Навигация
Реклама
Реклама

Бухта Ласпі, Дайвінг в Криму

  1. Дайв центр AQUAMAN
  2. Пансіонат «Ізумруд»

Ще перебуваючи у відпустці на Алтаї ( Алтайський звіт «Велика Мультінская кругосвітка» ), А конкретно на зворотному шляху в Барнаулі, мене відвідала, не без допомоги моїх нових знайомих з походу, думка потрапити в цьому році в Крим. Насправді така думка мене вже відвідувала, тільки я хотів сходити в гірський похід по Криму, а підігрівали цю думку чутки про дешеві авіаквитки до Криму - літо 2014. Також, досить-таки давно, була ідея про дайвінг, хоча б спробувати і зрозуміти , моє це чи ні, чи варто в цьому напрямку розвиватися чи ні.

Приїхав з Алтаю, за тиждень закінчив все накопичилися справи, і коли дізнався про те, що відпустка продовжується, постало питання «Куди б поїхати на тиждень іншу?». Уже майже вирішив їхати в дельту Волги з попутним заїздом ще в деякі місця, і тут мені від дядька надходить пропозиція поїхати в Крим і зайнятися там дайвінгом! Коли? - Післязавтра! Ну раз післязавтра так післязавтра !! Ура, їдемо! Так, ну і де хвалені дешеві квитки на літак? Мабуть на даний момент (серпень 2014 року) в минулому. Або майбутньому. Випарувалися вони разом з компанією «Добролет» (Поточні ціни на авіапереліт з Москви до Сімферополя) . Ну що ж, коли рішення прийнято оперативно, що є, то є.

А був лише один прийнятний варіант, тобто найдешевший на даний момент. це авіакомпанія Ural Airlines з прямим вильотом з Самари до Сімферополя за 11743 р. Причому навіть трансфер через Москву був дорожче. За ці гроші цілком можна і в Крим і з Криму доїхати поїздом і поромом. Так, так, я знаю. Але це була ціна спонтанного рішення в сформованій політичній ситуації в Криму і не тільки. Люди, країни і політики, не мають нічого спільного. Амбіції останніх, а страждають перші. Все це сумно. Співчуваю всім постраждалим і страждають. Дивне було літо ... та й не тільки літо. Все, більше про політику ні слова.

Їхав я в конкретне місце - Бухта Ласпі. Вона розташовується між мисами Айя та Сарич. Місце має багату історію, колись тут було багате поселення, але після землетрусу природні джерела прісної води пропали, зійшли потужні грязеві потоки (саме тому бухта називається «Ласпі» - від грецького «бруд») і це місце вже ніколи не було настільки населеним , як раніше. Десь в околицях є руїни стародавнього храму, але до них в цей раз я так і не дістався.

Бухта Ласпі по праву вважається найтеплішим місцем Південного узбережжя Криму, тому що природний рельєф захищає її від північних вітрів і холодної течії. Ідеальним місцем для дайвінгу бухту Ласпі робить ще й те, що тут найчистіша вода на всьому узбережжі Криму.

Дайв центр AQUAMAN

Прилетіли в аеропорт Сімферополя. Здивувало те, що багаж отримували на вулиці как-будто на ринкових прилавках. Думаю, що і зі зв'язком в наступні роки буде краще, але на кінець літа 2014 року з загальноросійських операторів підтримка була тільки у МТС. У тому числі і інтернет, але тільки 2G. Від аеропорту Сімферополя до Бухти Ласпі трохи менше 100 км нас довезли на таксі за 2500 р. Ми їхали за рекомендацією в конкретне місце до конкретної людини - Геннадію Івановичу Костюченко, господареві і головному інструкторові дайвінг центру «AQUAMAN».
Прилетіли в аеропорт Сімферополя

А це Ундіна, чудова лайка, в блакиті очей якої можна також потонути, як і в красивих заходи і блакиті морського прибою Бухти Ласпі.
А це Ундіна, чудова лайка, в блакиті очей якої можна також потонути, як і в красивих заходи і блакиті морського прибою Бухти Ласпі

