Навигация
Реклама
Реклама

Мертва бухта в Коктебелі, Крим (ФОТО)

  1. зміст:
  2. Чому бухта стала «Мертвою»
  3. Чим знамениті Мертва і Тиха бухти
  4. Мертва бухта і її пляжі

Чим знаменита бухта Мертва в Коктебелі і з чим пов'язана її дивну назву. Чому Мертву бухту облюбували нудисти Криму.

зміст:

  1. Чому бухта стала «Мертвою»
  2. Чим знамениті Мертва і Тиха бухти
  3. Мертва бухта і її пляжі

Мертва бухта - це одна з найвідоміших природних визначних пам'яток Коктебеля і всього півострова Крим. Є у бухти і інше, давня назва - «Єнішари». З історії відомо, що на цій ділянці узбережжя в другій половині 15 століття висадився загін воїнів-яничарів Мехмеда Другого - могутнього турецького султана. З плином часу ця подія обросла різними містичними легендами. Деякі з них дійшли до наших днів. В одному з переказів йдеться про кривавій битві що не знали страху яничар з жахливим величезним чудовиськом, яке жило в акваторії бухти.

В одній з версій старовинного перекази кажуть, що це був Морський змій, інша версія описує чудовисько як гігантського Хамелеон.

Чому бухта стала «Мертвою»

Розташована бухта в знаменитому Коктебельськом затоці, у напрямку на захід від мису Топрах-Кая. Сучасна назва - «Мертва» - бухта отримала не випадково:

  • Перш за все, море в межах її акваторії завжди спокійне - навіть при дуже сильному вітрі;
  • По-друге, смуга поруч з берегом, утворена білим піском, нагадує ландшафт пустелі;
  • По-третє, бухта і її околиці позбавлені багатої рослинності, якій набагато більше в сусідніх затоках.

На схилах по дорозі до Мертвою бухті зустрічається тільки рідко зростаюча зелень, а трохи далі в сторону суші можна побачити лише самотні чагарники і дерева на тлі випаленої сонцем трави. Нарешті, дно неглибокої бухти густо поросло водоростями, які починають гнити в жарку погоду, видаючи специфічний різкий запах.

Нарешті, дно неглибокої бухти густо поросло водоростями, які починають гнити в жарку погоду, видаючи специфічний різкий запах

Бедленд - ландшафт в околицях Коктебеля

Бедленд - ландшафт в околицях Коктебеля

Мертва бухта і мис Хамелеон в Криму

Мертва бухта і мис Хамелеон в Криму

Мертва бухта (Коктебель, Крим)

Прибережний ландшафт Мертвою бухти є класичним зразком так званих «бедлендов» ( «поганих земель»). Так у всьому світі прийнято називати складний низькогірний рельєф - труднопроходимий і абсолютно непридатний для обробітку в сільськогосподарських цілях. Як і у випадку з нашою бухтою, такі низкогорние ділянки часто включають в себе промиті водою яри, що утворюють складні лабіринти. Яри ​​відокремлені один від одного химерними гребенями.

Бедленди подобаються далеко не всім. Тим не менш, вони мають особливу красою і приваблюють багато туристів, особливо влітку.

Чим знамениті Мертва і Тиха бухти

Це один з популярних екскурсійних маршрутів в околицях Коктебеля. Поруч з Мертвою бухтою знаходиться Тиха бухта. Між ними розташований мис Хамелеон - одна з головних природних пам'яток Криму . Мис і захищає Мертву бухту від вітру зі сходу.

Обидві бухти знамениті тим, що в них проводилися зйомки знаменитих кінофільмів радянської епохи - «Дон Кіхота» і легендарного «Білого сонця пустелі». Що стосується останньої стрічки, то пустельний «бедленд» прекрасно замінив узбережжі Аральського моря, де за сюжетом відбувалася дія фільму.

На самому краю мису (Хамелеон, Коктебель)

На самому краю мису (Хамелеон, Коктебель)

Тиха бухта - з іншого боку від мису Хамелеон

Мертва бухта і її пляжі

Пляж в бухті можна розділити на дві ділянки. Прибережна зона біля основи мису Хамелеон рясніє живописними виходами скельної породи. Тут не особливо зручний захід у море, зате в цьому відокремленому місці майже завжди багатолюдно. Решта берег покритий дрібною галькою упереміж з невеликою кількістю піску.

В околицях цієї природної пам'ятки Коктебеля зустрічаються змії, лисиці, зайці і кілька видів гризунів. З птахів тут особливо багато чайок і бакланів. У воді, крім численної риби, живуть креветки, краби, рапани, мідії та ін.

Мертва бухта - нудистський пляж

Пляж Мертвою бухти давно облюбували відпочиваючі-нудисти. Це незвичайне місце добре підходить не тільки для купання та прийняття сонячних ванн. Місцевий ландшафт налаштовує на спокійний, медитативний лад, змушує забути про суєту і задуматися про вічне. Коли зі сходу дме вітер, то вся акваторія, захищена зі східного боку величним мисом, виглядає абсолютно нерухомою - немов гладка дзеркальна поверхня. У такі моменти у багатьох відпочиваючих створюється відчуття, що вони знаходяться в якомусь нереальному просторі, де закони фізики і часу не діють.

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.