Навигация
Реклама
Реклама

Все про рибалку: Річка Південний Буг та її притоки

Річка Південний Буг бере початок в болотах Хмельницької області, розташованих на вододілі між річками Збруч і Случ. Довжина Південного Бугу - 792 км. У верхній ділянці він протікає в низинних і заболочених берегах, з яких лівий берег трохи вище правого. Притоки верхньої ділянки також заболочені. Тут побудовано багато ставків. Такий характер властивий Південному Бугу майже до гирла річки Ікви, де він прокладає собі шлях серед осадових порід. Південніше, розмиваючи тверді породи, річка протікає в глибокій долині.

Лівою притокою верхньої ділянки Південного Бугу є річка Бужок. Найбільший права притока цієї ділянки - річка Вовк (довжина - 70 км). До впадання річки Вовчок вона протікає серед осадових, нижче - серед кристалічних порід. Ширина русла річки тут збільшується, береги стають крутішими. Від місця впадіння річки Вовк русло Південного Бугу кілька разів змінює напрямок, що обумовлено розмивом твердих порід. Береги річки тут високі і обривисті. У руслі великі камені утворюють численні пороги і перекати. У таких місцях в Південний Буг вливаються води одного з найбільших правих приток - річки Згар (93 км). Вона характеризується відносно швидкою течією, дно її викладено продуктами розмиву кам'янистих порід. Від гирла Згара до гирла Десни Південний Буг протікає по рівнині, утворюючи широке русло і заболочену заплаву. Ліва притока - Десна (81 км) - протікає по степовій місцевості.

Нижче м.Вінниці Південний Буг тече по гранітних порід. Тут порожисті ділянки чергуються з низинними берегами, кам'янисті пороги, перекриваючи русло, утворюють перекати. По обох берегах часто височіють скелі. Такий же характер властивий і його притоках. Правда, ліва притока - річка Соб (довжина - 125 км) - більш спокійний, ніж правий - річка Савранка (98 км). У руслі Південного Бугу на цій ділянці було багато порогів. В даний час вони в більшості випадків затоплені водами водосховищ, які утворилися в результаті спорудження гребель.

До гирла лівої притоки - річки Синиці (довжина - 79 км) - Південний Буг тече спокійно, утворюючи широку долину. Нижче гирла Синиці, яка характеризується швидким перебігом, він протікає у вузькій долині майже до гирла Синюхи. На цій ділянці в Південний Буг впадає річка Кодима (149 км), що має уповільнену течію; русло його в багатьох місцях встелене пісками. Ліва притока - річка Синюха (111 км) - утворюється в результаті злиття річок Велика Вись (165 км) і Тікич (4,5 км). У свою чергу Тікич утворюється після з'єднання гирл Гірського (167 км) і Гнилий Тікич (156 км), в руслі першого з яких є багато водоспадів, порожистих ділянок, а також високих і скелястих берегів, тоді як у другому дно і береги значною мірою заболочені. У правої притоки Синюхи - річки Ятрані (107 км) - звивисте русло і, як і у її приток (Уманка - 43 км), полугорний характер. Більш спокійний він у лівої притоки Синюхи - річки Чорний Ташлик (135 км).

Нижче м.Первомайська протягом понад 70 км Південний Буг протікає в високих (до 90 м) скелястих берегах. Скелі утворюють численні пороги. Іноді скелясті береги поступаються місцем болотистим низин і торф'янистим болотах. У с.Олександрівка порожиста частина річки закінчується, русло розширюється. Південний Буг тече по широкій долині з низькими берегами, розмиваючи піски і вапняки. В даний час уздовж берегів насипані дамби, завдяки яким заплавні ділянки ріки не заливаються водами під час весняних паводків.

На цій ділянці в Південний Буг вливаються води його правої притоки - річки Чічіклеі довжиною 156 км. Вона періодично пересихає. У руслі рясно розвиваються зарості водної рослинності. До гирла правої притоки - річки Інгулу - і до м.Миколаєва Південний Буг тече по рівнинній місцевості. Береги в окремих місцях високі, іноді пологі і покриті пісками.

Що принесе рибалка на річці Південний Буг? З риб у верхній течії Південного Бугу (від його витоків до м.Вінниці) мешкають сазан, лящ, карась , Лин, густера, плотва, краснопірка, головень, уклея, піскар , Вівсянка, гірчак, щука , Окунь, йорж , Щиповка, в'юн, бички. У середній течії - від м.Вінниці до с.Олександрівка, - крім зазначених риб, зустрічаються також вусань, жерех , підуст , Судак, сом і минь. У нижній течії - від с.Олександрівка до с.Нова Одеса - рибне населення поповнюється Вирезуб, який останнім часом зустрічається дуже рідко, одночасно з його складу випадають вусань і минь . У нижній течії Південного Бугу з Дніпровсько-Бузького лиману та Чорного моря заходять деякі прохідні і напівпрохідні риби - білуга, осетер, севрюга, тюлька, оселедець, пузанок, тарань, шемя, рибець, чехонь , Вугор, судак звичайний, судак морський, перкарина і деякі інші. Однак вище с.Олександрівка вони не піднімаються через наявність греблі. Рибне населення приток Південного Бугу представлено меншою кількістю видів.

ГОЛОВНА
ПОЧАТКІВЦЯМ
СНАСТІ
СПОСОБИ ЛОВУ
- Нестандартні способи лову риби
ПРИМАНКИ
ЗИМОВА РИБАЛКА
РИБИ
- Каталог риб
ЕНЦИКЛОПЕДІЯ РИБ
МАЙСТЕРНЯ
ЛІТЕРАТУРА
ЛОВ КАРПА
ЛОДКИ І мотори
МОРСЬКА РИБАЛКА
НАХЛИСТ
АКВАРІУМ
- види рибок
- опис рибок
- рослини
ЗАКОНОДАВСТВО
ШПАРГАЛКА
ПЛАТНІ ВОДОЙМИЩА
РЕЦЕПТИ З РИБИ
ПОСИЛАННЯ Про РИБОЛОВЛІ
КАРТА САЙТУ

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.