Навигация
Реклама
Реклама

мис Меганом

  1. Давня історія мису
  2. Що з себе являє мис Меганом
  3. Клімат і пейзаж
  4. бухта Бугаз
  5. бухта Капсель
  6. Чим зайнятися на відпочинку
  7. Як дістатися до мису Меганом з Судака

Мис Меганом - вітряки

Мис Меганом приваблює туристів надзвичайно чистою водою, напівдикими пляжами, що не зіпсованими слідами цивілізації, і дуже теплим кліматом, за що серед кримчан зветься «місцевим Тунісом».

Давня історія мису

Колись цю територію населяли стародавні греки. Вони і дали назву півострову. У перекладі з грецької він носить назву «просторий будинок» або «велике поселення». Чому незаселені землі були названі «будинком» зараз вже невідомо, історія не зберегла відповіді на це питання.

Але з тих же далеких часів до нас дійшла красива легенда, що саме тут протікала річка Сатіс, по якій душі померлих потрапляли в царство Аїда. З цієї річці Одіссей спустився в царство мертвих, і тут же він бився з однооким циклопом.

Зараз повноводна ріка перетворилася в неширокий струмок. І тепер ця невелика річечка носить татарська назва Карадаг. А про колишніх розмірах дозволяє судити лише глибина ущелини, прокладеного колись річкою.

Що з себе являє мис Меганом

Маяк на мисі Меганом

Берегова лінія Криму майже на всьому своєму протязі порізана виступаючими в море скелями і освіченими між ними невеликими бухтами. Меганом - це навіть не скеля, а цілий півострів десь посередині між Судаком і Феодосія, глибоко видатний в Чорне море. Довжина берегової лінії близько 16 кілометрів.

З боку моря півострів має гірський ландшафт зі скелястими схилами, а його протилежна частина - вже набагато більш спокійний, з невисокими пагорбами, терасами і ярами.

У радянські часи півострів був закритою територією від відвідувань туристами. Тут розташовувалася військова база. Саме завдяки цьому пляжі Меганома залишилися невинно чистими і зберігся природний ландшафт. А через те, що ця частина материка вклинюється глибоко в море, вода не зіпсована відходами людської життєдіяльності і залишається абсолютно прозорою. Море навколо Меганома - це найчистіша вода Кримського півострова.

Крайня точка півострова носить ту ж назву - мис Меганом. Але все ж, коли згадують мис, частіше мова йде про все півострові.

На ньому є ще кілька мисів - Бугаз, Товстий та інші поменше, а між ними багато бухт з прозорою водою, що і приводить сюди мандрівників. Пляжі, що знаходяться в бухтах, відрізняються по протяжності і типу поверхні (пісок, галька, вапнякові або глиняні брили).

Пляжі Меганома не мають чітко окреслених меж. Проте пляж поблизу мису Меганом зазвичай народ численний, тому туристам можна рекомендувати пляж в бухті Бугаз або бухті Капсель. Всі пляжі на острові абсолютно безкоштовні. Здебільшого дикі, але іноді можна зустріти обладнані лежаками і парасольками ділянки.

Клімат і пейзаж

Мис Меганом - Сонячна долина

Клімат тут досить сухий і спекотний. Вода неймовірно тепла, близько 28 градусів. Це взагалі одне з найтепліших і сонячних місць Криму, де практично не буває дощів. Через це півострів більше схожий на пустелю, але все-таки чимала частина поверхні покрита невисокою рослинністю. Для острова характерні сильні вітри.

Місцеві пляжі усипані дрібною галькою, іноді великим піском, або розбиті прямо на камені, і оточені великими кам'яними брилами.

Дайверів море порадує кристально чистою водою, крізь яку одне задоволення досліджувати підводний світ. Можна побачити усіляких рибок, крабів і химерне дно, утворене валунами різних розмірів.

Тут є підводні печери, гроти, «ліфти» і навіть кладовище затонулих якорів.
З гірських вершин відкриваються незабутні краєвиди на море, острови і влаштувалися в долині селища. Нічний вид світяться внизу будиночків, пляжів і доріг заворожує туристів нітрохи не менше денних пейзажів.

бухта Бугаз

Бухта Бугаз на мисі Меганом

Тиха бухта між мисом Меганом і мисом Бугаз цінується за незайману людською рукою природу, а також воду, прозору як кришталь.
«Щільність» відпочиваючих тут набагато нижче, ніж біля популярного мису Меганом, завдяки чому можна насолодитися тишею, вільним входом в море і купанням.

Пляж дрібна галька, ходити по якій досить комфортно, в порівнянні з тією ж Феодосії. Дно бухти не залишить байдужими любителів попірнати з маскою.

Прекрасні види - глибока зелень моря, синява неба на тлі древніх скель - змушують багатьох закохатися в це місце. А ввечері тут наступають просто приголомшливі заходи. Важке південне сонце повільно занурюється в морську безодню, розсікаючи простір залишилися над поверхнею променями і створюючи нереальну підсвічування хмар, скелястих берегів і водної гладі.

Можна зупинитися в Судаку або найближчому селищі, і приїхати сюди тільки щоб поплавати. Однак популярність місця привела до того, що тут з'явилися приватні пансіонати і кемпінги. Хоча багато любителів туризму просто розбивають наметовий табір. Але в цьому випадку треба бути готовим до вітряним ночами.

