Навигация
Реклама
Реклама

Бухти Нового Світу

  1. зелена бухта
  2. Розбійницька бухта, Синя бухта
  3. блакитна бухта

Бухти Нового Світу

У самому чарівному куточку Кримського півострова, несхожій ні на яке інше тутешнє місце, розташований затишний курортний селище Новий Світ . За красу навколишньої природи селище, яке в давні часи розташовувалося на цьому місці, носило назву Парадіз, що означає «парк», «сад» або, що більш поетично, «рай». І це місце дійсно схоже на рай!

Розкішна природа Нового Світу воістину неповторна. Скелясті гори вигадливої ​​форми, розташовані амфітеатром, майже з усіх боків вкривають селище в своїх долонях від холодних вітрів. Мальовничі миси врізаються глибоко в буйну синяву Чорного моря, утворюючи спокійні закутки тихих красивих бухт - Зеленою, Синьою і Блакитний, одні назви яких говорять самі за себе. На березі однієї з них - Зеленої - і розкинулося курортне селище Новий Світ, приватний сектор , Пансіонати і санаторії якого гостинно відкривають свої двері всім бажаючим.

зелена бухта

Зелена бухта найбільша серед тутешніх кольорових бухт, причому кольорових в прямому сенсі слова. Свої сучасні назви вони отримали за характерний колір води в кожній з них. У Зеленій бухті піщане дно надає воді дивовижний смарагдовий відтінок. Стара назва бухти менш поетичне - Судак-лиман. Це найбільша і спокійна бухта Нового Світу. У середні століття вона служила притулком для торгових суден генуезьких купців.

Розбійницька бухта, Синя бухта

На захід від селища розташована бухта Синя, або, як її ще називають, Розбишацька бухта або бухта Контрабандистів. Ця бухта неспокійна і неласкава. Кам'янисте дно, все заросле водоростями, надає блакиті морської води глибокий темний відтінок. Кажуть, що в цій бухті ховалися від переслідувань контрабандисти і розбійники. Хто тепер знає, чи так це! Але ось пірати тут точно бували. Правда, не справжні. В Синьої бухті знімався перший радянський бойовик «Пірати XX століття». Її взагалі облюбували радянські кінематографісти - тут же знімалися і фільми «Людина-амфібія» і «Анна Кареніна».

Ходять легенди, що води Синьої бухти приховують на своєму дні уламки затоплених піратами торговельних суден, які йшли в гавань середньовічної Сугдеі. Дайвери запевняють, що такої великої кількості залишків вантажу на такій малій площі морського дна їм ще бачити не доводилося. Схоже, не один корабель знайшов свою загибель і останній притулок в водах Синьої бухти. Тут навіть починали археологічні дослідження, але тепер їх майже не ведуть.

Гори, м.Новий Світло

В ході розкопок було виявлено остов судна, державна приналежність і точний вік якого поки достовірно не визначили. Передбачається, що це був генуезький корабель XII-XIII століття, який, цілком можливо, розбився, налетівши на скелі, і пірати не мали до цього ніякого відношення. Тому що кілька століть тому рівень моря був набагато нижче, ніж зараз, і берегова лінія була абсолютно інша. Скелястий мис, біля берегів якого відбулося корабельна аварія, приховує за поворотом підступні рифи.

Судячи з усього, штормова хвиля кинула вітрильник на скелі, а потім відкинула його знову у відкрите море, де він і затонув, розкидавши віялом по дну шлейф вантажу, що складається з амфор з маслом або вином. Розмір амфор вражає - близько метра в діаметрі. Черепки від цих амфор часто знаходять в бухтах Нового Світу. Деякі щасливчики знаходили невеликі піали і навіть цілі амфори.

блакитна бухта

Під горою Караул-Оба розташована Блакитна бухта. Її дно теж покрито водоростями, але не так густо, як у Синьої. Тому і вода тут має інший відтінок - більш світлий і спокійний. Блакитна бухта славиться Царським пляжем, потрапити на який можна тільки на катері з моря або звивистими гірськими стежками, які в'ються через реліктову ялівцевий гай.

Назва пляжу залишилося ще з тих часів, коли тут відпочивав останній представник російської імператорської корони цар Микола II. Він прибув сюди на запрошення князя Голіцина вступити у володіння винними погребами і оглянути Новий Світ , Який був тоді ще Парадизом. Тоді до самого пляжу вела вирубані в скелі стежка, але після землетрусу ходити по ній стало небезпечно. Частина стежки, що веде до Наскрізного грота, відновили, а решта ділянки так і залишився зруйнованим. Сьогодні Царський пляж в Блакитній бухті - заповідна зона, закрита для туристів.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.