Навигация
Реклама
Реклама

Прекрасні миті Буенос Айреса

27 грудня 2015 р 22:23 Буенос-Айрес - Аргентина Грудень 2007

Провівши дві ночі і один день в аргентинському містечку Пуерто Ігуасу, в якому ми оглянули найвідоміший водоспад Південної Америки - Ігуасу , Продовжуємо наше подорож «Навколо Південної Америки» . Вранці швидко в аеропорт і вилітаємо до столиці Аргентини. Пару годин польоту - і ми знижуємося над Буенос Айресом. Провівши дві ночі і один день в аргентинському містечку Пуерто Ігуасу, в якому ми оглянули   найвідоміший водоспад Південної Америки - Ігуасу   , Продовжуємо наше   подорож «Навколо Південної Америки»

Аргентина поєднує в собі і екзотику, і близьку нам європейську культуру. Тут є гори і джунглі, Патагонія з унікальними пейзажами і колоніями морських тварин, що збереглися індіанські культури, танго, чудова кухня і багато іншого.

Місто знаходиться на широті Північної Африки і розташовується на відстані 275 км від Атлантичного океану в добре захищеною бухті гігантського затоки Ла-Плата. Тут круглий рік тепло. Середня температура повітря взимку в липні становить +10 градусів, а влітку - в січні +24.

Переважна більшість населення країни - нащадки європейських мігрантів. Італійці, іспанці, баски, французи, поляки, серби.

Готель Avenida Petit, в якому ми розмістилися, сам по собі скромний, але розташований в історичному центрі міста, тому звідси легко пройтися по самому серцю аргентинської столиці. Вийшовши з нього і пройшовши зовсім небагато по Авеніда де Майя, ми відразу потрапляємо на площу Конгресу.

Конгрес-хол

Вона красива, спокійна і зелена. І, напевно, щоб підкреслити задума і розсудливість аргентинських конгресменів, тут же стоїть і пам'ятник задумів юнака.

Авеніда де Джуліо - найширша магістраль аргентинської столиці. За деякими даними, і всього світу. Вона названа так на честь дати набуття країною незалежності - 9 липня 1816 г. На цьому Авеню знаходиться велика частина головних магазинів, ресторанів і архітектурних шедеврів міста.

Авеніда 9 Липня. З Інтернету

Архітектура Буенос Айреса - в кращих традиціях європейського стилю. Багато будинків - прямо як в Парижі! Стара частина міста нагадує одночасно столиці Франції, Англії або Іспанії. Ну, а нові райони - з уже сучасними багатоповерховими будинками і хмарочосами, в яких розміщуються бізнес-центри і офіси великих компаній, теж схожі на подібні райони в європейських столицях.

На цій же вулиця 9 липня перебуває і символ Буенос Айреса - 67-метровий обеліск, споруджений в 1936 р в честь 400-річчя заснування міста. Саме в цьому місці і був тоді вперше піднято аргентинський прапор. На вершині обеліска є 4 вікна, і, якщо вдасться подолати пішки 206 ступенів, то можна помилуватися і околицями столиці.

Після перетину головної Авеню, пройшовши по Avenida Petit в сторону моря, потрапляємо на площу Plaza de Mayo. Підходячи до неї, побачили сценки, які повалили нас в маленький шок - на столичних тротуарах надійно розташувалися десятки бездомних. Сиділи, читали, спали.

Площа Plaza de Mayo оточена старовинними будівлями і на ній перед будівлею резиденції уряду La Casa Rosada ( «Рожевий дім»), стоїть пам'ятник генералу Бельграно, воєначальнику часів боротьби за Незалежність і автору аргентинського прапора.

Кабільдо - громадська будівля Буенос Айреса, яке в колоніальне час використовувалося як будівля уряду. Сьогодні тут знаходяться Національний музей і музей Травневої Революції

На самій площі Plaza de Mayo розлита нега - тепло, колом дуже багато голубів і численні туристи розважаються з ними - годують їх з рук і фотографуються, тримаючи птахів на руках.

