і консультацій автора з солідними італійськими виданнями по темі. Мені було помічено, що в тексті багато дат і імен. Ну, по-перше, вказати ім'я творця і дату творіння (включаючи події) це мій людський обов'язок. По-друге, цього вимагає жанр. По-третє, було відібрано тільки найнеобхідніші, якби я вказав всі дати і імена, що стосуються описаних речей, книга вийшла б набагато товщі. По-четверте, така інформація напевно буде комусь цікава. І, нарешті, по-п'яте, зовсім не обов'язково намагатися їх запам'ятати, між ними досить і інших відомостей.

На фото: вулиця Буенос-Айрес

Я представив лише найочевидніші позиції, об'єднавши їх найзручнішим і логічним маршрутом. Про те, скільки залишилося між ними або взагалі в стороні, скільки залишилося всередині позицій, мені навіть страшно подумати. Зараз з'явилися путівники, які рекомендують слідувати за першим зустрівся перехожим з собакою. Або йти весь час наліво і в такому роді. У подібних радах, безумовно, є сенс: велике місто тим і чудовий, що можна піти в будь-якому напрямку і наробити купу відкриттів. Він різноманітний, він сповнений місць, які мають на увазі самотність, карети, передчуття моря за поворотом - в його інтер'єрі є все що завгодно. Але велике місто не тільки роздає їжу для фантазій, він обставляє їх конкретними декораціями, які змінюють один одного з швидкістю кутів у великому лабіринті. Тому я раджу: подивившись головне і безумовне, вирушайте гуляти по Мілану просто так, без певної мети і маршруту. Ви відкриєте місця, які стануть тільки вашими, і через це, можливо, почнеться ваша до нього любов. Адже справжня любов приходить з пізнаванням.

ВСТУП

«Нам сказали, що в Мілані тільки дві вулиці для шопінгу, і більше нічого дивитися». Господи, скільки разів чув я цю фразу! Згодом я навчився придушувати негативні емоції і навіть зовсім не реагувати, але все-таки прошу вас: не повторюйте її. Хоча б до тих пір, поки самі не побуваєте.

Ось дивіться. Мілан був заснований в IV столітті до нової ери (!); в II був приєднаний до Імперії; в 49-му році перестав бути військовим поселенням і став нормальним римським містом - жест вдячного Юлія Цезаря, якого Мілан послужив базою для його галльських походів, викладених далі в усьому «Записках». У 15-му році до н.е. Серпня призначає Мілан столицею 11-го транспаданском округу імперії. У III столітті, коли Діоклетіан поділив імперію на дві частини, Мілан стає однією з імператорських резиденцій, і за свідченням римлян (!) Був такий хороший, що міг кинути тінь і на самий Рим.

Потім було Пізнє середньовіччя, Відродження, Реформація, Просвітництво, Наполеон, Рісорджіменто (національно-визвольний рух 1830-1870), рубіж століть і початок XX століття, промисловий бум 50-х, дивовижні 60-е з їх новою мораллю, затвердженням індустріальної конфекції і , відповідно, моди і дизайну.

І в усі ці епохи Мілан претендував - майже завжди з успіхом - на статус лідера і великої метрополії з відповідним історичним, політичним, економічним і культурним вагою. Тому сказати, що в Мілані є тільки дві вулиці для шопінгу і більше нічого дивитися, це те ж саме, що, поговоривши з великим мандрівником, потиснути плечима: з ним нема про що розмовляти. Повірте, є про що, просто ви не змогли його розговорити.

Ось і Мілан місто споглядальний. Він не відкривається відразу і вже тим більше не виробляє враження зробила на людей, які заздалегідь вирішили, що Італія це Везувій, Колізей і вечір в Сорренто, а коли вони раптом цього не знаходять, то знизують плечима: тут нема чого дивитися. Такі люди, як правило, все життя забивають мікроскопами цвяхи.

