Навигация
Реклама
Реклама

Бока-Которська бухта

Ця найбільша бухта у всій Адріатиці давним-давно утворилася зі зруйнованого річкового каньйону, який пішов під воду в результаті тектонічних процесів. Заселена ще з часів античності, Которська бухта (або як її називають самі чорногорці «Бока Которська») сьогодні є унікальним в усіх відношеннях видовище - приголомшливі природні панорами затоки доповнюються наявністю на його берегах старовинних середньовічних міст, які несуть важливе історико-культурне значення.

Місцезнаходження: північна частина чорногорського узбережжя, на території муніципалітетів: Котор , Тіват і Херцег-Нови .

Бока-Которська затока - найбільша бухта Адріатичного моря

Бока-Которська затока - найбільша бухта Адріатичного моря

Деякі туристичні довідники та проспекти рекламують бухту як «найпівденніший фьорд в Європі», але це не більше, ніж рекламний прийом. Бока-Которська бухта - це ідеться в давнину під воду річковий каньйон, завдяки чому в бухті досить глибоко, а дно біля берега різко йде вниз. Велика глибина і відсутність постійних течій роблять бухту надзвичайно зручною гаванню для судноплавства - ще в давнину місцеві поселення жили в основному морським промислом, а сьогодні в бухті знаходиться декілька пасажирських і вантажних портів.

Бока-Которська бухта складається з декількох заток, названих на честь довколишніх міст, це - Херцегновскій затоку, Тіватскій затоку, Которська затока, Моріньскій затоку і Рісанскій затоку.

Бока-Которська затока на мапі

Береги Бока-Которської бухти стали заселятися людьми дуже давно, перший місто з'явився ще в 229 році до н.е. на місці сучасного рису. Пізніше був заснований Котор, який швидко головним містом і центром всього регіону Бока Которська. Міста узбережжя випробували на собі вплив всіх історичних епох: їх будували іллірійці або римляни, підкоряли собі візантійці, заселяли слов'яни, захоплювали венеціанці, турки-османи і різні європейські країни (від Франції до Австрії, у свій час тут навіть стояв російський флот) поки вся ця територія не стала остаточно чорногорської.

Настільки активний історичний процес пояснюється просто - в бухті завжди вирувало життя, розвивалася економіка і мореплавання, будувалися міста, зводилися храми і промислові об'єкти. Такий ласий шматок узбережжя цікавив багато імперії і військові дії тут були постійним явищем. Але зате часта зміна правителів залишила у багатьох містах унікальні архітектурні пам'ятки різних стилів, епох і напрямків. сучасні міста Котор , Пераст , Рисан і Херцег-Нови є популярними туристичними центрами, які залучають численних гостей своїми визначними пам'ятками, а духовних паломників - старовинними православними і католицькими церквами.

На території бухти є кілька цікавих островів (наприклад, таких як Госпа од Шкрпела , святого Георгія , святого Марко і Госпа од Міло ), А також інші визначні пам'ятки в підводної частини - печери і лежать на дні кораблі різних епох, доступні для любителів дайвінгу .

Крім історико-культурного туризму Бока-Которська бухта - це місце, куди їдуть заради тихого і спокійного морського узбережжя без сильних хвиль і течій. У тіватской і Херцег-новський частинах бухти розташовано багато відмінних піщаних і галькових пляжів, де можна насолоджуватися сонячними ваннами і купанням, а в деяких місцях, таких як Прчань і Ігало , Відпочинок біля води можна поєднати з лікувальними процедурами .

Щоб ближче познайомитися з Бока-Которської бухтою існує кілька шляхів. Можна приїхати відпочивати в будь-яке містечко на її узбережжі, а потім орендувати автомобіль , зафрахтувати яхту або просто скористатися автобусом, щоб об'їхати бухту по всьому периметру, і тоді ви зможете побачити всю красу узбережжя і принадність старовинних містечок своїми очима, відпочинок в яких наповнений розміреністю і спокоєм, а час здається завмерло десь далеко-далеко і не поспішає відновлювати свій постійний біг. В такому місці хочеться відпочивати якомога довше - тиждень, місяць, все життя.

Протока Веризі - найвужча частина Бока-Которської бухти

Протока Веризі - найвужча частина Бока-Которської бухти

За Бока-Которської бухті можна покататися на прогулянковому кораблі

За Бока-Которської бухті можна покататися на прогулянковому кораблі

У Которскій затоці берег найчастіше швидко йде під воду

У Которскій затоці берег найчастіше швидко йде під воду

У Бока Которська кипить портова життя і розвинене судноплавство

У Бока Которська кипить портова життя і розвинене судноплавство

Посеред бухти є кілька цікавих островів

Посеред бухти є кілька цікавих островів

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.