Цікава нумерація будинків: не по порядку як у нас, а цифра показує кількість метрів від якої-небудь відправної точки - площі або іншої вулиці. Наприклад, напис над будинком з № 528 означає, що він розташований на 528-му метрі від якої-небудь площі La Armada. А що знаходиться поруч будинок може мати номер 538, т. К. Він стоїть ще на 10 метрів далі від цієї площі.

Рухаючись у бік морської затоки, ми потрапляємо в цікавий район - Ла Бока. Саме тут - в припортових кублах і босяцьких кварталах і народилося танго. Зараз тут туристична тусовка - типу Старого Арбата в Москві або Андріївського узвозу в Києві.

А ось що це? Ми так і не зрозуміли ... бережися злодія?

Цей район вважається однією з головних туристичних визначних пам'яток аргентинської столиці. Тут є все, що привертає всіх туристів - сувеніри, живопис, безліч кафе і ресторанів.

У Ла-Боке живе багато художників і їх картини можна купити і на вулиці, і в імпровізованій вуличної галереї «Камініто». Головна вулиця цього району теж так і називається - Камініто. За свідченням обізнаних туристів, тут в будь-який час дня кипить життя - художники пишуть картини, музиканти грають, щосили йде торгівля картинами та сувенірами. Ну, а вночі, напевно, є і інші розваги ...

У невеликих галереях чого тільки немає! Є навіть російські матрьошки! А вже всякого антикваріату і зовсім несчесть!

Але найголовніше, заради чого сюди прагнуть потрапити всі туристи - це побачити і місце, де народилося танго, і саме живе танго, де до танцюючих пар можна дістати рукою. Практично таке уявлення є у кожного кафе чи ресторану. І - на вулиці. Таке видовище нікому пропустити не вдасться.

Адже саме тут, в цих припортових кварталах воно і народилося в кінці 19 століття. А що було до цього? Кадриль, вальс, полька. Мінімальні і дуже ніжні контакти з партнером. І тут - танго! У ньому все виплеснуто назовні - і пристрасті, і почуття, і нагота партнерки, і тісні обійми. Під час танго не занудьгували ...

Хто міг тоді так танцювати в цих припортових кварталах? Звичайно, вони - жінки легкої поведінки, повії, які обслуговували і своїх, і залітних матросів.

Саме тут, в Ла Бока, найлегше побачити поклоніння аргентинців своєму божеству - танцю Танго. Для туристів танцюють прямо на вулицях, а для своєї душі - і вдень, і ввечері - в скверах і парках. У місті існують безліч клубів і шкіл танго. Хода танго в Європу не було стрімким, але поступово і там на початку 20-го століття воно стало теж популярним танцем.

Та й в самій Аргентині дами з пристойного товариства довго не приймали його, а прийнявши, «вироблялися» спочатку тільки у вузькому колі сім'ї або своїх друзів. А зараз будь-який аргентинець може показати такі "па", що багато навчені досвідом наші балетмейстери розведуть руками.

В районі Ла-Боки кругом різнокольорові будинки. Чому? Історія цього району ведеться з 1536 року, коли Педро де Мендоса заснував колонію Буенос-Айрес і в цьому місці був побудований порт і перші будинки. В кінці 19 століття в Ла-Боке стали селитися європейські іммігранти і саме вони-то і створили образ сучасного кварталу.

Поступово багатія, більш заможні люди селилися в нових районах міста. А цей квартал так і залишився бедняцким і люди в ньому фарбували свої будинки в різні кольори не від хорошого життя, а від залишків фарби, що залишилася після ремонту кораблів ..

Багато будинків тут стоять на палях, а їх стіни і дахи побудовані з шиферу і жерсті.