Так, Італія славна своїм минулим, з минулим тут все в порядку: воно велично, чудово і в прекрасній збереження. Зі справжнім ось складніше, і в цьому сенсі Мілан є вираз тенденцій і самого духу со-тимчасової, починаючи з незапам'ятних часів, життя як жодне інше місто. Можливо, саме в силу цього факту Мілан вважається самим неіталійським містом Італії.

Люди, які ходять тільки по тим двом вулицям, не бачать дуже багато чого. Вони не знають, наприклад, що Мілан місто зелений, повний широких алей, обсаджених платанами і липами, скверів і парків; або що в Мілані є канали - дуже цікавий квартал художників, антикварів, ремісників і незліченних закладів, в яких вечорами п'ятниці і суботи відпочиває все місто. Ну і звичайно, минуле, знаків якого в Мілані предостатньо: чудовий готичний собор Дуомо, проспект Венеції, театр Ла Скала, Замок та інші споруди славної династії Сфорца герцогів міланських, в чиє правління в Мілан з Флоренції переїхав Леонардо да Вінчі і дещо по собі тут залишив ( «Таємну вечерю» і не тільки).

І врахуйте, що це по-справжньому велике місто (близько 1.300.000 резидентів, 182 квадратних кілометра), а великі міста тим і чудові, що відкриття і сюрпризи чекають вас за кожним кутом і не закінчуються ніколи - для цього потрібно лише захотіти побачити те , що є, а не те, що повинно, по-вашому, бути.

Загалом, в Мілані є, що дивитися. Приїжджайте і побачите.

Приїжджайте і побачите

Коли краще приїхати в Мілан.

Однозначно відповісти на це питання не представляється можливим, тому потрібно виділити хоча б чотири аспекти:

 1. наявність місць в готелях
 2. кліматичні умови
 3. шопінг
 4. різний

У Мілані є Ярмарок Fiera di Milano, яка істотно впливає на заповнюваність готелів. Під час таких великих міжнародних заходів, як BIT (18-21.02), SALONE INTERNAZIONALE DEL MOBILE (05-10.04), MILANO MODA DONNA (23.09-01.10), MICAM (21-24.09 і15-19.03), MIPEL (22-25.09 і 15-19.03), MIFUR (15-19.03), MACEF (08-11.09) вільних місць немає іноді не тільки в місті, а й в околицях (дати приведені на 2006 рік). Тому замовте готель заздалегідь, якщо вам потрібно бути в Мілані саме в цей час.

З точки зору погоди відзначаємо самий жаркий період з третьої декади липня по третю декаду серпня. Температура може зашкалить за 35 градусів, що при підвищеній міланської вологості виносити важко.

Любителям шопінгу краще приїжджати в Мілан з середини березня (нова літня колекція) і з середини вересня (нова зимова). Перші надходження починаються вже в січні і в липні, але в березні і вересні колекції є повністю. Любителям розпродажів - протягом місяця з другої декади січня (зимова) і протягом місяця з першої декади липня (річна). В жодному путівнику написано, що під час розпродажів італійці займають чергу з ночі і приносять з собою складні стільчики. Ні, італійці не займають і не приносять - швидше за все, це автор відвідав Мілан у великій компанії своїх друзів. Ще раз хочу нагадати, що з другого тижня серпня всі магазини закриваються мінімум на два тижні.

Особисто я раджу приїжджати навесні, в кінці квітня, коли розпускається нова зелень, і місто починає жити передчуттям літа. Сонце ясне, небо прозоро-синє, дерева цвітуть білими і бузковими квітами. Після нашої зими контраст разючий, хочеться дихати на повні груди, впиватися простором і робити добрі справи.

А ще мені подобається в серпні, незважаючи на спеку і закритість. З 1.300.000 населення в Мілані залишається ледь половина. Коли ходиш по порожніх вулицях і площах, створюється впечатленье, що жителі все до одного покинули місто, і ти раптом осягати прихований сенс фрази «сонячна Італія»: це не сонце, яке світить зараз. Це сонце вічності, яким тут просякнута земля і кожен камінь. І нехай у вас не створюється впечатленье, що в серпні закрито все. За винятком 15 і 16 числа (офіційні дати), частина ресторанів, барів, продуктових магазинів, басейни, водний парк і навіть дві дискотеки працюють по нормальному графіку.