Геннадій Іванович дуже суворий до спілкування сторонніх з Ундіной. Воно і зрозуміло, у собаки повинен бути тільки один господар, але поки сенсей занурюється, не всі можуть утриматися, за що звичайно потім отримують штрафні віджимання!
Геннадій Іванович дуже суворий до спілкування сторонніх з Ундіной

Саме жага дайвінгу привела нас до дайв-центру «AQUAMAN», який знаходиться на території пансіонату «Ізумруд», який в свою чергу розташований в одному з найкрасивіших місць Кримського узбережжя - Бухті Ласпі.

Пансіонат «Ізумруд»

Пансіонат «Ізумруд» пропонує розміщення з широким діапазоном як умов, так і цін. Ми оселилися в корпусі №1. Поруч з пансіонатом є і більш респектабельний готельний комплекс «Бухта Мрії», очевидно шикарне місце з «шикарними» цінами, але зате там немає того, навіщо я і приїхав. А саме дайвінгу.
Пансіонат «Ізумруд» пропонує розміщення з широким діапазоном як умов, так і цін

Тому поки мова піде про пансіонат «Ізумруд». У нього досить велика територія, красиві місця для прогулянок, на території є кілька кафе, деякі прямо з виходом на пляж. Пляж це окрема родзинка пансіонату. У звичному розумінні це нестандартний пляж. Дивимося наліво, дивимося направо.
Тому поки мова піде про пансіонат «Ізумруд»

Пляж буквально затиснутий природними брилами, що підносяться в море то тут, то там.
Пляж буквально затиснутий природними брилами, що підносяться в море то тут, то там
І тому є унікальне відчуття природної природи навіть на рукотворному пляжі. Пляжів в бухті Ласпі кілька, так званий «Дитячий» має пологий візит і місця де можна прилягти з лежаком.

Є ще й «Міністерський» з виходом і сходами прямо в море.
Є ще й «Міністерський» з виходом і сходами прямо в море

З одного боку "Смарагда" шикарна «Бухта мрії», а з іншого як оксюморон «Ізумруд-2», які місцеві називають «країною дурнів». До занедбаного пансіонату навіть почали робити нову дорогу в гірському масиві, але поки реконструкція так і не завершена. Цим користуються численні любителі кемпінгового відпочинку.
З одного боку Смарагда шикарна «Бухта мрії», а з іншого як оксюморон «Ізумруд-2», які місцеві називають «країною дурнів»

Харчуватися можна як в кафетеріях, так і в їдальні пансіонату. Я вибрав другий варіант, так як годують там цілком добре. Талонна система. Замовляти сніданок, обід і вечерю потрібно заздалегідь - на день вперед. Можна окремо. Триразове харчування мені обходилося в 500 р. в день. Тепер переходимо до головного номера нашої програми, про «розігрів» розповімо трохи пізніше. А головний номер нашої програми це Дайв-Центр «AQUAMAN».

Він примикає до місцевої рятувальної станції, і в цьому теж є своя романтика. Перебуваючи на його території і дивлячись зі станції в море, відчуваєш себе справжнім рятувальником!
Він примикає до місцевої рятувальної станції, і в цьому теж є своя романтика

У дайв-центрі є все необхідне спорядження, тому ви можете прийти сюди просто в плавках. Все необхідне підбере господар. Частенько в сезон господар клубу наймає помічників в особі сертифікованих інструкторів. Якщо ви ще нетверді в своїх намірах стати справжнім дайвером, то можна зробити так званий «Інтродайв». Вартість «Інтродайва» влітку 2014 року склала 1500 р. за одне занурення, а якщо брати два в один день то 2500 р. Це пробне занурення під чуйним наглядом і керівництвом інструктора, який буквально веде вас притримуючи, за компенсатор плавучості (BCD). Все що вам потрібно це розслабитися, спокійно дихати, і насолоджуватися підводним красотами, світом який займає 2/3 поверхні Землі, світом в якому нас немає, і ніхто нас не чекає, і це добре. Але про це пізніше. «Інтродайв» починається з вступного інструктажу. Форма одягу вільна, вираз обличчя таке:
У дайв-центрі є все необхідне спорядження, тому ви можете прийти сюди просто в плавках

