Навигация
Реклама
Реклама

мис Айя, бухти Ласпі, Батіліман

  1. Айя.
  2. Батіліман.
  3. Ласпі.

Місцевість в районі Айя, Ласпі, Батіліман знаходиться на західному краю ПБК, є культовим місцем «дикого» відпочинку для багатьох поколінь туристів. Тут сконцентрована велика кількість наметових стоянок , Кемпінгів і організованих наметових містечок . Навесні, влітку і восени район рясніє розбитими біля моря наметовими таборами і окремими наметами, розкиданими по прибережних гірських схилах.

місце розташування: Крим, західний край ПБК місце розташування: Крим, західний край ПБК

карта наметових таборів Криму карта наметових таборів Криму

Відомий регіон і як традиційне місце тренувань альпіністів і скелелазів. У гірському районі прокладено безліч маршрутів і обладнані скельні траси різної складності. Щорічно тут проводяться змагання з альпінізму і скелелазіння різних рангів.

Айя.

Айя - мис, який обмежує на заході Південний берег Криму. 13 км ділянку суші, який виступає далеко в море на південному сході від Балаклави. Утворений відрогом Головної гряди Кримських гір мис межує з горою Куш-Кая. На сході він межує з великою Ласпинской бухтою і урочищем Батіліман. На заході від нього знаходяться гори аскет, Фортечна, мис Георгія і урочище Аязьма, або як часто його називають Інжир. Назва Айя в перекладі з грецького означає «святий». Найвища точка мису Айя скеля Кокія-Кая висотою 559 м. Гірські породи складові мис представлені верхнеюрскими мармуроподібними вапняками. Схили гір покриті реліктовими середземноморськими редколесьями. На території мису знаходиться створений в 1982 році ландшафтний заказник республіканського значення площею 1132 га з прилеглою водною акваторією. У підстави мису розташовані численні мальовничі гроти.

Батіліман.

Батіліман - бухта і однойменне урочище на ПБК. Знаходиться між мисом Айя на заході і бухтою Ласпі на сході. Місцевість представлена ​​лісистих узбережжям, обмеженим з боку гір скельними масивами Кокія-Кая і Куш-Кая. Урочище Батіліман включено в 1964 році в територію ландшафтного заказника «Мис Айя». Є місцем зростання сосни Станкевича занесеної в Червону книгу. У перекладі з грецької мови Батіліман означає «глибока гавань».

Ласпі.

Ласпі - бухта, розташована на Південному березі Криму між мисами Айя та Сарич. Знаходиться практично посередині між Ялтою і Севастополем . Відстань від бухти до Ялти 40 км, до Севастополя 30 км. Витягнута із заходу на схід бухта має протяжність 12 км. і володіє кам'янистими і дрібно гальковими пляжами. Особливі умови розташування бухти роблять її найтеплішим місцем в Криму, де середньорічна температура повітря становить +15 С °. Це пояснюється тим, що бухта Ласпі, так само як урочище Батіліман ізольовані протяжним гірським масивом від впливу холодних северенних вітрів. Морська ж акваторія затоки відділена від впливу холодного Ялтинського течії. Як це не дивно, але в перекладі з грецького Ласпі позначає «муть, бруд», хоча вважається, що морська вода в бухті найчистіша в Криму.

Подробиці Автор: Dmitrii Pochinskii

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.