Чи ні, давайте у вересні, числа так після 10-го, щоб побачити велике місто, який прийшов до тями від річного сну. Серпень і вересень це два полюси на різних планетах, два різних фізичних стану, і спостерігати за містом, який зробив такий перехід, дуже цікаво. До того ж, погода прекрасна.

Але вже якщо говорити серйозно, то приїжджайте в грудні. По-перше, відразу потрапите в свято, Мілан готується до Різдва. Це найголовніший і найсвітліше свято в Італії. Вулиці повні ялинок, вогнів, іграшок і людей, які ховають посмішку - італійці купують подарунки своїм близьким. Сім'я завжди була наріжним каменем політики церкви, тому італійці роблять все, щоб їх близьким було добре. А по-друге, тумани. В італійській літературі навіть є спеціальний термін «північна ностальгія» і означає він: вечір, туман, ліхтарі в тумані і в воді. У Мілані прекрасна архітектура, я маю на увазі не тільки пам'ятники певного культурно-історичного рівня, але і вдома, в яких живуть люди. Їх форми іноді вражають в сонячний день, уявіть же собі, як це може бути вночі і в туман! До речі, і з водою в місті теж все в порядку.

До речі, і з водою в місті теж все в порядку

Як дістатися до міста.

Безумовно, це відноситься до авіапасажирам. У Мілані два аеропорти: Мальпенса і Лінате.

Мальпенса знаходиться від міста приблизно в 40 кілометрах. Рейси з Росії сідають в терміналі 1 в секторі В. До міста можна доїхати на автобусі або на поїзді. У залі прильоту кожен вихід на вулицю має номер. Між 5-м і 6-м виходом, якраз навпроти виходу з митниці сектора В, є офіс з написом Bus tickets, в якому продаються квитки на автобус до Центрального вокзалу. Є дві лінії автобусів: Malpensa shuttle, зупинка зліва від 6-го виходу, відходить кожні 20 хвилин, і Malpensa express, зупинка праворуч від 6-го виходу, відходить кожні 20 хвилин. Обидва йдуть до Stazione Centrale (стац'ёне чентра`ле) Центрального вокзалу, обидва протягом 50-ти хвилин, але ЕКСПРЕС стоїть на 1 євро ДОРОЖЧЕ. Квитки можна купити і в автобусі.

У 6-го виходу є скляний кіоск Treni, в ньому продаються квитки на поїзд, який відходить з мінус 1-го поверху (ескалатор, ліфт) приблизно кожні півгодини, 50 хвилин йде до Stazione Cadorna (кадо`рна) і сто`іт в два рази більше автобуса. Квитки МОЖНА купити в поїзді.

Стоянка таксі відразу при виході з аеропорту, проїзд до Мілана обійдеться приблизно в 90 євро.

Лінате знаходиться в 20-ти хвилинах автобуса від центру Мілана (якщо немає пробок), але цей аеропорт приймає лише внутрішні і європейські рейси. Автобус до центру номер 73, дійсний міський квиток.

Для в'їжджають в місто на машині є тільки найзагальніші рекомендації: якщо ви їдете з Мальпенса, Турина або з Венеції, то це Tangenziale Nord вихід на Cormano і далі в напрямку Milano centro. В інших випадках Tangenziale Est вихід на viale Forlanini (якщо потрібно в центр) або Lambrate (Центральний вокзал, corso Buenos Aires). Врахуйте, що шматок осі (див. Нижче) від piazza San Babila до largo Cairoli це пішохідна зона і навколо неї зона обмеженого руху, яке контролюється відеокамерами. На всьому першому кільці односторонній рух в напрямку від corso Venezia по via Senato.

На всьому першому кільці односторонній рух в напрямку від corso Venezia по via Senato

Структура.

