Навигация
Реклама
Реклама

Атлеш і Лису бухту закривають для безкоштовного туризму

  1. Що станеться з Атлеш
  2. Що чекає Лису бухту
  3. Кінець дикого відпочинку в криму?

Крим стає все більш недоступним для незалежних туристів, які вважають за краще подорожувати по півострову самостійно, не прив'язуючи себе до готелів і нав'язуються ними екскурсіях. На туристичних стежках зростає число шлагбаумів і блокпостів, де з бекпекеров і автотуристів збирають гроші - часто в обмін на неіснуючі послуги. 17 травня з'явилася інформація, що плата і обмеження вводяться ще в двох місцях Криму - на Атлеші (Тарханкут) і в Лисячій бухті під Карадагом. Крим стає все більш недоступним для незалежних туристів, які вважають за краще подорожувати по півострову самостійно, не прив'язуючи себе до готелів і нав'язуються ними екскурсіях

На офіційному сайті Єдиної системи держзакупівель РФ розміщені дві заявки на тендер в сфері надання рекреаційних послуг в заповідниках «Атлеш» і «Ечки-Даг - Лисяча бухта». Заявки розмістило Державне автономне установа (ГАУ) «Управління особливо охоронюваними природними територіями Республіки Крим». Згідно з документами, популярні у самостійних туристів заповідники віддають комерсантам в оренду на три роки.

Що станеться з Атлеш

У першій заявці під номером 31603664087 на суму 10 млн 635 тис 450 рублів мова йде про надання рекреаційних послуг на території ЛРП Атлеш розташованого в Чорноморському районі, за межами населених пунктів Оленівської сільської ради.

Атлеш - заповідне урочище на півострові Тарханкут. Тут, у Атлеша, протягом трьох кілометрів южнотарханкутского узбережжя в результаті вивітрювання і руйнування морськими прибоями, формуються живописні бухти, ніздрюваті скелі, великі гроти, берегові ніші, а місцями - красиві кам'яні арки. Тут природа створила маленький палеонтологічний музей. В одному місці виявлений відбиток викопної риби, довжина якої перевищує 1 метр, в іншому знайдена колонія копалин онколітів - кам'яних «пухлин», в утворенні яких брали участь копалини водорості.

В одному місці виявлений відбиток викопної риби, довжина якої перевищує 1 метр, в іншому знайдена колонія копалин онколітів - кам'яних «пухлин», в утворенні яких брали участь копалини водорості

Атлеш поділяють на Великий і Малий. На Великому Атлеші в море виступає скеля, де хвилі і вітер пробили «Арку» - символ Великого Атлеша. Великий Атлеш - довгий мис, або відріг, висунутий в море, через який проходить величезний наскрізний грот.

Великий Атлеш - довгий мис, або відріг, висунутий в море, через який проходить величезний наскрізний грот

Малий Атлеш - виступ південній берегової лінії півострова Тарханкут, в 5 км на південний схід від населеного пункту Оленівка, на схід від Великого Атлеша. Малий Атлеш рясніє кам'яними навісами, нішами. Тут привертає увагу велетенський 98-метровий тунель, пробитий хвилями в товщі мису. Поруч з входом в тунель знаходиться сама низька в Криму малодосліджених печера. Довжина печери 150 метрів, а вхід в неї на 10 метрів нижче рівня моря.

Довжина печери 150 метрів, а вхід в неї на 10 метрів нижче рівня моря

Замовник тендеру, ГАУ «УООПТ РК», шукає комерсантів, готових створити за 10,7 млн ​​руб еколого-пізнавальний суміщений вело-пішохідний маршрут з оглядовими майданчиками і визначними місцями вздовж усього узбережжя ЛРП «Атлеш» загальною протяжністю 5 км. Крім того, в заповіднику будуть створені наметові табори, а за його межами - бази відпочинку з капітальними будівлями. Будівлі ці планується звести на площі 4,5 га у рибальського стану «Стара пристань» - там же буде стоянка для автотранспорту, трейлерів і автобудинків. На територію самого Атлеша на особистому транспорті проїхати буде неможливо.

На Атлеші планується також встановити точки по прокату водного обладнання і надання дайвінг послуг, торгові ларьки, пункти прокату для здачі в оренду відпочиваючим супутніх товарів, сувенірні лавки. У хоззону передбачено облаштування причалів для човнового маршруту уздовж узбережжя.

Плата за користування рекреаційним благоустроєм на Атлеші, згідно з розрахунками ГАУ "УООПТ РК", складе на одну людину 90 рублів на добу.

