Навигация
Реклама
Реклама

мис Хамелеон

  1. МИС ХАМЕЛЕОН Мис Хамелеон розташований в 3,2 км на схід від селища Коктебель, в акваторії бухти Тиха....

МИС ХАМЕЛЕОН

Мис Хамелеон розташований в 3,2 км на схід від селища Коктебель, в акваторії бухти Тиха. Перша назва, яке дійшло до наших днів, Топрах-Кая, в перекладі з тюркської мови означає «глиняна скеля».

Географічні координати мису Хамелеон на мапі Криму GPS N 44.962574, E 35.294710.

Мис Хамелеон на 70 метрів йди в море. У самій вузькій його частині близько 2-х метрів, в найширшій - 61 метр. Максимальна висота мису Хамелеон - 62 метри.
Дістатися до мису Хамелион найпростіше з селища Коктебель по дорозі в сторону селища Орджонікідзе. З Коктебеля є окружна дорога в Орджонікідзе, яка знаходиться на півночі селища - вона нам не підходить. Є східна дорога, яка знаходиться в східній частині селища - по ній і потрібно їхати. Дорога місцями досить складна, тому найкраще їхати на позашляховику. Якщо Ви вирішите пройтись пішки до мису Хамелеон з селища Коктебель, то це у Вас займе близько 50 хвилин.

Якщо Ви вирішите пройтись пішки до мису Хамелеон з селища Коктебель, то це у Вас займе близько 50 хвилин

Мис Хамелеон - одна з зникаючих пам'яток Кримського півострова. З 50-х років минулого століття мис втратив через обвали і зсуви близько 35% свого об'єму.
Свою назву Хамелеон отримав через постійно мінливого забарвлення і химерної форми. Колір мису Хамелеон на пряму залежить від часу доби і погодних умов. У похмуру погоду він синій або блакитний, в сонячну - від жовтого до світло-червоного. Найкрасивіші кадри виходять на заході, мис кілька разів змінює свій колір. Химерність форми мису - стирчить з води гребінь - деяким нагадує спину динозавра, деяким хамелеона або ігуану.

Химерність форми мису - стирчить з води гребінь - деяким нагадує спину динозавра, деяким хамелеона або ігуану

Прогулятися по Хамелеон у зараз можна по стежці, що проходить по центру хребта. Стежка вузька, але дозволяє без труднощів пройти одній людині. У самого краю мису відкривається прекрасний вид на морську акваторію Тихої бухти. Прохід по стежці неважкий, але з маленькими дітьми туди йти не варто, з обох сторін від стежки - обриви.
Біля мису Хамелеон знаходиться безліч диких пляжів. Вода на відміну від Коктебеля дуже чиста і прозора, тому, збираючись в похід або на прогулянку до мису, візьміть приналежності для купання.

Вода на відміну від Коктебеля дуже чиста і прозора, тому, збираючись в похід або на прогулянку до мису, візьміть приналежності для купання

У літню пору відвідування мила Хамелеон найкраще планувати на другу половину дня, після 17:00, в цей час починає спадати спека і прогулянка не буде такої виснажливої, як днем. У дощову погоду відвідування мису ставати вкрай небезпечним.
Якщо Ви потрапили на відпочинок в Коктебель або в Феодосію , Обов'язково відвідайте мис Хамелеон, враження залишаться просто приголомшливі, нарівні з Кара-Дагом або Золотими воротами Криму .

Мис Хамелеон на мапі Криму
#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.