У Мілані чітко простежуються три кільця, яким слідують багато вулиць. У Мілані є головна вісь. Чи не абсолютно головна і загальновизнана, а більше в туристичному сенсі, оскільки

 • 1. вона перетинає всі три кільця
 • 2. її в точності повторює червона лінія метрополітену від станції Loreto до станції Cairoli, що зручно в плані пересування
 • 3. на ній знаходиться майже все, що потрібно і можливо побачити нормальному туристу в культурно-історичному плані
 • 4. на ній знаходиться практично все, що потрібно в плані шопінгу
 • 5. на ній і навколо неї знаходиться більшість готелів, куди селять наших туристів
 • 6. потрапивши на неї, загубитися вже неможливо
 • 7. все відстані абсолютно в межах розумного, наприклад, від міського собору Duomo до Castello Sforzesco - кінцевого пункту осі - 20 хвилин неспішним прогулянковим кроком.

Вісь: piazzale Loreto - corso Buenos Aires - corso Venezia - piazza San Babila - corso Vittorio Emanuele II - via dei Mercanti - piazza Cordusio - via Dante - largo Cairoli - Castello Sforzesco.

Третє кільце проходить через piazzale Loreto (ліворуч йде viale Abruzzi (на фото), направо viale Brianza)

Третє кільце проходить через piazzale Loreto (ліворуч йде viale Abruzzi (на фото), направо viale Brianza)

Друге розділяє corso Buenos Aires і corso Venezia.

Перше перетинає corso Venezia в районі via Senato (праворуч).

Зупинки метро:

 • На corso Buenos Aires три зупинки: Loreto, Lima, Porta Venezia (розділяє corso Buenos Aires і corso Venezia)
 • На corso Venezia дві: Palestro, San Babila (розділяє corso Venezia і corso Vittorio Emanuele)
 • На corso Vittorio Emanuele всього одна, але найголовніша: Duomo (міський собор).
 • На via dei Mercanti одна: Cordusio (piazza Cordusio)
 • На via Dante одна: Cairoli (largo Cairoli, Castello Sforzesco)

У художньому плані метро нічого не представляє, відкрито з 06.00 до 24.00.

Словниковий мінімум:

 • Corso - проспект
 • Via - вулиця
 • Vicolo - провулок, тупик
 • Viale - алея
 • Porta - в даному контексті ворота, а взагалі - двері
 • Piazzale - площа
 • Piazza - площа
 • Largo - площа
 • Vittorio Emanuele - Віктор Еммануїл II, перший король Об'єднаної Італії, батько нації, в кожному місті йому належить кінний пам'ятник і як мінімум площа.
 • Castello Sforzesco - замок Сфорца, одна з візитних карток Мілана, Сфорца це прізвище другої династії герцогів міланських (1450-1535).

Castello Sforzesco - замок Сфорца, одна з візитних карток Мілана, Сфорца це прізвище другої династії герцогів міланських (1450-1535)

Як видно, в італійському є три слова для позначення площі. Пья`цца це площа в її канонічної іпостасі, тобто великий вільний від будівель простір в межах міста. Пьяцца`ле це площа, в центрі якої щось є, як правило, великий газон з квітами ілісквер. Ла`рго дослівно означає «розширення», мається на увазі площа, утворена внаслідок розширення вулиці.

Отже, вісь прокреслена. Ми поступимо таким чином: візьмемо великий шматок, наприклад, від porta Venezia до Duomo і пройдемо по ньому тричі. У перший раз культурно-історичним маршрутом - рубрика «Історія та культура», у другій основними позиціями шопінгу - рубрика «За покупками», і в третій - по ресторанах і взагалі місцях, де можна поїсти, але тільки за тими, де я їв сам - рубрика «Де поїсти». Крім цих трьох, є четверта: «Понад програми», п'ята: «Дивертисмент», яка об'єднує дискотеки та інші місця, де можна провести час, і шоста: «Що ще подивитися» - це короткий опис місць, які ви, живучи в Мілані, можете спокійно відвідати протягом одного дня.

Автор: Олександр Петрожіцкій

книга публікується з дозволу автора.

джерело: Liberum center

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.