Навигация
Реклама
Реклама

Лисяча бухта: в одязі вхід заборонено

Перший в СРСР нудистський пляж і найбільше місце збору неформалів поки залишається далеко від цивілізації Перший в СРСР нудистський пляж і найбільше місце збору неформалів поки залишається далеко від цивілізації.


За прикладом імператора
Коли саме Лису бухту уподобали натуристи, невідомо, але збереглася кіноплівка із записом, як російський імператор Микола Другий заплив в Лису бухту на крейсері і показав приклад всім скромник, скупавшись тут голяка. Він вважав це проявом здорового способу життя.
А ось в СРСР до наготи вже ставилися досить строго, секс був під забороною, з фільмів вирізувалася «оголення», а на античних статуях навіть обламували причинні місця. Так, звичайно, було не завжди, проте, відвідування нудистських пляжів вважалося ганебним заняттям. Але оскільки подібні місця, як правило, перебували далеко від цивілізації, руки пильних членів моральних рад і комітетів до них не дотягувалися. А таємно мріють про диких пляжах з засмаглими жіночими тілами чоловіки так і норовили присвятити відпустку поїздці до Криму, знаменитий в усьому СРСР своїми важкодоступними нудистськими пляжами. Одну з історій такого «втечі» журналісту «КТ» розповів росіянин Валерій Климов, який побував в Лисячій бухті 36 років тому, в серпні 1975 року.
Валерій Климов:
«Одного разу на роботі в Москві я дізнався від знайомого, що в Криму є величезний дикий пляж, і вирішив відправитися туди на відпочинок, причому абсолютно один. Я тоді посварився з дружиною - зараз ми вже не разом - взяв рюкзак, купив квиток на поїзд і відправився в шлях. Попереду у мене було 24 дня відпустки. На залізничному вокзалі Сімферополя мені розповіли, як дістатися до Лисої бухти. «Від селища Курортне пройдете два кілометри на захід і як тільки побачите дикунів, значить, на місці», - сказав мені кримчанин. «А як вони виглядають, ці дикуни?» - вирішив уточнити я. «Вони абсолютно голі, так що не переплутати!» - розсміявся він мені у відповідь. Я тоді ще сумнівався, що таке взагалі можливо, адже де це бачено, щоб радянські люди ходили голяка! Але коли добрався до зазначеного місця, був шокований побаченим. Від шиплячої морської піни до підніжжя гори весь берег був усіяний оголеними тілами, чоловічими і жіночими. Хто валявся на гальці пузом догори, без сорому демонструючи всі свої «принади», хто пустував у воді, хто бігав по пляжу, граючи у волейбол, і все тряслося так, що у мене відвисає щелепа ».
Валерій розповів, що в перший же день познайомився з компанією молодих людей з Білорусії, з однією з дівчат у нього закрутився роман, який пізніше переріс в справжні стосунки. Валерій розлучився з московською дружиною і одружився з Ольгою, яку полюбив з першого погляду. Зараз вони як і раніше разом.
Історія натуризма
З давніх часів нагота носила сакральний характер. В античності заняття спортом проводили голими, і від відповідного грецького слова «голий» відбуваються слова «гімнастика» і «гімназія». Деякі язичницькі обряди виконувалися в оголеному вигляді. У сучасній Індії є релігійна група дігамбаров ( «одягнених світлом», «повітрям»), у яких нагота служить символом звільнення від світу смертних. З прийняттям християнства, з його страхом перед тілом культ наготи був забутий. Сучасний натурізм зародився в Німеччині на початку XX століття під назвою «культура вільного тіла». Засновником сучасного натуризма можна вважати французького вченого-географа і анархіста Елізе Реклю (1830-1905), який запропонував використовувати наготу в соціальних цілях. Він відзначав гігієнічні гідності наготи з моральної і з фізіологічної точок зору.
«Неестетично, коли на попі і грудей білі трикутники»
Через 36 років на березі біля підніжжя гори Кара-Оба, між Сонячною Долиною і Кара-Дагом, майже нічого не змінилося. Хіба що відпочиваючих стало більше, з'явилися невеликий риночек і Автокемпер. Вдень тут купаються, загоряють, грають у волейбол, футбол, карти та інші ігри, ловлять рапанів і мідії, а ввечері горять багаття, ридають гітари, стогнуть напівп'яні голосу. До речі, найцінніша валюта в «Ліська» споконвіку - портвейн. За нього можна купити їжу, взяти напрокат посуд, ту ж гітару або маску з ластами. А сам портвейн можна придбати в місцевому торговому центрі, який розташований в так званому районі Пікаділлі - в двох рядах очеретяних і брезентових навісів торгують напоями, сигаретами, морепродуктами, овочами і фруктами жителі довколишніх селищ - Курортне і Щебетівка. Правда, за цінами, вдвічі, а то і втричі перевищує магазинні. Тому ті, хто приїжджає відпочивати на своєму транспорті, їздять за продуктами в Курортне або навіть в Коктебель, розташований від бухти в 15 кілометрах.
У Лисячій бухті відпочивають люди різного «сорти» - від хіпі, йог і кришнаїтів до офісних клерків з Росії, Білорусії та Прибалтики. До речі, представників Естонії, Литви і Латвії тут зустрінеш набагато частіше, ніж, наприклад, в Ялті або Євпаторії.
Владислава Куус, відпочивальниця з Талліна:
«Ми з подругою приїжджаємо в Лису бухту майже щороку. Відпочинок всюди дорогою, і Крим не поступається за цінами іншим чорноморським курортам. Але в «Ліська» багато грошей брати не потрібно. Тільки на квиток, сигарети і вино. А з собою - намет, спальники і пакет з «мівіною». Зазвичай жінки більшу частину своїх відпускних витрачають на дорогий купальник, щоб блищати на пляжі в кращому світлі. Але нам це не потрібно. Нам соромитися нема чого, загоряємо без всяких купальників. Це навіть неестетично, коли все тіло засмагле, а на попі і грудей білі трикутники! »
Крім того, Лисяча бухта популярна серед представників школи бойових мистецтв тайцзіцюань. Вранці в липні-серпні можна побачити на гірському хребті силуети тренуються бійців.
Пару років тому в Лисячій бухті збиралися побудувати пансіонат і аквапарк - 100 гектарів землі було виділено якоїсь будівельній фірмі. Але громадськість запротестувала, а кримські депутати виступили з пропозицією зробити там заказник. Та й керівництво Феодосійської міськради, який віддав бухту на розтерзання, змінилося. Тому поки нудисти вдихають на повні груди і продовжують нежить свої оголені тіла в променях кримського сонця.

Олексій Правдіна "Кримський Телеграф"
фото А. Правдин "Кримський Телеграф"
матеріал опубліковано в "КТ" № 143 12 серпня 2011 рік

«А як вони виглядають, ці дикуни?
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.