бухта Капсель

Бухта Капсель - мис Меганом

«Капсель» - це назва носить і затоку, і йде від нього углиб острова долина.
Тихий пляж дозволяє розслабитися і відпочити від міської метушні, насолодитися чистим повітрям і блакитного кольору водою. Благо пляж зазвичай не багатолюдний. Вода тут весь сезон залишається теплою через мілководдя. З цієї ж причини пляж особливо популярний у сімей з дітьми. Дно на різних ділянках пляжу може бути піщане, галькові або кам'янисте.

Просторий пляж знаходиться між мисом Француженка і Алчак всього в декількох кілометрах від Судака. Ландшафт тут вже зовсім інший, не схожий на Бугаз. Глинисті пагорби спускаються до моря плавними червонувато-оранжевими схилами.

Вид пляжу на своєму протязі змінюється в залежності від переважаючих гірських порід. Червоний пісковик змінюється щільним вапняком. Але в цілому пейзаж швидше пустельний, без будь-якої рослинності.

Дістатися до пляжу не складно. Сюди веде безліч доріжок - асфальтованих, грунтових і просто втоптані стежки вздовж узбережжя. Але треба бути готовим до перепадів висоти і звивистості гірських стежок. Тому обов'язково слід подбати про зручне взуття.

Чим зайнятися на відпочинку

Півострів не надто заповнений пам'ятками архітектури, але все ж є кілька місць, які варто відвідати туристу.

Головною визначною пам'яткою тутешньої місцевості вважається Маяк. А точніше цілих два маяка - старий недіючий і новий, який щоночі освітлює шлях морським судам. Старий маяк був побудований на високій горі на початку XIX століття в відповідному ті часи архітектурному стилі. Нижче по схилу тоді ж були зведені будиночки для сім'ї служителя маяка. Такий невеличкий хутір з побіленими будиночками, дивлячись на які щемить серце і відразу згадується фільм «Біле сонце пустелі». При настанні сутінків це враження змінюється іншим - захопленням від мощі прожектора, що висвітлює більшу частину моря.

Можна піднятися до вітряків. У 2002 році на острові була запущена вітряна електростанція, яку планували використовувати для постачання Судака електроенергією. Через технічні прорахунків проект не вдався і багато агрегати були поламані. Що не заважає туристам робити прекрасні фотографії на їх фоні. Поблизу працюють вітряки видають досить пронизливий свист і шум, який на думку медиків містить інфразвук, несприятливий для людської психіки. Тому не варто довго гуляти по цій місцевості.

У 1992 році буддисти спорудили тут храм бога Шиви. Вважається, що енергетика цього місця сприяє медитації, просвітління і наповненню світлою енергією. З каменю споруджено мініатюрні вежі, будови та все це оточене фортечною стіною.

Любителям дайвінгу сподобається попірнати в бухті Граверная. Тут знаходиться цвинтар якорів, якому позаздрили б відомі музеї світу. Поруч із цвинтарем є ліфтова шахта на сім метрів в глибину, а також штучний риф.

Лисяча бухта - місцевий нудистський пляж. Тут відпочивають бажаючі позасмагати голяка.
На півострові можна спостерігати незвичайне природне явище, що отримало назву «силові кільця». Це кільця жовтуватого кольору діаметром в десятки метрів і шириною 0,5 метра. Побачити їх легше з височини. Ночами вони світяться. Час від часу кільця темніють і тоді всередину неможливо увійти. При кожній спробі у людей виникає сильне нездужання. Після того, як кільця знову стають звичайного жовтого кольору, потрапити всередину вже нічого не заважає.

Багато туристів називають Меганом аномальною зоною з сильним магнітним випромінюванням. Серед йогів і послідовників інших езотеричних практик острів вважається місцем з потужною позитивною енергетикою для людини. Такі місця прийнято називати Місцем сили, перебуваючи в яких у людей спостерігається приплив сил, гарного настрою, можуть пройти хронічні захворювання, настає душевний спокій. За вченням місце Сили притягує енергію Космосу і віддає знаходяться в ньому людей.

Причому такі місця можуть мати як позитивну, так і негативною енергетикою. Крим є точкою планети, багатою енергетично активними зонами. Серед цих зон особливо цінується Меганом, тому на півострові часто можна зустріти послідовників всіляких езотеричних шкіл, які круглий сезон живуть в наметах і займаються медитацією.

Як дістатися до мису Меганом з Судака

Меганом знаходиться в 8 кілометрах від судака . З міста ходить автобус до Сонячної долини. Треба попросити водія зупинити на зупинці «Меганом» (через 15 хвилин подорожі). Решту шляху, десь близько кілометра, доведеться виконати пішки.

На мис можна потрапити на екскурсійному теплоході, який вирушає від пляжу Арзи.
Слід знати, що багатьох туристів, які орендують житло у приватників, господарі безкоштовно відвозять на пляж вранці і забирають ввечері.

Мис Меганом на мапі Криму

Активний відпочинок в Судаку

#
Пользовательское соглашение | Для правообладателей www.ruqmida.ge24d33aa Copyright © 2016 Все права защищены.