Цей район настільки сподобався всім нам, що ми приїхали сюди ще раз вранці перед вильотом до Патагонії - захотілося ще раз зануритися в цю ауру свята, прикупити сподобалися сувеніри та випити по келишок Мате - тонізірущего напою з високим вмістом матеин.

Мате, що готується з висушеного подрібненого листя і молодих пагонів падуба парагвайського (Ilex paraguariensis) і є невід'ємною частиною культури Аргентини і ряду суміжних країн Південної Америки.

Він трохи терпкий, з легким солодкуватим присмаком і містить, як кажуть фахівці, "алкалоїди з групи ксантинів". Коротше - трохи «вставляє». На основі екстракту цього "чаю" в Аргентині проводиться цілий ряд тонізуючих і енергетичних напоїв.

Подається Мате в спеціальній посудині, зробленій з гарбуза - калебасі і зі спеціальною металевою трубочкою з ситечком на кінці. Цей напій потрібно ковтати, не змочуючи зуби, так як вони від нього трохи темніють. Фахівці вважають, що Мате є засобом, що знижує депресію і неврози.

Забігаючи вперед, варто сказати, що "енергетичний" чай, зроблений на основі листя коки, вільно стояв на реціпціі в кожному готелі високогірній столиці Болівії - Ла-Пас. А, перетинаючи гірську Болівію, ті з нас, хто зі страху стати наркоманом, чи не жував листя коки, почувався преотвратітельно ...

Що ще цікавого в Буенос Айресі? Нам рекомендували сходити на старе аристократичне кладовище Реколета. Цього, дійсно, пропустити було не можна!

Цілі вулиці посмертних палаців різних розмірів і форм. Численні надгробки, виконані з дивовижною майстерністю. Тут зустрічаються десятки поколінь аргентинських родичів ...

В кінці екскурсії ми відвідали Японський сад і звідки зовсім не хотілося йти. Зайшовши в нього, відразу пропав шум міських вулиць і ми опинилися в тиші і спокої японської садової культури.

Цей сад площею близько 2 гектарів був відкритий в 1967 році. На його території розташовуються бібліотека, культурний центр, ресторан, магазин традиційних ремісничих виробів, а також парник з багатою колекцією карликових дерев "бонсай" і справжній буддистський храм.

Вразили і порадували величезні порції м'яса, що пропонувалися в ресторанах. Зазвичай нам вистачало одного блюда на двох.

Проте головною особливістю Буенос-Айреса є і фантастичні вечора танго. Тому, познайомившись з денною столицею, на вечір залишили відвідування «Шоу-Танго» в найвідомішому кабаре El Viejo Almacen (Av. Independencia 299).

Майже дві години нестримної танцювальної пристрасті на сцені. Видовище - супер!

З активують: - можна взяти напрокат велосипеди і покататися днем вулицями та парками міста.

Порада: місто безпечний, ні з ким з нас нічого не сталося. Гуляли допізна, в громадському транспорті не їздили. Користувалися таксі - воно недороге.

Завтра летимо ще далі на Південь - до Патагонії . Це все одно, що у нас на Північ - до Норильська. А втрачений багаж з теплими речами для половини з нас авіакомпанія ще не знайшла ...

----------

Фотографії автора та Петра Липко

Документальний фільм автора - 1,56 '. Епізод з відвідуванням Буенос Айреса з 9'30 "

На конкурсі фільмів про подорожі, щорічно організовуються петербурзьким телеканалом «Телеподорожі HD», він отримав Першу премію за 2008 рік.

PS Цей фільм не розрахований на пару хвилин. Щоб побачити її потрібно найкраще взяти ще й пляшку хорошого чилійського вина Bino Bianko або Bino Tinto і тоді занурення в атмосферу Південної Америки буде більш повним ...

А ось що це?
Бережися злодія?
А що було до цього?
Хто міг тоді так танцювати в цих припортових кварталах?
Чому?
Що ще цікавого в Буенос Айресі?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.