Що чекає Лису бухту

друга заявка , Розміщена на сайті держзакупівель під номером 31603664177, говорить, що ГАУ «Управління особливо охоронюваними природними територіями Республіки Крим» оголошує тендер на надання курортних послуг на загальну суму 31 млн 650 тис 150 рублів в заповіднику «Лисяча Бухта - Ечки-Даг», розташованому в районі селищ Щебетовка і Сонячна Долина.

Лисяча бухта і Ечки-Даг - це регіональний ландшафтний парк площею 1560 га на південному сході Криму, на півдорозі від Феодосії до Судака, між Карадагом і мисом Меганом. Відноситься до заповідної зони Приморського лісництва. Це територія, що охороняється з високим біологічним і ландшафтним різноманіттям, що володіє високою рекреаційної та наукової значимістю.

У Лисячій бухті знаходиться велика кількість сірої вулканічної глини, яку використовують для грязьових ванн. При спокійному морі в сонячний день видимість у воді досягає 10 м. Серед гальки в Лисячій бухті трапляються сердоліки, принесені морем з Карадага. Тут знайдено близько 20 стоянок давньої людини. В античні часи район Ечки-Дага і Лисої бухти ставився до володінь таврів. На Ечки-Дазі і в найближчих околицях є п'ять джерел прісної води.

На Ечки-Дазі і в найближчих околицях є п'ять джерел прісної води

Цей куточок південно-східного узбережжя з аскетичною природою приваблює великим гальковим пляжем, дайвінгом в прозорій воді, можливістю піднятися в гори і насолодитися фантастичними пейзажами сусіднього Карадага. На узбережжі Лисої бухти відсутня житлова забудова, проте більшу частину року існує величезне наметове місто, що займає не тільки узбережжі, а й гірські схили. Лису бухту і збігає до моря мальовничий гірський масив Ечки-Даг (Козина гора) давно облюбували любителі неформального відпочинку, це один з найвідоміших в Криму нудистських пляжів.

Тепер ці місця для неорганізованого туризму також будуть закриті
Тепер ці місця для неорганізованого туризму також будуть закриті. Там планується створити еколого-пізнавальний суміщений вело-пішохідний маршрут з оглядовими майданчиками. Береговий пішохідний маршрут довжиною 4,5 км пройде з пос. Курортне уздовж берега до «кіногородка». Гірський пішохідний маршрут протяжністю 3,5 км пройде від насосної станції смт Щебетовка до вершин Ечки-Дага через джерела до берега Лисої бухти.

Крім того, на місці нинішнього стихійного наметового містечка планується створити «рекреаційні ділянки для короткочасного відпочинку у вигляді наметових кемпінгів». Наметовий табір на узбережжі включатиме 100 наметів уздовж схилу. Другий наметовий табір в балці - 50 наметів.

Морський кордон зони, що охороняється пройде в 300 м від берега вздовж узбережжя Лисої бухти від гирла Деляметской балки до яру Гіллястий. У заповідній зоні забороняється проїзд і в'їзд всіх видів механізованого транс-порту, крім службового. Стоянка автотранспорту, в тому числі трейлерів і автобудинків, на території парку не передбачена. Можливо, будуть створені парковки за межами зони. У парку буде розташовано 22 торгові точки, КПП, шлагбаум, біотуалети, сміттєзбірники.
Розрахункова оплата входу в зону, що охороняється Ечки-Даг - Лисяча Бухта складе також 90 рублів на людину в добу.

Кінець дикого відпочинку в криму?

І в Лисячій бухті, і на Атлеші будуть заборонені квадроцикли, джіптури, мототур, лазертаг та пейнтбол. Будуть дозволені велотури, кінні прогулянки, каякінг, дайвінг, морська рибалка, флайбордінг, яхтинг, стрибки з парашутом, польоти на параплані, оглядові польоти на повітряній кулі, пішохідні тури, паломницькі тури, йога-тури. Всі тури повинні узгоджуватися з ГАУ «УООПТ РК».

Державне автономне установа (ГАУ) «Управління особливо охороняються територіями Республіки Крим» було створено при Мінекології Криму розпорядженням Радміну Криму. Чим воно займається, з самого початку було не дуже зрозуміло, але під його контроль потрапили 53 пам'ятки Криму (з повним списком об'єктів, які контролює ГАУ, можна ознайомитися тут ). Тепер можна з повною впевненістю говорити, що головна функція нового відомства - заробляти гроші на обгородженні раніше доступних пам'яток.

Кінець дикого відпочинку в криму?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.