На інструктажі вам розкажуть основи дайвінгу. Розкажуть про те, що дихати під водою потрібно як зазвичай. В цьому і фокус, що новачкам треба дихати хоча б також, але від хвилювання починаєш дихати частіше, і в підсумку витрачається більше повітря, ніж при звичайному спокійному диханні. Вам покажуть умовні жести спілкування під водою, потім підберуть спорядження і в шлях. Плавний захід у воду, перевірка компенсатора на герметичність і занурення.
На інструктажі вам розкажуть основи дайвінгу

Нехай вас не лякають незнайомі слова і терміни, інструктори все розкажуть і покажуть, а поки пробне занурення. Багатьом воно подобається найбільше, так як можна нічого не робити, ні про що не думати і не турбуватися, а просто дивитися по сторонах, і насолоджуватися новими враженнями. Емоції б'ють через край, перший раз побачити цей світ своїми очима, а не на екрані, це щось! Якщо чесно, саме «Інтродайв» особисто мене не вразив. Можливо тому, що я спочатку налаштувався на навчання, і розумів що це вступне і далеко не перше занурення, і відразу ж намагався все запам'ятати і помітити все. До всього іншого перше занурення не дає тієї свободи, яку мені хотілося б відчути. Але це необхідна техніка безпеки для новачка, який перший раз занурюється, інакше бути не може. Тому подальші занурення сподобалися мені більше. І чим більше я дізнавався і навчався, чим більше свободи отримував, тим більше мені подобався процес, а вірніше времяощущеніе знаходження в іншому середовищі.

Я спочатку вирішив сертифікуватися, тобто отримувати сертифікат, щоб можна було занурюватися самостійно без нагляду інструктора в будь-якій точці світу. Самостійно не означає одному, це означає, що можна робити це з таким же сертифікованим напарником. Ні, ви можете потім, набравшись досвіду робити це і один, але все ж, не дивлячись на надійність спорядження, одному краще не занурюватися, під водою важлива взаємовиручка. Це і багато іншого вам розкажуть на навчанні. Для отримання сертифікату необхідно зробити мінімально 8 занурень, під час яких ви будете відпрацьовувати практичні вправи, а між ними будете вивчати теоретичний курс. У день можна здійснювати по два занурення, відповідно за 4-5 днів можна пройти весь курс. У мене не було таких стислих термінів, тому я розтягував задоволення. Після проходження теоретичного і практичного курсу складаєте іспит. А далі насолоджуєтеся.

А насолоджуватися є чим. Під водою звуки зовсім інші, а точніше майже відсутність оних. Звичайно вони там є, але такого шуму як на поверхні немає. Якщо вести себе спокійно, то мешканці підводного світу практично не звертають на вас уваги. Вони тут були до вас і залишаться після, а ви їх просто спостерігаєте. Тільки вдумайтеся в це, світ де від нас нічого не залежить, де нас не чекають, де ми нікого не приручаємо і ні за кого не відповідаємо. Відповідаємо ми тільки за одне, за невтручання. Не треба порушувати те, що не було створено нами. У тому числі і той крихкий, насправді, екологічний баланс. Піднімаючи голову до поверхні бачиш сонце, начебто, теж саме, що і завжди, але тепер воно зовсім інше, воно стало більш рідним вам, більш потрібним. Адже ви тут гість. А там нагорі будинок. Там повітря. І кожен вдих тепер важливий. І кожна хвилина відчувається по-іншому. Життя. Мікрокосмос, який насправді макро. Сподобалося дуже відчуття, коли можна просто зависати в товщі води. Або сидіти на дні і відчувати час, спостерігати за морськими мешканцями, снують по своїх справах, і дивитися на сонце з многометровой глибини. Ще запам'яталося космічне стан, як в один з днів весь поверхневий шар був заповнений якоїсь субстанцією, на зразок вертикальних ниточок і створювалося відчуття, що під водою йде сніг. Як потім я дізнався, це був результат розмноження деяких підводних мешканців. Можна довго розповідати про відчуття. У кожного вони свої, але краще просто спробувати. Це точно буде незабутньо, інакше дайвінгом б не займалися так багато людей по всьому світу.
А насолоджуватися є чим


