Навигация
Реклама
Реклама

Крим. Селище Веселе. Веселовська бухта

  1. Бухта Веселовська - субтропічний рай
  2. с. Веселе - чистий і прозоре повітря

Селище Веселе (Судак)

Селище Веселе знаходиться в 10 км. від Судака і в 4 км. від моря, до якого веде хороша асфальтована дорога. Стародавня назва села Кутлак, походить від давньоарійське «кут» - кутовий, приховане, що, по суті, так і є т. К. Перебуває ніби на відшибі, далеко від головних транспортних артерій. Дорога закінчується в Веселівської бухті на пляжі, там же знаходяться санаторії та дитячий пансіонат «Веселий».

Бухта Веселовська - субтропічний рай

Зі східного боку - пляж сховався за горою Караул-Оба, із заходу Ай-Фока, з півночі - Кримська гряда гір. Таке розташування захищає бухту від вітрів, і в комплексі з морем - «акумулятором» теплоти створює справжній субтропічний рай. Тут можна відпочивати цілий рік.

Бухта оточена унікальною, навіть для Криму, флорою. Тут ростуть судакська і кримська сосна, багатовікові дерева, древній царський і колючий ялівець. З пляжу по пішохідній туристичній стежці можна потрапити в місто Новий світ.

Веселовська бухта - Судак

Прогулюючись по стежці, ви потрапите в долини Ада і Раю. У долині Раю всі рослини і трави ростуть рівненько, прямо, тягнуться до сонця, А в долині Ада - вся зелень приземкуваті, розпластаний по землі, мізерна. Далі - Царська бухта і на царський пляж. Це заповідник. Пляж піщаний, дно поступово йде на глибину. Особливість цієї бухти в тому, що тут ніколи не буває штормів.

Сюди до початку минулого століття припливали морські чорноморські тюлені, але, на жаль люди їх винищили. Тут відпочивав навіть цар Микола Другий на запрошення князя Галіцина. До речі і туристична стежка називається Галицинського. На цій же стежці, трохи ближче до Нового світу знаходиться грот, в якому князь зберігав свої вина. Стежка була укріплена і упорядкована Галіцина, але, по суті, вона існує ще з часів таврів. Цей народ обладнав блокпост на горі Караул-Оба і там же була побудована фортеця «Асандра» з метою захищатися від морських піратів. Фортеця була побудована в 1 в до н. е. і частково збереглася до наших днів.

с. Веселе - чистий і прозоре повітря

Хоча село Веселе і знаходиться на відстані від моря в 4 км, з нього постійно з інтервалом о 2 годині ходить автобус на пляж. У селищі можна орендувати житло за дуже помірними цінами, на порядок нижче, ніж по всьому Криму. Пляж в бухті унікальне створіння природи. На ньому можна позасмагати як на піску, так і на гальці. Вільних місць завжди в достатку і пляж безкоштовний.

Приїжджаючи в Веселе дивуєшся наскільки тут чистий і прозоре повітря, навіть не скрізь на півострові можна насолодитися таким повітрям. Взагалі село Веселе і Веселовська бухта це місце, де можна відпочити в Криму для любителів спокою, усамітнення. Тут мимоволі надає млості і насолоджуєшся сонцем, морем, горами, стрекотіння цикад.

Але не залишаться без розваг і любителі активного відпочинку. На березі постійно влаштовуються безкоштовні дискотеки, прогулянки на катері. Тутешні місця багаті мідіями, крабами, рапанів на яких з успіхом можна пополювати. А чиста прозора вода сприяє заняттю дайвінгом . Крім великого офіційного пляжу є кілька «диких», заховані з трьох сторін скелями. Це ідеальне місце для нудистів і натурщиків.

Селище знаходиться на деякому підвищенні щодо моря. Ця особливість дає можливість з висоти милуватися пишнотою місцевої природи, тому тутешні місця облюбували художники, фотографи. А доброзичливі, доброзичливі, гостинні місцеві жителі зроблять ваш відпочинок не тільки фізично, а й морально приємним.

Веселе на карті Криму

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.