Коли ми приїхали, у Івановича була група дайверів з Ханти-Мансійська. Особливість цієї групи була в тому, що там було два дорослих дайвера, один з яких сам був інструктором, другий досвідчений, а решта були дітлахи скоєно різного віку. Багато, з яких були сертифіковані. А хто не був, пройшли сертифікацію в цей заїзд.
Коли ми приїхали, у Івановича була група дайверів з Ханти-Мансійська

На прикладі цих дітей ви можете зрозуміти, що дайвінг доступний абсолютно всім. Природно, це недешево, але захоплені люди розставляють по-іншому свої пріоритети. Адже якщо не купити останню модель айфона, то грошей вистачить на частину початкового комплекту для дайвінгу. Але можна також багато брати і в прокат. Вартість 8 занурень з сертифікацією в серпні 2014 року склала близько 16000 р. Унікальність цього місця не тільки в його природі, а й у атмосфері, яку відчуваєш, перебуваючи в цьому центрі. Люди там абсолютно різні. Дайвінг об'єднує людей. І цю унікальну атмосферу створює Геннадій Іванович - людина, закохана в свою справу, який вміє знаходити красу моменту в кожному зануренні з кожним гостем дайв-центру персонально. Він проведе вас по красивих місцях Бухти Ласпі, названим їм же самим - «Манхеттен», «Поле чудес», «Візантійський дворик» і багатьом іншим. Дайвінг це велика сім'я.
На прикладі цих дітей ви можете зрозуміти, що дайвінг доступний абсолютно всім

Для групи дайверів з Ханти-Мансійська передостанній вечір перед зворотною дорогою став особливим, намічався нічний дайв. Це окреме захоплююче видовище.
Для групи дайверів з Ханти-Мансійська передостанній вечір перед зворотною дорогою став особливим, намічався нічний дайв

Загальний інструктаж.
Загальний інструктаж

І дві групи діточок в супроводі двох інструкторів, зробили занурення.
І дві групи діточок в супроводі двох інструкторів, зробили занурення

Сказати яка буря емоцій була у них після виходу, це нічого не сказати. Просто шторм і ураган, заспокоїти їх було неможливо. Я, на жаль, в цей заїзд не вчинив нічного занурення. В останній день підвела погода. Ну да ладно, не в останній раз!

Останній день перебування юних дайверів ознаменувався урочистою процедурою нагородження і посвяти, зі своїми морськими і дайверскими особливостями.
Останній день перебування юних дайверів ознаменувався урочистою процедурою нагородження і посвяти, зі своїми морськими і дайверскими особливостями

Пора їхати і нам. Ми заберемо з собою це кримське сонце, кам'янистий берег, море до горизонту і приємний вітерець. Будемо згадувати про це зимовими вечорами. А дайвінгом я ще займуся. Обов'язково!

- Стоїш на березі і відчуваєш солоний запах вітру, що віє з моря. І віриш, що вільний ти і життя лише почалася ... І губи пече подруги поцілунок, просочений сльозою.
- Я не був на морі.
- Гаразд, не заливай. Жодного разу не був на морі? ... Уже постукали на небеса, накачалися текілою, буквально проводили себе в останню путь ... А ти на море-то не побував ... Не знав, що на небесах ніяк без цього? ...

"Достукатися до небес."

Приїхав з Алтаю, за тиждень закінчив все накопичилися справи, і коли дізнався про те, що відпустка продовжується, постало питання «Куди б поїхати на тиждень іншу?
Коли?
Так, ну і де хвалені дешеві квитки на літак?
Жодного разу не був на морі?
Не знав, що на небесах ніяк без цього?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.